Insectini

Opis:

Uleczkaa38

Nie ma chyba lepszego pomysłu na edukację naszych dzieci i odkrywania przed nimi piękna świata, aniżeli poprzez przednią zabawę! Zabawę m.in. w postaci wspaniałych i rozwijających wyobraźnię gier edukacyjnych, które to łączą w sobie przyjemne, z bardzo pożytecznym:) Jedną z najnowszych tego rodzaju pozycji jest wspaniała i wielce intrygująca gra karciana pt. "Insectini", która to ukazała się nakładem Wydawnictwa Piatnik.

 

Gra ta przeznaczona jest dla dzieci od piątego roku życia, jak i też dla graczy w liczbie od 2 do 6. Zawartość pudełka składa się zaś z zestawu niezwykle malowniczych 72 kart, z których to połowa obrazuje tytułowe robaczki, zaś druga część zielone listki z jednej strony, a na ich odwrocie obrazki owadów. Zadaniem graczy będzie zaopiekowanie się owymi robaczkami poprzez zapewnienie im schronienia w postaci listków, które to te utraciły na wskutek gwałtownego powiewu wiatru. Sama rozgrywka polega na rozłożenie na stole kart z robaczkami, a następnie podzielenie kart z listkami pomiędzy wszystkich graczy, którzy to układają je w stosiki z symbolami liścia do góry. Gdy każdy ma już swoje karty, rozpoczyna się właściwa zabawa polegająca na jednoczesnym odkrywaniu kolejnych kart ze swoich stosików, odwracanie ich i odnajdywanie tych samych obrazów robaczków spośród kart rozłożonych na stole, a następnie przykrycie go odpowiednią kartą z listkiem. Ten, który jako pierwszy pozbędzie się swojego stosiku i tym samym zaopiekuje robaczkami - wygrywa grę:)

 

Dodatkową możliwością jest urozmaicenie formy gry poprzez rozłożenie kart z robaczkami nie w jednym miejscu, ale np. w całym pokoju, tak by każdy z graczy musiał wykazać się nie tylko refleksem i spostrzegawczością, ale również i umiejętnością odnajdywania kart ukrytych w zakamarkach danego pomieszczenia:) Cała rozgrywa trwa ok. kilkunastu minut, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by mogła być ona rozgrywana kilka, a nawet kilkanaście razy z rzędu:)

 

Sama rozgrywka oferuje sobą przednią zabawę, wielką frajdę, przyjemność spędzania czasu w gronie bliskich osób, jak i też niezapomniane emocje i radość płynącą z faktu, że oto udało nam się zaopiekować biednymi owadami w jak najszybszym czasie. Tym samym też wielką siłą tej gry jest to, iż uczy ona dzieci empatii, współczucia, szacunku oraz miłości do zwierząt, w tym przypadku najmniejszych i najbardziej bezbronnych przedstawicieli tego świata, a więc m.in. biedronek, pszczół, gąsienic, mrówek, czy też żuków:) Nie mniej ważny jest aspekt edukacyjny tej zabawy, polegający na zaznajamianiu dzieci z pięknem, bogactwem i różnorodnością natury świata owadów. I wreszcie na koniec kolejny plus płynący z faktu rozwijania u dzieci spostrzegawczości, którą te muszą się wykazać by ukończyć tę grę, co tylko i wyłącznie może przynieść dobre efekty w kolejnych latach ich przedszkolno-szkolnej edukacji. Jakby nie patrzeć, same zalety!

 

Gra ta z pewnością jednak nie była by tak porywającą i fascynującą, gdyby nie jej wspaniała szata graficzna. Mam tu na myśli oczywiście piękne, niezwykle malownicze i bajkowe w swym charakterze, jak i wielobarwne ilustracje tak samych owadów, jak i też zielonych listków. To najprawdziwsza uczta dla oka, która zachwyci nie tylko każde dziecko, ale również i dorosłego towarzysza w tej rozgrywce. Ponadto warto wskazać tu na wielką szczegółowość tych ilustracji, oddających w pełni nie tylko obraz owadów, ale także i drobne różnice pomiędzy nimi. Całości dopełnia zaś solidne, ale przy tym i bezpieczne dla dzieci wykonanie kart, jak i też bardzo intrygujące plastycznie kartonowe opakowanie z grą, przyciągające naszą uwagę już od pierwszej chwili.

 

Gra "Insectini" to doskonała propozycja dla każdego dziecka i dla ich rodziców, którzy ofiarowując mu tę pozycję mogą być pewni tego, iż zafunduje ona wspaniałą, bezpieczną i niosącą wielkie wartości wychowawcze zabawę. Zabawę, niosącą sobą ogromne pokłady empatii, co w dzisiejszych czasach i propozycjach spędzania wolnego czasu dla dzieci, stanowi wielką rzadkość. Myślę, że w tym też należy upatrywać największej wartości tej wspaniałej gry, do sięgnięcia po którą gorąco namawiam każdego czytelnika tej recenzji, zwłaszcza iż czas świątecznych prezentów właśnie nadchodzi...;) Polecam - dajmy robaczkom schronienie, sobie zaś wspaniałe chwile przedniej zabawy!

 

wydawnictwo piatnik

Wydawnictwo Piatnik
Dystrybutor: Kluwi s.c.
ul. Żeromskiego 14/15
05-500 Piaseczno
Tel./Fax: +48 22 642-34-57
E-Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://www.piatnik.pl

Podziel się!

Okładka gry:

Insectini

Dodatkowe informacje:

 • Tytuł Oryginału: Insectini
 • Wydawca: Piatnik
 • Premiera Polska: 2017-11-10
 • Gatunek: Gry Planszowe
 • Liczba Graczy: 2-6
 • Przedział Wiekowy: od 5 lat
 • Ocena: 6/6
 • ISBN: 9001890659997

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!