Domino Matematyczne Dla Opornych Odejmowanie

Opis:

Gosia

Młodszy jest muzykiem. Dumnie to brzmi, ale ja też jestem z tego dumna i umniejszać nie mam zamiaru. W listopadzie mijają 4 lata, od kiedy gra na skrzypcach i na swoim koncie ma już kilka sukcesów. Dlaczego to piszę? Otóż powszechnie wiadomym jest, że muzyka z matematyką idą w parze, a mój synek jest tego najlepszym przykładem. Bawi się matematyką z wielką przyjemnością, rozwiązuje przykłady, zadania i zagadki, a każda nowa matematyczna zabawka sprawia mu wielką radość. Dlatego też dość często w ostatnim czasie gości u nas na stole domino, które jest prostą grą, znaną prawie wszystkim. Wersja z obrazkami, kropeczkami i innymi udziwnieniami jest obecna w każdym domu. Nas urzekło nie takie zwykłe domino, a właśnie domino matematyczne.

 

Przygodę zaczęliśmy od wersji, które pomaga dzieciom opanować sztukę dodawania, jednak dość szybko postanowiliśmy utrudnić sobie nieco zabawę i sięgnęliśmy po wersje ćwiczącą odejmowanie. Dodawanie szło szybko, odejmowanie sprawiało trochę więcej trudności.

 

W opakowaniu znajdziemy pięć kompletów domina, co umożliwia rozgrywanie wielu rund pod rząd bez obaw, że dziecko będzie z pamięci rzucało wyniki. Minusem jest to, że nie można mieszać kompletów, ale z drugiej strony jest to zrozumiałe. Dla wygody użytkownika każdy komplet kostek jest oznaczony innym kolorem co bardzo ułatwia zabawę, a zwłaszcza sprzątanie po rozgrywkach. Jeżeli chcielibyście korzystać z domina w szkole, to zestaw pięciu kompletów umożliwia rozgrywkę dla 25 uczniów, co oznacza, że cała klasa jest zaangażowana w układanie kostek. Rewelacja.

 

Trudność działań w każdym z zestawów jest naprawdę zróżnicowana. Odejmowanie samo w sobie jest trudniejsze od dodawania, a dodatkowo wydawca wcale nie daje malcom taryfy ulgowej. Znajdziemy proste działania w stylu "10-3",ale już "80-38" zmusiło syna mego do dłuższego główkowania. Taka różnorodność nie pozwala młodemu adeptowi matematyki na nudę, a jednocześnie daje poczucie własnej wartości, kiedy dokładanie kostek domina przy łatwiejszych działaniach idzie w tempie ekspresowym. Zabawę urozmaicać można stosując kilka wariantów gry, które w sposób bardzo czytelny zostały opisane w instrukcji. Wydawca uzmysłowił mi, że domino może być traktowane jako łamigłówka dla jednego gracza i nie ukrywam, że Młodszy bardzo polubił samodzielne układanie węża. Mamy też opisane trzy wersje gry dla dwóch graczy, oraz po jednej dla czterech lub pięciu graczy. W życiu nie przypuszczałam, że domino może mieć tyle odmian.

 

Gra ma jedną wadę, a mianowicie materiał, z których wykonane są kostki do gry. Do wytworzenia poszczególnych elementów zastosowano zwykłą tekturkę, co powoduje, że kostki w rękach ośmiolatka dość szybko kończą żywot. Może z określeniem "zwykła tekturka" trochę przesadziłam, ale plastik to też nie jest. Niewątpliwie materiał, z którego wykonane jest domino ma wpływ na cenę, która jest naprawdę atrakcyjna, ale wolałabym dołożyć kilka złotych i mieć domino z trwalszego materiału. Nie ma jednak tego złego co by na dobre nie wyszło. Po zniszczeniu kilku kartoników Młodszy sam doszedł do wniosku, że można je po prostu dorobić, a właściwie to nawet można zrobić swoje domino. I zaczęła się zabawa z tworzeniem domina i wpisywaniem działań na kartoniki własnoręcznie wycięte.

 

"Domina matematyczne dla opornych" dotyczące dodawania i odejmowania są skierowane raczej do młodszych dzieci z pierwszych klas podstawówki. Moje dzieciaki teraz walczą z kafelkami zawierającymi przykłady dotyczące mnożenia i powiem Wam, że już nie jest tak cukierkowo :-))) Dla osób, które chciałyby pobawić się matematyką ze swoimi pociechami grając w domino dodam, że oprócz dodawania, odejmowania i mnożenia możemy również zakupić domina ćwiczące dzielenie. Polecam serdecznie, zwłaszcza jeżeli chcecie połączyć przyjemne z pożytecznym. Przecież lepiej łączyć działania matematyczne niż słonie i żabki... :-) Zapraszam do zabawy.

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:

Podziel się!

Okładka gry:

Domino Matematyczne Dla Opornych Odejmowanie

Dodatkowe informacje:

 • Autor: Marzena Kubera
 • Tytuł Oryginału: Domino Matematyczne Dla Opornych Odejmowanie
 • Wydawca: Nowik
 • Premiera Polska: 2017
 • Gatunek: Gry
 • Format: 9,9 x 9 cm
 • Liczba Graczy: 1-5
 • Czas Gry: 10-20 min.
 • Przedział Wiekowy: od 6 lat
 • Ocena: 4/6
 • ISBN: 5907458787178

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!