Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Domino Matematyczne Dla Opornych Tabliczka Mnożenia

Opis:

Gosia

Dziecięcia moje są uczniami podstawówki. Młodszy uczy się w klasie trzeciej, a Starsza ku mojej zgrozie – niestety zaczęła właśnie klasę siódmą. Oboje oprócz zwykłej szkoły kształcą się również muzycznie Dlaczego to piszę? Otóż powszechnie wiadomym jest, że muzyka z matematyką idą w parze, a moje dzieciaki są tego najlepszym przykładem. Młodszy bawi się matematyką z wielką przyjemnością, rozwiązuje przykłady, zadania i zagadki, a każda nowa matematyczna zabawka sprawia mu wielką radość. Starsza Dlatego też dość często w ostatnim czasie gości u nas na stole domino, które jest prostą grą, znaną prawie wszystkim. Wersja z obrazkami, kropeczkami i innymi udziwnieniami jest obecna w każdym domu. Nas urzekło nie takie zwykłe domino, a właśnie domino matematyczne.

 

Przygodę zaczęliśmy od wersji, które pomaga dzieciom opanować sztukę dodawania i odejmowania. Graliśmy z Młodszym zacięcie rozgrywając jedną partię za drugą. Kiedy znudziło nam się sumowanie i odejmowanie przeszliśmy do mnożenia i powiem Wam, że – ku mojej radości – do rozgrywek dołączyła się Starsza.

 

W opakowaniu znajdziemy pięć kompletów domina, co umożliwia rozgrywanie wielu rund pod rząd bez obaw, że dziecko będzie z pamięci rzucało wyniki. Minusem jest to, że nie można mieszać kompletów, ale z drugiej strony jest to zrozumiałe. Dla wygody użytkownika każdy komplet kostek jest oznaczony innym kolorem co bardzo ułatwia zabawę, a zwłaszcza sprzątanie po rozgrywkach. Jeżeli chcielibyście korzystać z domina w szkole, to zestaw pięciu kompletów umożliwia rozgrywkę dla 25 uczniów, co oznacza, że cała klasa jest zaangażowana w układanie kostek. Rewelacja.

 

Działania umieszczone na kostkach obejmują mnożenie w zakresie do 100. Jest to świetna alternatywa dla nudnego wkuwania tabliczki mnożenia na pamięć. Kilka rundek i Młodszy miał w głowie zapamiętane kilka naprawdę trudnych działań, a Starsza śmiała się, że równie fajnej powtórki to dawno nie miała.

 

Różnorodność działań nie pozwala młodemu adeptowi matematyki na nudę, a jednocześnie daje poczucie własnej wartości, kiedy dokładanie kostek domina przy łatwiejszych działaniach idzie w tempie ekspresowym. Zabawę urozmaicać można stosując kilka wariantów gry, które w sposób bardzo czytelny zostały opisane w instrukcji. Wydawca uzmysłowił mi, że domino może być traktowane jako łamigłówka dla jednego gracza i nie ukrywam, że Młodszy bardzo polubił samodzielne układanie węża. Mamy też opisane trzy wersje gry dla dwóch graczy, oraz po jednej dla czterech lub pięciu graczy. W życiu nie przypuszczałam, że domino może mieć tyle odmian.

 

Gra ma jedną wadę, a mianowicie materiał, z których wykonane są kostki do gry. Do wytworzenia poszczególnych elementów zastosowano zwykłą tekturkę, co powoduje, że kostki w rękach ośmiolatka dość szybko kończą żywot. Może z określeniem "zwykła tekturka" trochę przesadziłam, ale plastik to też nie jest. Niewątpliwie materiał, z którego wykonane jest domino ma wpływ na cenę, która jest naprawdę atrakcyjna, ale wolałabym dołożyć kilka złotych i mieć domino z trwalszego materiału. Nie ma jednak tego złego co by na dobre nie wyszło. Po zniszczeniu kilku kartoników Młodszy sam doszedł do wniosku, że można je po prostu dorobić, a właściwie to nawet można zrobić swoje domino. I zaczęła się zabawa z tworzeniem domina i wpisywaniem działań na kartoniki własnoręcznie wycięte.

 

"Domino matematyczne dla opornych" dotyczące zarówno dodawania i odejmowania jak i mnożenia jest godne uwagi każdego rodzica, który dba o edukacje swoich pociech. Dwa pierwsze są skierowane raczej do młodszych dzieci,natomiast domino dotyczące mnożenia rewelacyjnie nadaje się do powtórek nawet z dziećmi w starszych klasach.

 

Polecam serdecznie, zwłaszcza jeżeli chcecie połączyć przyjemne z pożytecznym. Przecież lepiej łączyć działania matematyczne niż słonie i żabki... :-) Zapraszam do zabawy.

Podziel się!

Okładka gry:

Domino Matematyczne Dla Opornych Tabliczka Mnożenia

Additional Info:

 • Autor: Marzena Kubera
 • Tytuł Oryginału: Domino Matematyczne Dla Opornych Tabliczka Mnożenia
 • Wydawca: Nowik
 • Premiera Polska: 2017
 • Gatunek: Gry
 • Format: 9,9 x 9 cm
 • Liczba Graczy: 1-5
 • Czas Gry: 10-20 min.
 • Przedział Wiekowy: od 7 lat
 • Ocena: 4/6
 • ISBN: 5907458787208

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial