Domino Matematyczne Dla Opornych Mnożenie

Opis:

Pożeram Strony

Jestem nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej i gdy niektórzy pytają mnie, co sprawia dzieciakom największą trudność zawsze odpowiadam, że edukacja matematyczna, a w szczególności mnożenie i dzielenie. My, nauczyciele musimy więc wymyślać różne nowe metody nauki, zachęcać dzieci do ćwiczeń i motywować. Czasami nie jest to proste, ale z doświadczenia wiem, że świetnie sprawdzają się wszystkie gry dydaktyczne, bo łączą ze sobą zabawę oraz naukę. Jedną z takich gier jest właśnie domino matematyczne, które mam okazję Wam dziś zaprezentować. Niezwykle często korzystam w swojej praktyce z tego typu pomocy, bo świetnie się sprawdzają.

 

Domino, które dostałam do przetestowania ćwiczy mnożenie w zakresie 100. Klasyczne domino zawiera obrazki, które trzeba do siebie dopasowywać, a domino matematyczne zamiast wspomnianych ilustracji zawiera z jednej strony kostki działanie, z drugiej zaś wynik. Jest to znana i lubiana gra losowa dla różnej liczby graczy. Tak samo dobrze można grać w pojedynkę jak i w więcej osób. W przygotowane przez wydawnictwo Nowik zestawy może grać maksymalnie 5 osób.

 

Domino od wydawnictwa pedagogicznego Nowik, które otrzymałam zawiera 5 niezależnych zestawów, każdy w innym kolorze. Każdy zestaw zawiera 20 kartonowych kostek domina. Ważne jest to, że zestawów nie można ze sobą łączyć ani mieszać. Oznacza to, że jeden pakiet spokojnie wystarczy do jednoczesnej gry całej klasy. To dobra wiadomość dla nauczyciela.. Oznacza to również, że nauczyciel może korzystać z zestawu nie na zajęciach wyrównawczych, czy kółku matematycznym, ale również na normalnej lekcji przy pełnej frekwencji.

 

Oczywiście wszelkie domina matematyczne nie są przeznaczone wyłącznie dla nauczycieli. Z powodzeniem mogą korzystać z niego rodzice, którzy chcą dodatkowo ćwiczyć umiejętność mnożenia z dzieckiem w domu. Zasady gry są jasne i oczywiste dla wszystkich więc na pewno nie będzie problemu z wykorzystaniem.

 

Instrukcja dodana do gry ma rozpisane zasady dla gry samodzielnej, dla dwóch graczy, czterech oraz pięciu. Dodatkowo wersja dla duetu ma aż trzy warianty. Dzieciaki bardzo chętnie korzystają z gier dydaktycznych, ponieważ niosą ze sobą element rywalizacji, są emocje i zabawa. A oznacza to tylko jedno: dziecko nawet nie czuje kiedy uczy się nowych umiejętności i ćwiczy już nabyte. To właśnie w grach dydaktycznych jest najlepsze.

 

Zestaw od wydawnictwa Nowik dostajemy w zwykłej foliowej zapinanej torebce, co jest sporą niedogodnością. W domu może się to sprawdzić, lecz w szkole, gdy domina używa duża grupa dzieci taki zestaw z pewnością nie wytrzyma zbyt długo. Same kostki może i są kartonowe i dosyć grube, jednak znowu to samo – dzieciaki w szkole rzadko szanują wyposażenie Sali. O wiele lepiej sprawdziłyby się więc plastikowe kostki.

 

Oprócz zestawu z mnożeniem wydawnictwo Nowik przygotowało w swojej ofercie domino utrwalające: dodawanie, odejmowanie oraz dzielenie.

 

Podsumowując – gry dydaktyczne w nauce matematyki to świetna sprawa, jednak gra, która testowałam ma naprawdę słabe wykonanie. W szkole na pewno nie wytrzyma długo. Do użytku domowego będzie w sam raz, ale z drugiej strony czy nie lepiej stworzyć własny zestaw domina w domowym zaciszu, angażując w to dziecko? W taki sposób dziecko będzie ćwiczyło swoje umiejętności zarówno podczas tworzenia gry, jak i w czasie samej rozgrywki. Upieczemy dwie pieczenie przy jednym ogniu.

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:

Podziel się!

Okładka gry:

Domino Matematyczne Dla Opornych Mnożenie

Dodatkowe informacje:

 • Autor: Marzena Kubera
 • Wydawca: Nowik
 • Premiera Polska: 2017
 • Gatunek: Gry
 • Czas Gry: 10-20 min
 • Przedział Wiekowy: 7+
 • Ocena: 3/6
 • ISBN: 5907458787192

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!