Klocki Ekologiczne Bioblo

Opis:

Krecik

"Kto powiedział, że klocki muszą być prostymi kawałkami drewna?" - rozbrzmiewa slogan reklamowy, umieszczony w specyfikacji produktu. Na to i więcej zagadnień w enigmatyczny sposób odpowiada nam dalsza część opisu a mianowicie:

 

"Bioblo są kolorowe i mają unikalną strukturę plastra miodu. Otwiera to wiele nowych możliwości: można ich używać do puszczania baniek, tworzenia kolorowych wzorów i unikalnych przestrzennych obrazów. A jeśli ułożymy je wokół lampy lub latarki, otrzymamy niesamowite kolory i efekty świetlne!
Wierzymy, że dzieci mają ogromne pokłady kreatywności. Naszym zadaniem jest tylko pomóc im je wydobyć, podsuwając narzędzia umożliwiające wyrażanie i rozwijanie ich niesamowitych pomysłów.
Klocki Bioblo mają prostą, nie narzucającą pomysłów formę. Wszystkie klocki mają taki sam kształt, dzięki czemu stają się materiałem, któremu to dzieci nadają końcową postać."

 

Z opisu dystrybutora wynika zatem, iż zestaw 120 ekologicznych klocków BioBlo firmy Piatnik, w ofercie znajdziemy również zestaw 204 elementów BioBlo to nie tylko nieodkryty dotąd świat kształtów, form lecz również doskonały instrument dydaktyczny, pozwalający na przeprowadzenie wielu doświadczeń naukowych, architektonicznych, chemicznych jak również bezpieczna dla zdrowia i życia naszych podopiecznych zabawka, przykuwająca uwagę oraz zachęcająca do integracji w grupie.

 

Mimo mnogości produktów na rynku oraz konkurencyjnych cen, postanowiliśmy odkryć wady oraz zalety klocków Bioblo, które w swojej prostocie oraz formie wykonania mogą niewystarczająco zachęcić do zakupu. Ekstremalnie przetestowaliśmy wszelkie możliwości, grupowo odbyliśmy wycieczkę w świat wyobraźni, bowiem w szczególe tkwi piękno a jedyne co nas ograniczało to czas, którego wciąż nam brakuje na obcowanie z naszymi pociechami. A oto efekt naszych działań wraz z subiektywnym opisem doznań oraz form zastosowania, jakie udało nam się odkryć.

 

Klocki – różnokształtne bryły, zazwyczaj o wyrazistej barwie, wykonane z różnego typu tworzyw sztucznych jak i naturalnych, przeważnie plastiku, choć spotyka się też drewniane. Głównym celem zabawy jest budowanie umiejętności adaptacji przestrzennej oraz kreatywności jej wykorzystywania, poprawiają chwytliwość jak i ukrwienie kończyn, w tym również stóp, przy odpowiednim zastosowaniu zestawu ćwiczeń, pobudzają kreatywność, poruszają wyobraźnię.

 

Klocki to bez wątpienia jedne z najczęściej wybieranych zabawek, znajdziemy w każdym domu, towarzyszą na każdym etapie rozwoju dziecka, stanowią nieodzowne uzupełnienie wyposażenia każdej poradni dziecięcej a przy odpowiednim zastosowaniu również doskonały element rehabilitacji przy wielu schorzeniach rozwojowych.

 

Zróżnicowana oferta na polskim rynku sprawia, iż możemy wybierać produkty wedle rodzaju, kształtu, łączenia, wagi, wieku oraz zastosowania. Mnogość produktów owocuje walką cenową wśród producentów, jakością wykonania, atestami jak i dystrybucją, która wdziera się w nowe zakątki życia publicznego. Zastosowanie reklamy szeptanej wśród rodziców zastąpiono czynnikiem ogólnodostępności produktów w poradniach, przychodniach, bankach, instytucjach państwowych, w których załatwiamy sprawunki w towarzystwie dziecka. Każdy producent zabiega o dostępność marki w większości branżowych sklepów, w tym również internetowych, co skutkuje spadkiem jakości i nachalnością, która ma wpływ na psychikę i rozwój naszych podopiecznych. Sami na to się zgadzamy, nie zwracając uwagę na szereg zagrożeń wynikających z niewłaściwego użytkowania, konserwacji jak i czynników zewnętrznych wpływających na eksploatację ekspozycji, które z rzadka są odpowiednio zabezpieczone w miejscach publicznych, w domowym zaciszu, przy wspólnych zabawach. Pamiętajmy o podstawowych czynnikach, wpływających na bezpieczeństwo naszych podopiecznych, wybierajmy produkty ekologiczne, biodegradowalne, podlegające konserwacji niekoniecznie chemicznej, lecz zwykłemu wyparzeniu lub dezynfekcji. Pora wrócić do czasów dzieciństwa, gdzie prostota wykonania, naturalne składniki oraz dostępność w przystępnej cenie z przydziału państwowego sprawiły, iż wiele pokoleń wychowało bez uszczerbku na zdrowiu, przynajmniej ta część, która miała ogromną ilość klocków i nie musiała walczyć z rówieśnikami o kolejne.

 

Są produkty, które po prostu trzeba mieć. A klocki drewniane należą do ścisłego grona zabawek obowiązkowych, wyjątkowych i ponadczasowych.

 

Według wielu specjalistów, terapeutów jak i samych rodziców, odpowiednio dobranymi, jak i wykonanymi klockami z drewna mogą bawić się nawet oseski – dotykając, oglądając, smakując – najważniejsze, by były wykonane z odpowiednich, w pełni bezpiecznych dla zdrowia i życia materiałów, potwierdzonych atestami, badaniami jak i formą obserwacji zachowań podczas zabawy samych zainteresowanych. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać o całym spektrum zalet, jakie posiadają drewniane zabawki, aczkolwiek nieprawidłowo użyte również mogą stanowić zagrożenie.

 

Naszą uwagę skupiły na sobie klocki BioBlo – bodaj jeden z najlepszych zestawów klocków drewnianych, dostępnych na rynku, które można wykorzystać w również podczas rehabilitacji oraz formach kontekstowych, wymagających odwrócenia uwagi podopiecznego od elementów skupiających jego uwagę na daną chwilę. Są to pozornie zwykłe drewniane elementy, o jednakowym kształcie, zróżnicowanym kolorze. Od innych tego typu produktów, jakie możemy znaleźć w ofercie konkurencyjnych firm odróżnia je przede wszystkim jakość wykonania, pozbawiona wszelkich niedoskonałości, forma oraz otwory umożliwiające poprawę chwytności u najmłodszych. Do wyboru mamy dwa zestawy – 120 klocków lub bardziej obszerny, w którym znajdziemy ich 204, co daje nam szerokie spektrum aranżacji przestrzennych oraz możliwości zabawy grupowej w większym gronie. W zestawie mamy do dyspozycji komplet kolorowych, stworzonych z miazgi ekologicznej prostopadłościanów, z symetrycznymi otworami, ryflowanymi bokami, pokryte barwnikiem spełniającym najbardziej wyśrubowane normy, przez co są w pełni bezpieczne dla dzieci a radość zarówno podczas zabawy, jak i po niej, upamiętniona na cyfrowych nośnikach, będzie nam jeszcze przez lata towarzyszyć.

 

Przedsiębiorstwo Piatnik zajmuje się w produkcją znanych i cenionych w całej Europie produktów, służących do rozrywki jak i edukacji, z przeznaczeniem dla każdej grupy wiekowej. Za swój główny obszar działalności Piatnik obrał produkcję drewnianych, ekologicznych klocków dla dzieci. Dzięki doświadczeniu, płynącemu z wieloletniej działalności firmy w branży zabawek dla dzieci, możemy być w pełni pewni i przekonani, że będziemy mieć do czynienia z zabawkami o nieprzeciętnie wysokiej jakości, jednocześnie gwarantującymi bezpieczeństwo podczas ich użytkowania, co zostało wykazane przez szeregi testów. Oferta firmy skierowana jest także do tzw. ekorodziców, którzy w trosce o zdrowie swoich pociech i otaczające je środowisko poszukują produktów ekologicznych. Firma skrupulatnie dba też o to, by produkty były dobrze, schludnie i starannie zapakowane.

 

Najciekawsze, że BioBlo to klocki, które w przeciwieństwie do wielu innych, nie są zwykłymi kawałkami drewna, mnogość kolorów w naturalnych odcieniach oraz unikalna struktura plastra miodu, a co najważniejsze, wodoodporność, pozwalają nam zainicjować szereg różnego typu zabaw, których nie moglibyśmy przeprowadzić bez tego, nam udało się przede wszystkim opracować zabawę w wędkarstwo, pokaz mody, przejazd kolejowy jak i drewniane kołatki i inne instrumenty muzyczne, składające się z klocków oraz innych elementów pomocniczych o czym w dalszej części wypowiedzi. Taka struktura umożliwia nam stworzenie niezliczonej ilości konstrukcji w formie 3D - wystarczy odrobina wyobraźni, by przenieść się w magiczny świat kształtów i przestrzeni, dopełnienie mogą stanowić np. cieki wodne podczas zabawy pod prysznicem lub w brodziku, które dziecko wywołuje poprzez zalewanie konstrukcji wodą. Zabawa drewnianymi klockami wspomaga naturalny rozwój dziecka, rozwija umiejętności konstrukcyjne, przestrzenne, uczy rozpoznawania podstawowych kształtów i kolorów, łączy z naturą, rozwija wiele zmysłów poprzez wspólną zabawę a co najważniejsze, odciąga od wszelkiego typu zapychaczy czasu całą rodzinę.

 

Do zestawu dołączony jest katalog z propozycjami budowli, które możemy wznieść wspólnie z naszymi pociechami, znajdziemy tam przeróżne propozycje budowli, figur i wiele innych przykładów na wykorzystanie produktu, co nie wpływa zarazem na samodzielnie wymyślane i realizowane innowacje, które w trakcie budowy niejednokrotnie zmienią koncept początkowy. Klocki zachwycą każdego bez względu na wiek. Ich trwałość i wytrzymałość, przetestowana na różne sposoby daje gwarancję użytkowania produktu przez długie lata, a nawet pokolenia o ile odpowiednio zakonserwujemy ekologicznie wykonane opakowanie zbiorcze, które pod wpływem nadmiernej eksploatacji może nabyć uciążliwych wad ekspresyjnej zabawy, spowodowanej niewłaściwym pakowaniem po zakończonej zabawie. Przy większej grupie podopiecznych zalecamy opakowanie zbiorcze zastąpić pojemnikiem spożywczym do przechowywania produktów sypkich.

 

Niezaprzeczalnymi atutami BioBlo są elementy składające się na szereg certyfikatów i atestów pozwalających na miano produktu ekologicznego, wykonane w 50% drewna (gwoli ścisłości resztę stanowią, jak możemy przeczytać na stronie producenta, trociny z certyfikowanych przez PEFC źródeł oraz plastik odzyskany z kubeczków do picia poddanych recyclingowi), w 100% wolne od plastyfikatorów, PCV i BPA i zmywalne, cechuje je trwałość i wytrzymałość, mogą być myte nawet wodą z mydłem, czy też w zmywarce, bez ryzyka uszkodzeń. Są bezzapachowe. Ich krawędzie są wygładzone, dzięki czemu zabawa nimi jest bezpieczna. Otrzymały Green Product Award 2015, która jest przyznawana produktom za ekologiczność, edukacyjność i innowacyjność.

 

Wspomnieć należy również o innych aspektach dotyczących bezpieczeństwa użytkowania produktu a mianowicie pod żadnym pozorem nie należy zbliżać klocków w kierunku ognia lub wysokich temperatur, które mogą zajść w reakcję z nieprzetworzonym drewnem, po wyczyszczeniu należy wytrzeć je do sucha, by nie zmiękły i nie straciły swych niezaprzeczalnych walorów, zaś odpowiednio silne uderzenie może zniszczyć obudowę klocka.
Ciekawostką, którą testowaliśmy stała się forma dezynfekcji produktu po intensywnych zabawach w plenerze a mianowicie zastosowaliśmy kilka metod pozwalających na usunięcie zabrudzeń mechanicznych oraz biologicznych poprzez umieszczenie produktu w zmywarce przy najwyższej temperaturze, test powiódł się bez jakiegokolwiek uszczerbku na produkcie, podobnej próbie poddaliśmy podczas prania, w celu sprawdzenia trwałości barwników na produkcie, przy pełnym cyklu pranie przebiegło bez zakłóceń, o ile zastosujemy się do wskazań producenta sprzętu piorącego i umieścimy klocki wraz z innymi ubraniami, produkt nie farbuje.
Co więcej, małe dzieci z pewnością będą ostrzyć ząbki na klockach, tu akurat nic złego nie powinno się stać, klocki są wystarczająco wytrzymałe i nie powinny ulec zniszczeniu. Ich kształt i rozmiar sprawia, że nawet malutkie dzieci mogą się nimi bawić, w pełni minimalizuje bowiem ryzyko połknięcia elementu, które są na tyle duże, że nie stanowią zagrożenia nawet dla najmłodszych, a ponadto nie mają ostrych krawędzi, które mogłyby grozić skaleczeniem.

 

Klocki są w kolorach: czerwonym, żółtym, zielonym, niebieskim, pomarańczowym i bladoróżowym, a zatem w podstawowych barwach, od których zaczyna się poznawanie świata. Są to prostokąty o równej szerokości i długości krawędzi. Zestaw ten najlepiej nadaje się do konstruowania rozmaitych budowli. Poza nauką kolorów dzieci poznają podstawowe kształty i figury geometryczne, które układamy z klocków. Główną rolę odgrywa moc sprawcza, dziecko stopniowo odkrywa, jak wiele zależy od niego, jego kreatywności i inicjatywy. Rozwija się motoryka i zdolność przestrzennego myślenia, a także logika i przewidywanie, a zatem umiejętności, które z biegiem lat okażą się nieodzowne, czy to w szkole, czy też w życiu codziennym. Należy dodać, iż klocki nie mają żadnych łączeń i zacisków a zatem ich układanie wymaga od nas znacznie większej precyzji i skupienia, co również wykształca zmysł równowagi i cierpliwości względem budowanych obiektów. To zupełnie inny rodzaj rozrywki, niż w przypadku klocków łączonych, szkopuł I cała trudność polegają na umieszczeniu elementów w odpowiednim miejscu, przy czym należy dokładnie ocenić A środek ciężkości, bowiem jeden zły ruch może sprawić, iż cała budowla runie. Zabawa klockami BioBlo wymaga zatem zwiększonej koncentracji i cierpliwości przy bardziej zaawansowanych układach architektonicznych.

 

Klocki możemy również wykorzystać do innych form integracji zbiorowej, idealnie sprawdzą się podczas nauki segregowania, np: rozrzucone klocki należy rozłożyć na mniejsze stosiki, kierując się ich kolorem w jak najkrótszym czasie, możemy przeprowadzić ćwiczenie utrwalające ciągi logiczne – zadanie polega na dokończeniu rozpoczętego przez nas ciągu logicznego lub jego odtworzeniu po wcześniejszym zakryciu wzoru, by nie wspomnieć o klasyce zabaw z klockami, czyli wyścigach w tworzeniu największej wieży. Produkt posłuży nam jako pomoc w rozwinięciu u dziecka zdolności matematycznych, przedsiębiorczości, bawiąc się w dodawanie i odejmowanie (zabawa w sklep, gdzie walutę stanowią klocki), a nawet językowe – możemy poprosić dziecko, by wzniosło budowlę, a potem wyjaśniło nam krok po kroku, jak ona powstawała, czy też bawiąc się klockami tylko jednego koloru, wznieść z nich budowlę I opowiedzieć jakąś historię z nią związaną, rozegraną w wyobraźni dziecka. Doskonałym ćwiczeniem mającym wpływ na rozwój kreatywności oraz widzenia przestrzennego, może mieć odwzorowywanie dowolnego elementu wystroju pomieszczenia, w którym odbywa się zabawa, za pomocą klocków. Mnogość rozwiązań pozwala na stworzenie idealnego świata za pomocą budowli, struktur oraz elementów pobocznych, które składają się na spójną całość widzianą oczyma wyobraźni, zastanawiając się wspólnie nad przebiegiem w nim wyimaginowanego życia, jak i struktur użyteczności publicznej jako elementu społecznego oraz zależności pomiędzy nimi panujących itp. możemy powrócić w świat dzieciństwa a zarazem stworzyć szczególną i niepowtarzalną więź z podopiecznym, bowiem świat, który wspólnie będziemy dzielić, będzie tylko i wyłącznie nasz, co stanowi podstawę do dalszych rozmów w kontekście przeprowadzonego ćwiczenia.

 

Struktura plastra miodu umożliwia stworzenie różnego rodzaju kostiumów lub dekoracji rozwijających manualne umiejętności podopiecznego, wzornictwo przestrzenne oraz próbę zaadoptowania powierzchni o zróżnicowanym kształcie. Testując produkt daliśmy się ponieść wyobraźni, przeobrażając naszą pracownię w istny salon mody, spełniający najwyższe standardy panujących na świecie trendów. Naszą pracę rozpoczęliśmy od wykorzystania struktury klocków jako tkaniny, którą w łatwy sposób zdołaliśmy połączyć za pomocą gumek recepturek, przewlekając przez otwory w elementach, powstał kolaż strukturalny, który przy odpowiednim formowaniu posłużył jako podstawa futurystycznego stroju wojowniczki, niestety przy bardziej skomplikowanych strukturach waga klocków w kreacji stanowi adekwatny wysiłek fizyczny, który należy włożyć nie tylko w łączenie elementów, lecz również w ciągłe przymierzanie stroju lub jego odpowiednie eksponowanie przy poprawkach końcowych.

 

Kolejną z opracowanych form zabaw w większej grupie, którą udało nam się przetestować, stała się zabawa w rybaka. Klocki, dzięki swojej strukturze świetnie imitują rybki, które dzieci w brodziku mają za zadanie wyłowić za pomocą różnego typu elementów w zależności od wieku oraz pomysłowości podopiecznych, dzięki kolorom uzyskaliśmy chęć rywalizacji oraz formę drużynowych rozgrywek.

 

Produkt może posłużyć również jako element, który się poszukuje podczas zabawy w podchody, w zależności od regionu, zasady ulegają modyfikacji aczkolwiek głównym zadaniem jest odnalezienie przedmiotu lub grupy za pomocą oznaczeń, dzięki intensywnym barwom oraz kreatywności instruktorów skompletowanie wszystkich elementów grupie 15-osobowej zajęło mniej więcej dwie godziny czasu, bez jakichkolwiek form znudzenia oraz poprawiło umiejętność współpracy dzięki ukryciu elementów w mniej dostępnych miejscach, wymagających zaangażowania rówieśników.

 

Kreatywność naszych podopiecznych zawsze potrafi nas zaskoczyć, pozwólmy im na to, nie ograniczajmy hałasu jaki za pomocą drewnianych elementów wywołują, wspierajmy muzykalność poprzez wspólne wymyślanie mniej lub bardziej skomplikowanych instrumentów lub obiektów imitujących instrumenty, np. pianino, dzięki tego typu ćwiczeniem łatwiej skłonimy podopiecznego do nauki gry na instrumentach, zwłaszcza klawiszowych. Klocki wydają nie tylko zróżnicowany dźwięk, stanowią również zrównoważoną formę nauki rytmiki oraz kooperacji przy tzw. koncertowaniu grupowym.

 

Sposobów wykorzystania klocków jest mnóstwo – można zaproponować grę w zgadywanki, wznosić budowle i odgadywać ich pierwowzory, odwzorowywać struktury z książek, gazet, podręczników, przez co również z podopiecznym odkrywać świat na nowo nie wychodząc z domu/placówki. Ciekawą formę stanowi propozycja nauki dziecka podstaw ruchu drogowego przy użyciu klocków – dywan, stolik, czy kartka mogą imitować obszar wokół ruchliwej ulicy lub ich sieci a klocki środki komunikacji miejskiej, pojazdy prywatne oraz pieszych. Dzięki temu zabiegowi w łatwy sposób można przedstawić jak działa np. Sygnalizacja świetlna, czy też przeanalizować różne niebezpieczne sytuacje drogowe i zastanowić się wspólnie, jak im zapobiegać, co oznacza ruch prawostronny i jak powinien zachowywać się pieszy – czy wolno mu wbiegać na jezdnię, czy powinien nosić kamizelki odblaskowe. Dziecko może wcielić się w rolę policjanta – celowo łamiąc przepisy na wyimaginowanej drodze, może pouczać, wypisywać mandaty, samemu ucząc się przy tym podstaw ruchu drogowego. Można też rozbudować obszar poprzez dorysowanie lub dobudowanie ścieżek rowerowych itd.

 

Wyobraźnię przestrzenną może rozwinąć zabawa na spacerze, podczas którego podopieczny rysuje mapę okolicy, stara się zapamiętać budynki, układ dróg, po powrocie za pomocą klocków staje podopieczny przed zadaniem odwzorowania okolicy, a klocki imitując poszczególne budynki pozwolą pobudzenie wyobraźnie a zarazem na zapoznanie się z przestrzenią publiczną, z jaką na co dzień się styka, poznając przy tym jej znaczenie i zagrożenia, co sprawi, iż dziecko nabierze większej orientacji w terenie.
Rozwinąć można również zmysł słuchu, przykładowo poprzez wystukiwanie rytmów klockami i pozwolenie dziecku, by odgadło, jaka to melodia. Nie należy zapominać także o nauce języków obcych – manipulując położeniem klocków, możemy nauczyć dziecko podstawowych zwrotów związanych z lokalizacją przedmiotu, kolorów, czy też kształtów, jakie przybierają nasze budowle.

 

Za pomocą klocków, można też wyćwiczyć koordynację u dziecka – dzięki choćby przemieszczaniu się z klockiem na głowie w linii prostej, tak, żeby nie upadł, a potem stopniowo podnosić poprzeczkę, zalecając np. bieganie, czy też przysiady.

 

Istotny jest też rozwój plastyczny – kształt klocka można odbić na kartce, przy użyciu tuszu lub farb plakatowych, powstanie figura geometryczna, którą możemy w dowolny sposób ozdabiać, czy przerabiać.

 

Klocki drewniane to gwarancja nauki poprzez zabawę. Układanie różnych konstrukcji z klocków drewnianych wspomaga naturalny rozwój dziecka, uczy kreatywności i logicznego myślenia. Drewniane klocki uznaliśmy za bardzo przydatny przyrząd dydaktyczny a mnogość zastosowań sprawiła, iż staną się nieodzownym elementem wyposażenia placówek terapeutyczno-opiekuńczych, które w polityce krajowej muszą spełniać szereg wyśrubowanych norm i atestów – wspaniałe połączenie prawdziwie ekologicznego produktu z prostotą. Klocki są kolorowe, stymulują wyobraźnię dziecka, a sama zabawa nimi rozwija zdolności manualne oraz wyobraźnię a u opiekuna wzmacnia poczucie więzi a zarazem zmusza to pogłębionego wysiłku intelektualnego. Podopieczny na każdym etapie rozmowy w sposób bezpieczny dla zdrowia i życia może dać się ponieść fantazji i tworzyć niesamowite konstrukcje, które z pewnością zadziwią niejednego rodzica, wszystko to zależy tylko i wyłącznie od nas i naszych wyborów na przyszłość. Dorośli również spędzą przyjemnie czas na zabawie i zatęsknią za własnym dzieciństwem.

 

Zdecydowanie polecamy klocki BioBlo! To po prostu inna liga klocków, znacznie lepsze niż przereklamowane produkty markowe lub azjatyckie produkty drewnopodobne, spełniające podstawowe normy zdrowotne, dostępne do kupienia w pierwszym lepszym sklepie.

 

Uważam, że tego rodzaju zabawki powinny stać pozycją obowiązkową na każdym etapie rozwoju dziecka, stanowią pomoc nie tylko do zabawy, ale również do szczęśliwego wzrastania i rozwoju. Oczywiście zalecamy, żeby maluszki bawiły się pod opieką dorosłego, bo, jak sami sobie doskonale zdajemy wszyscy sprawę, dziecięca wyobraźnia nie zna granic, czas na poznanie granic wyobraźni Państwa.

Opis Wydawcy

Zestaw 204 ekologicznych klocków BioBlo firmy Piatnik.
Kto powiedział, że klocki muszą być prostymi kawałkami drewna? Bioblo są kolorowe i mają unikalną strukturę plastra miodu.
Otwiera to wiele nowych możliwości: można ich używać do puszczania baniek, tworzenia kolorowych wzorów i unikalnych przestrzennych obrazów. A jeśli ułożymy je wokół lampy lub latarki, otrzymamy niesamowite kolory i efekty świetlne!

 

Wierzymy, że dzieci mają ogromne pokłady kreatywności. Naszym zadaniem jest tylko pomóc im je wydobyć, podsuwając narzędzia umożliwiające wyrażanie i rozwijanie ich niesamowitych pomysłów.
Klocki Bioblo mają prostą, nie narzucającą pomysłów formę. Wszystkie klocki mają taki sam kształt, dzięki czemu stają się materiałem, któremu to dzieci nadają końcową postać.

 

Bioblo są:
- Ekologiczne: 50% zawartości drewna, w 100% wolne od plastyfikatorów, PCV i BPA
- Edukacyjne: Stymulują wyobraźnię, koncentrację, koordynację, doskonałe w grupie
- Kreatywne: Unikalna struktura plastra miodu otwiera nieograniczone możliwości
- Zmywalne: Trwałe, wytrzymałe, higieniczne - mogą być myte wodą z mydłem

wydawnictwo piatnik

Wydawnictwo Piatnik
Dystrybutor: Kluwi s.c.
ul. Żeromskiego 14/15
05-500 Piaseczno
Tel./Fax: +48 22 642-34-57
E-Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://www.piatnik.pl

Podziel się!

Okładka gry:

Klocki Ekologiczne Bioblo

Dodatkowe informacje:

 • Autor: Piatnik
 • Tytuł Oryginału: Klocki Ekologiczne Bioblo
 • Producent: Piatnik
 • Premiera Polska: 2017
 • Gatunek: Gry
 • Format: 285x290mm
 • Przedział Wiekowy: 3-4 lata, 5-7 lat
 • Wersja Językowa: Polska
 • Ocena: 6/6
 • ISBN: 9120071640149

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!