Rosyjska Ruletka Mistrzostwa Świata

Opis:

Michał Lipka

NIECH COŚ STRZELI WAM DO GŁOWY!!!

 

Zagrać w rosyjską ruletkę i przeżyć. Czy ktoś by tego nie chciał? Doświadczyć emocji, adrenaliny, tego chorego napięcia i jednocześnie wiedzieć, że zabawa owa mimo wszystko będzie bezpieczna? Można obejrzeć jeden z filmów zawierających temat, choćby „Łowcę jeleni” czy trzeci sezon serialu „24 godziny”, można też znaleźć alternatywę w postaci zabawkowej broni strzelającej pociskami z jakimś płynem, a jeśli chcecie czegoś pośredniego, Wasze pragnienia zaspokoi ta gra. Karacianka, która dostarcza przyjemnej, ekstremalnej rozrywki dla nieco starszych graczy. Czeka tu na Was igranie ze śmiercią, blefowanie, wysokie stawki, ciągłe zagrożenie i towarzyskie starcie, gdzie nie możesz liczyć na niczyją pomoc. Gotowi?

 

Wyobraźcie sobie jakąś ciemną piwnicę. Niemyte ściany i podłogę zdobią plamy krwi Waszych poprzedników. Zbieracie się na środku, przed Wami znajduje się stół, siadacie, wyciągacie sprzęt... Są pociski, są wyzwania, są też karty, jest Wasza ekipa. Cóż z tego, że mroczna piwnica okazuje się być wcale nie takim mrocznym pokojem, a plamy z przestrzelonych głów to jedynie efekt zabawy światłem i cieniem. Przeciwnicy natomiast, ci, którzy już za chwilę będą przykładać sobie broń do skroni, to nikt inny, jak bliskie Wam osoby. Rodzina, przyjaciele, znajomi. Nikt tu też nie będzie strzelał naprawdę, nikt nie ma nawet broni, a pociski są z papieru, ale co z tego? Wyobraźnia już pracuje, zaczyna się gra, a granica między rzeczywistością i fikcją się zaciera. Pozostają emocje i chęć zwycięstwa, chwytacie więc za kart i kości i... Cóż, niech Wam coś strzeli do głowy! Właśnie zaczęły się mistrzostwa świata w rosyjskiego ruletce, a zwycięzca może być tylko jeden!

 

Zasady tej gry, choć reguł nie jest wcale mało, a suchy opis przebiegu pojedynków może niektórym wydać się lekko chaotyczny i zbyt wymagający, są proste i łatwo przyswajalne. Owszem, „Rosyjska ruletka” wymaga nieco więcej, niż tylko sięgnięcie po broń, przyłożenie jej do głowy i naciśnięcie spustu – a potem przekonanie się czy zarobiło się nieco więcej pieniędzy, czy też może kulę w łeb, nie mniej nie ma w niej nic szczególnie skomplikowanego. Otrzymujecie karty zawodników (którzy po kolei tracą życie, jeśli trafili na pełną komorę; i tak do momentu, aż albo wygrasz, albo przyjdzie Twoja, kapitana, rola na podjęcie ryzyka), kartę akcji, kartę pomocy i swoją kość oznaczającą od zera do pięciu pocisków w sześciostrzałowym magazynku. I cóż, zaczyna się gra. Można zaryzykować i załadować pięć kul, można też oszukać i „zakręcić” pustym magazynkiem. Dostajecie wtedy i tak punkty za przeżycie, ale uwaga, jeśli ktoś przyłapie Was na oszukiwaniu, zostaniecie rozstrzelani. Wygrywa ten, kto przeżyje albo pierwszy zdobędzie 15 punktów. Proste? Proste, ale ile przy tym zabawy!

 

W „Rosyjską ruletkę” łatwo się wciągnąć, a kiedy tylko skończy się rozgrywkę, ma się ochotę na powtórkę. Przy okazji całość została wykonana bardzo dobrze, z humorem (oczywiście czarnym) i pewną ostrością. Ale przecież gra, w której zawodnicy – czy to w realny, czy też wyimaginowany sposób – przestrzeliwują sobie czaszki bądź strzelają do siebie nawzajem, nie może być zbyt łagodna. Najważniejsze jest jednak to, że jest przy tym po prostu znakomita. Nastrojowa, intrygująca i emocjonująca. Naprawdę warto w nią zagrać.

Opis Wydawcy

Rosyjska Ruletka: Mistrzostwa Świata to wystrzałowa gra ryzyka i blefu! Gracze mogą być z siebie dumni - zakwalifikowali się do mistrzostw świata... w rosyjską ruletkę.

 

Teraz stają się kapitanami czteroosobowych drużyn, walczących o przetrwanie i zwycięstwo. Obstawiają, jak wiele pociągnięć za spust dadzą radę przetrwać. Każde kolejne to więcej punktów, ale też większa szansa, że zamiast wymarzonego klik! usłyszą głośne BANG! Nie ma punktów dla martwych.

 

Z pomocą przychodzą karty akcji, które pozwalają wycelować w powietrze, czy w innego gracza. Można też ukryć nabój w kieszeni, ale jeżeli ktoś to odkryje, oszusta spotka marny koniec.

 

Zawartość pudełka:
24 karty postaci
55 kart magazynku
31 kart akcji
6 kart pomocy
42 żetony zwycięstwa
6 kości obstawiania
instrukcja

Podziel się!

Okładka gry:

Rosyjska Ruletka Mistrzostwa Świata

Dodatkowe informacje:

 • Autor: Anthony Burch
 • Tytuł Oryginału: World Championship Russian Roulette
 • Wydawca: Black Monk
 • Wydawca Oryginału: Tuesday Knight Games
 • Premiera Polska: 2017
 • Gatunek: Gry Planszowe
 • Format: 137x211mm
 • Liczba Graczy: 2 - 6 osób
 • Czas Gry: ok. 20 - 30 minut
 • Przedział Wiekowy: od 12 lat
 • Wersja Językowa: Polska
 • Ocena: 4.5/6
 • ISBN: 5901549119824

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial