Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Domino Matematyczne Dla Opornych Dzielenie

Opis:

Margo Roth

Nie od dzisiaj wiadomo, że najlepsza droga do nauki prowadzi przez zabawę. Dzieci najlepiej przyswajają nowe wiadomości, kiedy mogą jednocześnie uczestniczyć w grze, najlepiej w towarzystwie swoich bliskich. Świetnym rozwiązaniem są więc gry planszowe oraz logiczne, a nie te wymagające użycia komputera, co jest w dzisiejszych czasach tak popularne. Dziecko dodatkowo dowiaduje się, jak dobrze można spędzić czas bez różnego rodzaju urządzeń elektronicznych.

 

Każde dziecko na początku swojej nauki w szkole podstawowej zaczyna uczyć się liczenia – tabliczka mnożenia i proste rachunki to codzienność. Niektórzy jednak w otoczeniu liczb czują się nieswojo i za nic nie potrafią odnaleźć się w tych przeróżnych działaniach, jakie są przed nimi stawiane. I w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest nauka przez zabawę.

 

Wydawnictwo Nowik postanowiło zadbać o edukację najmłodszych jednocześnie dając im szansę na przyjemne spędzanie czasu z najbliższymi. W serii produktów Domino matematyczne dla opornych znajdziemy zestawy z każdym rodzajem działań – dzieleniem, mnożeniem, dodawaniem oraz dodawaniem. Ja miałam okazję przyjrzeć się bliżej pierwszemu z nich – dzieleniu.

 

W skład mojego zestawu weszło sześć pogrupowanych stosików z różną liczbę cegiełek w każdym. Choć na pierwszy rzut oka wykonanie naszego domina może wydawać się nieco niedopracowane, a same cegiełki wyglądają na wątłe i dające łatwo się zagiąć lub złamać, w rzeczywistości domino zostało stworzone z dużą dbałością. Kostki domina wykonano ze sztywnego, zafoliowanego kartonu, co jest szczególnie istotne, ponieważ produkt ten wykorzystywany będzie przez dzieci, a tym samym narażony na próby zagięcia rogów lub pomięcia cegiełki. Każda kostka jest jednak całkiem wytrzymała i wydaje się być wystarczająco odporna na wszelkie działania małych rączek.

 

Gra jest przeznaczona zarówno dla nauczycieli matematyki pracujących z uczniami, jak i dla rodziców chcących wspomóc swoje pociechy w nauce w domu. Z domina może korzystać jedna osoba, samodzielnie dopasowując do siebie poszczególne klocki, ale liczb graczy może sięgać nawet pięciu osób. Instrukcja dołączona do opakowania zawiera opisane zasady kilku wariantów gry dla każdej możliwej liczby graczy, dzięki czemu nigdy nie będziemy nudzić się, korzystając z domina.

 

Działania pojawiające się na cegiełkach przedstawiają różny poziom trudności, z którym po pewnym treningu powinno poradzić sobie każde dziecko zaczynające swoją przygodę z matematyką. Jednak rodzice także nie będą pokrzywdzeni w tej sytuacji – pośród kostek domina znajdziemy także kilka rachunków, nad którymi nawet dorośli będą musieli zastanowić się chwilę dłużej! Jest to więc idealny sposób na naukę i przyjemne spędzanie czasu zarówno dla dziecka, jak i dla jego rodziców.

 

Ja sama naukę matematyki już dawno mam za sobą, jednak Domino matematyczne dla opornych wydaje mi się świetnym wyjściem dla wszystkich rodziców, których dzieci zaczynają przygodę z nauką w szkole podstawowej lub mają problemy z rachunkami matematycznymi. Dziecko, mogąc jednocześnie bawić się i uczyć, dodatkowo robić to razem ze swoimi rodzicami, ma idealne warunki do przyswajania nowej wiedzy. Gorąco polecam całą serię Domina matematycznego dla opornych wszystkim nauczycielom i rodzicom, którzy cenią naukę przez zabawę i wiedzą, że ma ona najlepszy wpływ na ich pociechy i ich rozwój intelektualny.

Podziel się!

Okładka gry:

Domino Matematyczne Dla Opornych Dzielenie

Additional Info:

  • Autor: Marzena Kubera
  • Tytuł Oryginału: Domino Matematyczne Dla Opornych Dzielenie
  • Wydawca: Nowik
  • Premiera Świat: 2017
  • Gatunek: Gry
  • Liczba Graczy: 1-5
  • Czas Gry: 10-20 min
  • Przedział Wiekowy: 7+
  • Ocena: 5/6

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial