Pingolo Kto Zostanie Na Lodzie?

Opis:

Rudaczyta

Brrrr! Jak zimno!=) Wszak wraz z bohaterami gry Pingolo, czyli gromadką uroczych, wesołych pingwinków jesteśmy na biegunie południowym! Mróz szczypie w uszy, zamarzają nosy, czas się rozgrzać i rozruszać! Gromadka pingwinków zaprasza do zabawy =) Za chwil kilka dowiemy się kto wygra, a kto zostanie na lodzie =)

 

Gra Pingolo to propozycja dla najmłodszych dzieci będąca grą pamięciową, ale o oryginalnej i specyficznej formie zapamiętywania. Dla dzieci, które wielokrotnie miały styczność z grami typu memory pomysł zaproponowany przez Autora gry (Thierryego Denouala) będzie innowacyjny i bardzo atrakcyjny. Zasady są bowiem proste, ale ubrane w nietuzinkowy pomysł. Gracze starają się bowiem odnaleźć ukryte w brzuszkach pingwinków jaja. Każdy zawodnik dysponuje krą lodową z sześcioma pustymi polami. Puste miejsca musi zapełnić pingwinkami z jajami w konkretnych (wyznaczonych przez rzucane przez nas kostki do gry) kolorach. Sęk w tym, że jaja są ukryte w pingwinkach i należy bacznie obserwować pod którym pingwinkiem znajduje się interesujące nas jajo. Ten, kto najszybciej zapełni swoja krę pingwinkami z ich jajami - wygrywa, pozostawiając innych dryfujących po mroźnych wodach oceanu półkuli południowej.

 

W skład gry wchodzą:
-12 sztuk pingwinków. Figurki są dopracowane, solidne i urocze - zdecydowanie są atrakcyjne da dziecięcego oka
-12 kolorowych jajek, po dwie sztuki z każdego koloru
-2 kostki do gry z sześcioma rożnymi kolorami odpowiadającymi barwom jaj
-4 kry lodowe z narysowanymi nań sześcioma miejscami, które w trakcie gry gracze sukcesywnie obsadzają kolejnymi pingwinkami.
-instrukcja obsługi

 

Opakowanie jest solidne, kolorowe i przede wszystkim - zawiera "okienko" - widać elementy wchodzące w skład gry. Zdecydowany plus i dobry chwyt marketingowy;), gdyż dziecko widzi urocze pingwinki, kolorowe jajka i z miejsca się w nich zakochuje=)

 

Przygotowanie gry obejmuje wybranie dla siebie kry, ukryciu jaj w brzuszkach pingwinków (to jest bardzo przyjemna część przygotowawcza, dająca dziecku wiele radości) i pomieszaniu ich. I już=) można rozpoczynać pasjonującą rozgrywkę poszukiwania jaj. Posłużą nam do tego kostki gry. W swojej turze gracz wyrzuca kostki do gry i zgodnie z tym, jaki kolor widnieje na ściance kostki musi odnaleźć jaj. Jeśli uda się zlokalizować obydwa kolory ma możliwość kontynuowania rozgrywki, jeśli popełni chociaż jeden błąd - ruch przechodzi na kolejnego gracza. Wygrywa ta osoba, która najszybciej zbierze sześć pingwinków. Sposobem na urozmaicenie i wprowadzenie ducha rywalizacji w grze jest możliwość "podbierania" pingwinkom swoim rywalom. Czyli zdobycie pięciu pingwinków nie gwarantuje rychłego zwycięstwa, bo a nuż nasz kompan potrzebuje zielone jajo, a takie właśnie mamy my!

 

Pingolo to prosta gra wymagająca koncentracji, umiejętności zapamiętywania, ale także aktywująca pokłady sprytu i przede wszystkim - dobrej, zdrowej rywalizacji. Gra dostarcza wiele radości i śmiechu w trakcie rozgrywki.

 

Poszczególne elementy gry są bardzo starannie i skrupulatnie wykonane. Pingwinki, jaja, kostki do gry a także kry lodowe są wytrzymałe i solidne. Jaja są kolorowe, ale niezbyt jaskrawe, dzięki czemu ułatwiony jest proces zapamiętywania. Czas trwania gry jest nie dłuższy niż 20 minut, chociaż zależy to także od ilości graczy. Im więcej uczestników, tym krótszy czas rozgrywki. Zabawa pingwinkami przeznaczona jest dla dzieci powyżej 3 roku życia, jednak zachowując szczególną ostrożność ( w kwestii uczulenia dziecka, że te elementy nie służą do jedzenia!) można bawić się także z młodszymi dziećmi, ale TYLKO w obecności dorosłej osoby!

 

Gra Pingolo uczy, bawi, inicjuje szereg pytań (a co to jest kra? a gdzie jest kra? dlaczego pingwiny nie maja skrzydeł? czy pingwiny naprawdę maja takie kolorowe jaja?).

 

Bardzo polecam! Nie tylko na zimowe wieczory=)

Opis Wydawcy

WITAMY NA BIEGUNIE POŁUDNIOWYM!

 

Nasze pingwinki są zawsze gotowe do zabawy.
Rzucaj kolorowymi kostkami i znajduj ukryte pingwinie jaja. Aby wygrać, zgromadź jako pierwszy na swojej górze lodowej 6 pingwinków.

 

W tej wesołej rywalizacji przydadzą się dobra pamięć i odrobina szczęścia.

 

Producent: Fox Games
EAN: 5907078169491
Waga: 0.4 kg

Podziel się!

Okładka gry:

Pingolo Kto Zostanie Na Lodzie?

Dodatkowe informacje:

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!