Legends Of Labyrinth

Opis:

Pani M

Legends of Labyrinth to gra karciana osadzona w świecie Labyrinth, w której udział może wziąć 2-4 graczy. Celem gry jest powołanie drużyn Bohaterów. Gracz musi wykorzystywać zdolności Bohaterów i drużyn najlepiej jak potrafi. W trakcie rozgrywki rywalizuje się między sobą. Władzę zdobywa się za pomocą kart. Wygrywa ta osoba, która jako pierwsza uzbiera trzy czteroosobowe drużyny. Jeśli uważacie, że to proste zadanie, muszę Was rozczarować. Wcale tak nie jest. Gracz, który ma na ręce wredną kartę, może zniszczyć wysłaną już przez przeciwnika drużynę. Najlepiej, jeśli w grze udział weźmie więcej graczy, wtedy nie utrudnia się życia tylko jednej osobie.

 

Kiedy otrzymałam grę i otworzyłam pudełko, doszłam do wniosku, że mogłoby być ono dwa razy mniejsze. Jego wielkość nie jest wprost proporcjonalna do zawartości. Moim zdaniem ona się w nim gubi. Co znajdziemy w środku? 55 kart działań, 46 kart bohaterów, 9 kart drużyn oraz kolorowe znaczniki graczy, którymi oznacza się wysłane do boju skompletowane drużyny. Ile czasu zajmuje gra? Trudno to jednoznacznie określić. To zależy od dociągu kart. W naszym przypadku to było maksymalnie 40 minut.

 

Zaczynamy grę z dwoma kartami akcji na ręce i trzema oznaczeniami gracza. Jak już wspomniałam, wygrywa ten gracz, który jako pierwszy uzbiera 3 drużyny. Muszą się składać z 4 takich samych zwykłych lub legendarnych bohaterów. Co gracz może zrobić w trakcie rozgrywki?

 

- dobrać kartę działań (jeśli ma ich na ręce więcej niż 7, musi wyrzucić dodatkowe)
- użyć zdolności skompletowanych drużyn, jeżeli ma takowe na stanie
- użyć zdolności bohaterów legendarnych (zwykli ich nie posiadają)
- użyć jedną akcję

 

Jako akcję rozumie się powołanie drużyny lub użycie karty z ręki. Kiedy chcemy ją zagrać, należy położyć ją na stole i przeczytać na głos to, co jest na niej napisane. Dlaczego? Ano dlatego, że Wasz przeciwnik może anulować jej działanie. To jest strasznie irytujące. Zwłaszcza wtedy, gdy ktoś ma nad tobą zdecydowaną przewagę, a ty się cieszysz, że w końcu coś ci doszło na rękę. Jeśli wysyłamy gotową drużynę do boju, wykładamy 4 takie same karty i znacznikiem oznaczamy ją na karcie drużyny. Następnie bohaterów tasuje się z pozostałymi. I tak dzieje się aż wszystkie znaczniki jednego gracza zostaną wykorzystane.

 

Przyznam szczerze, że mnie ta gra nie przypadła do gustu. Miałam dość ograniczone pole działania, jeśli nie miałam dobrych kart na ręce. Albo jak już mi coś doszło, to przeciwnik mnie blokował. Od razu mówię, że gra tylko na 2 osoby może skończyć się poważną awanturą, dlatego najlepiej zebrać większą liczbę graczy.

 

Moim zdaniem gra praktycznie nie ma żadnego klimatu. Zbiera się karty, trzeba mieć odpowiednią sekwencję i tyle. Jak w remiku. Przy czym zdecydowanie bardziej wolę grać w remika. Nie można mieć żadnej strategii, wszystko zależy od dociągu kart i poziomu wredoty przeciwnika i jego szczęścia w dobieraniu kart. Do tej gry bardzo łatwo można się zniechęcić. Wszystko w zasadzie żyje własnym życiem i jeśli nie mamy nic dobrego na ręce - jest pozamiatane. Jak dla mnie gra jest niedopracowana, a po paru rozgrywkach po prostu się nudzi. Wiemy już, jakie są karty i co można z nimi zrobić, drużyny się powtarzają. Jestem rozczarowana tą grą i nie wiem, czy uda mi się kiedykolwiek do niej przekonać.

Opis Wydawcy

Celem gry jest ZDOBYCIE 3 DRUŻYN BOHATERÓW. Gracz, który powoła je jako pierwszy - wygrywa! :)

 

Drużyny możesz powołać, jeśli zgromadzisz 4 takich samych zwykłych BOHATERÓW albo 4 dowolnych LEGENDARNYCH BOHATERÓW. Każda DRUŻYNA, którą zdobędziesz daje ci możliwość użycia jej potężnych zdolności!

 

BOHATERÓW werbujesz - czyli ściągasz do swojego królestwa (wykładasz przed siebie na stół) przy pomocy odpowiednich KART DZIAŁAŃ, które dobierasz na początku swojej kolejki.

 

To właśnie dzięki nim będziesz mógł bezzwrotnie pożyczać od innych graczy bohaterów i karty działań oraz sabotować ich plany, co daje mnóstwo frajdy! W trakcie swojej kolejki możesz wykonać 1 akcję czyli użyć 1 takiej KARTY DZIAŁAŃ albo POWOŁAĆ 1 DRUŻYNĘ, jeśli posiadasz odpowiednich bohaterów.

 

Uwaga: Jeśli uzbierasz odpowiednią kombinację kart DZIAŁAŃ to podczas jednej kolejki będziesz w stanie dobierać wiele kart, zwerbować wielu bohaterów i wykonać mnóstwo akcji, które zaskoczą twoich rywali!

 

W Legends of Labyrinth od 2 do 4 graczy wciela się we władców starających się zwiększyć swoje wpływy, poprzez tworzenie potężnych kompanii bohaterów i poszukiwaczy przygód. Ten władca, który jako pierwszy zdobiędzie 3 drużyny, zdoła zapanować nad całym królestwem!

 

Legends of Labyrinth to:

-Świetna zabawa w gronie rodziny i przyjaciół!
-Walka o władzę poprzez budowanie drużyn z herosów!
-Prosta rozgrywka i jasne zasady, prostsze niż gra w tysiąca ;)
-Rozrywka pełna humoru i rywalizacji - ciągle kombinujemy jak pokrzyżować plany pozostałych władców!
-Wykładanie "pasjansa" z elementami pozbawiania kart przeciwników.
-Tworzenie soczystych kombinacji - jak w Dominionie czy Magic: the Gathering.
-Wspaniale spędzony czas dla 2-4 osób!

 

Zawartość pudełka:
9 kart Drużyn (58x88 mm)
46 kart Bohaterów (58x88 mm)
55 kart Działań (58x88 mm)
4 komplety znaczników graczy
Instrukcja

Podziel się!

Okładka gry:

Legends Of Labyrinth

Dodatkowe informacje:

 • Autor: Kamil Matuszak, Mateusz Pronobis
 • Tytuł Oryginału: Legends Of Labyrinth
 • Ilustracje: Marek Roliński
 • Wydawca: Let's Play
 • Premiera Polska: 2016
 • Liczba Graczy: 2 - 4
 • Czas Gry: ok. 60 minut
 • Przedział Wiekowy: od 14 lat
 • Ocena: 2.5/6

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!