Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

My First Activity

Opis:

Michał Lipka

JAK POKAZAĆ KASZTANA

 

„My First Activity” to planszowa gra zaskakująca pod każdym względem. Kiedy otwieramy pudełko, wydaje się, że do zaoferowania ma naprawdę niewiele – trzy niezbyt grube talie kart z obrazkami (różnią się oczywiście rysunkami, ale też i kolorem śladu na koszulce) i kilka półokrągłych elementów stanowiących drogę, po której będziemy się poruszać, a wreszcie także dwa pionki przedstawiające słonie. Jednak pięć minut później jesteśmy tak wciągnięci w dobrą zabawę, śmiejąc się i ciesząc, że zapominamy o wszystkim innym!

 

Pamiętacie grę w kalambury? „My First Activity” pod wieloma względami bardzo ją przypomina. Zresztą kalambury są nieodłączną częścią całej zabawy, ale może zacznijmy po kolei. Celem gry jest przeprowadzenie dwóch słoni drogą przez dżunglę do wodopoju. By to jednak zrobić, będziemy musieli się nieźle nagłówkować. Trasa nie jest długa, sami zresztą ustalamy z ilu elementów będzie składała się droga, łącząc ze sobą minimum dwa jej elementy, następnie tasujemy karty, losujemy jedną i... Właśnie, na koszulce każdej z nich mamy kolorowy ślad i jeśli wygraliśmy swoją kolej, zgodnie z kolorem przesuwamy po planszy figurkę słonia. Co jednak trzeba zrobić, żeby wygrać? Pokazać członkowi swojej drużyny co znajduje się na karcie, ale bez używania do tego słów. Można rysować, można także bawić się w kalambury – cel jest jeden, przekazać wiadomość. Jeśli się uda, możemy zbliżyć słonia do wodopoju. I tak aż do zwycięstwa i napojenia naszych podopiecznych.

 

Proste, prawda? Jak zawsze w takich przypadkach – tylko tak się wydaje. W rzeczywistości szybko odkrywamy, jak trudno jest pokazać koledze niektóre hasła. Spróbujcie zabawić się w kalambury i zaprezentować na przykład... kasztana. Taka karta trafiła mi się bowiem w trakcie losowania i musiałem coś z tym zrobić. Analizując i kombinując doszedłem do ciekawego ciągu logicznego i tak po serii prób i błędów (osiemnastka, impreza? nie? dojrzałość? tak! pisać, szkoła... egzamin? znów tak, ale jaki?) udało mi się przekazać 18+ i doprowadzić zgadującą moją lepszą połowę do odkrycia, że chodzi o maturę. Pokazanie drzewa i czegoś rosnącego też poszło w miarę łatwo, ale potem zaczęły się schody. Coś kłujące? Kolczaste? Owoc? Nieudało się... Trudno, bywa. Ale wyobraźcie sobie, jaka to była zabawa i ile niosła ze sobą radości!

 

„My First Activity” – ten tytuł mówi wszystko. Gra, chociaż przeznaczona dla dzieci, o czym świadczy prostota i barwność jej wykonania, naprawdę aktywizuje. Każe wysilić szare komórki, zaangażować się w interakcje z innymi graczami, z którymi tworzymy rywalizujące ze sobą drużyny (wbrew regułom można jednak zagrać tylko we dwoje i bawić się równie dobrze, co w większym gronie, chociaż najciekawsza i tak pozostaje zabawa w dużej grupie) i uczy obrazowego myślenia. Pokazuje też, bardzo dosadnie zresztą, jak ważna jest mowa w naszym życiu. Kiedy nie możemy z niej skorzystać, określenie nawet najprostszej rzeczy staje się prawdziwym wyzwaniem.

 

W skrócie: niesamowite wrażenia gwarantowane. Zarówno dla małych, większych, jak i tych całkiem dużych graczy. Dobra zabawa, porcja nauki i pobudzające wyobraźnię wyzwania dostarczają niezapomnianych przeżyć. Polecam gorąco na radosne popołudnia w gronie rodziny, znajomych, przyjaciół. Nie będziecie chcieli przestać, a to chyba najlepsza ocena, jaką można wystawić grze.

Opis Wydawcy

My First Activity to zabawna i emocjonująca gra edukacyjna dla 3-16 graczy od 4 lat. Gracze mogą ćwiczyć kreatywność, pewność siebie i poszerzać słownictwo, a ich ręce i nogi są w ciągłym ruchu! Można grać już w 3 osoby, ale gra świetnie się sprawdza również w dużej grupie.

 

Zabawne rysunki na kartach przedstawiają rozmaite hasła. Gracze na zmianę próbują je przedstawić pozostałym uczestnikom na jeden z trzech sposobów: rysując, opisując słownie, lub na migi. Jeśli ktoś odgadnie hasło, słoń drużyny przesuwa się do przodu.

 

Gracze mogą podzielić się na dwie drużyny, lub wspólnie dążyć do celu! Karty są podpisane w języku polskim i angielskim, dzięki czemu gra może służyć jako pomoc do nauki języka angielskiego.

 

Numer ISBN: 9001890784590
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2005

wydawnictwo piatnik

Wydawnictwo Piatnik
Dystrybutor: Kluwi s.c.
ul. Żeromskiego 14/15
05-500 Piaseczno
Tel./Fax: +48 22 642-34-57
E-Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://www.piatnik.pl

Podziel się!

Okładka gry:

My First Activity

Dodatkowe informacje:

  • Tytuł Oryginału: My First Activity
  • Wydawca: Piatnik
  • Premiera Polska: 2005
  • Gatunek: Gry Planszowe
  • Liczba Graczy: 3-16
  • Przedział Wiekowy: od 4 lat
  • Ocena: 4.5/6

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial