Tik Tak Bum Junior

Opis:

Michał Lipka

WYBUCHOWA ZABAWA SŁOWNA

 

Jest taki dowcip, w którym grupa żołnierzy zabawia się rzucając między sobą granat, a ten, w którego rękach wybuch, odpada. Podobnie rzecz ma się z niniejszą grą, efekt nie jest wprawdzie tak makabryczny, jak w rzeczywistości byłaby pointa powyższej humoreski, ale zasady są całkiem podobne. Czas ucieka bardzo szybko, musimy więc myśleć, ale tak czy inaczej bomba wybuchnie z czyichś rękach. Tylko kto to będzie?

 

„Tik Tak Bum” to znana i lubiana gra karciana, która zabiera nas w świat bardzo emocjonującej rozrywki. Tym razem do rąk graczy trafia jej odsłona przeznaczona dla młodszych odbiorców. Nie oznacza to jednak, że gra jest prostsza czy mniej wciągająca. Wszystko, co najlepsze w jej dojrzalszej wersji zostało zachowane, a dobra rozrywka, jaką oferuje potrafi wciągnąć nawet starszych graczy.

 

Zasady „Tik Tak Bum Junior” są proste. Gracze losują jedną kartę, kładą przed sobą i musza wymyślać słowa związane z przedstawioną na niej sytuacją. Jeśli wyciągną na przykład „ogród”, przelicytowują się kolejnymi rzeczownikami określającymi, co może się w nim znajdować: grabie, ogrodnik, drzewo, marchewka, zioła, trawa... Bum! Gracze przekazują sobie tykającą bombę dołączoną do zestawu, starając się wymyślić kolejne rzeczy, zanim ta wybuchnie, w czyjejś dłoni.

 

W tej grze decyduje zatem nie tylko zasób słownictwa i szybkość jego wypowiadania, ale też pewien łut szczęścia. To, czy bomba wybuchnie w Twojej dłoni, czy w dłoni przeciwnika, jest jedynie kwestią sekund. Nawet ich ułamków. Dlatego zabawa jest bardziej emocjonująca, niż w przypadku zwykłego wymyślania słów na czas. Trzymając w ręku cykającą plastikową bombę bardziej czuje się upływ kolejnych chwil, a także nie wie, kiedy tak naprawdę ona „wybuchnie”. Każdy z graczy chce więc jak najszybciej pozbyć się jej na rzecz przeciwnika. Dobrą strategią staje się wymyślenie od razu kilku słów pasujących do obrazka, żeby mieć ich pewien zapas, jednak w trakcie rywalizacji łatwo dać się porwać dobrej zabawie i całkowicie zapomnieć. I to chyba najlepsze, co podobna gra może zaoferować swoim odbiorcom.

 

Każda runda w „Tik Tak Bum Junior” jest wprawdzie krótka, ale to jednocześnie jej wielka zaleta. Kilka kart, kilkadziesiąt słów, kilka minut zabawy. Czy to w domu, czy też na przerwie w szkole, dzieci mogą przyjemnie i niegłupio spędzić nieco czasu. Rzucanie hasłami w bardzo oczywistych tematach wydaje się proste, nie mniej szybko odkrywamy, jak problematyczne się staje, kiedy przeciwnik wykorzystał to, które kołatało się nam w głowie, a nic innego nie mamy w zapasie. Do tego bomba tyka...

 

W końcu jednak trzeba kiedyś przestać grać. Ale do tego czasu czeka na nas naprawdę dużo miłych chwil spędzonych nad iście wybuchową grą słowną. Miłośnicy karcianek i aktywizujących zabaw będą na pewno bardzo zadowoleni. W końcu mogą się pośmiać, rozerwać w towarzystwie (co w kontekście bomby jako elementu gry nabiera bardzo dwuznacznego brzmienia) i przy okazji wysilić nieco szare komórki. Polecam gorąco, na pewni nie pożałujecie czasu poświęconego na „Tik Tak Bum Junior”.

Opis Wydawcy

Kultowa, wielokrotnie nagradzana (Gra Roku w Wielkiej Brytanii i Danii) gra słowna Tik Tak Bum teraz w wersji dla młodszych graczy!

 

Szybka, zabawna i edukacyjna. Świetnie ćwiczy kreatywność, spontaniczność i słownictwo u dzieci.
Gracz, który trzyma tykającą ''bombę'', musi szybko wypowiedzieć słowo kojarzące się z rysunkiem na karcie (jeśli np. na karcie widnieje plaża, możliwe słowa to np. ''piasek'', ''leżak'', ''wakacje'', ''wiaderko'') i przekazać ''bombę'' kolejnemu graczowi.

 

Czy ten zdąży zrobić to samo zanim ''bomba wybuchnie''?

 

Nikt nie wie, jak długo ''bomba'' będzie tykać: 10, 20, 30 sekund, a może całą minutę? Z każdą sekundą napięcie rośnie!

 

Uwaga: wymagane 2 baterie AAA 1.5V (małe paluszki), nie są dołączone do gry.

 

Zawartość pudełka:
55 kart z obrazkami
1 elektroniczna "bomba"
instrukcja

 

wydawnictwo piatnik

Wydawnictwo Piatnik
Dystrybutor: Kluwi s.c.
ul. Żeromskiego 14/15
05-500 Piaseczno
Tel./Fax: +48 22 642-34-57
E-Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://www.piatnik.pl

Podziel się!

Okładka gry:

Tik Tak Bum Junior

Dodatkowe informacje:

 • Autor: Los Rodriguez
 • Tytuł Oryginału: Tik Tak Bum Junior
 • Wydawca: Piatnik
 • Premiera Polska: 2016
 • Gatunek: Gra EdukacyjnaGry Planszowe
 • Format: 170x240x75
 • Liczba Graczy: 2 - 12
 • Czas Gry: 30 min.
 • Przedział Wiekowy: od 5 lat
 • Ocena: 4.5/6
 • ISBN: 9001890798993

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z: