Gra Edukacyjna Memory Językowe. Przymiotniki

Opis:

Uleczkaa38

Bardzo lubię karciane gry logiczne, które zapewniają nie tylko wspaniałą zabawę, ale także i w zgodzie ze swoją nazwą - edukują:). Oczywiście, największa przyjemność jest wtedy, gdy do takiej zabawy zasiada grono najbliższych, z którymi możemy rywalizować, śmiać się bez końca, i nawzajem dopingować ku wygranej:) I jeśli do tego okazuje się, że za taką grą stoi niezastąpiona Beata Pawlikowska, to już chyba nie można życzyć sobie lepszego spotkania z tą formą zabawy:) Tym niniejszym prezentuję oto grę logiczną pt. "Memory językowe. Przymiotniki", autorstwa Pani Beaty Pawlikowskiej, która jak sama nazwa wskazuje, pogłębia nasze umiejętności posługiwania się językiem angielskim:)

 

Co znajdziemy w opakowaniu tej gry? Otóż zestaw 24 par kart, na których to widnieją odpowiednie ilustracje, wraz z podpisami w języku polskim i angielskim. Jak wskazuje sam tytuł tego wydawnictwa, owe ilustracje odnoszą się do przymiotników, m.in. opisujących emocje, kolory, kształty, smaki itd... Zadanie polega zaś na tym, by rozłożyć wszystkie karty obrazkami i napisami do dołu, tak by nie było widać co się na nich znajduje. Następnie każdy z graczy odkrywa po jednej karcie podczas przypadającej na niego kolejki, i wygrywa wówczas gdy dobierze odpowiednie pary, czyli np. kartę z napisem "szczęśliwy" i wizerunkiem uśmiechniętej postaci, z dokładnie taką samą kartą ułożoną obrazkiem do spodu. Ten z graczy który zbierze najwięcej takich par, wygrywa grę:) Być może początkowo wydaje się to trochę skomplikowane, ale już po kilku chwilach zabawy okazuje się naprawdę niezwykle proste, nawet dla graczy w wieku od lat 3:)

 

Jak wspomniałam powyżej, gra ta jest przeznaczona dla dzieci powyżej 3 roku życia, natomiast górnego limitu nie ma, o czym sama mogę zaświadczyć, gdyż bawiłam się przy niej naprawdę świetnie:) Sama konstrukcja tej gry nie jest skomplikowana, gdyż zasada opiera się główne na szczęściu, ale w niczym nie przeszkadza to cieszyć się niezmiernie, gdy uda nam się trafić na identyczny obrazek i określający go napis. Najważniejsze jednak są tutaj walory edukacyjne, które uczą w prosty i przyjemny sposób angielskich słówek, w tym przypadku konkretnie przymiotników. Naprawdę bardzo łatwo zapamiętuje się te słowa, które odkrywane raz za razem zapadają w pamięć już na zawsze:) Każde dziecko powinno bez trudu poradzić sobie z tą grą, jak i również być bardzo zadowolone z tego, że udaje mu się odnajdywać i dopasowywać odpowiednie karty;)

 

Jeśli chodzi o samo wykonanie tychże kart, to stoi ona na najwyższym możliwym poziomie. Po otwarciu pudełka ujrzymy 4 zestawy, z których każdy zawiera po 12 kart, ułożonych w odpowiednio dopasowane ramki, w które można wkładać wszystkie karty już po zakończonej grze, mając tym samym pewność, że żadna nie zaginęła i wszystkie są na swoim miejscu. Karty te z jednej strony pokryte są pomarańczowym tłem, na którym znajduje się napis "przymiotniki". Drugą stronę każdej z karty zdobi natomiast już piękna fotografia, a pod nią nazwa danego przymiotnika podana zarówno w języku angielskim, jak i polskim. Co do zdjęć, to są one autorstwa Beaty Pawlikowskiej, co już samo w sobie może nam powiedzieć wszystko o ich kunszcie i atrakcyjności dla oka:) Najogólniej rzecz ujmując, są barwne, piękne, niezwykle żywe... To krajobrazy, postacie, zwierzęta, owoce, które to ilustrują życie i kulturę z najodleglejszych zakątków świata. I przyznam szczerze, że dla mnie już samo patrzenie na te piękne obrazki stanowiło niebywałą przyjemność, która w przypadku dzieci musi być z pewnością jeszcze większa...:)

 

Na duże słowa uznania zasługuj także samo wydanie gry, które swoim wyglądem zwraca na siebie uwagę i skłania do sięgnięcia po te pozycję. Pudełko gry mieni się ładnym i miłym dla oka pomarańczowym kolorem, zaś jego górną powierzchnię zdobi kilka przykładowych fotografii, które znajdziemy także na kartach do gry. Ponadto bardzo dokładnie opisano cały produkt, informując czytelnie na czym polega ta gra i czego mogą spodziewać się po niej klienci, którzy zdecydują się na jej zakup. Nie mogło tu zabraknąć także i zdjęcia pomysłodawczyni tej zabawy, czyli Pani Beaty Pawlikowskiej. Reasumując należy powiedzieć, że gra ta prezentuje się naprawdę wybornie i może stanowić sobą także świetny prezent dla najmłodszych miłośników tego typu rozrywki, nie wymagający przy tym żadnego dodatkowego opakowania;)

 

Gra edukacyjna "Memory językowe. Przymiotniki", to doskonałe połączenie rozrywki z nauką języka angielskiego, którą to mogę z pełnym przekonaniem polecić każdemu, bez względu na jego wiek. To świetny sposób na spędzenie miłego czasu w dobrym towarzystwie, które z pewnością będzie bardziej produktywnym hobby, aniżeli ślęczenie przed ekranem komputera czy też smartphonem. A osoba Pani Beaty Pawlikowskiej jest gwarancją tego, że produkt ten jest najlepszym z możliwych w tej kategorii gier, po który to naprawdę warto sięgnąć:)

Opis Wydawcy

ISBN: 5904730596664
Wymiary opakowania: 189x285
Ilość graczy: 2 osoby
Rok wydania: 2016
Format pudełka: 28,5 x 18,9 x 39 cm, pudełko tekturowe foliowane
Liczba elementów: 48

 

Pierwsza taka gra memory ? autorska kolekcja zdjęć słynnej podróżniczki Beaty Pawlikowskiej w polsko-angielskiej wersji językowej.
Zagraj razem z dzieckiem w memory, znajdź 24 pary zdjęć z cyklu Przymiotniki wykonanych przez Beatę Pawlikowską i ćwicz wraz z dzieckiem słówka w języku angielskim.

 

Memory zostały wzbogacone o innowacyjne rozwiązanie na rynku wydawniczym - aplikację TAP2C. Dzięki niej Klienci mogą skorzystać z dodatkowych treści multimedialnych.

Podziel się!

Okładka gry:

Gra Edukacyjna Memory Językowe. Przymiotniki

Dodatkowe informacje:

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!