Puzzle Z Dalekiego Wschodu. Chiny

Opis:

Uleczkaa38

Ten, kto wymyślił puzzle, powinien otrzymać wszelkie możliwe odznaczenia i nagrody, a jego nazwisko powinno na zawsze przejść do historii sztuki i kultury. Układanie puzzli stanowi dla mnie bowiem nie tylko przednią zabawę i intelektualną rozrywkę, ale także i wcielanie się w swego rodzaju artystę z pogranicza fotografii i malarstwa, który krok po krok tworzy wielkie, piękne i dające ogromną satysfakcję spełnienia, dzieło... I chyba naprawdę trudniej o lepszą i bardziej twórczą zabawę, aniżeli spędzanie czasu nad kilkuset elementami puzzlowej układanki, które dzięki cierpliwości, zaangażowaniu i spostrzegawczości, zamienią się w piękny obraz...:) W związku z tym nie mogłam odmówić sobie tej przyjemności, jaką to było sięgnięcie po wspaniały zestaw puzzli pt. "Puzzle. Z dalekiego Wschodu. Chiny", które to ukazały się nakładem wydawnictwa Edipresse Książki:)

 

Te liczące 500 elementów puzzle, stanowią jedną z odsłon serii autorskiej znakomitej polskiej fotograf i znanej podróżniczki - Elżbiety Sęczykowskiej, której to właśnie zdjęcie wykonanie w dalekich Chinach, stanowi przedmiot i temat niniejszego wydawnictwa. Wraz z zabawą owymi puzzlami, odkrywamy piękno tego niezwykłego i niepowtarzalnego świata orientu, który tak bardzo ciekawi i intryguje nas - Europejczyków. Co ciekawe, nie mamy tu do czynienia z pięknymi krajobrazami i widokami (bynajmniej nie jedynie), lecz z ukazaniem zwykłego, codziennego życia mieszkańców Chin, co dla mnie stanowi dodatkowy wielkim plus dla tego wydawnictwa. Wspaniała przygoda i zabawa dla każdego dziecka i dorosłego, których to interesuje wielki i daleki świat!

 

Zdjęcie Pani Elżbiety, i zarazem obiekt do ułożenia którego tutaj dążymy, zachwyca w każdym calu. Oto bowiem widzimy tutaj rzekę, a na niej dwie płynące łodzie rybackie zbudowane z kilku bali drewna, którymi to za pomocą wioseł w postaci długich kijów, sterują dwaj rybacy. Obok owych mężczyzn, na łodziach tych siedzi kilka dzikich kaczek lub gęsi, łapczywie zerkających na złowione już ryby:) W tle zaś widnieją wielkie góry, a u ich podnóży pokryte zielenią rzeczne nadbrzeże... Widok ten ma w sobie niezwykłą moc, siłę, realizm przekazu, który naprawdę chwyta za serce i w jakiś niezwykły sposób przenosi nas tam nad ten chiński brzeg rzeki, gdzie oto możemy obserwować rybaków w ich codziennym zajęciu...

 

Pod względem wykonania niniejszego zestawu puzzli, całość prezentuje się bardzo dobrze. Zarówno opakowanie jak i 500 tekturowych kawałków układanki, cieszą oczy ładnymi kolorami, solidnością wykonania w najdrobniejszych szczegółach, oraz dużą funkcjonalnością. Pudełko z puzzlami zawiera przede wszystkim duże zdjęcie sceny z życia chińskich rybaków, jak i również wszelkie niezbędne informacje na temat tego, co w nim znajdziemy, kto jest jego autorem, oraz dla kogo ten zestaw powinien być przeznaczony. Co do samych puzzli, to układanie ich stanowi wielką przyjemność, ponieważ są one przycięte z aptekarską precyzją, tak by każdy kolejny element idealnie przylegał do sąsiedniego kawałka. Poza tym warto zwrócić uwagę na to, że tych 500 kartonowych fragmentów umieszczono w foliowym opakowaniu, co z pewnością będzie służyć jak najdłuższej funkcjonalności całego zestawu.

 

Teraz o tym, co w przypadku puzzli jest najważniejsze, czyli o układaniu rozsypanych elementów w jedną, spójną całość:) Otóż muszę tutaj przyznać, że nie jest najłatwiej...;) Wytrawnych miłośników tej formy spędzania czasu z pewnością to ucieszy, tych bardziej odświętnych fanów puzzli, może ciut mniej;) Główną przyczyną owej trudności jest przede wszystkim to, że dużą część układanej ilustracji stanowi woda rzeki, a więc szaro-niebieska powierzchnia, nie specjalnie się wyróżniająca w przypadku owego fragmentu pociętego na liczbę ok. 200 tekturowych kawałków. Łatwiej jest na pewno w przypadku samych łódek, rybaków, kaczek, czy też nawet górskich widoków, które zdecydowanie bardziej się od siebie różną szczegółami. Niemniej.., odrobina cierpliwości, silnej woli i zaangażowania, pozwolą pokonać wszelkie trudności i doprowadzić do szczęśliwego finału tę naszą puzzlową podróż po Chinach...:)

 

"Puzzle. Z dalekiego Wschodu. Chiny" to tylko jedna z propozycji od Pani Elżbiety Sęczykowskiej, która może stanowić doskonały początek do skolekcjonowania całości. To bardzo dobre, ładne i intrygujące wydawnictwo, które z pewnością przyniesie wiele frajdy i zabawy wszystkim tym, którzy zasiądą do tej układanki. Wydawnictwo Edipresse Książki zadbało o to, byśmy otrzymali produkt kompletny, przygotowany w najdrobniejszych szczegółach, tak by absolutnie nic nie przeszkodziło nam we wspaniałej zabawie w samodzielnym wydaniu, lub też w gronie naszych najbliższych:). Nie pozostaje mi zatem nic innego, jak zachęcić wszystkich do sięgnięcia po te puzzle i czerpania z nich jak największej przyjemności:)

Opis Wydawcy

Producent: Edipresse Książki
ISBN: 5904730596718
Ilość elementów: 500
Przedział wiekowy: 12-14 lat , 15+ lat
Wiek: 12+

 

Z dalekiego Wschodu - autorska kolekcja podróżniczki Elżbiety Sęczykowskiej. Wspaniały pomysł na spędzanie czasu z dziećmi.
Ułóżcie wspólnie składającą się z 500 elementów układankę i odkryjcie fotografię wykonaną przez Elżbietę Sęczykowską w Chinach.

Podziel się!

Okładka gry:

Puzzle Z Dalekiego Wschodu. Chiny

Dodatkowe informacje:

 • Autor: Elżbieta Sęczykowska
 • Tytuł Oryginału: Puzzle Z Dalekiego Wschodu. Chiny
 • Producent: Edipresse Książki
 • Wydawca: Edipresse Książki
 • Premiera Polska: 2016
 • Format: 286 x 37 x 192
 • Ocena: 6/6

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!