Perils Of Man

Opis:

Skrawki Myśli

W czasach wszechobecnych i wszechmocnych konsol do gier, gra na komputer PC/MAC zdaje się już przeżytkiem. Jednak ta forma rozrywki ma nadal ogromną rzeszę zwolenników. Gra na PC/MAC ma tę przewagę nad grami na konsolę, że nie wymaga dodatkowego sprzętu i jest również tańsza. Sprawia to, że twórcy gier nadal tworzą ciekawe i wciągające tytuły dla tych, którzy grają nie tylko na konsolach. Czy The Perils of Man zadowoli wymagającego gracza i sprawi, że spędzi on ciekawie i pasjonująco kilka godzin komputerowej rozgrywki?

Max Eberlin był kolejnym mężczyzną w swym rodzie, który przepadł bez śladu. W dodatku on również był genialnym wynalazcą. W dodatku skrywał jakąś niesamowitą tajemnicę. W dniu szesnastych urodzin Ana Eberlin, córka Maxa Eberlina otrzymuje tajemniczą paczkę... To prezent od jej zaginionego przed laty ojca. Odnajduje w niej niezwykłą fiolkę. Ana nie ma pojęcia co to jest i co to wszystko oznacza. Wie jednak, że fiolka musi mieć coś wspólnego z zaginięciem jej ojca. Postanawia dowiedzieć się prawdy o zaginięciu rodzica i odkryć wszelkie rodzinne sekrety. Zadanie to nie będzie łatwe, lecz z pomocą wytrawnego gracza Ana w końcu odkryje prawdę.

The Perils of Man to gra przygodowa, za której powstanie odpowiada studio IF Games. Głównym zaś jej projektantem i artystą jest Bill Tiller, autor grafiki do gier LucasArts, twórca serii Vampyre Story. W 2014 roku gra otrzymała tytuł Najlepsza Gra 2014 w Swiss Game Award, w 2015 roku nominację Najlepszy Scenariusz w Games Connection 2015 oraz nagrodę Najlepszy Design w Indie Game Cup White Nights 2015.

The Perils of Man to klasyczna gra przygodowa z interfejsem point'n'click. Zadanie gracza polega na sterowaniu główną bohaterką, Aną Eberlin, zbieraniu przedmiotów, eksplorowaniu nowych lokalizacji, rozmowie z innymi postaciami gry i rozwiązywaniu kolejnych łamigłówek. To klasyczne połączenie ciekawej historii z koniecznością podjęcia choć odrobiny wysiłku intelektualnego. Jest tu tajemnica, jest rozwiązywanie zagadek, jest całkiem fajna zabawa. Z pewnością wytrawnemu graczowi rozwiązanie wszystkich zagadek i odkrycie prawdy nie zajmie przewidzianych przez twórców aż dziesięciu godzin, niemniej nie będzie to czas zmarnowany.

Gra jest bardzo ciekawa również pod względem wizualnym. Grafika jest trójwymiarowa. Jest maksymalnie dopracowana, bardzo estetyczna, zwyczajnie ładna. W dodatku świetnie dostosowana do atmosfery odkrywania dawnych tajemnic, kryjących się w starych posiadłościach. Zresztą cała gra jest z jednej strony nowoczesna, z drugiej bardzo klimatyczna. Grafika ma też bardzo ciekawy kreskówkowy efekt. Wszystko to sprawia, że nie tylko sama historia i odkrywana tajemnica sprawiają graczowi przyjemność, lecz również wizualna strona gry nie zawodzi.

Gra The Perils of Man to dopracowana graficznie gra przygodowa będąca kwintesencją swego gatunku, która przynosi całkiem ciekawy scenariusz i kilka godzin bardzo sympatycznej rozrywki. Gra zaciekawia, nie nudzi, nie denerwuje. Daje maksimum zaangażowania i zupełnie nie czuć jak przy niej mija bardzo miło czas. Przyjemność potęgują dodatkowo walory estetyczne gry, którym trudno odmówić uroku i przede wszystkim precyzji wykonania. To sztuka sama w sobie. Warto poświęcić kilka godzin na odkrycie wraz z szesnastoletnią Aną Eberlin rodzinnych tajemnic i odnalezienie odpowiedzi na nurtujące bohaterkę pytania. Polecam.

Podziel się!

Okładka gry:

Perils Of Man

Dodatkowe informacje:

  • Autor: Stephen Beckner
  • Tytuł Oryginału: Perils Of Man
  • System Operacyjny: Windows XP
  • Producent: IF Games
  • Wydawca: IQ Publishing
  • Wydawca Oryginału: Vertigo Games
  • Premiera Świat: 2015
  • Premiera Polska: 2015
  • Ocena: 5/6

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto