Graffiti Playing Cards

Opis:

TomG

Dawno już nie grałem w karty. W dobie komputeryzacji wszystkie starsze wiekiem gry i zabawy odeszły w moim przypadku w zapomnienie, pominąwszy jedynie szachy. Czy stało się tak z braku czasu, czy też może z powodu mody na innego rodzaju gry i spędzania czasu przy komputerze, czy też może ze zwykłego, prozaicznego wypełnienia sobie dnia pracą – tego nie wiem. W każdym razie przez długie lata nie miałem nawet żadnych kart do gry w ręku, a co dopiero jeśli chodzi o spędzanie godzin na graniu nimi w towarzystwie innych osób. Niedawno jednak – na szczęście – ten stan rzeczy nieco się zmienił.

 

Otrzymałem do recenzji talię kart do gry w zasadzie bardzo podobną do tych klasycznych, tradycyjnych i znanych nam wszystkim talii, lecz jednak oryginalną ze względu na jej wykonanie i opakowanie. Gdy karty do mnie dotarły, pierwsze wrażenie było bardzo pozytywne: miłe dla oczu, kolorowe tekturowe pudełko, a w środku dwie książeczki – jedna z zasadami pięciu gier karcianych (kierek, makao, wista, remika i 66), a druga z tekstami opowiadającymi historię graffiti od czasów jego początków aż do dzisiaj. Na koniec zaś sama talia kart, która po rozerwaniu zabezpieczającej ją folii z miejsca zaczęła cieszyć oczy oryginalnym, klimatycznym wykonaniem poszczególnych kart – chropowata faktura papieru, ilustracje i design w stylu street artu, żywe, intensywne kolory, plamy farby rozprowadzanej sprayem, a wszystko to doskonale zaprojektowane, wyraźne, charakterystyczne. Słowem pierwsze wrażenie jak najlepsze.

 

Dalej było tak samo: przyjemność rozgrywania starych, znanych już gier zwiększona dzięki nowatorskiej szacie graficznej, a dla ciekawych świata ulicznej sztuki, murali powstających w miastach świata i Polski, historii polskiego street artu – ponad dwudziestostronicowa książeczka wypełniona gęsto małą (z powodu konieczności dostosowania rozmiarów książeczki do wielkości kart i kryjącego je pudełka), lecz wyraźną czcionką. Natomiast książeczka z zasadami sześciu gier karcianych jest dwa razy grubsza – obejmuje ponad czterdzieści stron i zawiera wszystkie zasady potrzebne do rozegrania kilku gier, podane w sposób jak najbardziej przejrzysty i klarowny. Bez wątpienia okaże się dodatkiem niezwykle pomocnym dla młodszych graczy, których młodość nie była nacechowana takimi grami jak szachy czy makao, przy czym pozwoli im poznać nowy sposób na spędzanie wolnego czasu w towarzystwie znajomych.

 

Pięć wymienionych powyżej gier karcianych, których zasady podano w książeczce, charakteryzuje się łatwością przyswajania ich reguł i szybkością zastosowania ich w praktyce, nikt więc, kto nie zna remika czy makao, nie będzie musiał zbyt długo studiować ich zasad – wystarczy przeczytać odpowiednią część książeczki z zasadami raz czy dwa, by zapamiętać i zastosować w praktyce proste reguły.

 

Graffiti player card należy uznać za talię elegancką i nowatorską, lecz jednocześnie skierowaną zwłaszcza do młodszej części odbiorców. Nietrudno także zauważyć, że krakowska firma Trefl dołożyła wszelkich starań, by opracowana przez jej zespół gra była w pełni kompletna i wyczerpywała tematykę street artu tak bardzo, jak to tylko możliwe.

 

Na koniec dodam, że firma Trefl przygotowała również inne talie, różniące się tematyką ich designu i przedstawianych ilustracji – w jej ofercie znajdziemy talie kart w stylistyce horroru (Nightmares), II wojny światowej (Alianci) czy Japonii (Hanafuda). Osobiście czuję się mocno zaciekawiony wyglądem innych talii i ich praktyczną grywalnością.

Opis Wydawcy

Sztuka ulicy na kartach do gry. Nieodłączna część miejskiej rzeczywistości, kontrowersyjny odłam sztuki, pełen kolorów przejaw buntu.
Graffiti, street art, murale - to inspiracja dla naszej nowej talii kart.
Najwyższej jakości karty do gry zaprojektowali młodzi polscy twórcy graffiti.

 

Zawartość pudełka:
55 kart na płótnowanym kartonie
broszura z zasadami do 5 gier karcianych (remik, kierki, makao, wist i 66)
broszura na temat graffiti

Podziel się!

Okładka gry:

Graffiti Playing Cards

Dodatkowe informacje:

  • Tytuł Oryginału: Graffiti Playing Cards
  • Producent: Trefl
  • Wydawca: Trefl
  • Gatunek: Gry Karciane
  • Format: 63x89 mm
  • Ocena: 6/6

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial