Nostalgia Anioła

Zwiastun:

Opis:

Inga

Film przedstawia historię 14-letniej Susie Salmon, dziewczynki wkraczającej w nastoletnie życie, która została brutalnie zgwałcona przez sąsiada mieszkającego w domu obok. Susie jest narratorką i przemawia do widza, komentując poczynania rodziny i znajomych, którzy za wszelką cenę próbują ją odnaleźć. Morderca, skutecznie zacierający ślady, nie daje nikomu powodów do tego, aby go podejrzewano. Codziennie o tej samej godzinie, zasłania story w oknach, wydaje się być normalnym mieszkańcem, nie mającym nic na sumieniu.

 

Ojciec szukający na własną rękę sprawcy, matka, która aby nie zwariować wyjeżdża do pracy, mały braciszek, próbujący zrozumieć słowo ,,odeszła'' i siostra, w ciszy i samotności przeżywająca całą sytuację. Wszyscy próbują oswoić się z nową rzeczywistością. Kluczowym momentem jest rozmowa ojca z sąsiadem, który zaczyna wyczuwać, że ktoś interesuje się jego osobą. Zaczyna się bać.

 

Susie po śmierci trafia w magiczne miejsce. Znajduje się pomiędzy niebem a ziemią. Wszystko przez to , że na ziemi toczy się walka o to, aby ją odnaleźć, a ona nie uregulowała wszystkich spraw..na przykład spotkanie z Ray'em, któremu się spodobała. W nowym świecie poznaje Holly, która pełni rolę przewodniczki. Susie dowiaduje się jak zginęła Holly, poznaje również inne dziewczynki i kobiety, które zginęły z ręki..jej sąsiada.

 

Dzięki wysiłkom Ruth, rówieśniczki Susie, dziewczynka może na chwilę wrócić na ziemię, aby zamknąć wszelkie sprawy. Ruth i Susie zamieniają się miejscami, dlatego Susie może m.in. spotykać się z Ray'em, jej miłością.

 

Zagadkę doprowadza do końca siostra Susie, Lindsey, która włamuje się do mieszkania domniemanego oprawcy i znajduje zeszyt, w którym krok po kroku było zaplanowane zabójstwo jej starszej siostry. Znajdowały się tam też wycinki z gazet oraz fotografie, co świadczy o tym, że sąsiad od dawna to planował. Zeszyt trafia w ręce policji, jednak George Harvey ucieka za miasto. Mimo, iż zbiegł policji, sprawiedliwość i tak go dosięga.
Film jest poruszający, opowiada o rzeczach, które na co dzień, dzieją się obok Nas. Lecz my, w ciągłym biegu nie zwracamy na niektóre wydarzenia uwagi. Wierne odwzorowanie powieści Alice Sebold, świetnie zgrana ekipa filmowa. Prawdziwe emocje, łzy, śmiech.

Galeria:

 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

 

Podziel się!

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież


Okładka wydania:

Nostalgia Anioła

Dodatkowe informacje:

Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!