Pentago

Opis:

Medium

Gry logiczne mają to do siebie, że rzadko w nie wygrywam, tak przyznałam się do tego. O logiczne myślenie u mnie trudno, zawsze wolałam tą kreatywniejszą stronę mojej natury, ale kim bym była gdybym jednak nie spróbowała grać w te logiczne cudeńka, których taką mnogość znaleźć możemy na polskim rynku. I choć zamiast „Przybyłem, zobaczyłem, zwyciężyłem" było „Dostałam, zagrałam, przegrałam"-i to nawet kilkanaście razy z rzędu, to niemniej gra, o której Wam dzisiaj opowiem jest jedną z tych, w które grać będę często. Więc przedstawiam wam „Pentago", która w Polsce została wydana nakładem wydawnictwa Egmont.

 

Opis ze strony wydawcy brzmi następująco: Gracze na przemian układają na planszy po jednej kuli w swoim kolorze. Wygra gracz, który jako pierwszy ułoży 5 swoich kul w jednej linii. Wydaje się łatwe? Tylko pozornie – po wyłożeniu każdej kuli gracz obraca jedną z czterech ruchomych części planszy!
Wydanie Egmontu będzie specjalną edycją gry, zawierającą plastikowe wieczko planszy, umożliwiające zabranie gry w podróż, do szkoły lub na spotkanie z przyjaciółmi bez konieczności dźwigania całego pudełka.

 

W solidnym, ogromnym pudełku znajdziemy planszę składającą się z czterech ruchomych części, osiemnaście kul białych i osiemnaście kul czarnych, zasady gry, uproszczoną instrukcję i plastikowe wieczko, które umożliwi nam zabranie gry gdziekolwiek chcemy, bez potrzeby dźwigania ogromnego pudełka. Co do zawartości pudełka było by na tyle przejdźmy teraz do zasad gry.

 

Każdy z graczy na do dyspozycji po osiemnaście kul, zaczynamy od pustej planszy, przypominam, że plansza składa się z czterech ruchomych platform. Gracz zaczyna od umieszczenia na planszy, w dowolnym wgłębieniu kuli, po umieszczeniu kuli każdorazowo trzeba przekręcić jedną z platform o 90 stopni(nie musi być to zgodnie z ruchem wskazówek zegara i nie musi być to platforma, na której umieściliśmy naszą kulkę). I tak na zmianę, aż któryś z graczy ułoży rząd pięciu kulek jednego koloru. Kule muszą być ułożone pionowo, poziomo lub po przekątnej, ważne jest to, że jeżeli gracz ułoży rząd tych pięciu kul nie musi przekręcać platformy, po prostu wygrywa. Gra może skończyć się także remisem, gdy zabraknie już kul do układania, lub gdy jednocześnie powstanie rząd pięciu białych i czarnych kul.

 

 

Wydaje się proste, a wcale tak nie jest. „Pentago" wymaga od nas sporej dawki logicznego myślenia, doprawionej ogromną umiejętnością planowania swoich ruchów. Czyli czegoś, czego nigdy w życiu mieć w takich ilościach nie będę. Jednakże grało mi się w nią przyjemnie, jedna partia gry trwa około piętnaście minut, więc nie jest zbyt nużąca i męcząca. Na stronie wydawcy oraz na pudełku można dostrzec jak wiele nagród zdobyło „Pentago" od czasów jest wydania. To świadczy o świetności tej gry i o tym, że się nie starzeje, tak jak niektóre pozycje i cały czas ma wysoką grywalność. Jedno, co może odstraszać to cena, bo jest ona dość wysoka, ale mogę wam zaręczyć, że za te pieniądze otrzymacie wysokiej, jakości grę, która będzie wam służyła przez wiele lat o ile wcześniej nie pogubicie kul.

 

Opis Wydawcy

Pentago to genialnie zakręcona gra logiczna!

 

Gracze na przemian układają na planszy po jednej kuli w swoim kolorze. Wygrywa gracz, który jako pierwszy ułoży 5 swoich kul w jednym rzędzie. Wydaje się łatwe? Tylko pozornie - po każdy ułożeniu kuli, gracz obraca jedną z czterech części planszy o 90 stopni!

 

Hit w wielu krajach - 14 zdobytych nagród!
Ruchoma plansza!
Do gry Pentago dołączone jest wieczko umożliwiające zabranie planszy i elementów gry w podróż!

 

Autor: Thomas Floden

Liczba graczy: od 2 do
Wiek: od 8 lat
Czas gry: ok. 15 min.

Podziel się!

Okładka gry:

Pentago

Dodatkowe informacje:

  • Wydawca: Egmont
  • Premiera Polska: 2012
  • Gatunek: Gra logiczna
  • Liczba Graczy: 2 osoby
  • Czas Gry: ok. 15 minut
  • Przedział Wiekowy: od 8 lat
  • Wersja Językowa: Polska
  • Ocena: 4/6

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto