Top-A-Top

Opis:

Medium

Jak już wiecie mam wręcz obsesję na punkcie gier towarzyskich, planszowych i karcianych, więc kiedy to wydawnictwo Kuźnia Gier przesłało mi grę „Top-A-Top" byłam w niebo wzięta. Od razu zadzwoniłam po kilku znajomych i zaczęłam się z nią zapoznawać. Z opakowaniowych piętnastu minut zrobiły się cztery godziny. Cztery godziny pełne śmiechu i doskonałej zabawy.

 

Opis wydawcy jest dość ciekawy i zachęca do zapoznania się z grą: Topatop - szalona gra karciana, która rozbuja każdą imprezę, liczy się refleks i dobra zabawa! Wykładaj karty na stół i reaguj na przedstawione na nich rysunki. Pozbądź się wszystkich i zostań Mistrzem Top-A-Top.

 

W niewielkim opakowaniu przypominającym walec znajdziemy: 90 okrągłych kart, instrukcję i „ściągę" ze znaczenia poszczególnych kart. Co się tyczy kart, byłam wręcz zachwycona rysunkami, które się na nich znajdują ich autor miał niebanalną wyobraźnię, są zgrabne, a postacie zdają się wychodzić z tych okrągłych cudeniek. Instrukcja jest napisana w przejrzysty sposób, a zasady moja grupa znajomych wraz ze mną opanowała w mgnieniu oka, jednakże mielimy niewielki problem w zapamiętaniu znaczenia obrazków. Więc w ruch poszło ksero i już nic nie przeszkadzało nam w zajęciu się rozgrywką.

 

Celem gry jest odpowiednie i szybkie reagowanie na aktualnie odkrytą kartę na stole, czy też innej powierzchni, na której postanowiliśmy grać. Wygrywa ten, kto jako pierwszy pozbędzie się wszystkich swoich kart.

 

Atutem tej gry jest to, że można grać w nią wszędzie. Oczywiście musimy liczyć się z tym, że jeżeli grać będziemy na jakiejś otwartej przestrzeni to reakcje ludzi obserwujących naszą rozgrywkę mogą być różne. „Top-A-Top" to gra, w którą mogą grać osoby otwarte na wyzwania i wygłupy. Wstydliwi i nieśmiali nie mają tutaj, czego szukać, ponieważ w tej grze należy wykonywać różne czynności, udawać głosy oraz mieć dobrą pamięć.

 

Gra jest podzielona na trzy poziomy trudności, a każdemu poziomowi odpowiadają różne oblamówki kart(zielone, żółte i czerwone). Instrukcja podpowiada nam, w jakich ilościach rozdawać poszczególne karty, ale nic nie szkodzi, jeżeli trochę te ilości pozmieniamy. To samo tyczy się znaczeń kart. Jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia, tak jak to powtarzam przy prawie każdej grze. Jeżeli uznamy, iż poszczególne znaczenia stały się już nudne możemy je zmienić i grać wedle nowych.

 

Gra „Top-A-Top" jest doskonałą pozycją do gry w każdej okoliczności. Zasady są banalne, a sama gra dostarcza nam rozrywki na długie godziny, dzięki czemu nie będziemy się nudzić podczas podróży, na imprezie, a nawet między lekcjami w szkole. Zasady są jasno ustalone i nie ma tam miejsca na żadne niedomówienia, dzięki czemu każdy powinien ją pokochać od pierwszego zagrania, tak jak ja. Polecam ją każdemu wielbicielowi tego typu gier. Grajcie i szerzcie jej wspaniałość.

Opis Wydawcy

Top-A-Top

gra imprezowa
Liczba graczy: 3 - 6 osób
Wiek: od 6 lat
Czas gry: ok. 15 minut
Autorka: Agnieszka Migdalska

 

Imprezowa gra karciana dla trzech do sześciu graczy powyżej 6 roku życia. W trakcie gry uczestnicy po kolei wykładają karty na środek stołu i odpowiednio reagują na przedstawione na nich rysunki (np. mówiąc coś lub wykonując gest). Ten, który się pomyli, zbiera wszystkie karty ze środka stołu. Celem gry jest przede wszystkim dobra zabawa, zaś wygrywa ten, kto jako pierwszy pozbędzie się wszystkich kart i zostanie Mistrzem Top-A-Top. Liczy się przede wszystkim szybkość, refleks i zdolność kojarzenia.

 

Zawartość pudełka:

90 okrągłych kart
instrukcja

 

Podziel się!

Okładka gry:

Top-A-Top

Dodatkowe informacje:

 • Autor: Agnieszka Migdalska
 • Producent: Kuźnia Gier
 • Wydawca: Kuźnia Gier
 • Premiera Polska: 2011
 • Gatunek: Gry Karciane
 • Liczba Graczy: 3 - 6 osób
 • Czas Gry: ok. 15 minut
 • Przedział Wiekowy: od 6 lat
 • Wersja Językowa: Polska, Angielska, Niemiecka
 • Ocena: 6/6

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!