Obrazki Logiczne XXL. Odkrycia I Wynalazki

Opis:

LadyBoleyn

Każdy z nas na pewno chociaż raz rozwiązywał krzyżówkę. Najczęściej sięgamy po te proste zabawy, znajdujące się w gazetach, które zachęcają do chwycenia za długopis, kusząc zdobyciem cennej nagrody... Jednak czy rozwiązanie tego typu łamigłówki niesie nam jedynie potencjalną korzyść materialną? Bez wątpienia, podczas tej rozrywki trenujemy nasz umysł, rozwijamy naszą wiedzę, jak i też uczymy się myślenia w sposób prosty. Niedawno miałam przyjemność zapoznać się z „Obrazki Logiczne XXL", wydane i przygotowane przez wydawnictwo Logi, specjalizujące się w tworzeniu zabaw dla odbiorcy w każdym wieku.

 

Wyżej wskazana przeze mnie pozycja to wydane specjalne Obrazków logicznych pt. „Odkrycia i wynalazki". Zapewne miłośnikom łamigłówek, zasad tłumaczyć nie trzeba, jednak kompletni laicy w tej kwestii, czyli w tym również ja, bowiem dotychczas jedynie parokrotnie zetknęłam się z tą formą rozrywki, znajdą w środku krótki instruktaż, pozwalający na zrozumienie prostej zabawy, która wymaga przede wszystkim myślenia. Należy zamalować niektóre pola według podanych na instrukcji liczb, dzięki czemu wyłonimy pewnego rodzaju grupę. Między grupami pojawi się co najmniej jedno pole z iksem, co jest niezbędne, aby uzyskać pożądany obraz. A jeśli dobrze rozwiążemy wybrane przez nas zadanie – czeka nas nagroda w formie obrazku związanego ze światowymi odkryciami i wynalazkami. Łamigłówki pozwolą nam ujrzeć Kopernika, który „wstrzymał Słońce, ruszył Ziemie", Krzysztofa Kolumba, pierwszy samochód czy telewizor... Widząc te obrazy, na których widoczne są również daty powstania danej teorii czy urządzenia, zapamiętujemy ważne wydarzenia z historii. Dzięki temu łączymy zdobywanie wiedzy z przyjemną grą, co jest wspaniałą formą spędzenia wolnego czasu. Dodatkowo pięknie wydany zbiór, mieszczący w swojej treści aż 23. łamigłówki, sprawia, że głowienie się nad kolejnymi krokami staje się interesujące, a my sami ożywiamy się, pragnąc przede wszystkim ukończyć rozpoczętą pracę. Na końcu książeczki odbiorca znajdzie rozwiązania wszystkich obrazków logicznych, dzięki czemu może sprawdzić odpowiedzi i poprawić ewentualne błędy.

 

Polecam „Obrazki logiczne XXL", ponieważ są wspaniałą zabawą dla miłośnika zabaw w każdym wieku. Łamigłówki rozwiązywałam zarówno ja, jak i moja młodsza siostra, uczęszczająca do szkoły podstawowej. Tego typu rozrywka pozwala na wspólną rozrywkę w większym gronie, połączoną ze zdobywaniem bezcennej wiedzy. Miłośnicy łamigłówek powinni jak najszybciej zapoznać się z pracami autorstwa wydawnictwa Logi, którzy tworzą publikacje dające zdecydowanie do myślenia. ;)

 

Podziel się!

Okładka gry:

Obrazki Logiczne XXL. Odkrycia I Wynalazki

Dodatkowe informacje:

 • Producent: Logi
 • Wydawca: Logi
 • Premiera Świat: 2013
 • Premiera Polska: 2013
 • Gatunek: Łamigłówki
 • Ocena: 5/6

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!