Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Reżyser: Espen Sandberg, Joachim Rønning

Scenariusz: Jeff Nathanson

Gatunek: Akcja,Przygodowy,Fantasy

Premiera: 2017-05-11

Premiera w Polsce: 2017-05-26

Kraj: USA

Język: Angielski

Budżet: $230,000,000

Zarobił: $141,608,114

Zarys fabuły

Szczęście nie sprzyja kapitanowi Jackowi Sparrowowi (Johnny Depp), a złe wiatry pchają go coraz silniej ku kolejnej awanturze. Duchy korsarzy pod wodzą jego dawnego wroga, przerażającego kapitana Salazara (Javier Bardem), wydostają się z Devil's Triangle z zamiarem unicestwienia każdego pirata, jakiego noszą oceany. Jedyną nadzieją, by uniknąć śmierci, jest dla Jacka odnalezienie legendarnego trójzębu Posejdona, który daje swojemu posiadaczowi całkowitą kontrolę nad morzami i oceanami.

Zdjęcia:

Obsada:

Johnny Depp

Johnny Depp

Kapitan Jack Sparrow
Javier Bardem

Javier Bardem

Kaptain Salazar
Geoffrey Rush

Geoffrey Rush

Kaptain Hector Barbossa
Brenton Thwaites

Brenton Thwaites

Henry Turner
Kaya Scodelario

Kaya Scodelario

Carina Smyth
Kevin McNally

Kevin McNally

Gibbs
Golshifteh Farahani

Golshifteh Farahani

Shansa
David Wenham

David Wenham

Scarfield
Stephen Graham

Stephen Graham

Scrum
Angus Barnett

Angus Barnett

Mullroy
Martin Klebba

Martin Klebba

Marty
Adam Brown

Adam Brown

Cremble
Giles New

Giles New

Murtogg
Orlando Bloom

Orlando Bloom

Will Turner
Keira Knightley

Keira Knightley

Elizabeth Swann
Paul McCartney

Paul McCartney

Wujek Jack
Delroy Atkinson

Delroy Atkinson

Pike
Danny Kirrane

Danny Kirrane

Pachołek
Juan Carlos Vellido

Juan Carlos Vellido

Porucznik Lesaro
Rodney Afif

Rodney Afif

Oficer Madga
Rupert Raineri

Rupert Raineri

Oficer Santos
Stephen Lopez

Stephen Lopez

Oficer Moss
Nico Cortez

Nico Cortez

Hiszpański Oficer
Mahesh Jadu

Mahesh Jadu

Hiszpański Żołnierz
Bruce Spence

Bruce Spence

Burmistrz Dix
Justin Smith

Justin Smith

Pan Krill
John Leary

John Leary

Pan Swift
Anthony De La Torre

Anthony De La Torre

Młody Jack Sparrow
Finn Ireland

Finn Ireland

Młody Pirat Jeff
James Mackay

James Mackay

Maddox
Bryan Probets

Bryan Probets

Bowen
Will Ward

Will Ward

Pirat We Wspomnieniu
Lewis McGowan

Lewis McGowan

12-letni Henry Turner
Alexander Scheer

Alexander Scheer

Młody Teague
Richard Piper

Richard Piper

Kapitan Toms
Michael Dorman

Michael Dorman

Pierwszy Oficer Wade
Rohan Nichol

Rohan Nichol

Oficer Cole
Paul Armstrong

Paul Armstrong

Stary Pirat
Robert Morgan

Robert Morgan

Grimes
Andreas Sobik

Andreas Sobik

Kapitan Piratów
Goran D. Kleut

Goran D. Kleut

Pirat Z Miotłą
Scott Anderson

Scott Anderson

Brytyjski Oficer
Travis Jeffery

Travis Jeffery

Brytyjski Żołnierz
Andrew Fraser

Andrew Fraser

Brytyjski Żołnierz
Akos Armont

Akos Armont

Brytyjski Żołnierz
Sean Lynch

Sean Lynch

Brytyjski Żołnierz
Ben O'Toole

Ben O'Toole

Brytyjski Żołnierz
Dakota Askew

Dakota Askew

Młody Żołnierz Monarchy
Jamie Carter

Jamie Carter

Młody Żołnierz Monarchy
Joe Klocek

Joe Klocek

Żołnierz Monarchy
Derani Scarr

Derani Scarr

Kobieta
Zoe Ventoura

Zoe Ventoura

Żona Burmistrza
Lenny Firth

Lenny Firth

Rybak
Akshay Caplash

Akshay Caplash

Duch Żołnierza
Jordan Fulleylove

Jordan Fulleylove

Duch Żołnierza
Mivon Prince-Leyva

Mivon Prince-Leyva

Duch Żołnierza
Rafael Torrijos

Rafael Torrijos

Duch Żołnierza
Pablo

Pablo

Jack the Monkey
Chiquita

Chiquita

Jack the Monkey
James Fraser

James Fraser

Młody Greenhorn
Ken Radley

Ken Radley

Świnia Kelly
Hannah Walters

Hannah Walters

Beatrice
Jonathan Elsom

Jonathan Elsom

Ksiądz
K. Todd Freeman

K. Todd Freeman

Kapitan Morgan
Matthew Walker

Matthew Walker

Ksiądz W Konfesjonale
Darcy Laurie

Darcy Laurie

Współwięzień Wujka Jacka
James Lawson

James Lawson

Strażnik Więzienny
James Lawson.

James Lawson.

Strażnik Więzienny
Chris Adams

Chris Adams

Hiszpański Oficer (Niewymieniony W Czołówce)
Charnstar Anderson

Charnstar Anderson

Pirat Barbossy (Nie Wymieniony W Czołówce)
Herb Armstrong

Herb Armstrong

Rybak (Nie Wymieniony W Czołówce)
Maria Arnott

Maria Arnott

Pomywaczka (Nie Wymieniony W Czołówce)
Oscar Bailey

Oscar Bailey

Townschild (Nie Wymieniony W Czołówce)
Martin Ballantyne

Martin Ballantyne

Mieszkaniec Miasta (Nie Wymieniony W Czołówce)
Michael Bardach

Michael Bardach

Pirat W Więzieniu (Nie Wymieniony W Czołówce)
Donnie Baxter

Donnie Baxter

(Nie Wymieniony W Czołówce)
Bland Brifkani

Bland Brifkani

Hiszpański Żołnierz
Christie-Lee Britten

Christie-Lee Britten

Kobieta Z Wyższej Klasy W Greenwich Village (Nie Wymieniony W Czołówce)
Amy Broadhurst

Amy Broadhurst

Towns Child (Nie Wymieniony W Czołówce)
Austin Caffin

Austin Caffin

Lokaj (Niewymieniony W Czołówce)
Leo Camacho

Leo Camacho

Mieszkaniec Miasta (Nie Wymieniony W Czołówce)
Alexander Canton

Alexander Canton

Mieszkaniec Miasteczka (Nie Wymieniony W Czołówce)
Brooke Chamberlain

Brooke Chamberlain

Kobieta Z Wyższej Klasy (Nie Wymieniony W Czołówce)
Jon Christopher

Jon Christopher

Żeglarz (Nie Wymieniony W Czołówce)
Matt Clayton

Matt Clayton

Żeglarz Monarchy (Nie Wymieniony W Czołówce)
Linda Marie Curry

Linda Marie Curry

Wiedźma (Nie Wymieniony W Czołówce)
Todd Davis

Todd Davis

Pirat (Nie Wymieniony W Czołówce)
Suzanne Dervish-Ali

Suzanne Dervish-Ali

Mieszkanka Miasteczka (Nie Wymieniony W Czołówce)
Miles Ellis

Miles Ellis

Pirat Z Czarnej Perły (Nie Wymieniony W Czołówce)
Josh Farah

Josh Farah

Pirat (Nie Wymieniony W Czołówce)
Helder Fernandes

Helder Fernandes

Żeglarz (Nie Wymieniony W Czołówce)
Sean Edward Frazer

Sean Edward Frazer

Pirat Barbossy (Nie Wymieniony W Czołówce)
Kiara Freeman

Kiara Freeman

Dziewczyna Z Miasta (Nie Wymieniony W Czołówce)
Jesse Michael Fullington

Jesse Michael Fullington

Brytyjski Żołnierz (Nie Wymieniony W Czołówce)
Tighe Gill

Tighe Gill

Calico (Nie Wymieniony W Czołówce)
Fernando Gonzalez

Fernando Gonzalez

Pirat (Nie Wymieniony W Czołówce)
Asabi Goodman

Asabi Goodman

Służąca (Nie Wymieniony W Czołówce)
Jessica Gould

Jessica Gould

Kobieta Z Miasta (Nie Wymieniony W Czołówce)
Karen Gould

Karen Gould

Wiedźma (Nie Wymieniony W Czołówce)
Jessica Green

Jessica Green

Kobieta Z Miasta (Nie Wymieniony W Czołówce)
Madison Haley

Madison Haley

Kobieta Z Miasta (Nie Wymieniony W Czołówce)
Stephen Hall

Stephen Hall

Żebrak (Nie Wymieniony W Czołówce)
Ryan Hance

Ryan Hance

Mężczyzna Z Miasta (Nie Wymieniony W Czołówce)
Dylan Kai Harris

Dylan Kai Harris

Mieszkaniec Niższej Klasy (Nie Wymieniony W Czołówce)
Kelly Hetherington

Kelly Hetherington

Pirat Barbossy (Nie Wymieniony W Czołówce)
Matt Hurley

Matt Hurley

Żeglarz Monarchy (Nie Wymieniony W Czołówce)
Lakota Johnson

Lakota Johnson

Dziecko Z Miasta (Nie Wymieniony W Czołówce)
Luke Johnson

Luke Johnson

Mężczyzna Z Miasta (Nie Wymieniony W Czołówce)
John Jumane

John Jumane

Mężczyzna Z Miasta (Nie Wymieniony W Czołówce)
Cale Kampers

Cale Kampers

Marynarz Królewskiej Floty (Nie Wymieniony W Czołówce)
Baz Karbouris

Baz Karbouris

Pirat (Nie Wymieniony W Czołówce)
Kris Keevers

Kris Keevers

Oficer Monarchy (Nie Wymieniony W Czołówce)
Rylan Kindness

Rylan Kindness

Żebrzący Chłopak (Nie Wymieniony W Czołówce)
Joel Knights

Joel Knights

Lokaj (Niewymieniony W Czołówce)
Rachael Lorenz

Rachael Lorenz

Dorothy (Nie Wymieniony W Czołówce)
Shaun McCallum

Shaun McCallum

Żeglarz W St. Martin (Nie Wymieniony W Czołówce)
Mollie McGregor

Mollie McGregor

Bliźniaczka Ze Średniej Klasy (Nie Wymieniony W Czołówce)
Sophia McGregor

Sophia McGregor

Bliźniaczka Ze Średniej Klasy (Nie Wymieniony W Czołówce)
Declan McMurray

Declan McMurray

Mężczyzna Z Wyższej Klasy (Nie Wymieniony W Czołówce)
Jenaya McMurray

Jenaya McMurray

Dziewczyna Z Wyższej Klasy (Nie Wymieniony W Czołówce)
Abhishek Mehta

Abhishek Mehta

Mężczyzna Z Miasta (Nie Wymieniony W Czołówce)
Salvatore Merenda

Salvatore Merenda

Duch Dwuwarstwowy (Nie Wymieniony W Czołówce)
Valiant Michael

Valiant Michael

Pirat (Nie Wymieniony W Czołówce)
Paris Moletti

Paris Moletti

Mężczyzna Z Miasta (Nie Wymieniony W Czołówce)
Winnie Mzembe

Winnie Mzembe

Służąca (Nie Wymieniony W Czołówce)
Piper Nairn

Piper Nairn

Dziewczyna Z Miasta (Nie Wymieniony W Czołówce)
Joseph Oliveira

Joseph Oliveira

Pirat (Nie Wymieniony W Czołówce)
Anna Patch

Anna Patch

Kobieta Z Miasta (Nie Wymieniony W Czołówce)
Toby Potter

Toby Potter

Chłopak Z Miasta (Nie Wymieniony W Czołówce)
Jon Quested

Jon Quested

Członek Bandy (Nie Wymieniony W Czołówce)
Wayne Quilliam

Wayne Quilliam

Blacksmith (Nie Wymieniony W Czołówce)
Christian Radford

Christian Radford

Żeglarz Monarchy (Nie Wymieniony W Czołówce)
John Reynolds

John Reynolds

Wykonujący Wieszanie Ludzi (Nie Wymieniony W Czołówce)
Kemi Rodrigues

Kemi Rodrigues

Sally (Nie Wymieniony W Czołówce)
Daniel Sims

Daniel Sims

Chłopak Z Miasta (Nie Wymieniony W Czołówce)
Ben Damian Thomas

Ben Damian Thomas

Kupiec Z Klasy Średniej (Nie Wymieniony W Czołówce)
Rhiannon Watson

Rhiannon Watson

Kobieta Z Miasta (Nie Wymieniony W Czołówce)
Tony S White

Tony S White

Mieszkaniec Z Klasy Średniej (Nie Wymieniony W Czołówce)
Korey Williams

Korey Williams

Mieszkaniec Z Klasy Średniej (Nie Wymieniony W Czołówce)

Specyfikacja Techniczna

Runtime2 hr 9 min (129 min)
Sound MixDatasat | Dolby Atmos | Dolby Digital | Auro 11.1 | 12-Track Digital Sound (IMAX 12 track) | IMAX 6-Track (IMAX version)| Dolby Surround 7.1
ColorColor
Aspect Ratio1.90 : 1 (IMAX 3-D version)  2.35 : 1
CameraAlexa Mini (ARRIRAW), Alexa XT (ARRIRAW)
LaboratoryCompany 3 (digital intermediate)
Cinematographic ProcessDigital Intermediate (4K) (master format)  Digital Intermediate (dual-strip 3-D)  Dolby Vision
Printed Film Format D-Cinema (also 3-D version)

BBox

Ekipa Filmowa:

Dystrybutor:

Disney


Ilustracja Muzyczna:

Geoff Zanelli


Kostiumograf:

Penny Rose


Zdjęcia:

Paul Cameron


Montaż:

Roger Barton, Leigh Folsom Boyd


Zobacz więcej

Wytwórnia:

Walt Disney Pictures, Infinitum Nihil, Jerry Bruckheimer Films


Kierownik Castingu:

Nikki Barrett, Susie Figgis, Ronna Kress


Scenograf:

Nigel Phelps


Dekoracje:

Beverley Dunn, Shannon Gottlieb


Materiały do Scenariusza:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Jeff Nathanson(screenplay)
Jeff Nathanson(story by) and
Terry Rossio(story by)
Ted Elliott(based on characters created by) &
Terry Rossio(based on characters created by) and
Stuart Beattie(based on characters created by) and
Jay Wolpert(based on characters created by)

Kierownictwo Artystyczne:

John Dexter, Ian Gracie, Jacinta Leong, Tom Nursey, Michael Turner


Charakteryzacje:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Rebecca Allenadditional hair and make up artist
Katrina Angeradditional hair and make up artist
Amanda Barnardadditional makeup
Martina Byrnehair stylist / makeup artist / prosthetics makeup artist
Gloria Pasqua Casnyhairstylist: johnny depp
Jac Charltondental prosthetics / prosthetic lens technician
Angela Contecrowd hair stylist / crowd makeup artist
Louise Coulstoncrowd room supervisor
Christopher Evittmakeup artist
Rick Findlatermakeup: hair and prosthetics HOD
Kerryn Flewell-Smithadditional hair & makeup/prosthetics
Felix Foxadditional makeup fx
Connie Galloadditional makeup & hair
Sean Gendersprosthetic lens technician
Liz Gouldingadditional hair and make up artist
Caitlin Grovesspecial makeup effects artist
Cindy Harlowassistant makeup artist
Joel Harlowadditional make-up head
Kala Harrisonspecial makeup effects artist
Kes Harrisonprosthetics makeup artist: additional
Josh Headsculptor/mold maker
Kerrin Jacksonhair & makeup artist
Adam Johansenprosthetics makeup supervisor
Aline Joycemakeup artist
Gail Kaneadditional hair stylist
Peter Kingmake-up/hair designer
Tracy Laispecial makeup effects artist
Georgia Lockhart-Adamsmakeup artist and hairdresser
Tristan Lucasprosthetics makeup artist
Micheala Macraeassistant hair stylist / assistant makeup artist
Damian Martinprosthetics supervisor
Jaime Leigh McIntoshhair stylist & makeup artist
Michelle McLennanadditional hair stylist / assistant makeup artist / make-up and hair: additional
Cora Montalbanmakeup artist / special makeup effects artist / hair stylist
Belinda Nicolladditional makeup artist
Ken Niederbaumermakeup artist: Johnny depp
Rachelle O'Donnellspecial makeup effects artist
Robert A. Pandinikey hair stylist
Cristina Pattersoncontact lens painter
Selena Pertzeladditional hairstylist / additional makeup artist / prosthetics makeup artist: additional
Chelsie Pimadditional makeup & hair
Jacqueline Priemadditional hair stylist & makeup artist / additional prosthetic artist
Kym Sainsburyadditional makeup & hair artist
Yvonne Savagehair stylist
Amelia Smartspecial makeup effects artist
Jennifer Stanfieldmakeup artist/hair stylist
Natalie Stanfieldadditional hair & makeup/prosthetics
Tia Stephanoumakeup artist
Brydie Stoneadditional makeup and hair
Andrea Templemanadditional makeup artist
Samantha Thomsonadditional hair & makeup/prosthetics
Khanh TranceWigMaker: Johnny Depp / wig maker
Katyani Tumahaiadditional special makeup effects artist
Shelley Veitchadditional makeup artist
Belinda Villaniprosthetics sculptor
Quinton Wallaceadditional hair / additional makeup artist / additional prosthetic makeup artist
Colin Warekey prosthetic artist
Billie Westonadditional hair & makeup
Jason Bairdspecial makeup effects (uncredited)
Sean Gendersspecial makeup effects artist (uncredited)
Bob Smithsoncontact lens technician: make-up test (uncredited)

producenci:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Jerry Bruckheimerproducer (produced by) (p.g.a.)
Joseph M. Caracciolo Jr.executive producer (as Joe Caracciolo Jr)
Chad Omanexecutive producer
Melissa Reidassociate producer
Terry Rossioexecutive producer
Mike Stensonexecutive producer
Brigham Taylorexecutive producer

Zarządzanie Produkcją:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Stewart Bethuneproduction manager: Vancouver Unit
Iram Collantesunit production manager mexico
Jennifer Cornwellunit production manager
Gene Corsersecond unit production assistant: daily
Jessica Derhammerproduction supervisor
Geno Hartproduction consultant
Steven Kaminskypost-production supervisor
Chris Kuhlproduction supervisor: Florida aerial unit
Todd Livdahlproduction technology executive
Todd Londonpost production executive
Nathaniel Purdonunit manager - second unit
Jamie Whitfieldassistant unit manager / unit manager
Kevin R Dalyproduction manager: MPC (uncredited)

Drugi/Asystent Reżysera:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Ashley Belladditional second assistant director: additional photography
Steve Borstrainee assistant director
Byron J. Brochmannadditional assistant director
Benjamin Cairnsadditional photography
Chris Castaldifirst assistant director
Angelique Christophorouadditional set pa
Dan Coleset pa
Gene Corserassistant director: daily
Ubbe Haavindsecond unit director
Aga Hayderadditional assistant director
Tom Hooperthird assistant director: second unit
Grace Juliaadditional set pa
Kris Keeversadditional on set production assistant
Killian Maguiresecond assistant director: crowd
Sophie McWilliam-Kerryonset production assistant
Jeff Okabayashifirst assistant director: second unit
Aimee Robertsonadditional assistant director
Molly Sullivan-Stevenson-set pa (as Molly Sullivan)
Jo Sunasecond assistant director: second unit
Rhonda Tayloradditional photography: additional photography
Christopher Turnersecond second assistant director
Greg Tynanthird assistant director: Second Unit
Matthew Webbthird assistant director
Clare Woodonset production assistant: second unit

Dział Artystyczny:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Andrew James AdamsSet dresser
Sean Ahernconstruction manager
Courtney J. Andersenlead ship rigger: Vancouver
John Andersenassistant props
Alanna Baudinetassistant art director
Brett Beacham2ic prop maker
Josh Beachammould maker
Liam Beck3d modeller
Tony Beckleadman
Rob Blissconcept artist: MPC
Bob Bookerassistant property master
Mandy Bradfordconstruction rigger (Leading Hand)
Carl Brechinscenic helper
Raytheon Bunahead machinist
Richard K. Buoenstoryboard artist
Gillian Butlerassistant property master
Graeme Callanderstoryboard artist
Matthew Campbelllead greens
James Carsonprop art
Rowan e Cassidyconceptual artist (as Rowan Cassidy)
Michael Cawoodprevis artist
Andrew Chanassistant art director
Hazel Spencer Chapmanset finisher
David Childsset builder (construction foreman)
Po Sing Chuconcept artist
Ross Clarkeconstruction buyer
Leanne Clerihueset dec buyer
Colin Comeaupaint foreman
Ray Coulsonprops foreman
Belinda Cusmanoset designer
John Daleconstruction coordinator: additional photography
Jonas De Roconcept artist: MPC
Richie Dehneproperty master
Travis Devlincarpenter
Chris Dexterart department coordinator: additional photography
Wayne Diskinstand-by carpenter
Tony DrewProps/Set Dec Illustrator
Laura Drummondon-set dresser
Kirsten Dumont-Aubreysculptor
Robbie Duncanproperty assistant: Canada
John Dutcherproduction assistant
Dane Eadeset builder
Seth Engstromconcept artist
Peter Extonconstruction leading hand
Anthony Fitzpatrickcarpenter
Nathan Blanco Fourauxset designer
Meg Gamezart department
Leyla Gashedesign assistant
Jack Gauvreauhead sculptor (Vancouver)
Simon GillSwing Gang
Roger Gillespiehead plasterer
Alice GluszykAssistant Graphic Designer
Emma Gracieresearcher / junior buyer
Collin Grantstoryboard artist
Devin Graydraftsman
Chris Greencarpenter
Nic Gribbenprops maker foreman
Morgan Halldigital asset manager
Dane Hallettillustrator
Gabriel Hardmanstoryboard artist
Jourdan Hendersonart department coordinator
Lou Henryanimals department coordinator / props department coordinator
Will Houghton-Connellset designer
Mark 'Lurch' Housteinconstruction site co-ordinater: Helensvale Site
Alexandros Isidorouautomotive spray painter
Tobias Jahkemold maker foreman
Ellisha Jamesmodel maker
Lisa Javelinweapons assistant
Steve Jungconcept designer
Andrew Kattieset designer
Philip Kellerstoryboard artist
John Mathew Kellyset builder
Geoff Kemmisconcept modelmaker
Christian Keslerconcept artist: MPC
Robert Kindnessset builder / standby carpenter
Didier Koningsconcept artist
Jared Krichevskyconcept artist
Nadezda Kuzminaconcept artist (as Nadia Mogilev)
Leandre Lagrangeconcept artist
Jeremy Loveillustrator
Tristan Lucasmold maker
Rohan Lyalhead greensman: additional photography
Boris Maganicsculptor
Richard MansfieldWeapons Coordinator
Saara Marchfibreglass technician
Kate McCowageset designer
Tricia McInallyArt Department Co-ordinator
Brent Meadowstank constructor:re-shoot
Kent Miklendasenior prop maker
Joshua Minconcept artist
Stephen Molyneauxconcept artist
Simon Murtonillustrator
Luca Nemolatoconcepts artist
Helen O'Loanset designer
Dennis Ogleleadman
Steve Parsonsset dec runner
Maria-Rose Payneleading hand propspainter
Kris Peckproperty master: additional photography
Ross Perkinset designer
Robbie Portersenior buyer
Tanika Prattdesign assistant
Siobhan Purkisart department key assistant
Shari Ratliffadditional photography
Steffen Reichstadtconcept artist
David Russellstoryboard artist
Francesca Sabetoprops maker
Alec Schultzstandby greensman
Jeff Simpsonconcept artist: MPC
Gabriel Smithstandby props assistant
Mikey Squireassistant standby props
Tuesday Stoneassistant set decorator
Michael Swinglehead scenic artist
Eddy Taylorprops
Phillip Telfordcarpenter
Rachel Terryset dresser: re-shoot
Jocelyn Thomasset decoration coordinator
Theo Thomasmaster rigger
Mark Tompkinsconcept artist: MPC
Tony Voevodinsenior props maker
Haley Wezenbergjunior mould maker
Paula Whitewayset designer
Katie Williamsprop laborer
Peter Wybornhod prop manufacture
Kirsten Yamaguchiprevis shot creator
Gary Youngset sculptor: additional photography

Dźwięk:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Roberto Dominguez Alegriafoley mixer (as Roberto Domínguez)
Mark ApplebyADR Mixer
James Ashwillfoley mixer
Craig Beckettadr recordist: Australia
Christopher Boyesre-recording mixer / sound designer / supervising sound editor
Paul Bruskiadr recordist
David Butcherineboom operator: second unit
Derek Casariadr engineer
David Chrastkasound effects editor
John T. Cuccifoley artist
Matt Dawsonadr mixer
Paradox Delilahboom operator
Mark DeSimoneadr mixer
Justin Doylesound effects editor
Luke Dunn Gielmudafoley editor
Glen Gathardadr mixer
Tim Gomillionsound recordist
Chris Gridleydialogue sound supervisor
John Guentnerfoley mixer
Kimberly Harrisadr editor
Neil Hillmanadr mixer
David C. Hughessound effects editor
Baard H. Ingebretsensound effects editor
Nick Jimenezadr recordist
Noah Katzdigital support
Jeff Kingassistant re-recording mixer
Christian Lalondelooping: actor
Josh Lowdengeneral manager: Skywalker Sound Executive Staff
Melissa Lytlefirst assistant sound editor
Anna MacKenzieADR supervisor
Micheal MacKinnonadr mixer
Paul Masseyre-recording mixer
Lucas Millerassistant sound editor
Michael Milleradr mixer
Steve Morrishead of engineering: Skywalker Sound Executive Staff
Chris Navarroadr mixer
Tyler Newhouseadr recordist
Jonathan Nullhead of production: Skywalker Sound Executive Staff (as Jon Null)
Dan O'Connellfoley artist
David Peiferdigital editorial support
Sandra Portmanadr supervisor: Vancouver
Jacob Riehledialogue editor
Tormod Ringnessound effects editor
Tim RyanADR Recordist
Dee Selbysupervising foley editor
Candice Todescosound assistant
Tony Villafloradditional re-recording mixer
Craig Walmsleysecond unit: sound recordist
Jack Whittakersupervising sound editor
Katy WoodADR supervisor

Efekty Specjalne:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Julian Borbidgespecial effects technician
Bruce BrightSFX pre rig supervisor
Mark BrimsSpecial Effects Buyer
Brenden Barry Brownspecial effects technician
Simon Buckleyspecial effects technician
Daniel Carlisleelectrician and mocon programmer
Nicole Connellyspecial effects
Vincent Desiletsspecial effects
Jabin Dickinsspecial effects on set supervisor
Lloyd Finnemorespecial effects pre rig supervisor
Eric Frazierspecial effects
John Frazierspecial effects coordinator
Emanuel LaFrancesenior digital compositor
Glen Marcouxspecial effects senior technician: Vancouver Unit
Doug Meachamspecial effects senior technician
Mark Mentiplyspecial effects senior technician: Vancouver Unit
Ken Miedingspecial effects foreman
Kent Miklendaspecial effects technician
Orlando Murrayspecial effects technician
Simon Mak Murrellspecial effects technician
Ceri Nichollsspecial effects technician
Dan Oliverspecial effects supervisor
James Paulsenior special effects technician
Ray Purkisspecial effects technician / breakaways foreman
Marcos Sagastaon ddt sfx
Arthur Spink Jr.special effects workshop supervisor
Julian Summerspyrotechnician
James G. Thomasgimbal foreman
Taj Trengovesenior special effects technician
Andrew Verhoevenmotion base operator
Matt Wardsnr sfx tech
Tony Wattspecial effects assistant
Amos Wongspecial effects electronics: Vancouver Unit
Ross Youngspecial effects engineer
Brad Zehrspecial effects set supervisor: Vancouver Unit

Efekty Wizualne:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Amin Ben Abdallahdigital compositor
Lenora Acideradigital artist / modeling & texturing: Atomic Fiction
Eri Adachidigital compositor: MPC
Illia Afanasievlead compositor
Rohit Agarwalvisual effects artist: MPC
Anastasios Agiakatsikasdigital compositor
Lydia Aguilarstereo compositor: Legend3D
Wakeel AhmadMatchmove and RotoAnim
Mashi Akiyamalead layout artist: MPC
Amer Alameddinetechnical animator: MPC
Mohite Alankardigital artist
Carlos A. Alarcondigital compositor
Holly Aldersleystereo supervisor: MPC
Johan Alfortdigital compositor: MPC
Fahed Alhabibvisual effects production manager
Azra Alkandigital compositor
Rene Allegrettimatchmove artist: Rodeo FX
Anuj Anandsenior compositor: MPC
Craig Andujarvisual effects coordinator
Kelly Antayaroto/paint artist: Legend 3D
Claudio Antonellidigital compositor
Kamran Ariancompositor: Legend 3D
Paul Arionlead layout artist: MPC
Jason Arrietadigital compositor
Eduardo Arroyodigital compositor
Ruth Asensiohead of layout dept: MPC Montreal
Mathieu Assemathead of techanim
Alexy Auffevesvfx artist: compositor
Amaya Ayersdigital artist: mpc
Ian Azariahwitness camera team lead
Zaid Babeelvisual effects coordinator: MPC
Nibin Babumatchmove & rotoanim artist: MPC
Carlo Alberto Bagliolidlighting td
Rami Bahsousstereo compositor: Legend 3D
Bhavika Bajpaigroom technical director mpc
Richard BakerStereo Executive: Legend3D
Yunus BalciogluSenior Houdini FX TD: MPC
Tony Baldridgestereoscopic supervisor
Michael Balounvisual effects production
Andrzej Bandurskisenior fx td: MPC
Ravi Bansalart director: MPC
Vittorio Barabanienvironment artist: MPC
Reuben Barkatakidigital compositor: Rodeo FX
Ron Barrdigital opticals
Andrew Barrierotoprep artist: MPC
Hernan Barrosdigital artist: MPC
Bryan Bartlettcompositor: mpc
Peta Bayleysenior animator: MPC
Boyan Baynovlighting td
Nicolas Beaufayslead digital compositor: MPC
Mike Beaulieuanimation supervisor: head of animation - MPC Montreal
Francis Beauregardvisual effects artist
D.J. Becerralstereo compositor: Legend3D
Marie-Eve Bedard-Tremblayvisual effects coordinator: Rodeo FX
Loïc Beguelmatchmove artist: Rodeo FX
Jo Ann Cordero Belensenior compositor: MPC
Marianne Bellprevisualization artist
William Bellmodeller: MPC
Sydney Benedetstereo artist: Legend 3D
Rachel Beniukdigital compositor
Stephen Bennettcompositor: MPC
Vincent Bergerondigital compositor: Rodeo FX
Guillaume Berthoumieumatte painter
Leonardo Bianchilighting td: MPC
Philippe Bienvenuedigital compositor: Rodeo FX
Nunzio Bitettienvironment td
Kathryn Jane Blackdigital compositor
Pierre Blaindigital compositor: Rodeo FX
Olivier Blanchetdigital compositor: Rodeo FX
Sarah Blankvisual effects artist
Brandon Blevinsdigital compositor: Rodeo FX
David Bobichondigital compositor: RodeoFX
Robert Bockvfx director of photography: Rodeo FX
Francesc Bollófx technical director
Daisy Bonardigital compositor: MPC
Gaëtan BorneufSenior matte painter/environment artist
Gaëlle Bossislead compositor
Rachel Bouchardmatchmove artist: Rodeo FX
Dionysis Bouloutzaslead fx technical director
Sara Bourquevisual effects coordinator: Rodeo FX
Mark Braithwaitedigital compositor
Anton Brandtechnical animation dev artist
Daniel Brittinvisual effects production assistant
Margaret Brooksroto/paint artist
Gary Brozenichvisual effects supervisor
Eric Bruneauvisual effects producer: Rodeo FX
Andre Brutorotoprep artist: MPC
Rob Brysondigital compositor: MPC
Lee J. Buckleytechnodolly operator (as Lee Buckley)
Benjamin Burrcompositor: Atomic Fiction
Lorie Bussièresvisual effects production assistant: Rodeo FX
Christopher Buzoncompositor
Elizer Cabaisstereo artist: Legend 3D
Giulia Cadeddudigital compositor: MPC
Jay Caguioastereo compositor
Kenneth Cainesvisual effects
Josh Callahanstereo artist: Legend 3D
Dylan Campbelldigital compositor
Sarah Canalesenior compositor: Legend
Alex Cannonpostvis supervisor
Luca Cantanianimator
Francesco Caponestereo lead / stereo lead: MPC
Julie Cardinalvisual effects producer: Rodeo FX
Mark Carrvisual effects editor
Sebastien Carrillolighting technical director
Nick Cassidystereo artist: Legend 3D
Marie Castriefx department manager: MPC
Pierre Catafordvisual effects artist
Korey J. Cauchonvisual effects producer: Atomic Fiction
Michael Cawoodhead of finance
Christiane Cayaroto/paint: compositor: Atomic Fiction
Karina Cestalighting artist: Rodeo FX
Anoop Chandranmatchmove & rotoanim artist: mpc
Varghese Chandymatchmove and rotoanim artist: MPC
Daral Chapmanvisual effects artist
Moïse Charestmatte painter: Rodeo FX
Abhishek Chaturvedidigital compositor
Yogesh Chautelvfx production coordinator
John Abraham Chempildigital compositor: MPC
Anwei Chenvisual effects coordinator: Lola VFX
Hero Chevvisual effects editor: mpc
Mathieu Chouinardvisual effects production assistant: Rodeo FX
David René Christensenlighting td: MPC
Jennifer Chungvisual effects assistant
Stefano Cierienvironment technical director: MPC
Suzanne Cipollettiprevisualization artist
Carlos Ciudadvisual effects production manager: MPC
Jimi Clarklead element artist
Rosalynd Clarkerecruiter: MPC (as Ros Webb)
Mitch Claspyvisual effects coordinator
Trent Clausvisual effects supervisor: Lola VFX
Alexis Clauxfx td: MPC
Richard Cleggcg supervisor: MPC
Pascal Clementdigital compositor: MPC
Claudio Clementecharacter modeler
Alexandre Clermontdigital compositor: Atomic Fiction
Patrick Coiteuxlighting artist: Rodeo FX
William Colalucavisual effects
Catherine Coleycommunications: Rodeo FX
Jerome Collombiermatchmove artist: Rodeo FX / rotoscope artist: Rodeo FX
Samantha Combaluziermatte painter: Rodeo FX
Mollie Connorvisual effects artist
Matt Conwaymatte painter: Rodeo FX
Lucy Cookevisual effects production assistant: Rodeo FX
Stephanie Cooperdigital compositor
Maria Corcholighting technical director: MPC
Matt Corderodigital artist
David Cordonvisual effects production coordinator: MPC
Miquel Àngel Corominas Plafx technical director: MPC
William Cotedigital compositor: Rodeo FX
Didier Coup-Fabianorotoscope artist: Rodeo FX
Kevin Couturelighting technical director: Atomic Fiction
Patrick Couturierdigital compositor: Rodeo FX
Daniel Cowleydigital compositor
Anthony D'Agostinosenior compositor: MPC
Paolo D'Arcocompositor: MPC
Nguyen DangVyeffects artist: MPC
Anais Dappevisual effects artist
Samuel Darnellstereo compositor
Dylan Dassstereo compositor: Legend3d
Jaroslaw DawidziukEffects technical director
Graham Daydigital compositor: Mr. X Inc.
Robin De Lillovisual effects
Ayse Dedeogluvisual effects editorial supervisor: Atomic Fiction
Balaji Degaladigital artist: MPC
Anne-Marie Deguiretexture artist: Rodeo FX
Camille Deguirevisual effects production assistant: Rodeo FX
Chris Del Contestereoscopic producer
Vanessa Delarosbildigital compositor: Rodeo FX
Leonardo Dell'Aglilighting td
Stanley A. Dellimoreglobal head of layout: MPC
Romain Delmairedigital compositor: MPC
Damien Delruedigital compositor: Rodeo FX
Etienne Deshaiesdigital compositor: Rodeo FX
Jeroen Desmeteffects technical director: MPC
Nicolas Desmetdigital compositor: MPC
Etienne Devilléevisual effects artist
Ashish Dewandigital compositor: Rodeo FX
Prasanna Kumar Dhanabalanmatchmove and rotoanimation artist
Ruben Diaz Hernandezvisual effects software developer
Craig Dibblelead render systems engineer: MPC
Raffael Dickreuterpostvis artist
Timothy Diemstereo artist: Legend 3D
Emmanuel Diriandigital compositor: Rodeo FX
Khizer Diwanvisual effects artist
Gus Djurocompositor
Ivelina Dobrevasenior compositor: MPC
Nacho Doctoreffects technical director: MPC
Daniele Dolcirigging td: MPC
Vincent Domaignélayout td
Peter Dominiklighting technical director: MPC
Emeline Doumangedigital compositor: mpc
Jean-Alexandre Dufourrotoscope artist: Rodeo FX
Ben Duncanproduction assistant
Jack Dunndigital compositor: MPC
Hugo Durand-Mermetdigital compositor: MPC
John Dutcherdigital asset manager
Andrea Duttidigital compositor
Matthew Nowicki DuVallcompositing supervisor
Brandon Edgarstereo artist: Legend 3D
Ole Geir Eidsheimvisual effects artist
Nicolas Elsigdigital compositor
Bernadette Elsourivisual effects assistant data wrangler
Kate Elumvisual effects coordinator
Andrew Emmersoncompositor
Dave Emondrotoscope artist: Rodeo FX
Maxime Entringershading artist: Rodeo FX
Sohrab Esfehanivisual effects artist: MPC
Sarah Essamvisual effects production manager: MPC
Pascal Etangsalelead environment artist: MPC
Pedram Etebarzadehcrowd technical director
Josh Evansmatte painter
Olivia Evelynvisual effects production manager
Abigail Everardvisual effects coordinator: MPC
Donovan Evesstereo compositor: Legend 3D
Fathima FeminòCompositor: MPC
Tiku Fisherdigital production manager: Legend3D
Ken Fiskdigital compositor
Laura Fitzpatrickvisual effects executive producer: MPC
Dadrian Flavorsvfx digital asset manager
Andrew Fletcherdigital compositor: MPC
Robert Fletcherproduction support
Jaime Fokvisual effects editorial: Mr. X
David Forestvisual effects editor: MPC
James Forrestervisual effects assistant
Jerome Fortindigital compositor
Vincent Fortinfx artist: Rodeo FX
James Fouchevisual effects coordinator: Rodeo FX
Xavier Fourmonddigital compositor: Rodeo FX
Zack Foxvisual effects coordinator
Guillaume Fradinlead visual effects artist
Michael Frattasiodigital compositor
Neville Freitaslighting technical director: MPC
Michel Frenettedigital compositor: Rodeo FX
Emilie Gagnonrotoscope artist: Rodeo FX
Anthony Galatistereo compositor / stereo compositor: Legend3D
Saul Galbiaticompositor
Darnie Gallowayvisual effects production manager: Atomic Fiction
Jason Gandhiresearch and development
Kremena Ganevadigital compositor: MPC
Pranav Gangapurkarvisual effects artist
Fabian Garcíadigital compositor: MPC
Omar Garcíadigital compositor
Bryce Gardinerstereoscopic editor: prime focus
Geneviève Gareaurotoscope artist: Rodeo FX
Abdel Halim Garesseffects technical director
Marta Garganodigital compositor
Ankush Gawandevisual effects artist
Bill Georgioucompositing supervisor
Jade Ghali-Lachapellevisual effects production assistant: Rodeo FX
Sandip Ghatakmodelling artist
Nick Giassullosenior matte painter: CoSA VFX
Gabriel Giguèrematchmove artist: Rodeo FX
Ève Giordanivisual effects production assistant: Rodeo FX
Daniel Gironvisual effects artist: Atomic Fiction
Alex Gitlercompositing supervisor: CoSA VFX
Jose Gloriatechnical animator: MPC
Yoel Godocompositor: MPC
Frederique Gollainvisual effects production assistant: Rodeo FX
Nancy Gonzalezdigital compositor: Rodeo FX
Héctor Gonzálezdigital compositor: MPC
Igor GonzálezEffects technical director: MPC
Emma Gorbeyvisual effects coordinator
Philip Gordonstereo compositor: Legend 3D
Satyanarayana Gottapudigital artist: MPC
Olivier Gouletmatte painting td: Rodeo FX
Pradeep Gownipuramdigital compositor: MPC
Jullius Granadastereo compositor: Legend 3D
Kirk Gravattroto artist
Luke Graytechnical director
David 'Rudy' Grossmandigital effects supervisor
Joshua Growjoust tech
James Grummittvisual effects production manager
Scott Gudahldigital compositor: Atomic Fiction
Melanie Guerreirofx technical director: MPC
Carlos Guilléndigital compositor: Rodeo FX
Metin Gungorlead matte painter
Alexandra Guntervisual effects production manager: Atomic Fiction
Victor Gutarradigital compositor
Marie-Ève Gélinasdigital compositor: Rodeo FX
Patrik Hadornsenior shader writer
Patrick Halldigital compositor: MPC
Alex Hannemandigital compositor
Thomas Hansensenior compositor: MPC
Patrick Harbounasset supervisor
Kayleigh Hardingvisual effects production manager
Mark Harmoncompositor: mpc
Ben Harrisonvfx production manager
Michael Harrisondigital compositor
Joseph Hart Greenvisual effects editor: MPC
Ryan Harveydata wrangler
Jason Hebertstereo compositor
Michael Hedgesdigital compositor
Dennys Hermanlighting td
Oliver Hermanntechnical animator: MPC
Julien Herydigital compositor: Rodeo FX
Kimberley Hickeystereo compositor: Legend 3D
Isaac Hingleypostvis lead: MPC
Samantha Hiscockvisual effects artist: MPC
Dennis Hodigital compositor
James Hoangstereo artist: Legend 3D
Andrew HodgsonModeller: MPC
Jae Cheol Hongprevisualization artist/animator
Michael Honischsenior compositor: MPC
Nicolas Houleproduction support
Sarah Elizabeth Howevisual effects production assistant: Rodeo FX
Weihao Huangfx artist
Romain HubertLead Compositor
Joe Hughescharacter effects artist: Atomic Fiction
Zameer Hussain2d supervisor: MPC
David Huszkasystems engineer: MPC
Sarah Iduwedigital compositor
Sachin Ilamkardigital artist / digital compositor
Neeraj Ingledigital compositor: MPC Montreal
Vladimir Isailoviclighting artist: Rodeo FX
Alexander Isakssondigital matte painter: MPC
Alistair Jamiesonvisual effects data lead
Daniel Jardintechnical animator: MPC
Rennie Jayasekerastereo compositor: Legend 3D
Ng Cheuk-Yung Jaydeeffects technical director
Benjamin Jeandigital compositor: mpc
Dhamindra Jeevanmatte painter: Rodeo FX
Olivier Jezequellead compositor
Jeremy Johnsondigital compositor
Sharon Johnsondigital compositor: Atomic Fiction
Steven Johnsondata wrangler: Vancouver Unit
Keith Jonesdigital compositor
Leah Jonesvfx editor: MPC
Owen Joneslead lighting artist
Steve A. Jonesstereo compositor: legend3D
Jay Joshidigital artist
Étienne Jubinvillematchmove artist: Rodeo FX
Daniel A. Judahproduction coordinator
Kamalakkannandigital compositor
George Kanaraslighting td
Marky Kangdigital compositor
Kavita KapriMatchmove and RotoAnim
Kotamraju Karthikvisual effects coordinator
Adithya Kashyapmatchmove and rotoanimation artist
Darpan Katariadigital compositor
Sudheesh Kattildigital compositor
Arne Kaupangvisual effects supervisor: pre-production
Jared Keesingvfx coordinator assistant
Ian Kellydigital artist
Daniel Kemeysdigital compositor: mpc
Sean Kennedydigital compositor
Bill Kentvisual effects supervisor
Sebastien Kerngroom artist
Stapleton Kevenmatte painter: mpc
Ara Khanikiancompositing supervisor: Rodeo FX
Lorna Kidjovisual effects coordinator: Atomic Fiction
Jini Mijin Kimstereoscopic compositor: Legend 3D
Lyubomir Kirkovfx lead: MPC
Julien Kleindigital compositor: Rodeo FX
Lauren Knowlton-Parryhead of production: montreal - MPC (as Lauren McCallum)
George Kolyrasvisual effects coordinator
Muzaffer Korkutvisual effects artist
Dorota Kowalskavisual effects production manager: MPC
Andrew Kowbelldigital compositor: MPC
Balaji KpLead Creature TD: MPC
Laura Krauseprevis modeler
Mateusz Krzastekcompositor: MPC
Zygimantas Kucaseffects technical director
Bartek Kujbidasenior animator: MPC
Tanya Kulardigital compositor
Annurup Kumaarmatchmove and rotoanim artist: MPC
Madhav Kumarmodelling and texturing artist: MPC
Dobromila Kutnakvisual effects artist
George Kyparissousfx lead
Charles Labbédigital compositor: Rodeo FX
Jonathan Labordefx artist: Rodeo FX
Karl Alexandre Lamarre-Parentrotoscope artist: Rodeo FX
Alyson Lamontagnelighting artist: Rodeo FX
Nancy Lamontagnevisual effects project manager: Rodeo FX
Robin Lamontagnemodeler: Atomic Fiction
Erin Langfordvisual effects animation coordinator
Isabelle Langloisvp production: Rodeo FX
Nicolas Laprise Pellicellidigital compositor: Rodeo FX
Eric Lariveedigital compositor: Rodeo FX
Maxime Larochedigital compositor: Rodeo FX
Emeric Larochettelighting td: MPC
Francis Larouchedigital compositor: Rodeo FX
Martin Larrivéecompositing supervisor: Rodeo FX
Taryn Laurendeauvisual effects coordinator: MPC
Jimmy Lavalléedigital compositor: Atomic Fiction
Virginie Lavalléevisual effects coordinator: Rodeo FX
François Le Bastarddigital compositor: Rodeo FX
Patricia Leblancvisual effects coordinator: MPC
Evelyne Leblonddigital compositor: Rodeo FX
Sebastien Leclercdigital compositor: Atomic Fiction
Patrick Leddavisual effects supervisor: MPC
Nikki Jieun Leestereoscopic compositor
Sun Leematte painter: Lola VFX
Woei Leecompositing supervisor: Atomic Fiction
Simon Lehembredigital compositor: Rodeo FX
Elsa Lemiredigital compositor
Max Leonardvisual effects producer: Lola Visual Effects
Yulia Levitaslead roto/paint artist: Legend 3D
Chen Liroto: Legend3D
David Liebermanstereoscopic supervisor: MPC
Kim Lindqvisttexture artist
Christian Linkerstereo compositor: Legend 3D
Martin Lipmannvisual effects supervisor: Rodeo FX
Daniel Llussàfx technical director: MPC
Andreas Looselead lighting technical director: MPC
Alexandra LoRussovisual effects artist
Mike Loucasroto/paint artist: Legend3D
Sergeï Louriélead compositor
Matthew Lovelystereoscopic assistant
Bret Luvisual effects artist
Pieter Luypaertvisual effects coordinator: Atomic Fiction
Chris Lynchassistant data wrangler: additional photography
Philippe Lépinevisual effects coordinator
Megan MacFadgenvisual effects assistant
Francesc Maciadigital compositor
Rajesh Madishettydigital compositor
Siddhartha Magantistereoscopic production coordinator
Andrew Magristereo artist
Felicia Mahstereo compositor: Legend 3D
Jérémie Maheudigital compositor: Rodeo FX
Pravin Mahtanilead digital artist
Dipen Majmundarmatchmove and rotoanim artist
Juan Fermin Maldonadodigital compositor: Rodeo FX
Brad Malottstereoscopic compositor: Legend 3D
Matthew Manersprevis production coordinator
Mary E. Manningpostvisualization artist
Sara Manolstereo compositor: Legend 3D
Jean-Philippe Marchandmatte painting td: Rodeo FX
Ivaylo Marinovdigital compositor: MPC (as Ivailo Marinov)
Tim Marinovvisual effects artist
Dida Marinovalead stereo artist: Legend3d
Jarrett Marshallstereo compositor
Catherine Martinvisual effects coordinator
Laura Martinmatte painter/environment td
Olivier Martinconcept artist: Rodeo FX
Xavier Martineffects technical director: MPC
Rudy Massarsenior creature sculptor and modeller: MPC
Laura Massinghamsr stereo artist
Nathan Mateostereo artist: Legend 3D
Paulo Alexandre Mateusdigital compositor
Dexter Matiasstereo compositor: Legend3D
Manmath MatondkarModeling Artist: MPC
Yosuke Matsunosenior compositor: MPC
Helen McAvoy-Jamesvisual effects production coordinator: MPC
George McCarthyvisual effects editor
Kate McFaddenlighting td: Atomic Fiction
David McKaymatchmove artist: Rodeo FX
Chris McKennatechnical animator: MPC
Brett McManusvisual effects assistant editor
Louise McNichollon-set visual effects coordinator
Luis Jorge Medinasenior compositor: MPC
Crisanta Melendezvisual effects coordinator: CoSA VFX
Kim Menastervisual effects producer: MPC
Myke MendesFX TD: MPC
Kiran Menondigital compositor
Simon Merciermatte painting technical director: Rodeo FX
Javier Meroñovisual effects technical director
Chloé Mesnagelighting artist
Florian Meyerfx td: mpc
Tony Micilottar&d lead: MPC
Djordje Milasinovicdigital compositor: MPC
Giacomo Mineocompositing supervisor
Alejandro Miranda Palombodigital compositor: Rodeo FX
Ankur Mishradigital artist: MPC
Kenny J. Mitchellspecial photographic effects
Sean Moatsdigital compositor
Ashley Mohabirdigital compositor: MPC
Snehal Mohpatracompositor: MPC
Dominique Moisanmodeler: Rodeo FX
David Monfettedigital compositor: Rodeo FX
Trevor Monizdigital compositor: Rodeo FX
Thomas Montminy Brodeurcompositing supervisor: Rodeo FX
Samuel Montminy-Brodeurdigital compositor: Rodeo FX
Sébastien Moreauvisual effects executive producer: Rodeo FX
Christian Morindigital compositor: Rodeo FX
Jean-Francois Morissettematchmove artist: Rodeo FX
Rosanna Morleyvisual effects coordinator
Dora Morollipipeline developer
Eddy Moussadigital compositor
Harrison Mueckeprevis coordinator
Michael M. Mullerstereo compositor
Melanie Murrayvisual effects production assistant: Rodeo FX
Thomas Müllerlead lighting technical director: MPC
Mitja Müller-Jenddigital compositor: MPC
Ram Mohan Nadam Reddydigital compositor
Natascha Nalewajekmodeler: Rodeo FX
Zeeshan Nasirstereo artist
Alessandro Neridigital compositor: mpc
Avadhut Nerurkarrender wrangler/render support: 3D Stereoscopic Conversion
Marcelino Newquistprevis lead artist
Giang T. Nguyensenior texture artist: MPC
Nils Nilssonon-set assistant
Thomas NittmannVFX Executive Producer: Lola Visual Effects
Timothee Nolascodigital artist: visual effects
Yashwanth Noogalamatchmove & rotoanim artist: MPC
Richard Nounstereo compositor: Legend 3D
Shyam Prasad Chowdhary Nunnasenior compositor
Barry O'Brienstereoscopic supervisor
Sean O'Connordigital compositor: Atomic Fiction
Steven O'Connordigital compositor: MPC
Gemma Officevisual effects coordinator: MPC
Bartlomiej Olejniczakfx td: mpc
Felipe Olid Guerrerodigital compositor: MPC
Chris Olivassenior compositor: MPC
Gian Mario Ortulook dev artist: MPC
Andrew Osisrotoprep artist: MPC
Chloé Ostiguyfx artist: Rodeo FX
Tirza Oudolfroto & paint artist: Atomic Fiction
Ghislain Ouellettedigital compositor
Steve Ouellettedigital compositor
Benjamin Pablo2D Paint Compositor
Béatrice Palinrotoscope artist: Rodeo FX
Oleksandr Panaskevychsenior visual effects technical director: MPC
Foram Pardiwaladigital compositor: MPC
Bhavik B. Pateldigital compositor: MPC London
Trushna Pateldata io: MPC
Annie Patenauderoto/paint artist: Atomic Fiction
Matthieu Paugamlighting td: MPC
Caprice Paxtonstereo producer: Legend 3D
Guillermo Pazmatte painter: MPC
Julia Lee Peatstereo artist: Legend 3D
Garrett Pedderoto/paint artist: Legend 3D
Philippe Pelletierdigital compositor: Rodeo FX
Gina Pentassugliacrowd technical director: MPC
Gabrielle Perreaultrotoscope artist: Rodeo FX
Valentin Petrovconcept artist
Dominic Pichélead modeler: Rodeo FX
Ezra PikeMid Level Element Compositor: MPC
Marco Pilericompositor: mpc
Sebastien Pincincompositor: mpc
Xenia Pirojenkodigital compositor: Rodeo FX
Ingrid Ponsvisual effects coordinator: MPC
Alfonso Pontillocompositor
Etienne Poulin St-Laurentmatchmove artist: Rodeo FX
Tim Pounds-Cornishvisual effects production manager
Shamaei Pouriastereo compositor: Legend 3D
Akie Prapassenior layout: MPC
Jeremy Preissnersr. systems administrator: Legend 3D
Tim Prestondigital compositor: MPC
John F. Prietolead lighting technical director: MPC
Howard Protheroesenior compositor
Aaron Providencestereo compositor: Legend 3D
Tim Prucesenior compositor: MPC
Adrián Pueyodigital compositor
Adam Quattrociocchilead stereo artist: Legend3D
Christopher Rabacalstereo artist: Legend 3D
Christopher Raichevisual effects editor: MPC
Velmurugan Rajamanivisual effects artist
Karthik Ramasamydigital compositor: MPC
Adrian Ramirezstereo artist: Legend 3D
Esmeralda Ramirezproduction assistant: Legend3D
Austin Ramseystereoscopic compositor
Ryan Ramseylead stereoscopic compositor: Legend 3D
Raghu P. Ravichandranvisual effects artist
Julien Recordcompositor: mpc
Christopher Reidsystems administrator
Derek Reindigital compositor: MPC Montreal
Renganathmatchmove and rotomation artist: MPC
Denis Revadigital compositor: MPC
Geoffrey Reynaudsenior fx td: MPC
Andrew Rhinehartlead stereo compositor
Josep Antoni Ribas Rossellodigital compositor
Tyler Ricestereo compositor
Marc D. Rienzopost viz
Stéphane Riouxdigital compositor: Rodeo FX
Joshua Rivascompositor
Clarence Robellosenior previs animator
Philippe Robergedigital compositor: Atomic Fiction
Alexandra Robertvisual effects production assistant: Rodeo FX
Charles G. Robertscompositor
Evan Robertslighting td: MPC
Matt Rockrecruiter
Juan Rodriguezdigital compositor: Atomic Fiction
Rogelio Rodriguezlead layout artist: MPC
Marco Romeosoftware developer: MPC
Erasmo Romerocompositing supervisor: Legend 3D
Ryan D. Romerodigital artist (IMAX version)
Diego Romotexture artist: Rodeo FX
Hunter Rosenbergmodeler: Rodeo FX
Justine Rosette-Nelliganvisual effects production manager: MPC (as Justine Rosette-Neligan)
Steven Rostestereo editor
Sean Rourkeprevis editor
Pierre Rousseaufx artist: Rodeo FX
Jonak Roysoftware development and support
Rosi Ruizdigital compositor: Rodeo FX
Brian Russellvisual effects production assistant
Croft Russellroto/paint artist: Legend 3D
Adam Ruzyckitexture artist: Rodeo FX
Bryan Ryanvisual effects coordinator: MPC
Nathan Rémydigital compositor: MPC
Marc Sadeghiexecutive visual effects producer: Atomic Fiction
Sajeer Abdul Salamdigital compositor: MPC
Elena Salasdigital compositor
Henning Sandencreature modeler: MPC
Jared Sandrewstereoscopic supervisor
Nico Sanghrajkarigging supervisor: Atomic Fiction
Victor Sanz Fernandezsenior texture artist
B.S. Rajkumar Sapatematchmove and rotoanim artist
Craig Saxbyvisual effects coordinator: mpc
Federico Scarbiniasset lead: MPC
Gustavo Schiapimdigital compositor: MPC
David Schneiderlead effects technical director: MPC
Patrick Schultzdigital compositor
Jonathan Scottcompositor: Legend 3D
Rebecca Scottvisual effects producer: MPC
Sean-Rayvisual effects artist
Zsolt Sebõkdigital compositor: MPC
Alvaro Seguravisual effects artist
Vikram Selvamstereo compositor: Legend3D
Joydip Sendigital compositor
Fabià Serra Arrizabalagasoftware developer: MPC
Richard Servellodigital compositor
Karl Sevillastereo artist: Legend 3D
Rushabh Shahstereo compositor: Legend 3D
Sameer Shahsenior digital artist
Fiaz Shaikhvisual effects artist
Ira Shainpost visualization artist
Swain Shivvisual effects artist: MPC
Michelle Shoukrallastereo compositor: Legend 3D
Shyamchanddigital compositor
Nikola Simeonovlighting td
Jane Simonsvisual effects coordinator
Sam Sloanvisual effects assistant
Joshua Smithstereo artist
Kath Smithvisual effects coordinator: MPC
Davi Soesilovfx data wrangler
Nicolas Solasoftware developer: MPC
Jordan Solesvp technology and development: Rodeo FX
Marque Pierre Sondergaardtexture & surfacing artist: Atomic Fiction
Laurent Spillemaeckervisual effects supervisor: Rodeo FX
Laurent Sreydigital compositor
Jeremy St-Amantmatchmove artist: Rodeo FX
Jean-Michel St-Pierre Lapierredigital compositor: Rodeo FX
Carl St-Pierrecompositor
Pembrooke St. Cyrroto/paint artist: Legend 3D
Jaclyn Stauberfx technical director: MPC
Naeem Stewartroto artist
Momcilo Stojkoviccompositor
Sheldon Stopsackvisual effects supervisor
Christine Strobelvfx production manager
Danielle SturtonVFX production assistant
Musumuru Sudhasrinivasdigital artist: MPC
Larissa Sudompaint & roto artist
Faza Sulthondigital compositor: MPC
Sumit Chatterjeecompositor: mpc
Jonathon Sumnercompositor
Jane Sunvisual effects artist
Kris Sundbergvisual effects coordinator
Hemanth Suranapaint/prep artist
Roshni Sureshdigital compositor: MPC
Filip Susteklead compositor: MPC
Ashlee Sutherlandvisual effects coordinator
Matthew Swantonstereo compositor: Legend 3D
Jeremiah SweeneyCompositor: Lola VFX
Michael J. Sweetserstereo compositor: legend3D
Brian Sziklasistereo artist: Legend3D
Piotr Szuterenvironment artist
Sebastien Tafanifx artist: Rodeo FX
Marc Taganasdigital compositor: Atomic Fiction
Shu Jun Tanstereo compositor: Legend 3D
Mark Joey Tanglead compositor: Atomic Fiction
Mahmood Tariqeffects technical director: MPC
Steven Tetherdata wrangler: Vancouver
Alexandros Theodosioudigital compositor: MPC
Sunny Thipsidakhomstereo compositor: Legend 3D
Amelie Thomasvisual effects coordinator: Rodeo FX
Terry Thompsonlead fx technical director: MPC
Jithendran Thottupurathdepartment manager: MPC
Imre Tokefx td: MPC
Brian Tongassistant vfx editor: Legend 3D
Attila Torokvisual effects artist
Jessica Toucoulavfx production assistant: Rodeo FX
Chloé Tousignantvisual effects artist
Mai-Anh Tranmatte painter: Rodeo FX
Diego Trazzifx supervisor and pipeline developer / fx supervisor
Andréanne Tremblaytechnical animator: mpc
Cedric Tremblaydigital compositor: Rodeo FX
Charles Tremblaydigital compositor: Rodeo FX
Jocelyn Tremblaydigital compositor: Rodeo FX
Marjolaine Tremblayvisual effects bidding producer: Rodeo FX
Jamie Tremellinglighting technical director: MPC
Saurabh Tripathidigital compositor: MPC
Jean-Philippe Tristantdigital compositor
Jean-Philippe Tristantdigital compositor
Pui-Ming Tsangstereoscopic compositor: Legend 3D
Iyi Tubidigital compositor: MPC
Ryan Tudhopevisual effects supervisor: Atomic Fiction
Frank Turcottedigital compositor
Alexandra Turmelrotoscope artist: Rodeo FX
Yuki Ueharadigital compositor
Dimitri Uradovskiysenior visual effects artist
Audrius Urbonaviciusdigital matte painter: MPC
Pierre-Hugues Vachondigital compositor: Rodeo FX
Emily Vaillancourtlead compositor: MPC
Mathieu Valletdigital compositor: MPC
Luca Vallettadigital compositor: MPC
Jozef van Eenbergensenior software developer: MPC
Jeremy Vannemansenior stereoscopic compositor
Jan Vavrusadigital matte painter: MPC
Carl Vazquezdigital compositor: Legend 3D
Matthieu Veillettematte painter: Rodeo FX
Pier-Luc Vervillefx artist: Rodeo FX
Vanesa Vidakovicstereo compositor: Legend 3D
Jorge Vidaldigital compositor: MPC
Rubén Villoriavisual effects
Juvenal Viquestereoscopic compositor
Luca Vitalieffects technical director: MPC
Cantatore Vittoriorigging td: mpc
Kynan Voyeauddigital compositor: mpc
Elise VoyerFX department manager: MPC
Jean-Philippe Voyermatchmove artist: Rodeo FX
Brice Wahlcompositor
Wes Walcottvfx editor: prime focus
Tamara Watts Kentvisual effects producer
Kenneth Weidesr. lighting td
Cliff Welshvfx supervisor: Lola VFX
Stuart Whelbournvisual effects artist: MPC
Antoine Wibautdigital compositor: Atomic Fiction
Chris 'Willie' Williamslead previsualization artist
Christy Williamsproduction manager
Anna Joel Wilsonproduction manager: MPC
Chris Wilson3D lookdev lead: MPC
Eddy Wolfsonlead stereo compositor
David B. Wolgemuth IIsenior compositor:MPC In-house
Kai Woltersoftware lead: MPC
Timmy Wonglighting td
Mike WoodheadMPC: Senior Data Capture TD / senior capture data technical director: MPC
Hui-wen Wudigital compositor: Rodeo FX
Peter M. WuPrevisualization/Postvisualization Artist: MPC
Nancy Xuvisual effects production manager
Yumeng Sisi Xustereo compositor: Legend 3D
Keisuke Yamashitacompositor: MPC
Edwin Yangroto/paint artist: Legend3D
Théa Yauvisual effects
Randal YeomanLighting Software Embedded Artist, MPC Montreal
Kenny Yongmatchmove lead
Glen Younglayout department manager: MPC
Joshua Youngcompositor
Joseph A. Zakicompositing supervisor
Céline Zapatervisual effects editor
Dan Zelcslead rigger: MPC
Eva Zemaitisassistant vfx editor: Legend 3D
Russel Zenarosastereo compositor: Legend 3D
David Zengcompositor
Dominique Zenonvisual effects
Devin Marie Zoltowskidigital compositor
Paula Zulkoskeyvisual effects
Priya Ayengarcompositor: MPC (uncredited)
Jason Bairdlive action ghost sharks (uncredited)
Jon Baldwinprevisualization artist (uncredited)
Joseph Bellvisual effects executive producer: CoSA VFX (uncredited)
Manuel Boverprevisualization artist (uncredited)
Brian Carneyprevisualization artist (uncredited)
Chandrasekhardigital artist (uncredited)
Dan Creganlead compositor: MPC (uncredited)
Jordan Emerickprevisualization artist (uncredited)
Eduardo Franzprevisualization artist (uncredited)
Josh Gridleyprevisualization artist (uncredited)
Emmanuel Guevarraelements artist: Gener9 (uncredited)
Lea Antonette Lorenzo Irlandaproduction support: Atomic Fiction (uncredited)
Mouni Kompallyvisual effects coordinator (uncredited)
Allie Koppeldirector of finance (uncredited)
Ramyanth Kumarmatchmove and rotoanim artist: MPC (uncredited)
Roger Liuprevisualization artist (uncredited)
Melik Malkasianprevisualization artist (uncredited)
Roger Mathewsprevisualization artist (uncredited)
Will Mutopipeline technical director: Atomic Fiction (uncredited)
Nicole Nagataelement qc artist (uncredited)
Charlotte Nelsonproduction manager (uncredited)
Sade Okunadevisual effects coordinator (uncredited)
Becky Philpottvfx photographer (uncredited)
Curtis Poirierlayout artist: MPC (uncredited)
Andrew Rhinehartuncredited
Julius Padilla Santosstereo compositor: Legend 3D (uncredited)
Kerry Sheaprevis producer (uncredited)
Oliver Summalighting technical director and look development (uncredited)
Kelsey Thompsonstereo production manager (uncredited)
Alan Torresdigital compositor: mpc (uncredited)
David Weinsteinprevisualization artist (uncredited)
Kirsten Yamaguchiprevisualization artist (uncredited)
Alexandra Zedalisprevisualization artist (uncredited)

Kaskaderzy/Dublerzy:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Shea Adamsstunt performer
Lee Adamsonutility stunts
Andrew Allenutility stunts
Jade Amanteastunt performer
Cameron AmbridgeStunt Double: Kevin McNally
Ric Andersonstunt performer
Keir Beckkey stunt rigger
Cory Beestonstunt performer
Krista Bellstunts
Shane Bellsafety diver
Levi Bowlingstunt performer
Bland Brifkanistunt actor: soldier
Byron Briscostunt performer
Leanne Brooksstunts department co-ordinator
Damien Brysonstunts
Janine Brysonstunt performer
Sean Buttonstunt double: Geoffrey Rush
Matthew Campbellstunt performer
Clint Carletonstunt performer
Janene Carletonstunts
Robbie Clissoldstunt performer
Rhye Copemanstunt performer
Mick Corriganstunt performer
Jonathan Costelloestunt performer
Brycen Countsutility stunts
Aston Crabtreestunt double: Kaya Scodelario
Bruce Crawfordstunt player
Haydn Daltonstunt double: Danny Kirrane
Chris DanielsUtility stunts/stunt rigger
Darvin Dela Cruzstunt performer
Philippe Deseckstunts / utility stunts
Fletcher Donohuestunt performer
Mark Duncanstunt performer
Craig Dunnstunt performer
Thomas DuPontfight coordinator / stunt double: Javier Bardem
Harley Durststunt performer
Adam Eldonstunts
Sam Eliasafety supervisor / stunts
Ashley Fairfieldstunts
Kim Fardystunt performer
Victor Favrinstunts
Michael M. Fosterstunt performer
Toby Fullerstunt performer
Kyle Gardinerstunt coordinator
Scotty Gregoryutility stunts
Chan Griffinstunts
Garreth Hadfieldstunt performer
Thomas Robinson Harperstunt coordinator
Will Harperstunts
Peter Hillstunt double: Scrum
David Hugghinsstunt rigging coordinator
Greg Jonesstunt performer
Nathan Kannegiesserstunt performer
Shawn Kautzstunts
Nandalie Campbell Killickstunt performer
Donavin Kuhlstunt performer
Nathan Lawsonutility stunts
Christopher Lepsstunt double: Johnny Depp (reshoots)
Blake Lindsellstunt double: Brenton Thwaites
Karen Luckmanstunt performer
Cody Mackiestunts
Michael Matthewsstunt performer
Olga Millerutility stunts
Angela Moorestunt performer
Brittany Morrisstunt performer
Steve Morrisstunt performer
Stephen MurdochStunt Double: Adam Brown
Simon Mak Murrellstunt performer
Daniel Nelsonstunts
Adrian Pickeringstunt performer
Brett Praedutility stunts
Carly Reesstunt performer
John Reynoldsstunt performer
Chad Rileystunt performer
Paul Rochfordstunt performer
Warwick Sadlerstunt performer
Nicholas Schodelstunt performer
Fenix Searlestunt performer
Ben Siemerstunt performer
Marco Sinigagliastunt performer
Chantelle Sleestunt performer
Mike Snowstunt performer
Phill Starkstunts
Andrew Stehlinfights choreographer / stunt performer
Neil Stoddartstunt performer
Ryan Tarranstunt performer
Mark Tearleutility stunts
Steve Uptonstunts
Rosalie van Horikstunt double: Kaya Scodelario
Karl Van Moorselstunt performer
Lachlan Wardstunt performer
Graham Ware Jr.stunt double: Gibbs
Todd Warrenstunt double: Johnny Depp
Breanna Watkinsstunt double: Kaya Scodelario
Dan Weaverutility stunts
Chris Webbstunts
Chris Weirstunt performer
Mark Wickhamutility stunts
Mathew Yanagiyastunt performer

Obluga Techniczna:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Matt Almassecond unit/Key Grip
David Aponasd.i.t assistant: second unit
Stephen Arnottunderwater camera grip
Kevin Aronerigging best boy: Vancouver
Sean Astonrigging electrician
Keith Baintonfirst assistant camera: second unit
Bojan Bazellidirector of photography: additional photography
Peter Beehaerial camera technician
Shane Bellrigging electrian
Hans Bjernoaerial director of photography
Chris Boltondigital imaging technician: second unit
Mal Boothdolly grip
Richard Bradshawcamera operator: second unit
Rob Bradybest boy lighting: additional photography
Brendan Bresnahanlead video assist operator: vancouver
Keith Brooksset wireman: Vancouver unit
Scott Bryansparks rigger:re-shoots
Ross Butlerbest boy
Josh Caldergrip
Stephen S. Campanellicamera operator: additional photography
Todd Carmodygrip
Shaun Conwaygaffer
Toby Coppingkey grip
Greg Corprigging electrician: Vancouver
Rebecca Crowefirst assistant camera: second unit / second assistant camera
Steve Daleybest boy
Tristan Daviessecond assistant camera: second unit
Ben Delorgergrip
Scott Dolanfirst assistant camera: "a" camera, second unit
David Elmesfirst assistant camera: "c" camera
Cam Esaugenerator operator: additional photography
Harry Fleetjunior lighting technician
Rod Frewrigging electrician: Vancouver
Nathan Frostlighting technician
Assen Gadjalovrigging electrician: Vancouver
Harry Gamblesecond assistant camera
John Gamble"A" Camera Operator Additional Photography
Reg Garside2nd Unit Gaffer
Trevor Gemmarigging electrician: Vancouver
Pete Gilmourlighting programmer
Ian Gledhilllight board programmer: Vancouver
Sami Gustafssonrigging electrics
Chris Haarhoff"b" camera/steadicam
Robert Hahnrigging electrician: Vancouver
Alan Hall1st AC "A" Camera
Rod Haneykey rigging grip: Vancouver
Chris Hansforddolly grip: "a" camera, second unit
Billy Harmerbest boy grip: second unit
Greg Hattongrip: second unit
Justin Hayrigging electrician: Vancouver
Jason Hooperrf technician
Frank Hrubyb camera: second unit
Jake Iesusecond assistant camera
Andrew Jacksonvideo assist: second unit
Luke Jefferysecond assistant camera: second unit
Leigh Jenkinssecond assistant camera: additional photography
Andrew Johnsoncamera / steadicam operator: second unit
Nate Kalushnerdigital imaging technician: additional photography
Darrin Keoughcamera operator: "a" camera, second unit
Giles Keyteadditional stills photographer
Jake Koningadditional second assistant camera
Venno Kornakrigging electrician
Steve Kosteraerial director of photography
Scott Kozakrigging grip best boy
Jeff Kuzykgaffer: splinter unit, additional photography
Anthony Kwandigital imaging technician: additional photography
Colin Larsengrip
Julian Lawrencedigital imaging technician utility: second unit
Nathan Lawsonrigging grip cable cam
Acer Linrigging electrician: Vancouver
Trevor Loomisfirst assistant camera: "a" camera
David Louriefirst assistant camera second unit (vancouver)
Kai Lydgaterigging electrician: Vancouver
Robbie MacKinnonsecond assistant camera: "b" camera (as Robbie McKinnon)
Gerard Maherfirst assistant camera: second unit
Gerard Mahonygrip
Todd Martinlighting technician: vancouver
Alexandra Mathesonsecond assistant camera: additional photography
Taylor Mathesonfirst assistant camera: "b" camera: additional photography
George Maxwellchief lighting technician: additional photography
Thomas McCartylighting technician: re-shoots
Mark McCumberlighting technician
Calum McFarlanecamera operator: "c" camera
Che McGuinnessunderwater lighting technician
Craig Morgangrip rigger: rigging grip
Peter Mountainstill photographer
David B. Nowellaerial director of photography
Stephen Ohcamera operator
Luis Olivaresvideo playback coordinator
Keith Olsonrigging electrician: Vancouver
Peter Paculabest boy rigging grip: Vancouver
Adrian Pintovideo assistant
Benoit Richardlighting console programmer: additional photography
Christian Riveracamera trainee
Richard Riwakalighting technician
Patrice Roblinrigging electrics
Jason Rodriguesadditional second assistant camera: second unit
Jason J. Rodriguezrigging lamp operator: Vancouver
Duncan Scottfirst assistant camera: drone unit
Ian Seabrookunderwater director of photography: additional photography
Mankaran Sekhondigital loader: additional photography
Naomi Sharpcamera pa
Brad Shielddirector of photography: second unit
Zeb Simpsonvideo assist operator: second unit
Kathie Singhdigital utility: additional photography
David Skidmoredigital imaging technician: second unit
Jonathan Spencergaffer: additional photography
Jordan Spencerelectrician: additional photography
Matthew Spowartsecond assistant camera: "a" camera, main unit
Shaun Standersecond assistant camera: Vancouver
Joe Stickrigging electrician
Rafael E. Sánchezgaffer
Jason Talberta dolly grip: vancouver unit
Gary Thomelectrical rigger: UK
Theo Thomasmaster rigger
Francis Thompsonvideo assistant
David Thomsonkey rigging grip
Iain Thomsondit assist: additional photography UK
Greg Tidmankey grip: second unit
Jarrod Tiffinrigging gaffer: Vancouver
David Tilbureylighting technician
Edward Violadigital imaging technician
Michael Viviandolly grip: "a" camera
Matt Vreugderigging electrician: Vancouver
Mitch Wanlessdit assistant
Peter Whitbylighting desk operator
Alan Willissenior rigging electrician
Grant Wilsonlighting rigging senior technician
Sam Winzardigital imaging technician: second unit
Satoshi Yamazakibest boy grip: additional photography

Animacje:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Viviane Assaadcompositor: MPC
Alexandra Berniervisual effects animation: MPC
Jonathan Bourduaanimator
James Bownanimator
Marco Bremmtechnical animator
Sean Conlyanimator
Mike Dackoanimator: Atomic Fiction
Julien Deragonanimator
Stephen Jolleyanimator
Alexis Kerjosseanimator
Adam Kleinanimator
Alexandra Masonanimation production coordinator: MPC
Gary Mauanimator: main and end title
Andrew Millsanimator
Rameshbabu Morkonda Sethuramananimator
Catherine Mullananimation supervisor: MPC
Giuseppe Pagnozzilayout artist
Chandrashekhar Ramprasadanimator: MPC
Alexandre Roncoanimation supervisor: MPC
Jay Roxasanimator
Johnny Spinellilead animator
Sebastian Trujillolead animator

Casting:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Andrea Brownextra casting director
Hannah d'Angeriocasting associate (as Hannah D'Angerio)
Barbara Harrisadr voice casting
Bud HopesExtras Casting Director (AUS)
Kirsty Kinnearcasting associate: UK
Manon Lewisbackground coordinator
Lucy Randscasting associate: u

Logistyka Miejsc:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Lori A. Baltonlocation scout
Mark Brennanlocations production assistant
Tony Brownlocations coordinator
Paul Giordanolocation manager: additional photography
Alice Gracielocation assistant
Angus Ledgerwoodlocations scout
Jeremy Peeklocation scout: pre
Gareth Pricelocation manager
Duncan Joneslocation scout (uncredited)

Transport:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Roger Bakerproduction driver
Jim Beardtransportation
Spencer Faulknerunit driver
Sarah Grauerassistant transport coordinator
Dave Heazlewoodtransport manager
Ryan Makepeaceadditional driver
Richard Mugridgeassistant transport coordinator
Jason Pintodriver to DOP: additional photography
Jason Rowlingassistant transport manager
Marc Sparky Rutherforddriver: cast
Lucy Vecchiodriver: cast
Piotr Walczaktransport facilities manager: additional photography

Muzyka:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Helen Z. Altenbachmusician: cello (as Xiaodan Zheng)
Bob Badamiscore wrangler
Phill Bouchercomposer: additional music
John W. Chapmanadditional music recording
Forest Christensonscore mix assistant
Allegra De Souzaassistant music editor
George Doeringmusician
Maverick Duggerscore technical engineer
Alex Fergusonassistant engineer
Geoff Fosterscore engineer: choir
Bruce Fowlersupervising orchestrator
Walt Fowlerorchestrator
Rick Giovinazzoorchestrator
Mitchell Leibexecutive in charge of music
Serena McKinneymusician: violin
Zak McNeilcomposer: additional music
Aaron Meyerpercussion orchestration
Alan Meyersonmusic scoring mixer
Yvonne S. Moriartyorchestrator
Paul Mounseycomposer: additional music
Ashley Olausonassistant orchestra contractor
Julian Pastorelliscore technical engineer
Peter Rotterorchestra contractor
Peter Oso Snellmusic editor
Jill Streateruk music librarian
Don Weltymusic business and legal affairs
Derrick Werlétechnical score engineer
Booker Whitehead of music preparation
Anthony B. Williscomposer: additional music

Edycja Materiałów:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Tommy Aagaardfirst assistant editor
Simon Alberrydailies manager
Ron Barrdigital intermediate editor
David S. Coxassistant editor
Sharia Lynn Davisvfx assistant editor (as Sharia Davis)
Luminita Docanpost-production coordinator
Nelson J. Galanpost-production assistant
Matthew W. Johnsondigital conform: Company 3
Kenny G. Kraussfirst assistant editor: associate editor
Dave Leecolorist: dailies
Daniel O'Brien2nd assistant editor
Maren PreussProduction Assistant
Erik Rogerssenior digital intermediate producer
Michael Rostker3D editor
Brett Sobelpost-production assistant
Stefan Sonnenfelddigital intermediate colorist
Ian Sullivandigital intermediate accountant
L. Dillon Thomassecond assistant editor
Smeet Vedantstereoscopic editor
Rod Wallworkdailies technician
Stuart Willispost-production and dailies coordinator
Jonny Winogradfirst assistant editor
Joachim Zelldigital workflow and imaging science
Niccolo H. Bodnerassistant colorist: Company 3 (uncredited)
Arianna Shining Star Panecolor assistant (uncredited)

Garderoba:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Michael Agostadesign assistant
Katherine Aspinallcostume pa / costume runner
Helen Beaumontdesign assistant
Lucy Bowringassistant costume designer
Tom Caddyart finisher
Carina Caldaronebackground costumer
Lorraine CarsonCostume Supervisor- Canada
David Aaron Cookcostume runner
Adam Dallibackground costumer
Beau Desmondcostumer: Johnny Depp, re-shoots
Chantelle Dixonadditional background costumer
Giovanni DeFazio Flemingwardrobe assistant
Rosi Floodbreakdown artist / textile artist / dyer
Natalie Gardnerbackground costumer
Mary Gouldsbroughcostume runner
Stacy Horncostume supervisor
Matthew Jeromecostumer
Ivana KasicCostume Art Finisher
Saascha Wiki Kessellset costumer
Melody Koerberassistant costume designer
Zana Komeneart finisher
Rewa Lewisbackground set costumer
Abigail Longcostume runner
Penny Mackiestunt costumer
Marina Maritcostumer: Mr. Depp
Nathanael Martinextras set costumer
Rosie McArthurcostume coordinator
Jackie Moodychief breakdown artist UK
John NorsterAssociate Designer
Dan Owenset costumer
Vicente Paradaadditional key costumer: additional photography
Carol Quirozkey costumer
Roberta Shawset costumer
Rebecca Sheedyart finisher
Melanie Shepherdcostumer
Behnam Tahericostume runner
Madeline Turneradditional background costumer / designers pa.
Samantha Walkerset costumer
Darrell Warnercostume illustrator
Tanya Woelfleset costumer

Pozostała Ekipa:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Sara Aghdamifranchise resource manager
Murray Alfordproduction runner
Andrew Allendive master
Charnstar Andersonstand-in: several main cast 'utility stand-in'
Stephen Arnottunderwater key grip
Asad Ayazexecutive vice president: Marketing
Angela Baracassistant production coordinator
Jacquie Barnbrookvoice actor
Dave Beamishpicture double: David Wenham (as David Beamish)
Mackenzie Bensteadproduction secretary
Lark Berniniproduction coodinator additional photography
Chelsea Billettcast assistant
Jason Bogardfinancial controller
Ron Bottittavoice actor
Liam A. Boylephoto double
Simon Buckleysafety diver
Alexander Cantonstand-in
Toni Careyassistant payroll accountant
Brendan Cartarrasaproduction assistant
Sarahí Castroproduction coordinator: Mexico
Lara Cawseyassistant to executive producer
Melanie Chryssochoidestravel & accommodation coordinator
Cristian Cornejocostume consultant
Michael Cosciaassistant production coordinator: Additional Photography
Nicole CoulstonSFX Accountant
Frederic Dagmeyproduction assistant
Kaleb Daymedic: second unit
Foster Driverproduction executive
Jordan Dueckproduction assistant
Steve Dunphyproduction assistant
Carl Edgeadditional production assistant
Brett Eidelmanassistant accountant
Ant Fallonassistant to mr. rush
Alex Fewsterproduction coordinator
Carole Flemingstudio teacher
Jack Fontainedaily floor runner
Hayden Fortescueproduction secretary
Sean Edward Frazerpicture double: young 'Teague' / stand-in: several main cast 'utility stand-in'
Paul Gaffneystand-in
Carla GaleFirst Assistant Accountant
Traci Gendersassistant accountant
Jennifer Giannoneassistant accountant
Katie Gibsonaccounts clerk
Lisa Gladueproduction assistant
Evan Godfreyassistant production coordinator: additional photography
Luisa Gomez de Silvaproduction consultant
Justin Gowdieproduction assistant
Kevin R. Grazierscience advisor
Katey Haassistant to the executive producer
Judy Hallinmarine office coordinator
Katie Harriskey medic
Kelly Headsecond assistant accountant
Michael Healyassistant to the directors
Jesse Hiramstereography operator
Luke Hopestand in for orlando bloom
Craig Hoskingaerial coordinator/pilot
Jeff Hottedive supervisor
Mark 'Lurch' Housteinunit assistant
Steve Humphreysadr loop group
Carolina Häggströmscript supervisor/continuity: second unit
Anne Jacobsenproduction accountant: additional photography
Paul Jasperanimal coordinator: Canada
Renley Joepicture double (as Rachel Joseph) / stand in: Shansa (as Rachel Joseph) / utility stand-in: female (as Rachel Joseph)
Jeremy Johnsonproduction assistant
Lakota Johnsonfilm extra
Caitlin Johnstonrunner
Mathew JonesSecond Assistant Accountant / second assistant accountant
Sam Kalidiadr artist
David S. KeenDental special effects for Mr. Johnny Depp
Brad Kendrickstand-in: Johnny Depp
Angela Kennyproduction accountant
Karen Kittlesonanimal trainer
Elizabeth KnoweldenADR VOICE ACTOR
Wade Krawczykassistant armourer
Kelly Maracin Kriegassistant script supervisor: UK additional photography
Samantha Laidlawassistant to directors
Ruben Langurenproduction assistant: pre-production
Doug Leafanimal trainer: Canada
Darron Leiren-Youngtravel coordinator: additional photography
Erin Levineassistant production coordinator
Jacob Livermoreproduction assistant
Lizet Lopezassistant to producer: Los Angeles/ office production assistant (additional photography)
Maggie Martinpayroll accountant
Daniel McGrawproduction staff
Che McGuinnessdive supervisor
Ben McNeillsecond assistant accountant
Doug Morenoproduction controller: additional photography
Sara MoroneySupervising Payroll Accountant
Steve Morphewstand-in: Geoffrey Rush
Maggie Munroproduction assistant
Dan Navarroadr voice actor
Paula J. Newmanadr loop group: adr
Michael O'ConnorOn Set Production Assistant
Huong Onaccounts clerk
Kai Pantanostand in for giles new (murtogg)
Bronte Pearcepicture double: Carina / stand-in: Carina
Candice Preddyassistant coordinator
Facundo Quirósassistant: Javier Bardem
Darren RichardsonADR Voice Artist
Connor Riellyoffice production assistant: Vancouver
Sean RigbySafety Supervisor
Peta Rosssecond unit coordinator
Christy Scottassistant to Jerry Bruckheimer
Bekki Shearerunit
Joecy Shepherdscript supervisor: Vancouver
Michael Singerunit publicist
Safka Sintmaartensdijksecond assistant accountant
Matt Smithassistant accountant
Nicholas Guy Smithadr loop group: voice
Amanda Stankiewiczassistant to joe caracciolo: pre-production
Justin Stirlingproduction accountant
Victoria Sullivanscript supervisor
Kimberley Suttonscript security: Vancouver Unit
Carla Thextonsafety diver
Ryan Thompsonoffice production assistant: additional photography
Sarah Tosoneenvironmental steward
Sharon Tribolet2nd assistant accountant
Hine Tuaeuassistant payroll accountant
Erik Virtanenproduction assistant
Greig Wagnerproduction assistant
Graham Ware Jr.horse master
Kate Weatherlyassistant travel coordinator
Felicity Wegemundnurse
Jennifer Whitedialect coach: Travis Jeffery
Jason John Williamssecurity
Prudence Williams1st assistant accountant
Lauren Wittproduction assistant
Matthew Wollastonarmourer
Graham Youngaccounts clerk

Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

  • Załóż swoje konto
  • Karta Do Kultury

    Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
    *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
    *dodawać je do ulubionych
    *polecać innym czytelnikom
    *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
    *listować pozycje, które posiadasz
    *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
    Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!