Szybcy I Wściekli 8

The Fate of the Furious

Reżyser: F. Gary Gray

Scenariusz: Chris Morgan

Gatunek: Akcja, Przygodowy, Kryminał

Nagrody: 1 Wygrana.

Premiera: 2017-04-14

Premiera w Polsce: 2017-04-21

Kraj: USA

Język: Angielski | Rosyjski

Budżet: $250,000,000

Zarobił: $224,507,635

Zarys fabuły

Szybcy i wściekli nie mają dość niezwykłych pościgów, adrenaliny i fenomenalnych zwrotów akcji. Wydaje się również, że nie wszystkie porachunki zostały wyrównane… Po gigantycznym sukcesie siódmej części, twórcy serii zdecydowali, że znów spotkamy się z naszymi ulubieńcami – rodziną Toretto i jej antagonistami.

Zdjęcia:

Ciekawostki:

Role

Ericson Core, Louis Leterrier, Adam Wingard i William Eubank byli brani pod uwagę do posady reżysera filmu.

Błędy

Scena z filmu i ze zwiastuna pokazuje, iż przed konfrontacją z Domem w Nowym Jorku ekipa jedzie na północ od Broadwayu obok Times Square. Jest to błąd, gdyż Broadway jest jednokierunkową ulicą południową, a na Times Square ruch samochodowy jest zamknięty.


Kilka scen na Manhattanie, spośród których również ta, gdzie Dom naprawia swój samochód odbywa się w alejkach. Rzeczywiście w tej dzielnicy jest niewiele alejek, a już żadna nie znajduje się w Midtown, czyli miejscu zatrzymania się Doma.


Rosyjska łódź podwodna znajduje się w suchym doku, jednak w ciągu kilku sekund okręt unosi się na wodzie i nurkuje.


Końcówka "Szybkich i wściekłych 7" pokazuje jak Deckard Shaw zostaje zatrzymany i umiejscowiony w celi izolacyjnej tajnego więzienia CIA. Jednak teraz, gdy do kryminału trafia Hobbs, widzimy go zamkniętego tuż obok w normalnej celi.


W scenie pościgu w Berlinie ekipa ucieka przed policją używającą bardzo wąskiej lampy ostrzegawczej LED na dachach swoich radiowozów. Problemem jest to, iż w Niemczech nie stosuje się takich świateł na policyjnych pojazdach.

Miejsca

Zdjęcia do filmu powstały w Atlancie (Georgia, USA), Nowym Jorku (Nowy Jork, USA), Cleveland (Ohio, USA), Hawanie (Kuba), Berlinie (Niemcy), Akranes i na lodowcu Mývatn (Islandia).

Inne

Zdjęcia do filmu kręcono od 14 marca do początku września 2016 roku.

Obsada:

Vin Diesel

Vin Diesel

Dom
Jason Statham

Jason Statham

Deckard
Dwayne Johnson

Dwayne Johnson

Hobbs
Michelle Rodriguez

Michelle Rodriguez

Letty
Tyrese Gibson

Tyrese Gibson

Roman
Ludacris

Ludacris

Tej Parker
Charlize Theron

Charlize Theron

Cipher
Kurt Russell

Kurt Russell

Pan Nobody
Nathalie Emmanuel

Nathalie Emmanuel

Ramsey
Luke Evans

Luke Evans

Owen
Elsa Pataky

Elsa Pataky

Elena
Kristofer Hivju

Kristofer Hivju

Rhodes
Scott Eastwood

Scott Eastwood

Mały Nobody
Patrick St. Esprit

Patrick St. Esprit

DS Allan
Janmarco Santiago

Janmarco Santiago

Fernando
Luke Hawx

Luke Hawx

Miller
Corey Maher

Corey Maher

Lider Zespołu Taktycznego
Olek Krupa

Olek Krupa

Rosyjski Minister Obrony
Alexander Babara

Alexander Babara

Rosyjski Pomocnik
Andre Pushkin

Andre Pushkin

Rosyjski Kierowca Dowodzący
Robert Jekabson

Robert Jekabson

Rosyjski Kierowca MMV
Nick Gracer

Nick Gracer

Rosyjski Żołnierz MMV
Eden Estrella

Eden Estrella

Sam
Gary Weeks

Gary Weeks

Pilot Samolotu
Matthew Cornwell

Matthew Cornwell

Technik Lotniczy
Jeremy Anderson

Jeremy Anderson

Strażnik Dowodzący
Jason Rhymer

Jason Rhymer

Strażnik Więzienny
Tego Calderon

Tego Calderon

Leo
Don Omar

Don Omar

Santos
Peter Hansen

Peter Hansen

Technik God's Eye
Friday Chamberlain

Friday Chamberlain

Technik Samochodu Zombie
Sam Hadid

Sam Hadid

Technik EMP
Michael W. Broomer

Michael W. Broomer

Duży Mike
Jordan Baumer

Jordan Baumer

Piłkarz Pink Butterfly
Scott Proctor

Scott Proctor

Żołnierz W Wieży Kontroli
Todd Cole

Todd Cole

Dowódca Marynarki Wojennej
Carrie Lee Consolino

Carrie Lee Consolino

Tancerka Haki
Madalyn Defler

Madalyn Defler

Tancerka Haki

Specyfikacja Techniczna

Runtime2 hr 16 min (136 min)
Sound MixAuro 11.1 | Datasat | Dolby Digital | Dolby Surround 7.1 |Dolby Atmos | DTS (as DTS: X)
ColorColor
Aspect Ratio2.35 : 1
CameraArri Alexa XT Plus, Zeiss Ultra Prime, Fujinon Premier Cabrio and Angenieux Optimo Lenses, Blackmagic Micro Cinema Camera,  Red Weapon Dragon, Zeiss Compact Prime and Ultra Prime Lenses, Sony CineAlta PMW-F55, Zeiss Ultra Prime, Fujinon Premier Cabrio and Angenieux Optimo Lenses
Negative FormatAXSM, Codex, Redcode RAW
Cinematographic ProcessARRIRAW (3.4K) (source format)  Digital Intermediate (2K) (master format)  Dolby Vision  F55 RAW (4K) (source format) (some scenes)  Redcode RAW (6K) (source format) (some scenes)
Printed Film Format D-Cinema

BBox

Ekipa Filmowa:

Dystrybutor:

United International Pictures Sp z o.o.


Ilustracja Muzyczna:

Brian Tyler


Kostiumograf:

Sanja Milkovic Hays, Marlene Stewart


Zdjęcia:

Stephen F. Windon


Montaż:

Paul Rubell, Christian Wagner


Zobacz więcej

Wytwórnia:

Universal Pictures, One Race Films, Original Film


Kierownik Castingu:

Christopher Gray, Jeffrey Karantza, John Papsidera, Lori Wyman


Scenograf:

Bill Brzeski


Dekoracje:

Danielle Berman


Materiały do Scenariusza:

Gary Scott Thompson (postacie)


Kierownictwo Artystyczne:

Andrew Max Cahn, Jonathan Carlos, Desma Murphy, Jay Pelissier, Aramís Balebona Recio, Brian Stultz


Charakteryzacje:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Merc Arceneauxmakeup: Dwayne Johnson
La Toyia N. Bankheadassistant hair stylist
Suzanna Boykinhair stylist
Autumn Butlerassistant makeup department head
Daina Daigledept head hair 2nd unit
Jacqueline Fernandezkey makeup artist
Linda D. Flowershair department head
Curtis Foremanhair stylist
Lee Grentattoo designer specialty tattoos: Tinsley Studio
Leslie Shayne Kohnmakeup artist
Dennis Liddiardpersonal makeup: Kurt Russell
James MacKinnonmakeup department head / makeup designer
Claire Mahonykey hair stylist: New York Unit (as Claire Orr)
Ashley McGuiremakeup artist: additional
Bridget O'NeillDept Head Makeup 2nd Unit: second unit
Korrey Robinsonadditional hair stylist second unit
Andrea Smithhair stylist
Rachel SolowBarber for Dwayne Johnson
Matt Sprungermakeup artist: additional
Renè Warneshair stylist
LuAndra Whitehurstmakeup artist: additional

producenci:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Ricardo Del Ríoline producer: Cuba
Vin Dieselproducer (produced by)
Michael Fottrellproducer (produced by)
Santiago Garcia Galvanproduction executive
Finni Johannssonline producer: Iceland (as Finnur Jóhannsson)
Cliff Lanningco-producer
Amanda Lewisexecutive producer
Sharon Lopezassociate producer: Cuba unit
F. Valentino Moralesassociate producer
Chris Morganproducer (produced by)
Neal H. Moritzproducer (produced by) (p.g.a.)
Kristin Pattersondigital producer
Samantha Vincentexecutive producer

Zarządzanie Produkcją:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Frank Cuomopost-production supervisor
Birna Paulina Einarsdottirproduction supervisor: Iceland
Maggie Engelhardtproduction supervisor: New York
Rafnar Hermannssonunit production manager
Sharon Lopezproduction supervisor: Cuba Unit
Chris McLeodassociate production manager
Jon Ollwertherdrone production manager
Carla Raijunit production manager
Wendy Williamsunit production manager: 2nd Unit

Drugi/Asystent Reżysera:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Cynthia Cabrera Batuleassistant director: cuba unit
Frank Capra IIIfirst assistant director: second unit
James Currierfirst assistant director: action unit
Stephen P. Del PreteKey 2nd AD 2nd Unit
Tim Fitzgeraldsecond assistant director: splinter/vfx unit
Chris Fletcheradditional second assistant director
Vincent Giarratanosecond second assistant director: New York Unit
Jack Gillsecond unit director
Hilbert Hakimkey second assistant director
Frederic Henocquefirst assistant director: Cuba Unit
Jeff Hubbardadditional second assistant director: second unit / first assistant director: splinter unit
Cliff Lanningfirst assistant director
Dixon McPhillipskey second assistant director: Cuba
J.J. Perrysecond unit director
Spiro Razatossecond unit director
Majel Reyes2nd AD Cuba Unit
Nick Satrianofirst assistant director: second unit
Priscilla Staffordsecond second assistant director: 2nd Unit
Rhys Summerhayessecond assistant director prep

Dział Artystyczny:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Scott M. Andersonassistant property master
Steve A. Andersonconstruction foreman
Chris Arnoldset designer
Aimee Athnosart department coordinator: set decoration
Scanlan Backuscarpenter
Carla Baileyscenic artist
Lauren Baxterscenic
Courtne Bensonprops
Tony Bohorquezconcept model maker
Kelsey Brennanart department PA
Otto Brobergassistant property master
Richard Bruntonleadman: 2nd Unit
David L. Bushset dresser
Marcin Buskoset dresser
Tom Callinicosleadman: cuba unit
Robert Castillostoryboard artist: promo team
Robert Consingstoryboard artist
Carolyn Corzineart department coordinator: set decoration: 2nd Unit
Tim Croshawset designer
Kassandra DeAngelisset dresser
Derek Delayart department: second unit set dresser
Dagmara Delgadoart department coordinator
Thomas DeLucaset dresser: New York Unit
Justin DeMartinoset dresser
Bruce Di Valerioconstruction coordinator
Timothy M. Earlslead set designer
Jeff Erricostoryboard artist
Brett Fahlesecond unit
Stephanie Feinermanset decoration coordinator: additional photography
Duncan Fletcherset dresser: second unit
Danny Florianset dresser
Matthew Lee Floryset dresser
Donald Fulmerpainter
J.P. Gagenart pa
Meg Gamezproperty coordinator
Rick Gamezprop fabricator
Michael Gowenassistant art director
Donnie Grant2nd unit paint gangboss
Megan Greydanusgraphic designer
Jon Griffithprop assistant
Ottó Gunnarssonset dresser
Joe A. Hawthornescenic foreman
W.D. Hoganstoryboard artist
Ales Bask Hostomskyartist
Sean Houseon-set dresser: 2nd unit
Kristen Hunsickergang boss painter
Christopher Iseneggerlead graphic designer
Eric Johnsstandby greens
Ariel R. Kaplanadditional on set dresser / on set dresser: splinter unit
Mark Keeverset dressing warehouse keeper
Christopher Kennedygangboss: 2nd unit
Charles Kerncamera scenic: second unit
B. David Kingpainter
Mayumi Konishi-Valentineset designer
Fabian Laceyconcept illustrator
Maxfield Ladishset dresser
Tracysean Laheycarpenter
Andrew H. Leungconcept artist
Anthony Liberatorestoryboard artist
Michael Scott Manneset designer
Alexandra Marreroset decorating production assistant
Stacie McKinnon McAdamart department coordinator
Bryan McBrienhead greensperson
Alex McCarrollset designer
Jessica McDonaldset dresser
Leslie McGuierset dresser
Jonathan Mikita2nd unit paint supervisor
Kelleigh Millerset dresser
Sasha Mitchellset decoration production assistant
Alex Mooneyset dresser
David Moreauconcept artist
Christopher Neelylead man
Jaudi Negriset dresser
Erica Neseprops
Javed Noorullahassistant set decorator
Tripp Nortonon set dresser
Pat Oldknowcarpenter
Andrea Onoratoset designer
Michael Panevicsassistant property master/key armorer
Melani PetrushkinArt Department Coordinator (Los Angeles)
Emil Peturssonconstruction manager: Iceland
Susie Pilzninskidigital assets manager
Manuel Plank-Jorgeconcept artist
Anne Porterset designer
Julien Pougnierassistant art director: additional photography
Dewey Preastset dresser
Cara Priceset decoration buyer
Alex Ruizconcept artist
David Schankerpropmaster 2nd unit NYC
Heath L. Sewellpaint gang boss
Dan Shoengang boss
Daniel Soltissculptor
Shea Soutarstandby-painter
Gary Tuersproperty master
Scott B. ValdesCuba unit Paint Forman: 2nd unit on set painter: gang boss
Gena Vazquezprops
Jim Warrenset decoration buyer: Cleveland 2nd Unit
Nina A. Whiteset dresser: second unit
Stan J. Whiteset dresser: second unit
Simeon Wilkinsstoryboard artist
Mark Woodworth IIpainter: picture cars
Victor Pétur Ólafssonset dresser

Dźwięk:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Jason Abellmix technician-trailer
Roberto Dominguez Alegriafoley mixer
James Ashwillfoley mixer
Paul Aulicinoassistant supervising sound editor
Bobbi BanksSupervising ADR Editor
Michael Broombergfoley artist
Peter Brownsupervising sound editor
David V. Butlerdialogue/adr editor
C. Douglas Cameronboom operator
Tom Catonboom operator: Los Angeles
Greg Crawfordadr mixer
John T. Cuccifoley artist
Jesse Doddadditional adr mixer
Benjamin Farthingsound utility: splinter unit
Sam Françoissound assistant: Auro 3D
Chris Gilessound mixer: splinter unit
Jeff Gomilliona.d.r. mixer
Glynna Grimaladialogue editor
Gary A. Heckerfoley artist
Dara Irukaadr
Alana Knutsonsound utility
Jon Krupptrailer re recording mixer
Tim Limermix tech
Colt Loganboom operator: day player
Bill Meadowsmixing technician
Frank A. Montañore-recording mixer
Chris Navarroadr mixer
Whit Norrisproduction sound mixer
Dan O'Connellfoley artist
Rick Owensfoley artist
James Petersonboom operator: splinter unit
Stephen P. Robinsonsound designer
Roger J. Sacdalanre-recording mix technician: trailer
John Sanacoresupervising foley editor
Randy Singerfoley mixer
Mark P. Stoeckingersupervising sound editor
Jon Taylorre-recording mixer
Dave Wilsonadr mixer
Benedikt Örn Árnasonboom operator: iceland

Efekty Specjalne:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
H. Barclay Aarisspecial effects crew
Sean Ambornspecial effects technician
Thomas Ambornspecial effects cad designer
Craig Tex Barnettspecial effects
Taylor Bibatspecial effects production assistant
John P. Cazinpyrotechnician
Mancico Troy Cloudspecial effects technician
Chris D'Arcyspecial effects technician
Jeremy Farlowspecial effects
John Flemingspecial effects
Eric Frazierspecial effects iceland & cuba
Mark Gullesserianspecial effects foreman
Barry Hartspecial effects technician
Adam Heinisspecial effects coordinator
Heath Hoodsecond unit pyro foreman
Joseph Livolsispecial effects technician
Daniel P. Murphyspecial effects fabricator
Nick Randspecial effects cad designer (as Nick J. Rand)
John Rosplochspecial effects technician
J.D. Schwalmspecial effects supervisor
Marc Tantinspecial effects technician
Joshua von Badinskispecial effects technician
Chris Watsonspecial effects

Efekty Wizualne:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Heather Abelsmatte painter: Rodeo FX
Nadarajan Usha Abheeshsenior prep artist: double negative
Jerome Abramovitchrotoscope artist: Rodeo FX
Sushant Acharekarcg supervisor: double negative
Pedro Pozo Acostacompositor: Pixomondo / digital compositor
Olivia Adamsenvironments artist
Karthik Adepucompositor: Pixomondo
Pranay Agarwal2d Supervisor: double negative
Jose Gregorio Aguilarlead integration artist
Lydia Aguilarstereoscopic compositor: Stereo D
Habeeb Ahmedmodelling lead
Nadia Alaskarilayout td: double negative
Keren Albalaprevisualization artist
Stacy Albrechtvisual effects coordinator
Rex Alertacompositor: Pixomondo
Pier-Olivier Allardanimator: Rodeo FX
Rene Allegrettimatchmove artist: Rodeo FX
Corey Allensenior paint artist: stereo d
Ryan Allenstereo compositor: Stereo D
Matthew Almeidamatchmove artist: Pixomondo
Rajat Aminvisual effects coordinator
Gal Anaficompositor: Pixomondo
Alina Anonmatte painter: Digital Domain
Khari Anthonydigital compositor
Fabricio de Vasconcellos Baessa AntonioCG Lead
William Applebyvisual effects editor: Pixomondo
Nathan Arbuckleeffects technical director
Josue Ariasintegration artist: digital domain
Nicole Arnellroto/paint artist: Digital Domain
Nanaware Aruntexture artist: double negative
Jonathan Asselinanimator: Rodeo FX
David Aughenbaughcompositor
Remus Avrampipeline engineer: Trixter
Priya Ayengarcompositor: Pixomondo
Amir Azardigital production administrator: digital domain
Adela Baborovadigital production manager: Pixomondo
Nithin Babudigital compositor: Double Negative
Goran Backmancg supervisor: Pixomondo
Mostafa Badranlayout artist: Rodeo FX
John Baerdivision visual effects producer: Pixomondo
Austin Baerglayout artist: Rodeo FX
Jessica Bagbystereo compositor
Cheryl Bainumvisual effects executive producer: Rodeo FX
Ayush Bajoriamatchmoving artist
Daniel Bakervisual effects coordinator
Rv Balajidigital compositor: Double Negative
Priyanka Balasubramanianvisual effects producer
Aymeric Ballesterdigital compositor: Dneg
Cristopher Barajasfx artist: Pixomondo
Reuben Barkatakidigital compositor: Rodeo FX
Brandon Barneyvisual effects compositor: Pixomondo
Ron Barrdigital opticals: Outback Post
Jay Bartonvisual effects supervisor
Sanyam Basranmodeler: visual effects
Mark Battlestereoscopic qc artist
Nico Bauerschäferlighting artist: Pixomondo
Eric M. Beavercompositing supervisor
Loïc Beguelmatchmove artist: Rodeo FX
Parisa Behvarcompositor: Pixomondo
Alexis Belangerdigital compositor: Rodeo FX
Nathan Bennerstereo compositor
Damien Bentcolourist: visual effects
Brian N. Bentleytechnical director
Ian Bergdata i/o: Double Negative
Vincent Bergerondigital compositor: Rodeo FX
Louis-Charles Berthiaumeanimator: Rodeo FX
Aaron D. Beyervisual effects artist
Uttham Bhalaykarroto prep
Yogesh Bhavsarrigging td: double negative
Minar Bidayeanimator: Double Negative
Jason Bidwelldigital compositor: digital domain
Philippe Bienvenuedigital compositor: Rodeo FX
Diego Bittencourtcompositor: Pixomondo
Eduardo Bivarvisual effects artist
Tim Blakemodeling artist: Rodeo FX
Brandon Blevinscompositor supervisor: Rodeo FX
Christopher Bloomercompositor: Pixomondo
Samuel Blouinrotoscope artist: Rodeo FX
Robert Bockon-set supervisor: Rodeo FX
Lucian Boicucompositor
Jeremy Boissinotmatte painting td: Rodeo FX
Julia Boldtoffice manager: RISE Visual Effects Studios
Alex Bonaccistereoscopic compositor
Shrikant D. Bongalemodeler: double negative
Niall Bookervisual effects artist
Konstantin Borchertcompositor: Trixter
Rachel Bouchardmatchmove artist: Rodeo FX
Sara Bourquevisual effects coordinator: Rodeo FX
Russell Bowencg sequence supervisor: Double Negative
Peter Bowmarfx supervisor: DNeg
Markus Brackelmannconcept artist: Trixter
Jason Bradburyroto/paint artist: Digital Domain
Jon Bragadolayout artist: Double Negative
John Brennickcompositor: Digital Domain
Bertrand Breuzedigital compositor: Rodeo FX
Scott Brindleymatchmove supervisor: Double Negative
Eric Bruneauvisual effects producer: Rodeo FX
Lee Brunetdigital compositor: Rodeo FX
Andre Brutodigital compositor: Double Negative
Felix Bucellapipeline td: RISE Visual Effects Studios
Bruce Buckleymodeling artist: Rodeo FX
Chad Buehlerdigital compositor
Yogendra Bundelavisual effects artist: Lighting TD
Andreas Bundenthalfx artist: Pixomondo
Dominik Burbaumrigging td: Trixter
Leander Burgmerroto artist: Pixomondo
Jolene BurwashLayout Artist
Huseyin CanerLidar scanning supervisor
Danielle CarneyVisual Effects Assistant Coordinator
Saskia Carolancg artist: RISE Visual Effects Studios / visual effects artist
Steve Casavisual effects texture photographer
Christina Caspers-Roemerproduction secretary: Trixter
Zac Cavalieropreviz artist
Cameron Cejastereo production coordinator
Harun Celebicg artist: RISE Visual Effects Studios
Carly Cerquonedesigner / designer/animator: Cantina Creative
Karina Cestacg artist: Rodeo FX
Thana Charotoscope artist: Rodeo FX
Marie Soleil Chabotcg artist: Rodeo FX
Chahakmatchmove artist: double negative
Guillaume Champagnemodeling artist: Rodeo FX
Matthew Chanstereo compositor
Viki Chanon-set data integration lead: Digital Domain
Andy Chih-Jen ChangSenior Compositor: Digital Domain
Vincent Changcompositor: Double Negative
Chun-Ping Chaocompositor
Paul Chapmanlead compositor: Digital Domain
Moïse Charestmatte painter: Rodeo FX
Abhisek Chatterjeecreature td: double negative
Satyendra Chaturvedidigital compositor
Prafull Chauhanlighting td
Brendan Cheathammodeler
Meagan Chechalkproduction coordinator
Jason Cheelayout td: double negative
Fei Chencompositor: Pixomondo
Tun-En Chencompositor: Pixomondo
Andrew Chengvisual effects coordinator
Karen Chengcompositor: Pixomondo
Wai Sun Chengprep artist
Kunal Chindarkarlead compositor: Double Negative Visual Effects
Christopher Chineamatchmove artist: Pixomondo
Jesse James Chisholmvisual effects plate supervisor: iceland unit
Mathieu Chouinardvisual effects production assistant: Rodeo FX
Robin Chowsystem administrator: Pixomondo
Eric D. Christensensenior visual effects supervisor: Factory VFX
Chi-Chang Chulighting artist
Marvin Chualighting artist
Jahanzaib Chughtairigging artist: Rodeo FX
Daniel Chungcompositor: Pixomondo
Alice Cicchettivisual effects coordinator
Carlos Cidraislighting lead: digital domain
Francis Clémenton-set data wrangler: Rodeo FX
Nicolae-Gheorghe Cojocaruvisual effects artist: Digital Domain
Zachary Cokervisual effects
Michael Coldeweyexecutive producer: Trixter
Tony Colecompositing supervisor
Catherine Coleycommunications: Rodeo FX
Jerome Collombiermatchmove artist: Rodeo FX
Aaron Colman-Hayes3d artist and scan technician
Veronique Comeautexture artist: Rodeo FX
Juliette Compignierotoscope artist: Rodeo FX
Robert Connorvisual effects artist
Matt Conwayconcept artist: Rodeo FX
Lucy Cookevisual effects coordinator: Rodeo FX
Bradley Cormacksystem administrator: Pixomondo
Johnathon Cormierdigital compositor
Sophia CoronadoIntegration 3D artist
Samantha Cortenbachdigital compositor: RISE Visual Effects Studios
William Cotedigital compositor: Rodeo FX
Marcela Cotoprevis coordinator: Proof, Inc
Laura Cotétexture artist: Rodeo F
Didier Coup-Fabianorotoscope artist: Rodeo FX
Patrick Couturierrotoscope artist: Rodeo FX
Eric Covellocompositor: Pixomondo
Scott Craffordroto artist: Pixomondo
David Cranestereoscopic compositor
Carson Crawfordcompositor: Pixomondo
Brandon Criswellcompositor: Pixomondo
Francois Croteaumatte painter: Rodeo FX
Elliesse Cuniffproduction assistant
Sean Cushingvisual effects executive producer
Noelle CyrStereo Manager: Stereo D
Romain Côteasset lead: Rodeo FX
Mangesh S. Dabholkarvisual effects artist
Stephen Dagenaiscompositor: Pixomondo
Yuki Danurarigging: Rodeo FX
Lyniel Daovisual effects producer: Territory Studio
Avijit Dascreature td: double negative
Markus Daumlead rigger: Double Negative Vancouver
Dave Davidanimator: Pixomondo
Martin Daviestechnical director
Enoch Davisvisual effects coordinator: Pixomondo
Marco de Goeijmatchmove artist: RISE Visual Effects Studios
Emmanuel De Langelead integration artist: Digital Domain
Benoit De Longleelighting artist: Rodeo FX
Simone De Salvatoredigital matte painter: RISE Visual Effects Studios
Jake Dee-McKoysenior production coordinator: Stereo D
Yoshi DeHerrera3D Scanning Supervisor: Gentle Giant Studios
Marianne Del Rosariostereo compositor: Stereo D
Natalie DelfsLayout Artist
Andres Deliacompositor: Pixomondo
Francesco Dell'Annalead compositor: double negative
Mark Della Rosaanimation supervisor: Digital Domain
Damien Delruedigital compositor: Rodeo FX
Julien Depredurandsenior effects artist: Digital Domain
Lalit b Desaidigital compositor
Mahesh Desaidigital matte painter/environment artist: double negative
Etienne Deshaiesdigital compositor: Rodeo FX
Vincent Desjardinsrigging artist: Rodeo FX
Rustin Devendorfstereoscopic technical director: StereoD
Joshua Devenyistereo compositor: stereo d
Souvik Deyvisual effects
Natalia Diazdigital compositor
Mike Diltzcompositor
Plamen Dimitrovcg artist: Rodeo FX
John Dinhcompositor: Pixomondo
Emmanuel Dirianrotoscope artist: Rodeo FX
Mark Divekarvisual effects coordinator
Sachin Divkartexture artist: double negative
Marian Dobrunzhr manager: RISE Visual Effects Studios
Andrew Dohanstereoscopic compositor
Julianne Domedigital compositor: Cantina Creative
Raul Dominguezcg artist: Pixomondo
David Dongcompositor: Pixomondo
Mario Doniodigital compositor: Raynault VFX
Melanie Dorn Carterdigital compositor: Double Negative (as Melanie Dorn)
Curro Doyagüezprep artist
Paz Drimerdigital production administrator: Digital Domain
Dominic Droletmatchmove artist: Rodeo FX
Joseph Dubé-Arsenaultanimator: Rodeo FX
Rémi Ducharmevisual effects coordinator: Rodeo FX
Mark Duckworthrotoscope artist: Digital Domain
Przemek Dudaconcept artist: Trixter
Jean-Alexandre Dufourrotoscope artist: Rodeo FX
Samuel Durocherroto lead: Rodeo FX
Aaron Eatondigital compositor: Cantina Creative
Matt Eatondigital compositor: Cantina Creative
Scott Edelsteindfx supervisor: Digital Domain
Daniel Ederydevision cg supervisor: Pixomondo
Stephen Eisenmannvisual effects artist
Hala El Morajjirotoscope artist: Rodeo FX
Brett Ellisfx artist: Digital Domain
Sebastian Elsnerpipeline td: RISE Visual Effects Studios
Dave Emondrotoscope artist: Rodeo FX
Brandon Endyvisual effects data wrangler: first unit
Jose Alejandro Enriquezcompositor: Pixomondo
Daniel Ericksonmatchmove artist: pixomondo
Joakim Erikssonsenior lookdev/lighting: digital domain
Devin Fairbairnvfx producer: Match the Motion
Stuart Farleycg supervisor: double negative
Jordan Fastenvironment artist
Paul Fedorenvironment lead: Pixomondo
Phylicia Feldmanvisual effects artist
Victor Manuel Fernandezlead stereoscopic compositor
Daniel Antón Fernándezenvironments lead: Digital Domain
Deak Ferrandconcept artist: Rodeo FX
George Ferrisstereoscopic compositor: Stereo D
Matthieu Fiorillilead rigging: Rodeo FX
Dennis Fitzsimmonsvisual effects artist
David Fixhead of it: Pixomondo
Megan Floodvisual effects supervisor: Exceptional Minds
Adam Fokrigging supervisor: Pixomondo
Sara Fontainetexture artist: Rodeo F
Les Foorlead element qc artist
Jeremiah Forkkioprevis artist
Filippo Fornolighting lead
James Fouchevisual effects coordinator: Rodeo FX
Xavier Fourmonddigital compositor: Rodeo FX
Daniel Foxasset artist: Pixomondo
Vincent Freiproduction consultant: RISE Visual Effects Studios
Frederic Freundcompositor: Pixomondo
Andreas Frickingerdigital compositor: RISE Visual Effects Studios
Matthew Froggattlighter: Pixomondo
Emilie Gagnonvisual effects coordinator: Rodeo FX
Phalguni Galafx artist: Pixomondo
Stephen A. Galldigital compositor
Gregory Gallianimodeling artist: Rodeo FX
Saurabh Gandhivisual effects: layout artist
Julio Tovar Garciastereoscopic compositor: stereo d
Javier Garcíalighting & look development artist: digital domain
Nathan Gardnerprep artist: double negative
Geneviève Gareaurotoscope artist: Rodeo FX
Dawn Gatesdigital paint/roto artist: Digital Domain
Christian Gaumondfx artist: Rodeo FX
Ulhas Gavastexture artist
Alec Geldartmatte painter
Florian Gellingervisual effects executive producer: RISE Visual Effects Studios
Sotiris Georghiouvisual effects artist
Christina Georgievageneralist td
Cosmin Ghigadigital matte painter
Yub Raj Ghimiresystem engineer: Trixter
Suraj GhoseMatchmover: Double Negative Mumbai
Somesh GhoshSenior Compositor
Jennifer Giandalonestudio coordinator: for Exceptional minds [us]
Henrik Gieselmanncompositor: Pixomondo
Alexandre Giguèrerotoscope artist: Rodeo FX
Gabriel Giguèrerotoscope artist: Rodeo FX
Élodie Gilbert Lachapelleanimator: Rodeo FX
Kevin Gilbertcg artist: Rodeo FX
Robert Giles IIIvisual effects artist
Victor Utku Gocercompositor: Pixomondo / compositor: pixomondo
Prashant Goelcompositor: Pixomondo
Lisa Goldbergdivision visual effects producer: Pixomondo / visual effects producer: Pixomondo LA
Frederique Gollainvfx production assistant: Rodeo FX
Nancy Gonzalezdigital compositor: Rodeo FX
Hanna Goodmancompositor / compositor: Pixomondo
Joanna N. Goslickapostvis artist: Proof, Inc.
Praveen Goudcompositor: Pixomondo
Olivier Gouletmatte painting td: Rodeo FX
Manuel Gradenvironment artist: Pixomondo
Brendan Gradyvisual effects production assistant
Megan Grahamstereoscopic compositor
Rene Grasservisual effects producer: RISE Visual Effects Studios
Kari-Lyn Gravelproduction assistant: Stereo D
Clifford Otomi Greenlighting artist: Pixomondo
Ryan Greenwoodstereo compositor
Michael Grobevisual effects supervisor: Prime Focus/Double Negative
Erik Gronfeldtvisual effects artist
Jay Grunfelddigital compositor: Cantina Creative
Dominic Guilmettelighting artist: Rodeo FX
Divya Guptacompositor: Pixomondo
Jon Gutmanpre-viz artist
Marie-Ève Gélinasdigital compositor: Rodeo FX
Nina Göldnerdivision visual effects producer: Pixomondo
Michael Habenichtcompositing td: Trixter
Gil Haccoprevis artist: Proof, Inc
Jim Hagartyvisual effects artist
Christian Hainmülleraccountant: Trixter
Magid Hajjcompositor: Pixomondo
Adam Hallcoordinator: Proof-Inc
Thomas Hallédigital compositor: Rodeo FX
Moise Hammoudalighting artist: Rodeo Fx
Simon Handigital compositor: Rodeo FX
Edward Hanrahanvisual effects coordinator: Pixomondo
Timothy Hansondivision visual effects supervisor: Pixomondo / visual effects supervisor: Pixomondo
Heiðrún Tinna Haraldsdóttirdigital compositor: Digital Domain
Karolina Hardingervisual effects artist
Harishkumarvlookdev td: Double Negative
Ian A. Harriscompositor: Digital Domain
Sabrina J. Harrisonproduction coordinator: digital domain
Daniel Hartlehnertdigital compositor
Christopher Harttfx artist: Pixomondo
Emile Harveydigital compositor: Rodeo FX
Fathy Hassanvisual effects artist
Andrew Hawrylukdesigner/animator: Cantina Creative
Joseph HaydenLighting Artist
Mary Haydenvisual effects coordinator: Rodeo FX
Richard Haywardgeneralist td: double negative
Oliver Hearseymatchmove artist: Pixomondo
Spencer Hecoxdivision compositing supervisor: Pixomondo
Alex Heffnervisual effects lead
Nadine Heinzhr manager: RISE Visual Effects Studios
Ethan Helmsstereoscopic compositor / visual effects artist
Lea-Helen Hepevfx coordinator: Trixter
Earl A. Hibbertpreviz supervisor
David Hicksvfx manager: Territory Studio
Keiko Hiramitsucompositor: Pixomondo
Yan Caspar Hirschbuehlvisual effects artist
Hitesh Dhruvlighting td
Falk Hofmanncompositor: Pixomondo
Fabian Holtzcompositor: Pixomondo
Steve Seongik Honganimator / animator: Pixomondo
Sarah Elizabeth Howevisual effects coordinator: Rodeo FX
Spencer Howsonvisual effects artist: Factory VFX
Duff Chung-Pu Hsiaocompositor: Pixomondo
Eddee Huangcompositing supervisor: Pixomondo
Prasad Hublikaranimator
Jonas Huertavfx data wrangler: second unit
Holger Hummelcompositing supervisor
Megan Hutchisonroto/prep supervisor: Double Negative
Seung Rok Hwangintegration artist: digital domain
Vladimir Iliclighter: Pixomondo
Florian Jackldivision head of it: Pixomondo
Joni Jacobsonvisual effects executive producer: Pixomondo
Nicolas Jacqueslighting artist: Rodeo FX
Samuel Jacqueslighting artist: Rodeo FX
Anand V. Jadhavvisual effects artist: double negative
Frank Jentnerdigital matte painter: RISE Visual Effects Studios
Hanjoo Jeongsenior effects technical director: Digital Domain
Mehul Jhaverivisual effects line producer
Liang Jiaofx artist: Pixomondo
Viv Jimlead compositor
Zayn JinahStereoscopic Production Coordinator: Stereo D
Inki Jolighting td: double negative
Jonathan Jobindigital compositor: Digital Domain
Adam Johannessondata i/o: Double Negative
Simon Jokuschiesnuke td: Pixomondo
Marc Joosfx artist: Pixomondo
Patrick Jordaensmodeler: Rodeo FX
Chaitan Joshiprevis animator
Vanja Jozinovicasset artist: Pixomondo
Étienne Jubinvillematchmove artist: Rodeo FX
Dana Jurcicvisual effects coordinator
Dziga Kaiserdigital matte painter: RISE Visual Effects Studios
Nikos Kalaitzidisassociate visual effects supervisor
Shaunik Kaliadigital compositor: Double Negative
George Kanaraslighting & lookdev td
Jose Julian Karam Lopezcompositor
Abhyuday Karndigital compositor
Eric Kasanowskicompositing supervisor: Digital Domain
Jeff Kasunicvisual effects artist: Digital Domain
Manickam Kathirvelmatchmove supervisor: double negative
Santosh Katkarfinaling supervisor
Vishal Kaushaldigital compositor
Shivprasad Kawadecompositing artist: compositor
Mohsin Kazilead compositer: double negative
Eugen Kellecg artist: RISE Visual Effects Studios
Stéphane Kellermatte painter: Rodeo FX
Ian Kellydigital artist
Andrew Kennedystereoscopic technical director: Stereo D
Blaine Kennisonlighting artist: digital domain
Thomas Kernansenior modeler: Digital Domain
Sara Khangarootvisual effects production manager
Jieun Kimcompositor: Pixomondo
Jinsung Kimfx artist: Pixomondo
Khi-Hyun Kimfx artist: pixomondo
Min Kimcompositor: Pixomondo
Sang Yup Kimdesigner/animator: Cantina Creative
Tricia Kimmatchmove supervisor: Pixomondo
Nicholas T. Kingfx artist: Pixomondo
Paul Kingvisual effects producer: Pixomondo
Pency Kinnardcompositor: Pixomondo / compositor: pixomondo
Doron Kipperon-set survey and data integration: digital domain
Anooj Kiranintegration artist
Julien Kleindigital compositor: Rodeo FX
Tandogan Kocboganfx artist: Pixomondo
Nathan Kogapost-vis compositor: Proof, Inc.
Lenz Koldigital compositor: Digital Domain
Michelle Korczakcompositor: Digital Domain
Peter Kossdigital compositor: Digital Domain
Hemanth Reddy Kovvuristereoscopic compositor: Stereo D
Vladimir Kozhekindigital compositor: Double Negative
Sebastian Kralglobal head of pipeline: Pixomondo
Aaron Kramerenvironment artist: Digital Domain
Laura Krauseprevis modeler: Proof, Inc
Robert Kriegelmatte painter: Trixter
Anna Krieglrigging td: Trixter
Marissa Krupenmatte painter
Duncan Boon Kwang Kuahlighting artist: double negative
Voytek Kufnerfx artist: Pixomondo
Nicha Kumkeawcompositor
Daniel Kuntzmaya td: Pixomondo
Roger Kupeliandigital matte painter
Aaron Kupfermancompositor: Pixomondo
Balendu Kurupvisual effects coordinator: double negative
Kushank TikkuCG Lighting Lead: Double Negative
Thilo Kuthervisual effects executive producer: Pixomondo
Sujung Kwonmatchmove artist: Pixomondo
Charles Labbédigital compositor: Rodeo FX
Jonathan Labordecg artist: Rodeo FX
Xavier Lafargelighting artist: Rodeo FX
Alexandre Lafortunedigital compositor: Rodeo FX
Giorgio Lafrattasenior hair/fur groomer: Digital Domain
Estelle Lagardematte painter td: Rodeo FX
Olivier Lambert-Rouillardlighting artist: Rodeo FX
Jeremy Lambolezlayout artist: Rodeo FX
Alyson Lamontagnelighting artist: Rodeo FX
Nancy Lamontagnevisual effects project manager: Rodeo FX
Kevin Landrymatchmove artist: Rodeo FX
Marc H. Langbeinlighting artist: Pixomondo
Josh Langelead previsualization artist: Proof, inc.
Isabelle Langloisvp production: Rodeo FX
Michael Lankesdigital compositor: RISE Visual Effects Studios
Mathieu Lapierrematte painting td: Rodeo FX
Nicolas Laprise Pellicellidigital compositor: Rodeo FX
Eric Lariveedigital compositor: Rodeo FX
Nil Lasquetystereo compositor
Pat Laumatte painter: Pixomondo / senior digital matte painter: Pixomondo
Delphine Laurentdigital compositor: Digital Domain
Maxime Laurentdigital compositor: Rodeo FX
François Le Bastarddigital compositor: Rodeo FX
Matthew Leachr&d
Evelyne Leblonddigital compositor: Rodeo FX
Marc Lebuiscg artist: Rodeo FX
Simon Lecavalierlighting artist: double negative
A.J. Leeasset artist: Pixomondo
Daniel Leecompositor: Pixomondo
Danny Leedigital compositor: digital domain
Derek Daeyeol Leecompositor
Dongjin Leecompositor: Pixomondo
Jiwon Leerigger: Pixomondo
Michelle Leematte painter: Pixomondo
Sam Leecompositor: Digital Domain
Shawn Leedesigner/animator: Cantina Creative
Skeel Leesenior effects technical director: Digital Domain
Sunkwan Leelead asset artist: Pixomondo
Andrew Lemasenior facial modeler
Alana Lennielighting & look development artist: digital domain
Marco Leonelead compositor: double negative
Raphael Letertrecg supervisor: Rodeo FX
Nicolas Leudigital compositor: RISE Visual Effects Studios
Dave Levineflame artist / flame artist: Pixomondo
Katia Levyroto artist: Pixomondo
Tim Leydeckermodeler: Trixter
Allan Limatte painter: Pixomondo
Xiang Licompositor: Pixomondo
Mujia Liaomatte painting supervisor: Pixomondo
Riley Liaocompositor: Pixomondo
Seth Lickissstereoscopic compositor
Sungmin Limintergration artist: digital domain
Ivan Limacompositor: Double Negative
Martin Lipmanndigital compositor: Rodeo FX
Matej Lipnikhead of it: Trixter
Emma Liucompositor: Pixomondo
Julian Lojekdivision visual effects supervisor: Pixomondo
Javier Lopez Vegasystem engineer: Trixter
Dayaliyah LopezVFX Production Supervisor
Charlotte LoughnaneHead of Production: Double Negative
Victor Lowlighting artist: digital domain
Sheryn Lulighting pipeline td
Jordan Lucchinostereoscopic compositor
Falk Ludecompositor: Pixomondo
Daniel Lupientexture supervisor: Rodeo FX
Tony Lupoivisual effects supervisor: Cantina Creative
Adamo Lupusellamatte painter: Pixomondo
Iwona Macesowiczvfx recruiter: Trixter
Hannah Macklindata wrangler: second unit
Eldose MadottCompositor
Dieter Magallanmatte painter: Pixomondo
Gokul MahajanSr. Supervisor Finaling
Keywan Mahintorabilead compositor: Digital Domain
Khoi Maistereoscopic compositor: Stereo D
Carson Majorsrotoscope lead
Yael Majorslead stereoscopic compositor
Vincent Febriyanto Makstereo compositor: Stereo D
Jayesh Makwanalighting lead: Double Negative
Juan Fermin Maldonadodigital compositor: Rodeo FX
Ashish Malhotravisual effects: Senior Compositor
Karey Maltzahnvisual effects producer
Ashwin Malviyadigital compositor
Jean-Philippe Marchandmatte painting td: Rodeo FX
Matteo Marchettilighting & look dev artist: Trixter
Ernesto Marrerotexture artist: digital domain
Heather Martinivisual effects coordinator: Rodeo FX
Johannes Masanzdigital compositor: RISE Visual Effects Studios
Michael Masudaasset artist: Pixomondo
Jim Mathurcompositor: Pixomondo
Eric Mattsonmatte painter
Christopher Lucas Mawcompositor: Territory Studio
Andrew Maynardfx artist: Pixomondo
Laurent Maynardenvironment td
Neil Mayosenior visual effects editor: Double Negative
Eric Mc Guirematte painting lead: Rodeo FX
Colin McBainmodeler: Rodeo FX
Samantha McConnelldigital compositor: Digital Domain
Leon Mccormickvisual effects artist
Pete McGowanintegration artist
Kelvin McIlwainvisual effects supervisor
Mare McIntoshvisual effects producer: Lola VFX
Bradleigh McKaylayout artist: Rodeo FX
David McKaymatchmove artist: Rodeo FX
Kelly Mcswaincompositor: Pixomondo
Shane Meehanroto supervisor: Double Negative
Himanshu MeenaSenior Matchmove Artist: Double Negative
Natalie Meffertdigital compositor: RISE Visual Effects Studios
Bahador Mehrpouyalead fx artist: Pixomondo
Darshan Mehtalookdev artist
Juan Melgozasequence supervisor: Factory VFX
Carlos Mendoza Jr.senior digital compositor: stereoD
Kiran Menondigital compositor
Simon Merciermatte painting td: Rodeo FX / matte painting technical director
Jan-Patrick Meyercompositor: Pixomondo
Jaymie Miguelvisual effects artist
Jackie Millsdigital effects artist
Quay Mimslighting artist
Meherzad Minbattiwalacompositor: Pixomondo
Alejandro Miranda Palombodigital compositor: Rodeo FX
Sangita Mistrydigital compositor: Double Negative
Toshiko Miuracompositor: Pixomondo
Tobias Moenningerdigital compositor: RISE Visual Effects Studios
Dominique Moisanlayout artist: Rodeo FX
Young Joon Mokdigital compositor
Benjamin Moktardepth artist
Kobi Moldavskidigital matte painter/environment artist: Double Negative
Damiano Moltisantieffects technical director: Double Negative
David Monfettedigital compositor: Rodeo FX
Rodney MontagueVFX Associate Producer
Hugo Montambaultfx artist: Rodeo FX
Ricardo Montero de Espinosapaint/prep artist: double negative
Derek Moorhouseenvironment artist: digital domain
Sébastien Moreauvisual effects executive producer: Rodeo FX
Rene Morelconcept artist: Rodeo FX
Alex Morinvisual effects coordinator: Pixomondo
Christian Morindigital compositor: Rodeo FX
Emmanuelle Morinlighting artist: Rodeo FX
Gabriel Morinlighting artist: Rodeo FX
Jean-Francois Morissettematchmove artist: Rodeo FX
Rei Motoracompositor: Pixomondo
Farzin Mottaghimatchmove artist: Pixomondo
Vamsi Krishna Mudraboinadigital mattepainter: environment artist
Balaji Muppallavisual effects artist
John Murnaghanlead matchmove artist: Pixomondo
Melanie Murrayvisual effects production assistant: Rodeo FX
Murugananthammatchmove artist: double negative
Ricardo Muschlead compositor: Territory Studio
Jayaraj Muthukumarmatchmove artist
Stefan Müllerdigital compositor: RISE Visual Effects Studios
Abishek Naircompositing supervisor: double negative
Carl Nazarethmodeler: digital domain
Kumar Neerajlighting td
Andreas Nehlsdigital compositor
Patrick Neighlyvisual effects producer: Pixomondo
Jonathan Neukirchcompositor: Pixomondo
Jeffrey Newvisual effects production assistant
Vinh Nguyenlead compositor
Bruno Nickoanimation technical director: digital domain 3.0
Siraphurin Nimmahnratanakuldigital compositor: Double Negative
Thomas Nittmannvisual effects executive producer: Lola Visual Effects
James P. Noontracking
David Bishop Noriegalighting artist: Rodeo FX
Jordan Nounnanprevis lead: Proof, Inc.
Philip Nussbaumerdivision visual effects supervisor: Pixomondo
David O'Donnelllighting artist: Trixter
Matthew O'Sullivantechnology project manager
Piper Odegardrender wrangler: Rodeo FX
Yvonne Ohcompositor: digital domain
Conrad Olsoncompositor
Zofie Olssondigital compositor
Pednekar Omkaranimator: Double Negative
Nguon Vissal Ongcompositor supervisor: Rodeo FX
Sonny Ongasset artist: Pixomondo
Aline Onoecompositor: Pixomondo (as Aline Nami Onoe)
Mark Ormematte painter
Raphael OsegueraRoto Department Manager
Chloé Ostiguyfx artist: rodeo FX
David Owentexture artist: Rodeo FX
Béatrice Palinrotoscope artist: Rodeo FX
Roberto Palomequecompositor: Pixomondo
Jeff Panektexture artist: Rodeo FX
Deepak Panigrahiprep artist: double negative
Francesco Panzieridigital compositor: Revolt 33 Studios
Francisco Paoiessystem engineer: Trixter
Mirco Paolinifx td: Pixomondo
Jonathan Paquinlead animator: Rodeo FX
Hojin Parkcompositor: Pixomondo
Rohan Parmarmatchmove artist: Double Negative
Aaron Parrystereo executive producer: Stereo D
Steve Parsonsdigital compositor: RISE Visual Effects Studios
Noah Pascuzzidigital compositor: digital domain
Deep Patelcompositor: Pixomondo
Nikul PatelLidar Supervisor / lidar technician
Saurabh Patelmatchmove lead
Sujeet Patilsenior prep artist: Double Negative
Kristin Pattersonvisual effect production manager: Pixomondo
Patrick Patzschkevisual effects editor: RISE Visual Effects Studios
Rodgers Paulmatte painter
Tetu Pawancompositing lead: Double Negative
Jessica Pearceproduction coordinator: Stereo D
Christian Pecktexture painter: Digital Domain 3.0
Martin Pedreiracompositor: Trixter
Philippe Pelletierdigital compositor: Rodeo FX
Jason Pereiravisual effects coordinator / visual effects coordinator: Pixomondo
Melvin Pereiracompositor: Pixomondo
Gabrielle Perreaultrotoscope artist: Rodeo FX
Matt Perrinprevisualization supervisor
Jeffy Mathew Philipfx artist: Pixomondo
Maxime Philipponmodeling artist: Rodeo FX
Dawrath Phoueroto/paint artist: Digital Domain
Brittany Piacentevisual effects artist
Jan Piccartcompositor: Trixter
Dominic Pichélead modeler: Rodeo FX
Rémi Pierrevisual effects artist
Claudio Piliaenvironment artist: Pixomondo
Xenia Pirojenkodigital compositor: Rodeo FX
Luigi Pisciottavfx coordinator: Trixter
Monique Pollaehnevisual effects coordinator: RISE Visual Effects Studios
Daniel Ponscompositor: Pixomondo / digital compositor (as Dani Pons)
Eric Pontonsenior compositor: Double Negative
Danny Popoviccompositor: Double Negative
Darren Portercg artist: Pixomondo
Etienne Poulin St-Laurentmatchmove supervisor: Rodeo FX
Guillaume Poulinvisual effects editor: Rodeo FX
Joel Pragercg supervisor
Phil Pratescompositor: Pixomondo
Kristin Prattlayout lead
Ryan Prestridgematte painter
Keith Pricedata wrangler
Paige Prokopvisual effects production assistant: Digital Domain
Derek N. Prusakpost production manager: Deluxe 3D/Stereo D
Vivek Pundirproduction manager: rpm
Franzisca Puppevfx producer: Trixter
Darren Quahmatte painter: Digital Domain
Prabhakaran R.matchmove artist: Pixomondo
Sinisa Radosavljevicsenior digital compositor: Digital Domain
Mahmoud Rahnamadivision visual effects supervisor: Pixomondo
Fernando Raigoza Jr.digital compositor: Cantina Creative
Igor Ramadefx artist: Pixomondo
Keerthana Ramanitechnical director
Ehsan Ramezanicompositor: Pixomondo / digital compositor: Pixomondo
Lance Ranzerroto/paint supervisor: Pixomondo
Andres Rascondigital compositor: Territory Studio
Daniel Rathcg supervisor: RISE Visual Effects Studios
Kisholay Rayproduction coordinator: Deluxe Stereo D
Carlos Rayadigital compositor
Jorge Razonfx artist: Pixomondo
George David Reaghvisual effects production assistant
Diego Rebelloprep artist: Double Negative
Michelle Redmanroto/paint artist: Digital Domain
James Reidlighting artist: Pixomondo
Patrick Reillycompositor: pixomondo
Ralph Reinlecompositor: Pixomondo
Simeon Remedioscompositor
Jana Rexhausensystems administrator: RISE Visual Effects Studios
Mike Rhonefx artist
Stéphane Riouxdigital compositor: Rodeo FX
Alexandra Robertvisual effects production assistant: Rodeo FX
Andrew Roblesdigital artist
Taylor W. Rockwellassociate visual effects producer
Nathaniel Rodriguezsenior roto paint artist
Philipp Rogercg artist: Pixomondo
Sherri Rogerssenior texture artist: double negative
David Rohloffprevis artist: Proof, Inc
Nicolas Maximilian Rolkecompositor: Pixomondo
Martí Romancescreative director: Territory Studio
Ryan D. Romerodigital artist (IMAX version)
Maggie RonanVisual Effects Assistant Coordinator
Julius Rosencompositor: Pixomondo
Hunter Rosenbergmodeler: Rodeo FX
Martin Rosenkranzcompositor: Trixter
Steve Rossdigital compositor
Anders Rostadvisual effects artist
Shaun Rothfx supervisor
Pierre Rousseaucg artist: Rodeo FX
Guillem RoviraDigital Matte Painter
Marc-André Royrotoscope artist: Rodeo FX
Viktoria Ruckervisual effects coordinator: RISE Visual Effects Studios
Rosi Ruizdigital compositor: Rodeo FX
Brian Runnelsvisual effects coordinator
Brian Rustdigital compositor
Kalman Ruszkaifx artist
Adam Ruzyckitexture artist: Rodeo FX
Theresa Ellis Rygielcompositing supervisor
Jha Sachinanimator: double negative
Barry Safleysenior digital compositor: factory vfx
Salar Salahicompositor: Pixomondo
Brian Salesdigital compositor: Cantina Creative
Shae Salmonvisual effects editor: Pixomondo
Mariel Sanchezanimator: Pixomondo
Kevin Sandersstereoscopic compositer: Stereo D
Tejas Sanghavirigging td
Ghosh Sanjaytexturing
Sobiha Santhrasekeremhuman resources manager: Pixomondo
Jonald Delos Santoscompositor: Pixomondo
Sara Sarmientovisual effects coordinator: RISE Visual Effects Studios
Horst Sarubinlead data wrangler
Andrei Sathmarsystem engineer: Trixter
Yukio Satohhead of technology: Trixter
Abhay Shashikant Sawanttexture painter: double negative
Cale Schmidtstereoscopic compositor
Christoph Schmidtmatchmove artist: Pixomondo
Daniel Schrepfstereoscopic roto supervisor
Rayk Schroederdigital compositor: RISE Visual Effects Studios
Jan Schubertlookdev/lighting td: Double Negative
Patrick Schulerdivision fx supervisor: Pixomondo
David Schulzcg artist: RISE Visual Effects Studios
Jérémie Sebbansystems administrator: RISE Visual Effects Studios
Oliver Seemannmatte painter
Donna Segaldigital compositor
Flavio Segalcg artist
Jason Selfecompositor
David Sellaresfx artist: Digital Domain
Igor Senkinstereoscopic compositor: Stereo D
Derrick Sessonvisual effects modeler: digital domain
Khizar Shabirassistant lead stereoscopic compositor: Stereo D
Manesh Shafieisystems engineer: Digital Domain
Viren Shahlighting td: double negative
Ira Shainprevisualization artist
Balakumaran Shanmugamstereo compositor
Jessica Sharpdepth department manager: Stereo D
Jonathon Sheffieldassistant visual effects editor
Emad Sheikhcompositor
Nishad Shelarmodeler
Gary Shelleydigital compositor
Craig SheppardVisual Effects Editor: DD
Scott ShieldsMarketing Coordinator
Sammy Shikazevisual effects coordinator
Brian Showsvisual effects production supervisor
Yadav Shridharanimator: Double Negative
Guillaume Siadousmatte painter td: Rodeo FX
Joseph Silvacompositor: Digital Domain
Sebastian Munoz Silvaprep artist: double negative
Glenn Silverdigital compositor
Shane Simpsonfx artist: Pixomondo
Danny Singhvisual effects editor
Navdeep Singhanimator: pixomondo
Sheena Singhdivision visual effects coordinator: Pixomondo
Indrajeet Sisodiyacompositor: Pixomondo
Emily Sisonassistant technical director
Sachin Sivakumaranvisual effects artist
Sivaprayagvisual effects editor: double negative
Samantha Skinnermatchmove artist: Pixomondo
Laila Sleiman Sanzvfx recruiter: Trixter
Corey Smithstereoscopic compositor
Rick Smithcompositor: Pixomondo
Philippe Soeirovisual effects supervisor: Rodeo FX
Jordan Solesvp technology and development: Rodeo FX
Christian Sommerexecutive producer: Trixter
Nelson Sousalead modeler: Digital Domain
Bruce Souzaanimator: Pixomondo
John C. Sparkslead effects artist: Digital Domain
Cameron Sparlingproduction assistant: Pixomondo
Laurent Spillemaeckerdigital compositor: Rodeo FX
Jean-Michel St-Pierre Lapierredigital compositor: Rodeo FX
Brett Stapleton-Frenchcompositor
Sabrina Steinertmatchmove artist: Pixomondo
Gregor Stephanidigital compositor: RISE Visual Effects Studios
Jan Stoltzvfx supervisor: Trixter
Alan Stucchidigital compositor
Subbaiahroto prep
Praveen Subbaramancompositor: Pixomondo
Sudhirvarmastereo compositor: StereoD
Troy Summersettstereoscopic compositor: Stereo D
Michael Sunfx artist: Pixomondo
Nisarg Sutharlighter: Pixomondo
Jeremiah SweeneyVFX Supervisor:Lola VFX
Michael J. Sweetsercompositor: Stereo D
Ranko Tadicprevis / postvis supervisor: Proof, Inc.
Shirin Takalluroto, paint, comp artist
Simran Takharcompositor: Pixomondo
Kelvin Tamasset artist: Pixomondo
Vikram Tandalevisual effects artist
Toby Taplinsenior generalist
Dipak Tarparastereoscopic compositor
Valerio Tarriconefx td: Double Negative
Greg Teegardencg supervisor
Radley Teruelvisual effects supervisor: Factory VFX
Danny Testanianimator: Pixomondo
Hitesh Thadanicompositor: Pixomondo
Chetan Thakercompositor: Pixomondo
Siddharth Thakurdigital compositor: double negative
Olivier Thibautresearch and development: Double Negative
Joseph Thomas M.matchmove lead: double negative
Amelie Thomasvisual effects coordinator: Rodeo FX
James Thompsonpre-visualization artist
Einar Logi Thorvaldssonvisual effects production assistant
Daniel Thronmatte painter
Mohit Tiwarimatchmove artist: Double Negative
Tim Tobinprep artist: Double Negative
P.J. Tobyansenvisual effects coordinator
Maria Todorov-Topouzovstereoscopic compositor
Alfredo Tognettivisual effects artist
Jeff Tongasset artist: Pixomondo
Cisco Torresdesigner/animator: Cantina Creative
Gregory Torrntechnical director
Jessica Toucoulavfx production assistant: Rodeo FX
Duc Minh Tranmodeler: Trixter
Mai-Anh Tranmatte painter: Rodeo FX
Nhat Phong Tranvisual effects supervisor: Pixomondo
Chris Treicheldirector of production: Stereo D
Cedric Tremblaydigital compositor: Rodeo FX
Charles Tremblaydigital compositor: Rodeo FX
Marjolaine Tremblayvisual effects producer: Rodeo FX
John Treuschvisual effects artist
Philip Trieumatchmove artist: Pixomondo
Jason Min Chang Tsaicompositor: Pixomondo
Anthony Tsopreviz artist
Yuki Ueharadigital compositor
Jonas Ulrichdivision visual effects coordinator: Pixomondo
Tanzir Uzzamandigital compositor
Pierre-Hugues Vachonroto lead: Rodeo FX
Elisa Valenzisifx artist: Digital Domain
Rocha Moreno Valeriavisual effects coordinator: Pixomondo
Felix Vallieresdigital compositor: Rodeo FX
Tyson Van Wagonerasset artist: Pixomondo
Abel Vargasdigital compositor
Claudiu Vasaditechnical team leader: Trixter
Daniel Vazfx artist: Pixomondo
Matthieu Veillettematte painter: Rodeo FX
Jordy Velazquezcompositor: Pixomondo
Maegan Velosolayout artist: digital domain
Pier-Luc Vervillefx artist: rodeo FX
Akshay Vicharelighting lead
Chanthi Vijayapalaintegration artist: digital domain
Vinayagammatchmover: double negative
Tiberius Virissenior matte painter: Digital Domain
Parikh Vishalsenior lookdev td: Double Negative
Sachin Vishwasdigital compositor: double negative
Kenneth Vosscg artist: RotoFactory
Jean-Philippe Voyermatchmove artist: Rodeo FX
Matthew Voynovichoutsource coordinator: Digital Domain
Thomas Dane Wagenervisual effects coordinator
Matthew Robert Walkervisual effects
Ryan Waltonprevisualization artist
Alex Wangvisual effects supervisor: double negative
Ben Warburtoncompositor: Pixomondo
Cameron Wardprevisualization artist
Mike Wasselvisual effects supervisor (as Michael J. Wassel) / visual effects supervisor
Jonathan Webervisual effects supervisor: RISE Visual Effects Studios
Helena Wegmannvisual effects producer: RISE Visual Effects Studios
Vivian Weicompositor
Philipp Wellematchmover: Trixter
Jennifer Wellsdivision human resources manager: Pixomondo
Holger Wenzltexturing & look dev artist: Trixter
Sebastian Wernickematchmove artist: RISE Visual Effects Studios
Mariusz Wesierskidevision lead fx artist: Pixomondo
Darren Whiteanimator: Pixomondo
Trevor Widemodel and texture supervisor: Digital Domain
Alex Widenerpipeline td: Pixomondo
Aiden Wilklayout artist: digital domain
Edson Williamscompositing/cg supervisor: Lola Visual Effects
Owen Williamscompositor: Pixomondo
Ryan Williamspre-viz & layout
Eric Wilsoncompositor: digital domain
Jody Wilsondigital producer
Christal Wolgamottvisual effects producer: Factory VFX
Pat Wongcompositor: Territory Studio
Christian Wunschdigital compositor: RISE Visual Effects Studios
Dane Wyliedepth lead
Matthias Wäschdigital compositor
Pascal Xandercg artist: RISE Visual Effects Studios
Xyetracking
Reza Ghulam Yahyamatchmove artist: Pixomondo
Yi Yangdevision visual effects supervisor: Pixomondo
Farid K. YazamiSenior LookDev/Lighting
Sunny Yevisual effects project manager: Rodeo FX
Siyun Yidivision human resources manager: Pixomondo
Xiangyu Chad Yinasset artist: Pixomondo
Niki Yoblonskipaint artist: Pixomondo
Yogesh.Bhavsarrigging td: double negative
Doug YoshidaSenior look development/lighting technical director
Fuat Yuekselfx artist: Trixter
Kristina Zakhozhaimatte painter: Pixomondo
Aslan Zamaevmatchmove artist: Pixomondo
Kian Zandcompositor: Pixomondo
Céline Zapatervisual effects editor: Rodeo FX
Damian Zapruckilighting artist: Digital Domain
Serkan Zelzeleassociate visual effects supervisor: Rodeo FX
Daniel Zhangdesigner/animator: Cantina Creative
Susan Zwermanvfx executive producer: Exceptional Minds - additional visual effects
Darren Baileyoperations coordinator: Stereo D (uncredited)
Terrence Bergeronvisual effects executive producer (uncredited)
Jason Evankoroto team (uncredited)
Yong Kimlook development artist (uncredited)
Ian Lawsonresearch and development: Double Negative (uncredited)
Anand Rameshvisual effects coordinator (uncredited)
Raja Reddyroto artist (uncredited)
Thomas Reppenvisual effects artist: Storm Studios (uncredited)
Ashley Whitakervisual effects (uncredited)

Kaskaderzy/Dublerzy:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Rocky Abou-Sakherstunt performer
Keith Adamsstunt driver
Alex Anagnostidisstunts
Matthew R. Andersonstunts
Heather Arthurstunts
Jonathan Arthurstunts
Aniel German Leyva Bachillerstunt performer
Tom Bahrstunts
Dean Baileystunt driver / stunts
Chris Balualuautility stunts
Clayton J. Barberstunt performer
Gregory J. Barnettstunts
Jeffrey G. Barnettstunts
Jorge Alejandro Basigalupe Jomolcastunt performer
Nick Bensemanstunts
John Berneckerstunt performer
Felix Betancourtstunts
Erik BettsStunt Double: Tyrese Gibson
Levi Bowlingstunt performer
Charlie Brewerutility stunts
Eric Brownutility stunts
Joe Bucaro IIIstunt driver
Mike Burkestunt driver
Summer Cainstunts
Tony Carbajalstunts
Michael Ricardo Crespo Cardenasstunt performer
John Casinostunt double: Kurt Russell
Dayana Ceperoutility stunts
George B. Colucci Jr.stunts
Bruce Concepcionstunt performer
David Conkstunts
Tim Connollystunt performer
Stephen Conroystunts
Shawn Crowderstunts
Phil Culottastunts
Elizabeth Davidovichstunt double
Nick DeKaystunts
Jimmy Dempsterstunts
Julius Denemstunt double: Roman Pearce
Michael Dengelstunt driver
Lucas Di Mediostunts
Josh Diogostunts
Yan Dronstunt performer
Katie Eischenstunt driver
Jazzy Ellisstunt double: Nathalie Emmanuel
Richard Epperutility stunts
Peter Epsteinstunts
John Escobarstunts
Jonathan Eusebiofight coordinator
Debbie Evansstunt driver / stunts
Donna Evansstunts
Troy Farukstunts
Dane Farwellstunts
Eddie J. Fernandezutility stunts
Jimena Ferrantestunt performer
Jesse Gabbardutility stunts
Monique Gandertonstunt double: Charlize Theron
Johnny Gaostunts
Jacob Garciastunt performer / stunts
Jeffrey Lee Gibsonstunt driver
Andy Gillstunt coordinator: second unit (as Andrew Gill)
Austin Gillstunts
Jack Gillstunt coordinator: second unit
Kelly Gillstunts
Tanner Gillstunts
Michelle Jubilee Gonzalezutility stunts
Daniel Grahamstunt performer
David M. Gravesstunt performer
Jef Groffstunt double: Fernando / stunt driver: Dominic Toretto
Dante Hastunt performer
Daniel Hargravestunt double: Scott Eastwood
Kandis Hargravestunts
Regis Harringtoncamera bike rider
Alexander Hashioka Oatfieldstunt performer
Elizabeth Hellerassistant to stunt coordinator / stunt performer
Craig Henningsenstunts
Zac Henrystunt rigger / utility stunts
Daniel Hernandezstunts
Lisette de Cardenas Herrerastunt performer
Mark Hicksstunt double: Ludacris / stunt performer: prisoner
Jason Charles Hillstunt driver
Jae Hitchstunt driving double: Michelle rodriquez
Nate Hitpasstunt performer
Heath Hoodstunts
Buddy Joe Hookerstunt driver
Crystal Hooksstunt double: Michelle Rodriguez
David Hugghinsstunt rigging coordinator
Myles HumphusStunt Double: Dwayne Johnson
Tony Huntstunt driver
Scott Hunterstunts
Tony Hunterstunt driver
Dennis Alba Infantestunt performer
Duke Jacksonstunt performer
Michael Jamorskistunts
Jace Jeanesstunts
Ben Jenkinstunt performer
Linda Jewellstunt player
Cal Johnsonstunt double: Jason Statham / stunt driver
Baz Karbourisstunts
Steve Kelsostunt driver
Henry Kingi Jr.stunt driver: Tej Driving Double
Alex Kingistunts
Henry Kingistunts
Ross Kohnstamstunts: previz
Efka Kvaraciejusstunt performer
Dustin Kyddstunts
Joshua Lamboystunt performer
Joshua C. Lanestunts
Daniel Leavittstunts
Master Leestunts
Michael Lehrstunt performer
Malosi Leonardstunts
Matt Leonardstunts
Jean Claude Leuyerstunt performer
Marcus Lewisstunts
Jess Lundgrenstunt performer
Jalil Jay Lynchstunt driver / stunts
Adam Lytleutility stunts (2017)
Mónica Lópezutility stunts
Jeremy Marinasstunts
Nicole Marinesstunts
Michelle Alvarado Martinsutility stunts
Hulberto Dominguez Masstunt performer
Mike Massastunts
Samantha J. McDonaldstunts
Taylor McDonaldstunt driver / stunt performer
Kyle McleanStunt Double: Jason Statham
Jessica Medinastunt performer
Mike Mukatisstunts
Robert Naglestunt driver
Jessica Namstunt performer
Emily Newmanstunts: Ohio, Georgia, New York
Dan B. Norrisstunt performer
Eric Norrisstunt driver
Paul Andrew O'Connorstunts
Lin Oedingstunt pre-viz
Marque Ohmesstunts
Carmelo Oquendostunt performer: stunt double
Allan Padelfordstunt driver
Natalie Padillastunt double: Michelle Rodriguez
Gary Peeblesstunt performer
Eddie Perezutility stunts
J.J. Perrystunt coordinator
Manny Perrystunt driver
Matt Phillibenstunts
Charlie Picernistunt driver
Denney Piercestunts
Spiro Razatosstunt coordinator
Tanoai Reedstunt double: Dwayne Johnson
Greg Rementerstunt double / stunts
Vlad Rimburgutility stunts: stunt pre-viz, additional photography
Jimmy N. Robertsstunt driver
Marcela Krylova Robinsonstunts
Troy Robinsonstunt coordinator
Adrian Perdomo Rodriguezstunt performer
Kevin Rogersstunt rider
Yunior Rojasutility stunts
Anthony G. Schmidtstunts
Brandon M. Shawutility stunts
Kenny Sheardstunt performer
James A. Smithstunt driver
Brian Smyjstunt driver
Greg Sprolesstunts
Nick Stannerstunts
Larnell Stovallstunts
Alvin Streeter Jr.utility stunts
Justin Sundquiststunts
Nancy Thurstonstunts
Grethel Carrero Torresstunt performer
Chester E. Tripp IIIstunts
Jaye Tyroffstunts
Aaron Vexlerstunts
Ernie Vigilstunt driver
Kevin Watermanstunts
Trinity Whitesidestunt performer
Joe Williamsstunts
Tyler Wittestunts
Nancy Youngutility stunts
Justin Yustunts
Max Breitenbachstunt double: Vin Diesel (uncredited)
Tyler J. Shawstunt shooter (uncredited)

Obluga Techniczna:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Luan Agosgrip
Darrick AkeyEdge Head Technician
Nolan Aldridgelighting technician
Nick D. Allintechno crane assistant: second unit
Michael Ambrosegaffer
Michael D. Andersonlighting technician: action unit cuba
Dana Arnoldrigging gaffer: additional photography
Dana Baker2nd company grip
Greg Baldidirector of photography: second unit, Cuba
Fernando Barriosrigging grip sub forman
Abdelkarim Belkasemiassistant camera
Brian Bishoprigging grip
Eric Blackburnsteadicam op: Los Angeles
Hugh Braseltonsecond assistant camera
Jeffrey Steven Brinkaerial drone cinematographer
Jeremy Brussellgrip: additional photography
Peter Bulavinetzkey grip: second unit, NYC
John Cambriatechnocrane tech
Nick Cannondigital utility: 2nd Unit Atlanta
Brian Patrick Carrollelectrician
Marc CaseyUnderwater camera technician: 2nd Unit Atlanta
Peter CatyAerobo Ground Technician
Chris Cavanaughdigital imaging technician
Larry Chafixtures
Tom Cherryfirst assistant camera: "c" camera, splinter unit
Peter Chrimeskey grip: second unit
Jason Clairylighting console programmer: rigging
Rachel Clarkfirst assistant camera: 2nd Unit Iceland
Travis Clearysecond assistant camera: D Camera Edge
Quantrell D. Colbertstill photographer: additional photography
Will Coopersecond assist camera
Darryl Cowherdlighting technician
Andrew Crankshawsecond assistant camera
Catherine Cravenscompany fixtures technician
Kelly A. Crokeelectrician
Brandon Cundiffgrip
James 'Spud' Danicicedge system technician
Greg Dellersonfirst assistant camera
Louie DeMarcofirst assistant second unit
Sagar Desaicamera film loader: main unit
Barrett Donnerrf technician
Stephen Dubaylighting console programmer: rigging
Tulio Duenassecond assistant camera: "a" camera
Zach Dunlaplighting technician
Christopher Duskincamera operator: 2nd unit
Brad Edmistonfirst assistant camera: second unit
Paul Ehmanset lighting
Arnar Einarssonkey grip: iceland unit
Bragi Þór Einarssonrigging electrician: second unit
Justin Elderlighting technician
Tim Fabriziocamera operator: second unit
Michael Craig Fergusonaerial drone pilot
Storm Flejtercomputer/video playback
Matt Fortlagesecond assistant "a" camera: second unit, Iceland/Cleveland/Atlanta/New York
Donny Fowlerrigging electric best boy
Daniel Friedberggimbal tech
Justin Geoffroyhd video assist: second unit
Ólafur Pétur Georgssonelectrician
Mike L. Germainekey grip 2nd unit rigging: Atlanta
Jorge Luis Germanvideo assist utility
Larry Gianneschi IVfirst assistant c camera
Nicholas R. Gianneschisecond assistant: "c" camera
Peter Grafaerial camera system technician
Sarah Guenthersecond unit: second assistant camera
Daníel Gylfasondata utility technician: 2nd Unit Iceland
Cristi Lyn Hahndigital utility: splinter unit
Jacques Haitkindirector of photography: second unit
Geoffrey HaleyA camera operator: steadicam operator
Jeff Harkeslighting console programmer: second unit
Geoffrey Harperrigging grip
Rick HarrisKey Rigging grip
Taylor Hartgrip
Andrew Hoehn Jr.first assistant camera: "a" camera: splinter unit
Elva Sara IngvarsdóttirAerial AC/Tech: Iceland
Jonathan Irizarrylighting technician
Gregory Irwinfirst assistant camera: "a" camera
Patrick Istoricogrip
Elton Hartney Jameslighting console programmer
Dan Jarrellkey rigging grip: 2nd unit Cleveland
Rafael Jeneralfirst assistant camera: 2nd Unit Iceland
Jared Jordansecond assistant: cuba unit
Joseph Joycesecond assistant camera: "a" camera, Los Angeles unit
Zach JunqeraAdditional 2nd Ac 2nd unit
Viktor Davíð Jóhannssongrip: Iceland
Hiro Kakuharimount tech: second unit
Michael Kellygaffer: second unit
Matt Kennedystill photographer
Michael Kennedyelectric fixtures / fixtures technician
Daniel John Lerchlighting technician
Jesse LlandePhantom Tech: 2nd Unit
Michael Lowendickgrip
James LyonsSecond Unit Rigging Gaffer
Sigurdur Bahama Magnussonlighting technician
Raul J. Marin2nd unit grip
Dan Marrerophantom tech
Brandon A. Marshalldimmer tech (as Brandon Marshall)
Tony Martinezrigging & grip
Vladimir Martínezgaffer
Nick Mastersrf technician
John Ingi Mattatechnocrane technicion: Iceland
Laura Mattinglydigital utility / dit: splinter unit
Mitchell Mcdannaldlighting technician
Maurice K. McGuireedge camera operator
Scott Medcalflighting technician
Jamie Metzgerdigital imaging technician: second unit
Colleen Mlezivasecond assistant camera "c" camera: second unit
John J. Moersadditional documentary cinematography: Iceland
Matthew Morrisseyplayback supervisor
Bob MyersB dolly grip, second unit
Justin Noeladditional second assistant camera
Shahrouz NooshinfarLead Playback Engineer
Ryan Pachecorigging grip
Joseph Harold Pagelighting technician
Jamie Pairsecond assistant camera: 2nd unit atlanta
Onofrio Nino Pansinicamera operator
Jerry Pattonsecond assistant camera: Cuba/2nd unit
Jordan Pellegrinidigital utility
Mathias Peraltarigging grip: second unit
Ryan Perdewlighting technician
Morten Petersenbest boy electric
Doyle Pettygrip: 2nd unit - Atlanta
Brian A. Pittsgrip: 2d unit
David Presleyvideo assist
Brad Readolly grip "b" camera
Patrick Redmondedge head technician
Dagur Benedikt Reynissongrip
Nathan Rigaudgrip: second unit, Atlanta
Malachi Robertslighting technician
Sean Robertsfixtures best boy
Patrick Rousseaucamera operator: "b" camera
Brendan K. Russellsecond assistant camera
Riccarda Russocamera pa
Patrick James Ryanbest boy rigging grip: 2nd Unit Cleveland
Ernest Rydbergcrane tech
Robert M. Sagaserfirst assistant camera: second unit
John 'Fest' Sandaugaffer: 2nd unit
Jeremy SchonwaldSecond Unit Rigging Electric
Jared Slateraerial camera technician
Derek SmithFirst assistant camera: "b" camera
Marc Spicerdirector of photography: second unit, Cuba/Atlanta Unit
Robert A. Suttontechnocrane tech
Jason Talberttechnocrane operator: main unit
Nick Thompsonvideo assist utility
Henry Tirlcamera operator: 2nd Unit
Cris Toebbenlighting technician
Les T. Tomitakey grip
Omar A. TorresTelescopic Crane Technician
Jason Tubbsedge arm operator
Mike Tysonrigging gaffer
Rebecca Ulmogimbal tech
Mike Visenciofixtures design supervisor
Davið Viðarssongrip: second unit
Brandon Votawrigging electrician
Benton Wardrf technician
Joshua Robert Warrenelectrician
Adam N. Whitecamera operator - second unit
James D. Wickmandolly grip: 2nd Unit
Tyler William Winegargrip
Brejon Wyliedigital utility
R. Michael Yopeelectric best boy: second unit
Jayden Yorklibra head operator: main unit
Harry Young-Jamiesonsecond assistant camera: 2nd Unit Iceland

Animacje:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Liz Bernardlead animator: Digital Domain
Daniel Brovermananimator: digital domain
Rex Fanganimator
Soumitra Gokhalesenior animator
Ellen Hoffmannlead animator
Konstantin Hubmannanimator
Marco La Torreanimator
Alexander Melvilleanimator
Negi Naveenanimator: double negative
Navdeep Singhanimator: pixomondo
Yadnesh Surveanimator

Casting:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Angela Boehmextras casting
Emily Bohbrinkcasting assistant
Deanna Brigidicasting associate
Blair Fostercasting associate
Erin Fragettacasting associate: florida
Christopher Gonzalezextras casting
Barbara Harrisadr voice casting
Jeremy Kennanextras casting assistant
Sarah Konishiextras casting associate: NY unit
Rose Lockeextras casting
Robin Okwuosaextras casting assistant
Sean Quezadacasting assistant
Kristina Randjelovicextras casting assistant
George Stylesextras casting assistant
Marie-Thérèse Verbruggencasting associate: florida

Logistyka Miejsc:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Joshua Acostalocation assistant
Anna L. Coatskey assistant location manager
Josh Cohenadditional locations production assistant
Robert Faulknerlocation coordinator: second unit
Richard Fishburnlocation production assistant: second unit
Clint FumantiKey Assistant Location Manager: 2nd Unit
Bill Garveylocation manager: Cleveland
Brandon Gorrellstage manager
Wendall Hinklekey assistant location manager
Eric HoogeSupervising Location Manager
Sam Hutchinslocation manager new york
Timothy Johnsonassistant location manager: Cleveland
Tim Kanieskiassistant location manager
Brian Ketchamlocation scout
Brian J. Kramerlocation production assistant: second unit
Paul Kulislocation production assistant
Danny Loeberlocation assistant
Christian Lopezlocation assistant
Ian MacGregorlocation manager:second unit
James A. Mahatheykey assistant location manager
Faye R. McCamylocations: second unit
Cait Murraykey assistant location manager
Trey Neelykey assistant location manager
Liuba Esperon Oterolocations co-ordinator: cuba unit
Rob Pittardassistant location manager
Matthew Prisklocation manager: Cuba
Justin Christopher Raylocation assistant
Louis Rendemontilocation assistant: splinter unit
Karen T. Salvalocation scout
Gautam Singhanilocation production assistant
Benjamin J. Sternkey assistant location manager: New York
A.J. Swirzlocation coordinator: New York Unit
Matthew T.key assistant location manager
Miguel Tapiakey assistant location manager: Cuba Unit (as Carlos Tapia)
Alejandro Uriegasassistant location manager
Michael Wendtlocation assistant: 2nd unit Cleveland / location assistant: Cleveland

Transport:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Orlando Aviladriver / driver: Cuba and USA unit
Joel BrambilaSuper Maverick Driver
Michael W. Broomerdriver
Dave Busick2nd Unit Set Mechanic
Dave Calawaytransportation captain
Richard Colarossimechanic
Rick Collinspicture car captain
Marlene Cressdriver
William M. DeLucatransportation
Mark Dometrovichtransportation coordinator
David J. Duranedge transport driver
Scotty Goudreaubase camp generator
Anton Gunnarssondriver: grip
Jeff Hindesdriver
Dustin Hornsbydriver
Leonard Jeffersonpicture car captain: Cuba
Yvonne Kirklanddriver
Blake Lenglecar hauler
Bill Lopez-Arjonatransportation
Brian J. Louispicture car mechanic/fabricator
Erik Malkovichpicture cars
Neil Marshallsecond unit
Chuck Mathewsdriver second unit special effects
Dennis McCarthypicture car coordinator
Glenn McMurraydriver
Norman J. Mortontransportation
Frank Porrasdriver
Ragnar P. Péturssontransportation co-captain
Arlene Ramireztransportation
Cindi Randalltransportation captain
Jack Jay Reecedriver
Patrick A. Reynolds Jr.transportation coordinator
Claudia Rojaspicture car dispatcher
Gus Sardinatransportation
Roxie Scottdriver
Shanda Scottdriver: cast (as Shanda Scott Scruggs)
Logan Sigstonpicture car department
Tim Sissontransportation
Matt Sprague2nd unit transportation dispatcher
Weasle Strychninedriver
Gabe Turiellocamera car
Patrick Velasquezpicture car mechanic: L.A., Cuba, Cleveland, ATL
Matthew Michael Weathersdot administrator: picture cars

Muzyka:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Helen Z. Altenbachmusician: cello (as Xiaodan Zheng)
Robb Boydmusic editor
John Careymusical arrangements
Kyle Clausenmusic editor
Wade Culbreathmusician: percussion
Nicolette Di Diamusic department
Evan Duffymusic arrangements
Juan Carlos Enriquezmusic arrangements
Merissa Fernandezscore coordinator
Chris Forsgrenmusical arrangements
Madeline Frickmusic department
Tom Hardistymusic scoring recordist
Greg Hayesmusic scoring mixer
Paul S. Henningmusician: violin
Matthew Llewellynmusic editor
Serena McKinneymusician: violin
Dana Niuorchestrator
Ashley Olausonassistant music contractor
Paul Rabjohnssupervising music editor
Emily Ricescore coordinator
Johannes Ringenmusic arrangements
Peter Rotterorchestra contractor
Stuart Michael Thomascomposer: additional music
Breton Vivianscore coordinator
Kenny Woodscore arrangements

Edycja Materiałów:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Milton Adamoustereoscopic post executive: Deluxe 3D Stereo D
Adoma Ananeh-Firempongassistant editor
James Andrykowskifirst assistant editor
Pamela Choulesvisual effects editor
Richard Conklingfirst assistant editor
Michael Darrowpost-production assistant
Emma Escamillapost-production assistant
Dylan Highsmithadditional editor
Fred J. Julitopromo editor
Kali Kasashimapost-production assistant
David Kernadditional editor
Ken Lebresenior dailies producer
Dave Leecolorist: dailies
Curtis Lindersmithdigital intermediate editor
Ashley Lynchpost-production assistant
Gabriele McIntyredailies technician
Jon Mendenhalldailies technician
Amy Pawlowskidigital intermediate editor
Stephen Regnierlocation systems engineer: EC3 Dailies
Andre Rivasassistant digital colorist
Matt Wallachcolorist: dailies: additional photography
Leslie Webbfirst assistant editor

Garderoba:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Justin BertgesMolds and casting at Quantum Creation Fx
Roberta Biléshopper
Franny Boharcostume assistant
Kinsey Boydstonecostumer
Candace N. Brown2nd unit
Bren Cookhead ager/dyer
Christian Cordellacostume concept artist
Rebecca DeNoewercostumer: 2nd unit
Kirby Emilecostume buyer
Jasmine Fonteswardrobe assistant
Edward T. Hanley2nd unit costume supervisor
Mila Hermanovskiassistant costume designer
Stephanie Herreraadditional textile artist
Mathew Kent-Leecostumer
Marina Maritkey set costumer
Robert Matacostumer: Mr. Johnson
Becca Millerspeciality costumer
Danny Molaschikey costumer: second unit
Les Morganset costumer
Valerie T. O'Brienkey costumer
Liz Oliverager/dyer
Brenda Saliviaset costumer
Richard Schoencostume supervisor
Shayla Torrescostumer
Rachel A. Walkerager dyer
Susan J. Wrightcostume supervisor: New York
Korii Youngset costumer
Judy Changcostumer/seamstress (uncredited)

Pozostała Ekipa:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Courtney Abbottproduction assistant (uncredited)
Breanna Adamsassistant: F. Gary Gray
Stephanie Adamsset production assistant: splinter unit
Haley Lynn Rose Andersonproduction assistant
Jill Andradeassistant: F. Gary Gray
Gaytra Arnoldsecond assistant accountant
Sara Baggarassistant: Charlize Theron
Darren Baileyoperations coordinator: Stereo D
Zackary Ballouproduction assistant: second unit, splinter unit
Gabriela Banusvoice
Dylan Bartolovichset production assistant: second unit
D.J. Bartonscript supervisor: splinter/visual effects unit
Daniel Baxterassistant: F. Gary Gray
Mariah Beckerproduction assistant
Donna Belskystudio teacher
Matias Beltramokey set production assistant
Alex Bennettgeneral office assistant / office production assistant
Anne Bergstedtstand-in
Philip Bernadotteaccounting clerk: second unit
Kim Bernercontinuity
Philipp Besasecond assistant accountant
Taylor Bibatoffice production assistant: Los Angeles
Metusalem Bjornssonproduction assistant: Iceland
Amber Blackmanaccounting clerk
Lisa A. Blaircrafts service: additional photography, Los Angeles
Chelsea Boset production assistant: second unit
Rebecca Boylescript supervisor: additional photography
Alex Boyumpicture cars assistant
Russell Bradfordoffice production assistant
Kc Brandensteinassistant: Jason Statham
David Bratnickadditional production assistant
Billy Brennankey set production assistant: New York
Jeremy Brennerproduction assistant
Chris Bryantassistant production coordinator: Cuba
Liam Burkeproduction assistant
Bobby Burkskey set medic
Kayla Burksmedic
Steve Cainashospitality coordinator: Cuba
Buddy Candelaproduction assistant: Cleveland
Amanda Capecraft service assistant
Tom Carsonproduction coordinator
Carmela Carusoassistant accountant: Cuba
Eduardo Ceballosproduction secretary: Cuba
Felix Chenpayroll accountant
Ann Christmanassistant production coordinator: second unit
Alison Claire-Genisvice president credits: Universal Pictures
Inny Clemonsacting coach
Joe Colavincenzooffice production assistant
Christian Colbertproduction assistant
Iram Collantesproduction coordinator: Cuba
Lacie Collinsadditional office production assistant
Netania Cortellassistant: Neal Moritz and Amanda Lewis, Atlanta
Jordan Cramerproduction assistant
Tony CurottoAssistant to Mr. Morgan
Tony Cypresfirst assistant accountant
Bryanna Czarnyproduction assistant
Natalie Damicotravel coordinator: second unit
Elle Davidasecond assistant accountant
Vinny DeGennarobody double: Vin Diesel
Louis Delavenneaerial ground coordinator
Anna J. DeMildtoffice production assistant: second unit, Atlanta
Emily Dickstaff production assistant: Cleveland
Rebecca DiFillippoassistant to producer
Michael Dornerpayroll accountant
Merilee Durganassistant travel coordinator / travel secretary
Brian Dzyakepk videographer
Anastasia Eliopoulosproduction assistant: second unit
Anna Elizabethphoto double: Nathalie Emmanuel / stand-in: Nathalie Emmanuel
Michael Epsteinresearcher
Tony Evanovichproduction assistant: second unit
Cam Eversonproduction staff
Chris Silver Finiganproduction accountant: second unit
Justin Floydproduction assistant
Kevin Fosterassistant location manager: Cleveland
Jonathan Foustvideo playback media assistant
Tyler Frugeproduction assistant: additional photography
Michael A. Galassoproduction coordinator: additional photography
Kathryn Galberthtravel accountant
Pablo Gambettaset production assistant: Cuba
Martin Garnercomputer playback coordinator
Brittny Garrettset production assistant
Larry Gilbertpolice security
Ray Gordon IIassistant: Dwayne Johnson
Adrienne L. Gravessecond assistant accountant
Eddie Griscoarmourer: second unit
Patrick Guestproduction assistant
Trausti Hafliðasonkey office production assistant
James Hagedornproduction secretary: second unit
Charles Halbeckproduction assistant
Michael Hallassistant production coordinator
Tina Hamiltonasset assistant
Portia Hammondproduction accountant
Trent Harrisproduction assistant
Shelley Hatchkey craft service (as Shelley Hinson)
Lindsay Hatcherproduction assistant: second unit
Jake Heinekeproduction assistant
Walter Hendrix IIIproduction assistant
Jae Hitchstand-in/photo double: Michelle Rodriguez
Heather Holtonsecond assistant accountant
Kylan Huacujamain titles: production coordinator
Meredith Humbrachtproduction coordinator: second unit
Katie Jacksonset production assistant
Molly Jacksonadr voice
Kevin Jacobslocal key production assistant
Susie Jonesscript supervisor: second unit, Iceland
Gleb Kaminervoice
Kim Khooassistant production coordinator
Richard Kleininternational political advisor
Danielle Kormanproduction assistant
Shauna L. Kroenfirst assistant accountant: second unit
Paul Kulisproduction assistant
Robin Lanningproduction assistant
Cameron Lawtheron-set assistant: Mr. Gray
Ivette Ledonpicture car accountant
Lauren Legateoffice production assistant
Joshua Loikoconstruction accountant
Kev Mageeassistant production coordinator: second unit
Hellen Marinfirst assistant accountant: Cuba
Pete Marvellioffice production assistant: New York
Adam McCarthyproduction executive
Carol McConnaugheyunit publicist
Johanna McGinleybackground production assistant: Cleveland
Mimi N. McGrealtravel coordinator: Cuba / travel coordinator: first unit
Mackenzie M. Milleroffice production assistant
Veronica Millerassistant accountant
Travis Misartiproduction assistant
Josh Montesset production assistant
Tiffany D. Mooreoffice production assistant
Patricia Morgovskyassistant: Neal Moritz, Cuba
Matthew Morrisseycomputer playback supervisor
Samantha Mossmantravel secretary
Paul Murphyproduction assistant
Norberto Navasecurity supervisor
Scott Noceroset production assistant
Frédéric Northaerial coordinator/camera pilot
Kyle O'Brienfinancial controller
Timothy O'Malleyfirst assistant accountant: New York
Trevor O'Nealproduction assistant: Cleveland
Maureen O'Reillypayroll accountant: additional photography
Hailey Oltmanproduction assistant
Angel Oquendoadr voice
Jason Ortizproduction assistant
Ewa Pazeraproduction assistant
Jacqui Popelkatravel coordinator
Jayme Powelladditional set production assistant: second unit
Matt Preuerset medic coordinator
Walter Vega Puigkey set production assistant: Cuba
Damon Rahzset paramedic
Robert Ratnerproduction assistant: 2nd unit
Frank Reinaassistant to second unit director
Andy Rheaumeaccounts clerk: additional photography
Hannah Robleassistant production coordinator: Iceland unit
Matthew Salvatoreoffice production assistant
Joe Saulinoproduction assistant
Kayse Schmuckerproduction assistant: second unit
Kevin Schollenbergerproduction assistant
Alex Scriccostaff production assistant: New York
Doug Scroggins IIIHelicopter Tech Advisor
Shawn Sendioproduction coordinator: New York
Emma Shannonadr and looping
Darren Sheehanstand-in: Kurt Russell
Cameron Shermanwalkie production assistant
Karrie Shockleysecond assistant accountant
Karl Sigurdarsonproduction coordinator: Iceland
Tariq Simmonsproduction assistant
Chris Singletonproduction assistant
Kati Sklutproduction coordinator: New York
Jordan M. Sloaneproduction assistant
Andrea Smithglobal director of motion picture logistics: ALTOUR Travel
Breanna Smithproduction assistant: additional photography
Michael C. Smithpolice coordinator
Terence V. Steeleproduction assistant
Caroline Stevens-Sommersproduction secretary: New York
Kimber Stieberaccounting clerk
Derek Stokesphoto double
Viktoria Stonebrookeadr loop artist: voice
Alvin Streeter Jr.stand-in/Photo Double "Dwayne Johnson "
Anna Swandostaff production assistant: second unit, New York
Kevin Taylorset captain: production assistants
Allie Tomanset production assistant
Lilian Trianaoffice production assistant: Cuba
Antwan Tuckerproduction assistant
Gio Utforskareproduction assistant
Liz Vondrakcraft service: second unit
Kyle Vonn Elzeyproduction assistant: additional photography
Courtney Wallsset production assistant
Thomas Wardassistant production coordinator
Shelby Q. Warrenproduction secretary
Susanna Westlundhotel coordinator: Iceland
Rebecca Whitingexecutive assistant: stereo D
Whit Whitmanstand-in: Dwayne Johnson
Bruce L. Williams Jr.double/stand-in
Kaleti Williamsdouble: Dwayne Johnson
Jeff Winncraft service: additional photography
Jason Wolfoffice production assistant
Jason W. Wolfoffice production assistant
Ramona Wongsecond assistant accountant: second unit
Sarah Woodspecial effects production assistant
Matt Wooddyconstruction accounting clerk
Jonathan Wymeroffice production assistant: second unit, Atlanta
Brenda Yooproduction accountant
Joe Yostproduction assistant
Tyler John Youngproduction assistant
Sölmundur Ísakproduction assistant: Iceland
Cullum Andrewsproduction assistant (uncredited)
Christian Foesslproduct placement: KTM (uncredited)
Meaghan Gillenwaterproduction assistant (uncredited)
Michael Martinez4D Effects Editor (uncredited)
Daniel Yi4D motion editor (uncredited)

Specjalne Podziękowania:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Wayne Johnsonvery special thanks
Isa Swarezthanks for collaboration

Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

  • Załóż swoje konto
  • Karta Do Kultury

    Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
    *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
    *dodawać je do ulubionych
    *polecać innym czytelnikom
    *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
    *listować pozycje, które posiadasz
    *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
    Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!