John Wick 2

John Wick: Chapter 2

Reżyser: Chad Stahelski

Scenariusz: Derek Kolstad

Gatunek: Akcja | Kryminał | Thriller

Nagrody: 1 Nominacja.

Premiera: 2017-01-30

Premiera w Polsce: 2017-02-10

Kraj: USA, Hongkong, Włochy, Kanada

Język: Angielski | Włoski

Budżet: $40,000,000

Zarobił: $91,970,516

Zarys fabuły

Legendarny super zabójca John Wick znów musi porzucić spokojną emeryturę. Jego dawny wspólnik potrzebuje pomocy w walce z pod­ziemną organizacją włoskich zabójców. Związany ślubami krwi John nie może odmówić. A to znaczy, że znów będzie się działo. Pojawienie się na włoskiej ziemi Johna Wicka będzie dla mafii jak wybuch Wezu­wiusza. Krew poleje się niczym lawa, a najwięksi twardziele będą bła­gać o litość. W tej grze John Wick znów przeniesie nas o poziom wyżej.

Zdjęcia:

Ciekawostki:

Role

Keanu Reeves wykonał samodzielnie około 95% scen walk. Jedyną jakiej nie wykonał jest ta, w której John Wick zostaje potrącony przez samochód.


Aby przygotować się do roli, Keanu Reeves szkolił się przez trzy miesiące. Jego treningi składały się z judo, jujutsu, strzelania bojowego i jazdy.

Miejsca

Film kręcono w stanie Nowy Jork (USA), Rzymie (Włochy) oraz Montrealu (Kanada). 

Obsada:

Keanu Reeves

Keanu Reeves

John Wick
Riccardo Scamarcio

Riccardo Scamarcio

Santino D'Antonio
Ian McShane

Ian McShane

Winston
Ruby Rose

Ruby Rose

Ares
Common

Common

Cassian
Claudia Gerini

Claudia Gerini

Gianna D'Antonio
Lance Reddick

Lance Reddick

Charon
Laurence Fishburne

Laurence Fishburne

Bowery King
Tobias Segal

Tobias Segal

Earl
John Leguizamo

John Leguizamo

Aurelio
Bridget Moynahan

Bridget Moynahan

Helen
Thomas Sadoski

Thomas Sadoski

Jimmy
Erik Frandsen

Erik Frandsen

Numismatic
David Patrick Kelly

David Patrick Kelly

Charlie
Perry Yung

Perry Yung

Doctor

Specyfikacja Techniczna

Runtime2 hr 2 min (122 min)
Sound MixDolby Surround 7.1
ColorColor
Aspect Ratio2.35 : 1
CameraArri Alexa   Arri Alexa XT Plus, Zeiss Master Anamorphic and Angenieux Optimo Lenses
LaboratoryCompany 3 (digital intermediate)
Negative FormatCodex ARRIRAW (2.8K)
Cinematographic ProcessDigital Intermediate (2K) (master format)  Master Scope (anamorphic) (source format)
Printed Film Format 35 mm (anamorphic) (Kodak)  D-Cinema

Ekipa Filmowa:

Dystrybutor:

Monolith Films


Ilustracja Muzyczna:

Tyler Bates, Joel J. Richard


Kostiumograf:

Luca Mosca


Zdjęcia:

Dan Laustsen


Montaż:

Evan Schiff


Zobacz więcej

Wytwórnia:

87Eleven, Lionsgate, Summit Entertainment, Thunder Road Pictures


Kierownik Castingu:

Jessica Kelly, Suzanne Smith


Scenograf:

Kevin Kavanaugh


Dekoracje:

Letizia Santucci, David Schlesinger


Kierownictwo Artystyczne:

Saverio Sammali, Chris Shriver


Charakteryzacje:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Massimo Badialihair stylist: Italy
Carole Bertinihair stylist: Montreal
Marianne Bobetmakeup artist: Montreal
Gillian Chandlerkey makeup artist: Montreal
Nathalie Dionkey hair stylist: Montreal
Paola Genovesehair stylist: Italy
Gabriele Gregorinihair stylist: Italy
Raffaella Ioriomakeup artist: Italy
Stephen Kelleymakeup department head (as Stephen M. Kelley)
Anna Krommydashair stylist (as Anna Hilton)
Flavio Ligoriohair stylist: Italy
Michela Maucionehair stylist: Italy
Joanna McCarthykey makeup artist
Ferdinando Merollahair supervisor: Italy
Sanja Milicmakeup department head: second unit
Samankta Murahair stylist: Italy
Stefano Nigrohair stylist: Italy
Gaetano Panicohair stylist: Italy
Marco Pernahair stylist: Italy
Aniello Piscopohair stylist: Italy
Betsy Reyeskey hair stylist
Martin Rivesthair stylist: Montreal (as Martin M. Rivest)
Susan Schectarkey hair stylist: second unit
Matteo Silvimakeup supervisor: Italy
Kerrie Smithhair department head
Tomasina Smithkey makeup artist: second unit (as Tomasina L. Smith)
Anna Stachowmakeup artist
Angelo Vannellahair stylist: Italy
Ivy Ermertmakeup artist (uncredited)
Joseph Farullamakeup artist (uncredited)
Xiao Yun Humakeup artist (uncredited)

producenci:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Robert Bernacchiexecutive producer
Kevin Scott Frakesexecutive producer (as Kevin Frakes)
Basil Iwanykproducer (produced by)
Erica Leeproducer (produced by)
David Leitchexecutive producer
Qiuyun Longexecutive producer
Jennifer Madeloffassociate producer
Marco Valerio Puginiline producer: Italy
Vishal Rungtaexecutive producer
Holly S. Rymonco-producer (as Holly Rymon)
Bo Shenassociate co-producer
Jeff G. Waxmanexecutive producer (as Jeff Waxman)
Shixing Zhouassociate co-producer

Zarządzanie Produkcją:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Simona Batistelliunit manager
Jennifer Boothproduction executive
Alain Caporicciset production assistant
Vito Colazzounit production manager: Italy
Andrea Puginiassistant unit manager
Holly S. Rymonunit production manager
Michael Tingerpost-production supervisor

Drugi/Asystent Reżysera:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Ramona Adairadditional second assistant director
Ariane Collmandaily second assistant director / third assistant director
Florelle Del Burgothird assistant director
Julia Del Valleadditional set pa
Federica Durigonthird assistant director: italy
Guy Efratsecond assistant director
Alessandra Fortunasecond assistant director: Italy
Chiara Frosikey set pa: Italy
Nate Grubbfirst assistant director: second unit
Gianluca La Rosakey set pa
Jeremy Markssecond assistant director
Jack McKennaadditional assistant director
Nick Notteadditional second assistant director
Darrin Prescottsecond unit director
Camilla Puginiset pa
Sinan Sabersecond assistant director: additional photography
John R. Saundersfirst assistant director (as John Saunders)
Luigi Spoletinifirst assistant director
Derek Wilsonsecond second assistant director
Dana Zollisecond assistant director: 2nd Unit

Dział Artystyczny:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Claire Austin-Kulatset decoration production assistant
Jim Bauerset dresser
Steve Brennankey on-set dresser
William F. Carrset dresser
Gabriel Alicto Chavezconstruction grip
Federico Ciommoproperty master: italy
Anthony Ciureaconstruction grip
Marc Connorscenic artist
Nola Denettshopper
Wendy Drapanasgraphic designer
Robert S. Dresselset dresser
Massimo Eleonoriswing gang
Cory Fliehsset dresser
Steve Fratiannikey construction grip
Christian GiulianiArt Department Coordinator - Italy
Ken Goodsteinproperty master
Amanda Hagycamera scenic: second unit
Todd Harrisstoryboard artist
Jimmy Hayspicture car mechanic
Ryan Heckassistant art director
Christopher Kaycamera scenic
Nathan Longestprops
Vinny Mazzarellaproperty master
Sarah E. McMillanassistant set decorator
David Meyerassistant art director / production designer: additional photography
Christina Onorisupervisory art director
Justin Paulconcept artist
Sandro Piccarozziassistant set decorator
Simon Pineauassistant decorator
Robert Pyzochaassistant art director
Malicky Reillyset dresser
Diane Richscenic artist
Jesse Rodriguezset dresser
Amanda Mika Rossart department assistant
Zach Selterprops
Sha-Sha Shiauart department coordinator
Gordon Tannerset dresser
James Wendelkenconstruction coordinator
Tim Zydelset dresser

Dźwięk:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Maximiliano Angelieriboom operator
Christopher Assellssound effects editor
Claudio Bagniepk sound mixer
Odin Benitezsound effects editor
Mark Coffeyfirst assistant sound editor
John T. Cuccifoley artist
Luke Gibleonsound effects editor
Aaron Hassona.d.r. mixer
Michael S. Headsound editor
Tim Hoogenakkerdolby atmos re-recording mixer
Allison Howesound utility
David Jobefoley mixer
Andy Koyamare-recording mixer
Jared Marshackmix technician
Chris Navarroadr mixer
Dan O'Connellfoley artist
Schavaria Reevessecond unit sound mixer
Daniel Saxliddialogue editor
David J. Schwartzsound mixer
Gabriel J. SerranoRe-recording Mixer
D. Chris Smithsound effects editor
Mark P. Stoeckingersupervising sound editor
Kerry Dean WilliamsADR editor
Scott Wolfsound effects editor: sound design
Martyn Zubre-recording mixer

Efekty Specjalne:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Pat A. Badiaspecial effects technician
Danilo Bollettinispecial effects coordinator
Cory Candrillispecial effects technician
Maurizio Corridorispecial effects supervisor
Patrick Eagensspecial effects assistant
Franco Ragusaspecial effects foreman
R. Bruce Steinheimerspecial effects supervisor
John Stifanichspecial effects foreman
Rick Thompsonspecial effects coordinator

Efekty Wizualne:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Grant Adampipeline supervisor: Iloura
Neishaw Alivfx executive producer
Stephen Allisonlead render wrangler: Iloura
Benjamin Andersenlead fx pipeline td: Iloura
Nicole Ashfordmatchmove artist: Iloura
Josh Azzopardiclean up/roto artist: Iloura
Charles Badencompositor
Danny Bandamatchmove artist: Iloura
Steve Barnescu/roto artist: Iloura
Jordan Bartlettcharacter rigger: Iloura
Tanner Bartlettcompositor
Karina Beneshvisual effects coordinator
Magdalena Bisognirecruitment and artist manager: Iloura
Kevin BlomFX Artist: Iloura
Chris Bonelead developer: Iloura
Ryan Brassingtonvisual effects editor: Iloura
Hayes Briendigital compositor
Kirk Brillonvisual effects supervisor: SpinVFX
Hugh Bromptonproduction manager: Iloura
Paul Buckleyfx supervisor: Iloura
Tristan Cerrermatte painter
Carlo CersosimoCU/Roto Artist: Iloura
Kien Geay Chanlighting artist: Iloura
Chris Charltonprep artist: Iloura
Kathy Chasen-Hayvisual effects executive
Chin Chee Cheahdigital matte artist
Stephen Cheatumassistant visual effects editor: shade vfx
Sheree Chuanglighting artist: Iloura
Anthony Churchfx artist: Iloura
David Costellocompositor: Iloura
Antonio Covelo Peleteirofx artist: Iloura
Debbie Crambrecruitment/artist manager: Iloura
Allan Daltonsystems administrator: Iloura
Brad Davenportproduction coordinator: Iloura
Heather Davis Bakerdigital compositor
Rachel Deaneio operator: Iloura
Max Decroixsurfacer: Iloura
Kevin Desapipeline td: Iloura
Remus San DiegoCU/Roto Artist: Iloura
Julian Dimseyvfx producer: Iloura
Aleksa Dodicfx artist
Brianna Domontvisual effects consultant
Sam DoolanSurfacing Supervisor: Iloura
Florence Dubinmatte painter
Brad Dunnlead clean up/roto artist: Iloura
Siobhan Durkinproduction coordinator: Iloura
Chris Dwyerdata manager: Iloura
David Edwardscompositor: Iloura
Edwin Erdmanislead pipeline td: Iloura
Alan Fairliecompositor td: Iloura
Caithlin Ferriercompositor: Iloura
Edward Fokkemamatchmove artist: Iloura
Johannes Franzfx artist: Iloura
Antonis Fylladitissurfacing artist: Iloura
Bradley Gainesdigital compositor
Andrew Galkasystems engineer: iloura
Himanshu Gandhifx artist: Iloura
Martin Garciamatchmove artist: Iloura
Prag Gargattecompositor: Iloura
Brannek Gaudetvfx compositor
Darcy Georgecu/roto supervisor: Iloura
Mohammad Ghorbankarimidigital compositor: Spin VFX
Michael Gilbertvisual effects editor
Jason Gilholmesenior pipeline td: Iloura
Matthew E. GillVFX Roto Manager
Niki Glavichdata wrangler: Iloura
Avi GoodmanCG Supervisor: Iloura
Alexander Goodwinanimator: Iloura
Joe GreenbergVisual Effects Production Manager
Julian Gregorymatchmover: Iloura
Will Hackettclean up/roto artist: Iloura
Bryan Hainesdigital compositor
Nils Hanssoncompositor: Iloura
Daniel Harknesscompositor: Iloura
Mark Harmoncompositor: iloura
Mike F. Hedayativisual effects supervisor: Stereo D
Dominic Helliercompositing supervisor: Iloura
Jake Hempsonmodeler/texture artist: Iloura
Chris Henryoncompositor: Iloura
Simon Herdencompositor: Iloura
Laura Hiltzvisual effects coordinator: Spin VFX
James HollingworthAnimation TD: Iloura
Daniel HouriganFX Artist: Iloura
Cosmin Hrincudigital matte painter: Iloura
Wanghua Huangfx artist: Iloura
Jess Huntcompositor: Iloura
Giselle HunterCU/Roto Artist: Iloura
Brent HutchinIT Support: Iloura
Jacek Irzykowskidigital matte painter
Veress Kovács Istvánsenior matte painter
David Jaffeproduction assistant: Iloura
Timothy Jeffsanimator: Iloura
Nathan Jenningsmatchmover: Iloura
Samuel JensenAsset Supervisor: Iloura
Adam Joneshead of it: Iloura
Peter Jurcacu/roto artist: Iloura
Tulika Kabraproduction coordinator: Iloura
Josh Kellyio operator: Iloura
Conrad Konertvisual effects editor: Spin VFX
Arun Krishnanmatchmover: Iloura
Zoe Lamaeracompositor: Iloura
Jarett Leecu/roto artist: Iloura
Brice Lehmannfx artist: Iloura
Paul Lindenvisual effects supervisor
Jane Lovelloperations manager: Iloura
Sam Loxtonlead fx artist: Iloura
Duncan MacDonaldlighting artist: Iloura
Jeannette Maher-Manifoldproducer: Iloura
Damien Mahoneylighting artist: Iloura
Ineke Majoorvfx executive producer: Iloura
Roy Malhicg supervisor: Iloura
Giacomo Matteuccicompositor: Iloura
Daniel Maycompositor: Iloura
James McCarthyclean up/roto artist: Iloura
Andrew McGregormatchmove artist
Finley McNeilagecompositor: Iloura
Danny McNeilllighting artist: Iloura
Glenn Melenhorstvfx supervisor: Iloura
Keith Meureroto/cleanup artist
Jay C. MillerLighting Artist: Iloura
Adrian Moyesmatchmover: Iloura
Gerhard Mozsiconcept artist: Iloura
Liam Nantescu/roto artist: Iloura
David Nelsonvfx supervisor: Iloura
Rachel Nevillerecruitment/artist coordinator: Iloura
Thijs Noijcompositor: Iloura
James P. Noontracking
Amanda Novak-KnightCU/Roto Artist: Iloura
Greg O'Connorasset supervisor: Iloura
Rodney O'SullivanSystems Engineer: Iloura
David Ormanclean up/roto artist: Iloura (as Dave Orman)
Jon OssittLighting Artist: Iloura
Molly Pabianvisual effects producer: shade VFX
Daniel Paceyclean up/roto artist: Iloura
Dipesh V. Palanfx td
Anne PalmCU/Roto Artist: Iloura
Daniel J. Pastordigital compositor: Crafty Apes (as Daniel Pastor)
Dylan Penhalehead of it: Iloura
Adam Perevisual effects coordinator: crafty apes
Andy Pereztemp vfx editor
Bridgette Perrersmatchmover: Iloura
Margaret Phillipsadministration manager: Iloura
Gillian Pikeproduction manager: SPIN VFX
Alex Pinchesmatchmover: Iloura
Guillermo Ramosdigital compositor
Sasmit Ranadivefx artist: Iloura
Nitin Rathodclean up/roto artist: Iloura
Gabriel Reichlecompositing supervisor: Iloura
Carrie Richardsonvisual effects producer: SPIN VFX
Charles G. Robertscompositor
James Robisonsenior pipeline td: Iloura
Thorsten Rollematte painter: Iloura
Simon Rosenthalhead of vfx: Iloura
Simon Rossfx artist: Iloura
Shawn Saharadigital compositor: Shade VFX
John Saleemmodeler/texture artist: Iloura
Caroline Sandgrenclean up/roto artist: Iloura
Geoff Sayerdigital compositor: SPIN VFX
Ryan E. Seymourmatchmover: Iloura
Andrew Shankscompositor: Iloura
Christian Sherriff-Smithlighting artist: Iloura
Josh Simmondslighting artist: Iloura
Phil SloggettPipeline TD: Iloura
Arvind Sondvfx lead and supervisor
Jon Stanleysenior systems administrator: Iloura
John Stewartvisual effects supervisor: StewartVFX
Brendan Sutherlandcompositor: Iloura
Lewis TaylorFX Artist: Iloura
Christa TazzeoAssociate Visual Effects Producer
Masahiro Teraokacompositor: Iloura
Brandon Terryvisual effects editorial lead: Spin VFX
David Thompsonsenior compositor
Jensen Tomslead lighter: Iloura
Stuart TozerAsset TD: Iloura
Nicholas Tripodianimation supervisor: Iloura
Johan Vagstedtcompositor: Iloura
Jesse VickeryAnimator: Iloura
Victor Wagnervisual effects
Adrian Watkinsmatchmove supervisor: Iloura
Vaughn Whitelead matchmove artist: Iloura
Alexander Whytelead fx artist: Iloura
Tom Wildhead of production: Iloura
Alice Wilsonroto & paint artist
Drew Wood-Davieslighting supervisor: Iloura
Pip Wrightvfx production manager: Iloura
Joe Tsung-Yu Wumodeling and texture artist: Iloura
Chris Youngsenior fx td: Iloura
HyunJin ChoLayout Artist: SPIN VFX (uncredited)
Chawalit Jirattikansakulrotomation artist (uncredited)

Kaskaderzy/Dublerzy:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Calvin Ahnstunts
Airon Armstrongstunt performer
Clayton J. Barberstunt performer (as Clayton Jack Barber)
Stefanie Barrystunts
Krista Bellstunts
Daniel Bernhardtstunts
Chino Binamostunts
Eric Brownfight choreographer
Steven Cachie Brownstunt double: lance reddick
David Anthony Buglionestunt performer
Jimmy Chhiustunt performer
Tim Connollystunt performer
Gary Danielsstunts
Dimiter Doichinovstunt performer
Joe Drydenstunt driver
Marc Désourdystunt coordinator
Jonathan Eusebiofight coordinator
Jeremy Frystunt double
Maria Gnecchiitalian stunt coordinator assistant
Daniel Grahamstunt double: common
Federico Grilloutility stunts
Dante Hastunt performer
Ryan Hannastunts
Daniel Hargravestunt double
Daniel Hernandezassistant stunt coordinator
Jay Hieronstunt performer
Zoltan Hodistunt performer
Niahlah Hopestunt performer
Dian Hristovstunt performer
Alex Huynhstunt performer
Danko Jordanovstunt performer
Eric Kimstunts
Efka Kvaraciejusstunt performer
Marco Lascaristunts (stunts)
Michael Lehrstunt performer
Suo Liustunts
Georgi Manchevstunt performer
Stilyan Mavrovstunt performer
Kyle Mcleanstunts
Jason Mellostunts
Hiroo Minamistunt performer
Rudyard Moncayostunt performer
Heidi MoneymakerStunt Double, Ruby Rose
Robert Naglestunt driver
Panuvat Anthony Nanakornpanomstunts
Niko Nedyalkovstunts
Jason Ngstunt performer
Jim Ngstunts
Claudio Pacificoitalian stunt coordinator
Allan Padelfordstunt driver
Christopher Parkerutility stunts
J.J. Perrystunt coordinator
Balint Pinczehelyistunt performer
Darrin Prescottstunt coordinator
Entony Ruscettastunt performer
Spencer Sanostunt performer
Gabriele Scillastunt performer (as Gabrielle Scilla) / stunt performer
Gianluigi Scillastunt performer
Kenny Sheardstunts / technical advisor
Nobuya Shimamotostunt performer
Stefan Shopovstunt performer
Robbie P Smithstunts
Vencislav Stojanovstunts
Nuo Sunutility stunts
Evan Dane Taylorstunt performer
PaiSen Wangstunts
Earl Weathersstunt performer
Jen Weissenbergstunts
Marielle Woodsstunts assistant
Justin Yufight team / utility stunts
Stephen Koepferutility stunts (uncredited)

Obluga Techniczna:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Bill Almeidagaffer
Sebastián Almeidaremote head operator
Roberto Angelelligrip
Thomas Beczynskilighting technician
Joel Bernsteincamera trainee: action unit
Alessandro Bertuccielectrician italy unit
Mike Bicknellelectrician
Eric Bonchergaffer: 2nd Unit
Raphaelle Braultsecond assistant camera: "c" camera, main unit, additional photography
Niccolò Brindassosecond assistant camera: c camera, dailies
Gregory Cahillkey grip 2nd unit
A. Anthony Cappelloassistant camera
Massimo Carbonitechno crane tech: Italy unit
Katherine Castrosecond assistant camera: second unit
Patrick Ceciliandigital imaging technician
Fabio Ciottofirst assistant "c" camera: dailies
Carla Clarkefirst camera assistant: "c" camera, main unit, additional photography
Panateam CrewMaximus 7 head
James 'Spud' Danicicedge system technician
Claudio Del Gobbodolly grip
Chris DesRochersdolly grip
Daniele Dessenagrip
Massimiliano Dessenakey grip
Marque DeWinterfirst assistant camera
Andrea di Benedettogrip
Lorenzo Di Noladigital imaging utility splinter unit: italy
Stefano Di Pasqualidolly grip: "b" camera
Paolo Di Stefanoelectrician
Sylvaine DufauxB camera operator: main unit, additional photography
Marco Fabrizianidrone pilot: Rome shoot
Mauro Fainagrip
Sean Feehanelectrician: second unit
Alessio Galassodrone technician
Chloé Giroux-lachancefirst assistant camera (as Chloe Giroux) / first assistant camera: "b" camera, main unit, additional photography
Felice Granaa camera first assistant camera: action unit
Bradley Grantfirst assistant camera: "b" camera
Austin Grassvtr assistant
Andrew Greverigging electrician
Nick Haines-Stilesbest boy: grip
Adam Hallgrip
Stephanie Girard Hamelinvideo assist operator: main unit, additional photography
Brett Heicherelectrician
Christopher D. Jonescompany grip
Bavand Karimadditional camera assistant
John Keatinggrip
Cornelia Klappersecond assistant camera: "b" camera
Pierre-Luc L'Espérancerigging grip
Isabelle Lauzonsecond assistant "a" camera 2nd unit
Clay Liversidgerigging gaffer
Marc Lofortesecond assistant camera: second unit
Fabio Lucheronirigging electrician
Duane Manwillerdirector of photography: second unit
Nicolas Marionfirst assistant camera: "a" camera, main unit, additional photography
Charlie Marroquinkey grip
Kelly Marroquingrip
Luca Martiselectrician
Daniele Massaccesicamera operator /steadicam operator
Greg Mattigetzb camera second assistant: action unit
Robert Mattigetzdirector of photography: action unit
Dustan Lewis McBaingrip: reshoot
Michael A. McFaddenrigging grip
Jerad Molkenthinbest boy electric: second unit
Shaun Nagornyrigging grip
Ben Noftzgersecond assistant camera: second unit
Henri Normandlighting technician
Kyle Padelfordedge arm operator
George Pedolsplinter jr. video assist
Francesco Peracentral loader: main unit: Italy
Lorenzo Peyronegrip
Giorgio Pezzottibest boy grip
Chad Lear Plunkettc dolly grip
Craig Pressgrove"a" camera first assistant
Daniele Proiettidrone camera operator: Rome shoot
Nic Renésecond assistant camera: "a" camera, main unit, additional photography
Frank Rinatosecond unit: camera operator
Leon Rivers-Mooredigital imaging technician: additional photography
Spencer Rubingrip
Marco Sacerdotic camera
Daniel Salkvideo assist
Rachael SaltzmanBoard Operator
Lorenzo Sardinigrip
Luca Sardinielectrician
Daniel SauvéA camera operator: main unit, additional photography
Francesco ScazzosiDigital Imaging Technician Assistant: Italy
Amandine Schellesecond assistant camera: "b" camera, additional photography
Mark Schmidtcamera operator/steadicam operator
Fulvio Segiannikey grip rigger
Cristiano Sergiolimaximus head tech italy
Massimo Spinagrip
Marco Sticchirigging gaffer
Massimiliano Sticchibest boy electric
James Sylviaa camera
Fraser Taggartdirector of photography additional photography
Martino Tagliaferrifirst assistant camera: A cam second unit Italy
Gregor Tavennercamera operator: c camera
Niko Tavernisestill photographer
Jan Thijsstill photographer: additional photography
Craig Vaccarokey rigging grip
Edward ViolaDigital Imaging Tech: second unit
Alberto Viscardisecond assistant camera: "b" camera, main unit italy
Yves Wilsonloader
Rob Wraseloader
Francesco Zaccariagaffer

Animacje:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Chris Ebelinganimator: Iloura
Amador Valenzuelatitle design & animation: opening sequence

Casting:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Michela Forbicionicasting
Kate Gellercasting associate Kristian Sorge

Logistyka Miejsc:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Joe Bartonlocation scout
Justin Camacholocation assistant
Chris Cloudlocation scout
Philippe Daneauassistant location manager
Guy Efratlocation manager: second unit
Cory Fliehslocation assistant
David Foxlocation coordinator
Enrico Latellalocation manager: Italy - Rome
Gine Luiassistant location manager
Anthony Mandellolocation assistant: second unit
Benoît Mathieulocation manager
Greg Morrisonkey assistant location manager
Elizabeth Moylocation assistant
Len Murachlocation manager
Piernicola Pinnolaassistant location manager
Nicolas Sabourinassistant location manager: reshoots
Jeff Shihlocation coordinator
Benjamin J. Sternassistant location manager
Elisabetta Tomassolocation co-ordinator - italy

Transport:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Maurice Cabreratransportation coordinator
Marco Di Folcodriver
Bernard Guayunit driver
Réal Hamelpicture car supervisor Montreal
Dan Hobertdriver
André Laforestspecialised driver
Jacopo Marrastransportation
Daniel Matthewstransportation coordinator
Robin Monaghantransportation
Mickey Pastorizatransportation co-captain
Timothy Paustiantransportation captain
Giuseppe Santonitransportation manager
Marco Taglionidirector's driver: Chad Stahelski
Jerome Wheelerspecialised driver

Muzyka:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Chris Brownmusic finance executive
Justin Caine Burnettadditional music
Darrell Halltemp music editor
Richard Hendersonmusic editor
Joanne HigginbottomScore Supervisor
John Houlihanmusic supervisor
Richie Kohantrailer composer
Jen Monnarmusic editor
Joel J. Richardcomposer: theme music / musician: mandolin
Gil Sharonemusician: drum kit
Ryan Svendsenmanager: film music

Edycja Materiałów:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Nicholas Blancarteeditorial post-production assistant
Jill Bogdanowiczsenior digital colorist
Rick Derbyfirst assistant editor
Eric Van Dyn Hovenpost-production assistant
Kimberly Hustonvisual effects editor
Danny Keefeassistant colorist
Kevin Kroutcolorist: dailies
Lp Langloisdailies assistant - reshoots
Cara Maniseeditorial operations
Stephen F. Newnamfinishing producer
Kimi Rosenthalpost-production coordinator
Chris Tonickfirst assistant editor
Paolo Verruccicolorist dailies: Italy - Rome
Matthew Evan Walshpost-production coordinator
Thom Whiteheadfinish editor

Garderoba:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Marco Alzarimain cast set supervisor (Italy)
Costanza Bastantiset costumer italy
Lawrence Belltailor
Frieda Basso Boccabellaprincipal costumer Italy
Viviana Crosatodaily crowd costumier
Troy Davidhead textile artist
Zakiya Dennisset costumer
Carmegie Dupuyset costumer
Billie Jo Fishertailor
Jill Flowerscostume supervisor
Augusto Grassicostume supervisor
Myriam Hanahemcostume assistant
Brian Hemesathassistant costume designer
Matthew Hemesathassistant costume designer
Monika Herédidresser
Eldar Iskandarovset costumer
Guylaine Lafleurpersonal dresser: Mr. Reeves, Montreal
Carmia Marshallkey costumer
Erick Martinezcostume supervisor
Carlotta Moricciset costumer italy
Alessia Pierantonicostume coordinator
Gilberto Sienacostumer / set costumer
Paul Thompsonkey costumer
Simone Carlo Toniato Tososet costumer italy
Taylor WhiteCostume Coordinator
Brandon Michael Currietailor (uncredited)

Pozostała Ekipa:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Jeffrey Adamremote drive tech
Piluso Alicefiling clerk
Diana Ascherpost production accountant: trevanna post
Stephanie Aubinassistant accountant
Ricky Barksdalestand-in for mr reddick
Aaron Beckermain & end title design
Thomas Biancofinancial controller
Nicholas Blancartesubtitle design by
Nick Bommer1st Assistant Accountant
Rebecca Boothassistant: Mr. Pugini, Italy
Nicholas Boydproduction assistant
Billy Brennankey production assistant
Jamie Bucknerproduction coordinator
Stephen P. Cannonset medic
Nando Cartocciassistant: Mr. Bernacchi, Italy
Richard Clineproduction assistant
Aaron Cohentactical firearms trainer: Keanu Reeves
Ami CohenProduction Department Director
Carmela Compagnoneproduction accountant: Italy
Greg Contaldiproduction assistant
Jennifer Kristin Coxassistant to Mr. Melnik: Summit Entertainment
Gina M. Craneproduct placement coordinator
Kitty Crystalstand-in (as Crystal Lonneberg)
John DeSimoneproduction supervisor
Yves Desjardinsproduction coordinator: Montreal
Willy Fasoproduction coordinator: Italy
Frances Fioreunit publicist
Jonathan Fuhrmanexecutive in charge of business affairs
Ivan Furlanadditional set production assistant
Rosa Garcespayroll accountant
Carlos A. Garciadialect coach
Mathieu Gauvinproduction assistant
Sean Gayaccounts clerk
Dana Gillsassistant: Mr. Paseornek
Brandon Goldproduction assistant
Gerik Goochproduction assistant
Eddie Griscoarmourer: Italy
Pierre Guevremontproduction accountant
Andrew Hamilton Harrisproduction assistant
Margaret Horning2nd assistant accountant
Jean-Patrick Josephspecial equipment supplier
Kris Karcherproduction assistant
Olivia Kavanaughproduction assistant
Kim Krafskyanimal wrangler
Mackey Landyproduction assistant
Madison Lantinganimal trainer
Jonah LeachAcquisitions & Co-Productions Team
King Leeproduction assistant
Jason Leonepersonal security: Mr. Reeves
Cindy Shin-Iun Lipayroll clerk
George A. MacDonaldassistant: Mr. Bernacchi
Connie Mangilinpayroll accountant
Alan Manzo Becerraadditional production assistant
Thomas Mariesproduction assistant
Nestor L. Marmolproduction assistant (as Nestor Marmol)
Mb X. McClainproduction assistant
Yedeedya Mellmanproduction assistant
Robert M. Melnikpresident of business affairs: Lionsgate
Marianne Messier Petittravel coordinator: Montreal reshoot
Curtis A. MillerVice President of Production: Lions Gate Films Inc.
Steven Mioskuproduction assistant
Jane Neimanassistant: Ms. Lee
Jessica Norrisstaff production assistant
Peter John Ocasioproduction assistant: construction department
Michael Paseornekpresident of production
Carl Pedregalhead of feature post production
Serena Peirassovendors accountant: Italy
Aurelie Poirierproduction assistant
Justin Powellsenior post production coordinator
Timothy Scott Ralstonscreening operations executive
Melisa Reschassistant: Common
Matthew Rignanesesecond assistant accountant
Frank Riveraproduction staff
Nikki Robbinsassistant: Mr. Reeves
Amanda Sanchezproduction assistant
Joe Saulinoproduction assistant
Annalisa Schmidtravel coordinator
Erin Schruttproduction assistant
Shane B. Scottscript supervisor
Alex Scriccostaff production assistant
Shawn Sendioproduction coordinator
Chelsea Sicilianoset pa
Macy Silvermanassistant to producers: Montreal
Donna SloanPresident, Physical Production, Motion Picture Group: Lionsgate Entertainment
Barney Slobodinassistant: Mr. Iwanyk
Cody Smithanimal coordinator
Massimo Soriaassistant: Mr. Iwanyk, Italy
Philip J. Strinabusiness & legal affairs: Lions Gate
Anna Swandostaff production assistant
Andrea Tolomeidata entry
Benn Wiebesafety officer
Elizabeth Zackheimdialog coach
Leslie Zakscript supervisor: second unit
Melissa Zeiglerassistant: Mr. Stahelski
Jordan Theodoreproduction assistant: stunts & second unit (uncredited)
Daniel Yi4D Motion Editor (uncredited)

Specjalne Podziękowania:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Mickey Lee Jonesspecial thanks
Buddy Patrickvery special thanks
Brian Richardsin memoriam

Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

  • Załóż swoje konto
  • Karta Do Kultury

    Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
    *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
    *dodawać je do ulubionych
    *polecać innym czytelnikom
    *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
    *listować pozycje, które posiadasz
    *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
    Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!