Strażnicy Galaktyki vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

Reżyser: James Gunn

Scenariusz: Dan Abnett, James Gunn

Gatunek: Akcja | Przygodowy | Sci-Fi

Premiera: 2017-05-05

Premiera w Polsce: 2017-05-05

Kraj: USA

Język: Angielski

Budżet: $200,000,000

Zarobił: $369,871,015

Na Podstawie: Dan Abnett (komiks) Andy Lanning (komiks)

Zarys fabuły

Grupa najbardziej niesubordynowanych outsiderów w galaktyce penetruje odległe zakątki kosmosu, próbując rozwikłać zagadkę pochodzenia jednego z jej członków, Petera Quilla aka Star Lord. Niegdysiejsi wrogowie staną się ich sprzymierzeńcami, a w nieustannie powiększającym się filmowym uniwersum Marvela zagoszczą nowe postacie znane z kart komiksu. 

Zdjęcia:

Ciekawostki:

Role

Matthew McConaughey otrzymał propozycję wcielenia się w postać Ego, jednak ją odrzucił, ponieważ chciał zagrać Waltera Padicka w filmie "Mroczna Wieża".


Do roli Ego byli brani pod uwagę Gary Oldman, Viggo Mortensen, Christoph Waltz, Christopher Plummer, Max von Sydow i Liam Neeson.


James Gunn ujawnił, że on oraz Kevin Feige chcieli, aby David Bowie pojawił się w drugiej części w roli cameo. Niestety w ich planach przeszkodziła im niespodziewana śmierć aktora 10 stycznia 2016 roku.


Z powodu napiętego harmonogramu w filmie nie pojawił się John C. Reilly.


Simon Williams (Wonder Man) i Tony Stark (Iron Man) mieli otrzymać małe role w tym filmie, jednak zostali wycięci przez ograniczenia czasowe.


Elizabeth Debicki została obsadzona jako Ayesha z powodu jej wzrostu - 191 cm. Podczas filmowania nosiła buty z grubą podeszwą, aby dodatkowo zwiększyć jej wzrost do 201 cm.


Nakręcone sceny z Glenn Close w roli Novy Prime zostały wycięte z filmu przez ograniczenia czasowe.

Miejsca

Film kręcono w Atlancie, Fayetteville i Cartersville (Georgia, USA). 

Inne

Według pierwotnej wersji scenariusza Adam Warlock był obecny w fabule. Postać znana fanom komiksów Marvela ostatecznie została skasowana z filmu, ponieważ reżyser zdał sobie sprawę, że nie ma miejsca w scenariuszu na kolejnego bohatera.


James Gunn sprowadził twórcę obrazów fraktalnych - Hala Tenny'ego, który pomógł projektować planetę Ego.


Podczas wysyłania materiałów promocyjnych, takich jak plakaty i banery, film otrzymał fałszywą nazwę "Level Up", aby zniechęcić do kradzieży.

Obsada:

Chris Pratt

Chris Pratt

Peter Quill / Star-Lord
Zoe Saldana

Zoe Saldana

Gamora
Dave Bautista

Dave Bautista

Drax
Vin Diesel

Vin Diesel

Baby Groot
Bradley Cooper

Bradley Cooper

Rocket
Michael Rooker

Michael Rooker

Yondu
Karen Gillan

Karen Gillan

Nebula
Pom Klementieff

Pom Klementieff

Mantis
Sylvester Stallone

Sylvester Stallone

Stakar Ogord
Kurt Russell

Kurt Russell

Ego
Elizabeth Debicki

Elizabeth Debicki

Ayesha
Chris Sullivan

Chris Sullivan

Taserface
Sean Gunn

Sean Gunn

Kraglin / On-Set Rocket
Tommy Flanagan

Tommy Flanagan

Tullk
Laura Haddock

Laura Haddock

Meredith Quill

Specyfikacja Techniczna

Runtime2 hr 16 min (136 min)
Sound MixDolby Digital | Dolby Surround 7.1 | 12-Track Digital Sound(IMAX 12 track) | IMAX 6-Track | Dolby Atmos
ColorColor (ACES)
Aspect Ratio1.90 : 1 (IMAX version: some scenes)  2.35 : 1
CameraLeica Summicron-C Lenses   Red Weapon Dragon Vista Vision, Panavision Primo 70 Lenses
LaboratoryPIX System, USA (additional digital dailies)  Shed [gb] (lab and dailies)  Technicolor (digital intermediate)
Negative FormatRedcode RAW
Cinematographic ProcessDigital Intermediate (4K) (master format)  Dolby Vision  Redcode RAW (8K) (source format)
Printed Film Format D-Cinema (also 3-D version)

Ekipa Filmowa:

Dystrybutor:

Disney


Ilustracja Muzyczna:

Tyler Bates


Kostiumograf:

Judianna Makovsky


Zdjęcia:

Henry Braham


Montaż:

Fred Raskin, Craig Wood


Zobacz więcej

Wytwórnia:

Marvel Studios, Walt Disney Pictures


Kierownik Castingu:

Sarah Finn


Scenograf:

Scott Chambliss


Dekoracje:

Lauri Gaffin, Jay Hart


Materiały do Scenariusza:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Dan Abnett(based on the Marvel comics by) &
Andy Lanning(based on the Marvel comics by)
Steve Englehart(Star-lord created by) and
Steve Gan(Star-lord created by)
Jim Starlin(Gamora and Drax created by)
Stan Lee(Groot created by) &
Larry Lieber(Groot created by) and
Jack Kirby(Groot created by)
Bill Mantlo(Rocket Raccoon created by) and
Keith Giffen(Rocket Raccoon created by)

Kierownictwo Artystyczne:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Elena Albanese
Ramsey Averysupervising art director
Vlad Bina
Steve Christensen(additional photography)
Jann K. Engel
Iain McFadyen
Harry E. Otto
Thomas Valentine
Haisu Wangasst art director

Charakteryzacje:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Amber Actaboskispecial makeup effects artist
Erica AkinLegacy Effects
Cary Ayersspecial makeup effects artist: Legacy Effects
Vivian Bakermakeup artist: Chris Pratt
Amanda Bianchispecial makeup effects artist
John Blakemakeup department head
Suzanna Boykinhair stylist
Merry Cammackmakeup effects lab technician
Matt Ceckiewiczspecial makeup effects artist
Emily Coughlinspecial makeup effects artist: Legacy Effects
Laura Dandridgespecial makeup effects artist
Michelle Diamantideshair stylist
Alexei Dmitiewkey prosthetics makeup: Legacy Effects (as Alexei O'Brien)
Benji Dovemakeup artist
Justin Faith Elliscontact lens tech
Tina Fabulickey hair stylist: for Legacy Effects
Jacqueline Fernandezmakeup artist
André Freitasmakeup artist
Camille Frienddepartment head hair stylist
Bruce Spaulding Fullerprosthetic painter: Legacy FX
Jessie Gambardellamakeup artist
Noel Hernandezmakeup artist
Jules Holdrenkey hair stylist
Will Huffspecial makeup effects artist
Nesrin Ismailmakeup artist
Kerrin Jacksonspecial makeup effects artist
Kate Katzprosthetic makeup crew: creature effects
Sandye Kayeadditional make up artist
Sean Kenneycontact lens tech
Kevin Kirkpatrickprosthetic makeup artist (Legacy Effects)
Jonah Levyspecial makeup effects artist: Legacy FX Artist
Dennis Liddiardpersonal makeup: Kurt Russell
Morgon Lindskogadditional makeup artist
Hagen Linssmakeup artist
Gaby Maciasmakeup artist
James MacKinnonspecial makeup effects artist
Donna Martinmakeup artist
Clayton Martinezspecial makeup effects technician: Legacy FX
Dani Maslaneymakeup artist
Mary L. Mastrohairstylist: Chris Pratt
Lindsay McAllisterhair stylist
Ashley McGuiremakeup artist
Mike Mekashspecial makeup effects artist
Myke Michaelsspecial makeup effects artist
Tracey L. Miller-Smithadditional makeup artist
Bart Mixonspecial makeup effects artist
Jon Moorespecial makeup effects artist: Dave Bautista
Jose Mora-PerezLegacy Effects
Devin Shayla Moralesmakeup artist
Teresa Morganhair stylist
Bill Myerkey makeup artist / special makeup effects artist
Christopher Allen Nelsonspecial makeup effects artist
Ralph A. Ochoahair stylist
Fawn Ortegamakeup artist
Emily Fiora ParksLegacy Effects
Travis Patesspecial makeup effects artist
Cristina Pattersoncontact lens painter
Valerie Pattersonmakeup artist
Ashley Plegermakeup artist
Robin Pritchardprosthetic make up artist to dave bautista (drax)
Bryan Reynoldsspecial makeup effects artist
Viola Rock2nd key make up artist
Ren Rohlingspecial makeup effects artist
Mark James Rossspecial makeup effects artist: Legacy sfx
Don Rutherfordmakeup artist
Aida Scufflemakeup artist
Matt Sprungerspecial makeup effects artist: Legacy Effects, Dave Bautista
Cale ThomasLegacy Effects
Jay Wejebeasst dept head / key makeup artist
LuAndra Whitehurstspecial makeup effects artist
Robert Wilsonhair stylist
Sabrina Wilsonspecial makeup effects artist
Mi Youngmakeup artist

producenci:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Victoria Alonsoexecutive producer
Louis D'Espositoexecutive producer
Kevin Feigeproducer (produced by)
David J. Grantco-producer
Simon Hattassociate producer
Nikolas Kordaexecutive producer
Stan Leeexecutive producer
Jonathan Schwartzexecutive producer
Lars P. Wintherco-producer

Zarządzanie Produkcją:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Thomas Hayslipunit production manager
Nikolas Kordaunit production manager
Nadia Paineproduction supervisor
Christopher Russellpost production executive

Drugi/Asystent Reżysera:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Katy Galowsecond second assistant director
Ryan J. Pezdircadditional second ad
Douglas Plassesecond assistant director
James Edward Tildenadditional second assistant director
Cody Williamssecond second assistant director
Lars P. Wintherfirst assistant director

Dział Artystyczny:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Nathan Alexanderprops
Frédéric Amblardset designer
Bryan Andrewsstoryboard artist
Chris Arnoldset designer
Jonathan Bachconcept artist
Jeffrey Beckset designer
Laurent Ben-Mimounconcept illustrator
Michael Biggiepainter
Jeanne Bijkerkscenic painter
Cameron Blakeassistant property master
Russell Bobbittproperty master
Travis Bobbittprops assistant
Tony Bohorquezconcept model maker
Robert Brennercarpenter
Maxwell Brittonset dresser
Jonathan Burdeshawsculpting gang boss
Susan A. Buriggraphic designer
Andrea Carterart department coordinator: additional photography
Robert Castillostoryboard artist: promo team
Kevin Chenconcept artist
Aric Chengset designer
David CohenMold Shop Supervisor
Jack Corneliusset dec gang boss
Rebecca Cornwallsculptor
Duncan Crawfordsculptor
Tim Croshawset designer
Kevin Crossset designer
Nick S. Crossset designer
Mick Cummingsset decoration buyer
Gerald D'Onofriosculptor
Darrin Denlingerstoryboard/animatics artist
John Dickensonconcept art/production art
Chris Donioprop maker
Andrea Dopasoconcept artist
Val Drakesculptor
John David Duncanart department assisstant
Patrick Dunn-Bakerset designer
John Eavesconcept artist
Dan Engleconcept model maker
Maurice Steve Escobedoplasterer
Kasra Farahaniconcept artist
Robert Fechtmanset designer
Tim Flatteryconcept artist
Andrew P. Floresonset painter
Matthew Lee Floryfabricator
Gerard Forrestgeneral foreman
Daniel Frankassistant art director
Jeff Frostconcept model maker
Rodney Fuentebellaconcept illustrator
Kenneth Garrettsculptor: additional photography
Philippe Gaulierconcept artist: Method Studios
Joey Genitempostand-by painter (reshoots)
Jared Patrick Gerbigassistant art dept. coordinator
Martin J. Gibbonswelding supervisor
Daniel J. GilloolyGreens Coordinator
Cary Goengreensmen: Greensman
William Gouinlocksculptor
Kaitlyn Hambyutility gangboss
Rob Hambypropmaker foreman
Mikel Handsset dresser: re-shoot
Sean Hargreaveslead concept designer / senior concept designer
Gabe Harringtonpainter foreman
Jeffrey Harrisconstruction foreman
Frank J. Hartprop maker
Brock Helferset dressing foreman
Bryan Wilson Hembreeutility
Josh Hermandigital sculptor
Russell Hightowerutility gangboss
Joseph Hiuraset designer
Anthony Holbrookscenic artist
Kevin Houlihanassistant art director
George Hullconceptual designer
Kory Isonconstruction utility
David Jamessculptor
Scott Johnsonon-set dresser
Ian Joynerconcept artist
Tex Kadonagaset designer
Anthony Karlicpaint coordinator: reshoots
Barry Keenanconcept art td: weta digital
Bria Kinterset designer
Kenji Kondoset dressing shop foreman
David Krentzstoryboard artist
Nathan Krochmalset designer
Michael Kutschecharacter designer
April LaBrancheset decoration coordinator
Blade Ladishset dresser
Steven Ladishgangboss
Brent Lambertset designer
Riki LeCoteyprops
Scott LukowskiConcept Artist
Jess Madiaart assistant
Christine Mahunasculptor
Jerad Marantzconcept artist
Victor James Martinezconcept designer
Ron Masonset designer
Richard F. Maysdigital set designer: additional photography
Bryan McBriengreens gang boss
Stacey S. McIntoshconstruction coordinator
Gage J. Meyerprop maker (as Gage Meyer)
Jim Meyermill foreman
Sebastian Meyerconcept illustrator
Sam Michlapconcept designer
James Millerlead sculptor
Clarissa Mobleyset dresser
John Moredockset designer
John Naehrlichleadman
Luca Nemolatoconcept artist
Till Nowakconcept artist
Pat Oldknowprops
Sam Pageset designer
Katina Parhamscenic artist
Andy Parkvisual development supervisor
Thibault Pelletierart department
Courtney Pickensset dec assistant
Whitney Pickensproperty administrator
Norah Plumsculptor
Andrew Reederset designer
Alexander K. Ribaset dresser
James Rothwellanimatic artist
T.J. Rottenberggreensman
Ismael Salcedodigital sculptor: 3D Modeler
Billy Salsbergspecial effects
Joshua Sankardigital asset manager
Ralph Sarabiapaint forman
Craig Sellarsconcept illustrator
Christopher Sempeart assistant
Randy Severinoset dresser
Brook Shafergangboss
Dean Sherriffconcept artist
Edward Skadesculptor
Easton Smithset designer
Steven Spelmanprops
Shannon Stecykpaint foreman
Gordon Stotzart department assistant: additional photography
Jim Stubblefieldassistant property master
Holly Sudduthdrapery foreperson
Eric Sundahlset designer
Ed Symonset designer
Jackson Szesenior illustrator
Hal Tennyconcept artist
Yolande Thameset designer
Justin Trudeauset designer
Vasil Vasilevpropmaker foreman
Cuitlahuac Morales Velazquezsculptor
James Bryant Wactorpropmaker foreman
C.L. Warddigital set designer
Jep Wyattart department assistant
Christine Youngstromart department coordinator
Robert Zavalapropmaker foreperson

Dźwięk:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
David Acordsound designer / supervising sound editor
Francis Aitkenengineering services: Skywalker Sound
Ian Benderboom operator: second unit
Christopher Boyesre-recording mixer
Greg Crawfordadr mixer
Scott Curtisfoley mixer
Jorge Del Vallesound utility: additional
Christopher Flickfoley supervisor
Kevin Froinesadditional mix technician
Chris Gilessound mixer: second unit
Lee Gilmoresound effects editor
Julian Grahamvoice over artist
Lora Hirschbergre-recording mixer
Jeffrey A. Humphreysboom operator
David Husbysound mixer LA unit
Jeff Kingassistant re-recording mixer
Lisa J. Levineadditional adr supervisor
Jason C. Lewis2nd boom operator
Lee Orloffsound mixer
David Peiferdigital editorial support
Jacob Riehlefirst assistant sound editor
Shelley Rodenfoley artist
Carl Rohrsepk sound mixer
Brad Semenoffdialogue/adr editor
Addison Teaguesound designer / supervising sound editor
Dave Wilsonadr mixer
Katy Woodsupervising ADR & dialogue editor

Efekty Specjalne:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Jasper Andersonartist: Legacy Effects
Heidi Beersscenic artist
Rachel Biancullivfx production coordinator
Roland Blancaflorspecial effects technician
Jason Tate Brownspecial effects technician
Marshall T. Broylesspecial effects technician
Matt Dengelspecial effects technician
Steven Carlton Fickespecial effects foreman
Damian Fishermold shop supervisor
Allison Gainzaspecial effects technician
Jason Hansenspecial effects coordinator: additional photography, Los Angeles
Adam Heinisspecial effects coordinator
Kerrin Jacksonspecial effects makeup
Julian Ledgerspecial effects makeup
Lindsay MacGowanprosthetic make up supervisor: legacy effects
Shane Mahanprosthetic make up supervisor: legacy effects
David Merrittmodel shop supervisor: legacy effects
John RosengrantLegacy Effects Supervisor
Nagita Salsberryspecial effects assistant
Alan ScottLegacy Effects Supervisor
Kimberly ScottLegacy Effects Admin
Daniel Sudickspecial effects supervisor (as Dan Sudick)
Gazal Tabrizipourcontact lens technician: special effects makeup / special effects contact lens technician
Michael A. Ticespecial effects technician
Tim Walkeyspecial effects foreman
Damon WeathersLegacy Effects Studio Coordinator
Shawn Windischspecial effects technician
Thomas Zellspecial effects technician

Efekty Wizualne:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Shaun Friedberg 'Pyrokinesis'senior motion r&d technical director
Owyn AbramCreature FX TD: Framestore
Hector Aguirreprevisualization artist: The Third Floor
Yunmi Ahnroto: paint artist: Method Studios
Matt Akeystereoscopic executive producer
Amer Alameddinerigging td: Method Studios
Dennis Albusrender/fx pipeline td: Trixter
Corey Allensenior paint artist: stereo d
Ryan Allenstereo compositor: Stereo D
Scott Allenrender farm supervisor
Richard Almodovarprevisualization artist: The Third Floor (as Richard Almodover)
Kiril Altakovlighting td
Lise-Marie AmarVFX Production Assistant: framestore
Ohkba Ameziane-Hassanifur groomer:weta digital
Sebastian Ampuerosupport engineer: animal logic
Mats Anderssonfx td: Trixter
Kris Andrewscharacter rigging td
Alina Anonmatte painter: Method Studios
Samir Ansarilook development artist: Framestore, London
Raul Arellanodigital artist
Taylor Armstrongstereo compositor: Southbay
Vaughn Arnuproto and paint supervisor
Jyoti Aroraroto paint artist: Method Studios
Félix Arsenaultmodeler: Framestore
Radu Arsithcg supervisor: Trixter
Paul Ashallmatchmove artist: framestore
Sam Ashford-Rowevisual effects coordinator
Mike Aslinanimator
Elias Attodigital artist
Rob Aufx artist
Remus Avrampipeline engineer: Trixter
Kunal Ayerlighting artist
Mathieu Bacchousstereo paint artist: Stereo D
Jessica Bagbyelement qc
Lonni Bahrcompositor: Trixter
Marcus Baindigital artist: Animal Logic
Michael Bainshader td: weta digital
Kamaljit Bainsjunior compositor: Trixter
Garry Bakerpurchasing & asset management officer: animal logic
James Bakerprevisualization supervisor: The Third Floor, Inc
Shamus Bakermodeller: Weta Digital
Priyanka Balasubramanianvisual effects producer: BOT VFX
Per Balayfx artist: ScanlineVFX
Jon Baldwinprevisualization artist: The Third Floor
Niccolò Barberocompositor: Trixter Film
Harry Bardakcg supervisor
Jason Barlowtechnical director: Weta
Manuel Barrerodigital compositor: framestore
Pharoah Barrettvisual effects artist: the third floor inc
Ryan Basadigital artist
Jessica BascomSenior Paint Artist: weta digital
Lee Baskervilletexture artist
Jason Bathvisual effects producer: Animal Logic
Daniel Battpaint and roto: framestore
Mark Battlestereoscopic qc artist
Aaron Baudineffects technical director
Bayard Baudoinmodeller: weta digital
Scott E. Baxtersenior paint artist
Lucy Beelerrotoscoping: Weta Digital
Hugh Behroozyvisual effects
Alexandre Belbarisenior character animator: Trixter
Janelle M. Bellsequence manager: weta digital
Natasha Belleassistant technical director: weta digital
Gregory Belliscamera technical director: Weta Digital
Jean-Bastien Bellotdigital compositor
Nathan Bennerstereo compositor
Ricardo Benniassistant motion capture editor
Brian N. Bentleytechnical director
Chris Berrypaint & roto artist: Framestore
Alessio Bertottivisual effects artist
Aaron D. Beyervisual effects artist
Babak Bina3d generalist
Aevar Bjarnasonvisual effects artist
Michael Blainsenior research and development engineer
Sandro Blattnercompositing supervisor: Method Studios LA
James Bleakleydigital artist
Stephen A. Blochprevisualization artist: The Third Floor
David Bobichoncompositor: Trixter
Dan Bodensteineffects artist: method studios
Ioan Boieriusenior effects technical director: ScanlineVFX
Ella Boliverdigital compositor: weta digital
Sebastian Bommersheimdigital compositor: Weta Digital
Alex Bonaccistereoscopic compositor
Scott Beharrell Bonoanimator: Trixter
Harsh Borahsenior creature modeler: Framestore
Julia Bordeaudigital/conceptual artist
Mateusz Borkowskimatchmove artist: framestore
Jelmer Boskmavisual effects supervisor: Scanline VFX
Florian Bouryrigging artist: framestore
Mikaella Bouzaglovisual effects coordinator
Moss Bowering-Scottsequence coordinator: weta digital
Jamie Bowersvisual effects artist (texture artist: Method Studios)
John Bowerscompositor
Tim Boxsurfacing artist
Christine Boycompositor: Trixter
Markus Brackelmannconcept artist: Trixter
Adam BradleyRotoscope HOD: Weta Digital
Alex Branton2d pipeline supervisor
Elliott Brennansenior compositor: Method Studios
Sarah Brimsvisual effects production coordinator: Animal Logic
Lucas Brinkmantech support: Method StudiosVancouver
Jason Brownprevisualization artist: The Third Floor
Jason Timothy Brownfx td
Kari Brownlead effects technical director: Framestore
Alexander T.H. Brownevisual effects artist
Simone Brunilighting & lookdev technical director / lighting & lookdev technical director: framestore
Alexander Bucknellmatchmove
Lukasz Bukowieckivfx editor: framestore
Charles Bunnagdigital colorist: Technicolor
Lersak Bunupuradahmodeling supervisor: Method Studios
Dominik Burbaumrigger and generalist: Trixter
Andy Burmeisterlead camera technical director: weta digital
Henry Bushpipeline td
Jake Bushpaint and roto artist: framestore
Sam Buysdigital asset manager: weta digital
Anita Börcsökmatte painter: Trixter
Tony Cabreraprevisualization artist: The Third Floor
Djordje Cakovandigital modeler: Weta Digital
Francesc Camosvisual effects artist
Andy Campionproduction coordinator: weta digital
Alexander Cantonproduction assistant: layout: Weta Digital
Miguel Carballaldigital compositor: weta digital
Tiago Cariberender wrangler
Anna-Lena Carlcreature department production manager: Weta Digital
Brian Carneypostvisualization lead: The Third Floor
Damien Carrvisual effects associate producer: Marvel Studios
Jessica Carringtonvisual effects coordinator
Owen Carrolldigital compositor
Claudia Carvalhocloth/hair td
Gerardo Castellanosvisual effects artist
Miguel Castrillovisual effects artist
Enrique Sandoval Castrodigital compositor: Scanline VFX
Maxime Cazalycreature effects technical director: Framestore
Jake Cenaccamera technical director: Weta Digital
Jean-Simon Chabotanimator: Weta Digital
Martina Chakarovavfx producer
Scott Chamberscompositing supervisor: WETA Digital
Johnny ChanPaint and Rotoscope artist: Weta Digital
Matthew Chanstereo compositor
Matthew Chandlerenvironments technical director
Vincent Changcompositor: Method Studios
Josh James ChappellLead Matchmove TD
Diane Charlerygeneralist: Method Studios
Meagan Chechalkproduction coordinator
Anwei Chenvisual effects coordinator: Lola VFX
Tim Chengvisual effects artist: digital painter
Jon Chessonsenior compositor: Method Studios
Alfonso Chinvisual effects
Rachan Chirarattanakornkulvisual effects
Giuseppe Chisaricreature td: weta digital
Jean Choivisual effects artist
David Choweffects artist: Method Studios
Zaria Chowdhurydepth artist: stereo d
Erik Christensenenvironment modeler: weta digital
Christian Lik Shan Chudigital artist
Johnson Chuangfx td: Method Studios
Marty T.C. ChungPaint and Rotoscope artist: Weta Digital
Simone Cilianivisual effects TD: framestore
Alessandro Cioffivfx supervisor: Trixter
Suzanne Cipollettiprevisualization artist: The Third Floor
Danny Clarkprevisualization artist: The Third Floor
Craig D. Clarkesenior layout TD: Weta Digital
Trent Clausvisual effects supervisor: Lola VFX
Alex Coblecompositor: Animal Logic
Michael Coldeweyceo: Trixter
Tamira Coldeweyproduction secretary: Trixter
Lara Collinsroto & paint artist
Dustin Colsonvisual effects artist
Carlos Conceicaodigital compositor: scanline
Matt Conwaymatte painter: Method Studios
Chris Cooklead modeler: Framestore
Vernessa Cookmotion editor
Shane Coopersenior r&d engineer
Matt Corderocompositor
Tyler Cordovavisual effects production manager
Miquel Àngel Corominas Plafx technical director: Trixter
Tommaso Coronalead compositor: Weta Digital
Juan Francisco Correa Diazrigger: Framestore (as Juan Diaz)
Adrian Corseivfx supervisor: Trixter
Danielle Costavisual effects executive
Ryan Costervisual effects artist
Jadrien Cousenssenior matte painter/concept artist
Sarah Cowheyvirtual art dept production coordinator: Weta Digital
David Cranestereoscopic compositor
Mathew Crispdigital paint/rotoscoping lead
Matthew Crnichvisual effects supervisor
Jim Croasdalesenior paint artist: weta digital
Ryan Croninsenior animator: Weta Digital
Steve Croninsenior paint artist: Weta Digital / texture artist: Weta Digital
Nicholas Crossdigital artist
Aaron Cubissenior visual effects editor: Weta Digital Ltd
Jaime Burés Cucosenior nuke technical director
Alex Cummingdigital compositor
Elliesse Cuniffproduction coordinator
David Cunninghamcg supervisor
Sanchia Currievfx coordinator: Trixter
Sean Cushingvisual effects executive producer
Noelle CyrStereo Manager: Stereo D
Marc Czerwiecdigital compositor: Framestore
Anthony D'Agostinodigital compositor: Scanline VFX
Marcello Da Silvacamera technical director: weta digital
Heidi Dahledigital compositor: Framestore
Andreas Dahncompositor: Trixter
Tobias Danbotexture artist
Ashish Danisenior matte painter & environments: method studios
Philipp Dannersenior compositor: Trixter
Cole Darbyvisual effects coordinator: marvel studios
Cory Darough-Hardekopfdigital modeler: Method Studios
Brad Darrowstereoscopic supervisor
Jaroslaw DawidziukEffects Technical Director
Christopher Dayrender wrangler: animal logic
Carlos Patrick De Leonvisual effects artist
Jake Dee-McKoysenior production coordinator: Stereo D
Richard DeFornoprevisualization artist: The Third Floor
Sylvain Degrottecg supervisor
Christian Deißpipeline supervisor: Scanline VFX
Lynn Dekkerlighting technical director: Framestore
Marianne Del Rosariostereo compositor: Stereo D
Michelle Del Rosarioprevisualization artist: The Third Floor
Jonathan Desaulnierspaint & roto artist: Framestore
David Desplatmodeler
Rustin Devendorfstereoscopic technical director: StereoD
Joshua Devenyistereo compositor: stereo d
Navdeep Dhamusystems and pipeline, Framestore
Fabrice Di Ciccolighting technical director
Joe DiCesaredigital matte painter: Method Studios
Michael Dillondi producer
Andrei Dimitriucompositor: Trixter
Ernest Diosdigital compositor
Andrew Dohanstereoscopic compositor
Jonny Doigvisual effects producer: weta digital
Belen Sousa Domínguezrotomation artist: Trixter
Francesc Donairedigital compositor: Framestore
Andrea Dongomodeler
Thomas Dotheijassistant technical director: Framestore
Kristen DrewskiAsset Department Manager
Chems Eddine Drouichasset creation artist: Trixter
Przemek Dudaconcept artist: Trixter
Elisabeth Dugnasframestore
Hugo Durand-Mermetdigital compositor: Framestore
William Dwellylayout technical director: Scanline VFX
Ümit Dönmezanimator: Trixter
Kade Ecksteindigital compositor
Christopher Edwardsprevisualization creative supervisor: The Third Floor
Michael Eichnerfx artist: Trixter
Oliver Eikhoffvisual effects production manager: ScanlineVFX Munich
Erik Elizaldepipeline atd: Method Studios
Marc Ellisprevisualization artist: The Third Floor
Jack ElworthyCapture Lab TD: Framestore
Jordan Emerickprevisualization artist: The Third Floor
Luke Emrosesenior rendering programmer
Leon Anthony Enriquezcharacter modeller / facial shape artist
Valentina Ercolanisenior rigger
Selcuk Ergenlead effects technical director: Framestore
Bryce Ericksonprevisualization artist: The Third Floor
Todd Ericksonprevisualization artist: The Third Floor
Vladislav Ermakovdigital compositor
Verónica Granadero Estradarotomation artist: Trixter
Raggini Evapipeline technical director
Jason Evankovisual effects: compositor
Robert E. Evansvisual effects producer
Peter Evemymatchmove artist
Paul Faeldostereo compositor
Lawrence Faganspydercam flight control
Liam Farnhamlayout technical director: Weta Digital
Luca Fascionehead of rendering
Peter Fastbomroto & paint artist: Scanline VFX
Jonathan Fawknervisual effects supervisor: framestore
Dan Feinsteincompositor: Scanline VFX
Chloe Feodoroffvisual effects coordinator
Matthew Fernandezvfx coordinator: Trixter
Victor Manuel Fernandezlead stereoscopic compositor
Lauren Fernandez-Morrelldigital artist
Domenico Ferrarolighting td
George Ferrisstereoscopic compositor: Stereo D
Tom Ferstllead rigger: framestore
Kiel Figginssenior animator: Framestore
Tommaso Fiorettidigital compositor: Framestore
Ryan Fiskstereo production supervisor: Stereo D
Colas Fiszmanpipeline td
Matt Fitzgeraldsenior modeller
Jane Fletcherdigital asset manager: weta digital
Ryan Flickvfx associate producer: Scanline VFX
Juan Floressenior finishing assist: Technicolor
Ashleigh Flynnproduction assistant: Art: Weta Digital
Les Foorlead element qc artist
Karl Formanderprevisualization artist: The Third Floor
Luis Fosfx technical director: framestore
Ludovic FoucheSenior Camera TD
Tobias Frankconcept artist: Trixter
David E. Franksassociate digital-intermediate finishing artist
Eduardo Franzprevisualization artist: The Third Floor
Guillaume Françoislead look development artist
Jorge Sanchez Fresnodigital compositor: framestore
Mara Fröhlichvfx production manager: Trixter
Lisa Funkeldigital compositor: framestore
Aron Galabuzidigital compositor: method studios
Carlos Galan IVstereoscopic 3d technical coordinator
Jason Galeonlead lighting TD: Weta Digital
Micah Gallagherlead compositor: ScanlineVFX
Giancarlo Gallinoroenvironments technical director
Jason Gandhiresearch and development
Julio Tovar Garciastereoscopic compositor: stereo d
Abdel Halim Garesseffects technical director
Chris J. GerrardPaint Artist
Yub Raj Ghimiresystem administrator: Trixter
Jennifer Giandalonestudio coordinator: Exceptional Minds
Deborah Giarratanavisual effects executive
Ulf Gieselercharacter artist: Trixter
Matthew E. GillRoto Dept Manager
Jen Gillespier&d dept manager
Wouter Gilsingdigital compositor: Framestore
Oscar Gimenezcharacter modeler: Trixter
Kenneth Gimpelsonhead of assets research and development
Nicholas Glassonjr. modeler
Shane Goddardsupport engineer: animal logic
Sam Godfreydigital artist
David Godwinsenior lighter: Method Studios
Katie Godwinvfx recruiter: Method Studios
Cyrille Gohierdigital compositor: framestore
Michael Goldbergprevisualization editor
Jonathan Goldsmithstereoscopic producer
Adam Goldsteintexture artist
Filippo Golindigital compositor
Samuel Gononlighting technical director: framestore
Allen Gonzalesmatte painter method studios
Pam Gonzalespaint artist: Method Studios
Claudio GonzalezCloth TD
Juan Carlos Graciacg modeler: Trixter
Arthur GraffLead FX TD: Method Studios
Megan Grahamstereoscopic compositor
Anthony Grantasset lead: luma pictures
Kirk Gravattroto artist
Kari-Lyn Gravelproduction assistant: Stereo D
Michael Grawertprevisualization artist: The Third Floor
Meagan Greenroto paint artist: Luma Pictures
Itay Greenbergdigital compositor
Ryan Greenwoodstereo compositor
Kyle Greenyermodelling/character td: framestore
Josh Gridleyprevisualization artist: The Third Floor
Toby Grimedigital artist
Ryan GrobinsCG Artist
Lars Groegerenvironment modeler: weta digital
Michael Grundfx td: Trixter
Jakub Grygierdigital matte painter
Gina Guerrerojunior pipeline technical director: luma pictures
Luis Alejandro Guevaravfx line producer: method studios
Kathrin Güntherdigital paint artist: Weta Digital
Charlie Habananandadigital grading artist
Michael Habenichtlead compositing td: Trixter
Will Hackettclean up/roto artist
Jim Hagartyvisual effects artist
Bryan Hainesdigital compositor
James Daniel Hainesvisual effects artist: paint & roto
Christian Hainmülleraccountant: Trixter
Lisa Hallbauervisual effects coordinator
Martin Hallesenior fx technical director: Flowline artist
Megan Brittany Hamiltonvisual effects producer
Daniel Hammondsdigital compositor: Framestore
Nicholas Hampshirepipeline technical director
Ashlyn Hardievfx line producer
Luke Hardistydigital compositor
Paul Harlingdata wrangler
Cat Harrisvisual effects artist
Grant Harrislead animator: Trixter
Daniel Hartlehnertcompositor: Trixter
Toby Haruno(senior animator: Weta Digital)
John Hasbrookprevisualization artist: The Third Floor
Jasmin Haselvisual effects executive producer: ScanlineVFX Munich
Moritz Hauslereffects technical director / fx technical director
Patrick Hechtlead environment & dmp: Trixter
Mike F. Hedayativisual effects supervisor: Stereo D
Dan Hederprevisualization artist: The Third Floor
Samson Heffernansupport engineer: animal logic
Aria Heidaricompositor: Trixter
Volker Heisterbergcloth & fur td: Trixter
Jan Hektorcharacter fx lead: Trixter
Ethan Helmsstereoscopic compositor / visual effects
Quentin HemaDigital Paint HOD: Weta Digital
Heike Hendlcompositor: Trixter
Mathias Herbstertexture and shading artist: Trixter
Dennys Hermanlighting artist
Cody Hernandezprevisualization artist: The Third Floor
Martin Hessionlead texture artist: Framestore
Warwick Hewettvisual effects producer
Alexander Hewittanimator
Thomas Hieblermatte painter: Trixter
Laura J. Hillsenior compositor: Method Studios
Sebastian Hingstonmatchmove artist: Framestore
Claire Louise Hoeyroto paint artist
Dan Hoggvisual effects coordinator
Finlay Hoggcompositing artist: ScanlineVFX Munich
Alex HolcombeVFX Editor: Animal Logic
Jeremy Hollisvfx sequence manager: weta digital
Julie Holmeslead layout artist: ScanlineVFX
Mark L. Holmescamera technical director: Weta Digital
Ady Holtcreature fx td
Andrew Honackerprevisualization artist: The Third Floor
Courtney Hoopercompositing department coordinator: Weta Digital
Paul Hopkinsprevisualization artist: The Third Floor
Adam Hopperdigital compositor: framestore
Sam Horganpaint and roto artist: Framestore
Marc Horsfieldproduction technology
Seyed Ahmad Hosseinijunior pipeline td: Trixter
Andy Howellvisual effects
Venti Hristovavisual effects supervisor: Cantina Creative
Yifan Hulighting td: lookdev artist / lookdev artist: lighting td
Romain Hubertdigital compositor
Piotr Karol Hurnyjunior prep & roto artist: Trixter
Nicholas Hurstdigital compositor
Andrew Huttonvisual effects artist
Seona Hwangfx td: Weta Digital
Felix Hörleinfx artist: Trixter
Wahid Ibn Rezavfx production manager
Julius Ihlelead lighting & look dev artist: Trixter
Darko Ilievskirotoscoping artist
Nicholas Illingworthsenior effects technical director
Chris Ingersolldigital compositor
Paul Ingramlead environments technical director
Owen Jacksoncompositor
Sophie Jacksonvisual effects coordinator
Evan Jacobsstereoscopic supervisor
Lionel Jacobsdigital compositor
Cale Jacoxlead compositor: Method Studios
Prerana Jaiswaldigital artist: weta digital
Bhakar Jamescamera and performance supervisor
David P.I. Jamesvisual effects producer: method studios
Sabine Janetzkacompositor: Trixter
Seok Ryan Jangcompositor: scanline vfx
Woonha Jangprevisualization artist: The Third Floor
Daniel Jardinvisual effects artist: creature effect technical director
Montu Jariwalatechnical director: Method Studios
Carolina Jimenez Garcialayout technical director: Scanline
Zayn JinahStereoscopic Production Coordinator: Stereo D
Arthur Jingproxy 3D modeller: Weta Digital
Erik Johnsonstereoscopic artist
Gios JohnstonHead of Creatures (Weta Digital)
Danny Joneslead paint artist
Rory Jonesvisual effects coordinator
Megan Kay Jordanprevisualization coordinator: The Third Floor (as Megan Jordan)
Zack Judsonvisual effects artist
Masha Juergensdigital artist (as Mascha Jürgens)
Byung Gun Jungvisual effects artist
Malgorzata Kacaroto artist: Weta Digital
Fady Kadryfur groomer/modeler: weta digital
Steven Kaelinstereoscopic compositor
Nico Kahmanncharacter fx artist/cg artist: Trixter
Andrew Kalickiproduction coordinator: luma pictures
Chelsea Kammeyervisual effects line producer: Method Studios
Ceyhan Kapusuzfx td: Trixter
Scott Kassekertmodeler: Method Studios
Sandro Kathcompositing artist: ScanlineVFX Munich
Ian Kellydigital artist
Seth Kenlonvisual effects
Andrew Kennedystereoscopic technical director: Stereo D
Chris J. Kennydigital effects supervisor
Daniel Keplertechnical coordinator: Luma Pictures
Patrick Kernsenior animator: Trixter
Karthik Kesirajudigital compositor
Thorsten Kesseanimator: Trixter
Alex Khandigital compositor: Luma Pictures
Julia Kietzmanncompositor: Trixter
Ben Kilgorelead creature technical director
Bumjun Jeremy Kimcompositor: ScanlineVFX
Diana Kimfx td
Jia Kimsenior compositor: method studios
Nicholas Kimcompositor
Yuko Kimotodigital compositor: Framestore
Michel Kinfoussiasenior lookdev lighting artist: Method Studios
Ashleigh-Jean Kingrotoscope artist: Weta Digital
Guido Kirschcompositor: Trixter
Ryan Kirtackprevisualization artist: The Third Floor
Karly Klayborprevisualization coordinator: The Third Floor
Cathleen Kleinprep and paint artist: Trixter
Niels Kleinheinzcharacter/rigging td: Trixter
Martin Allan Klonervisual effects editor
Dorian Knappanimator: Trixter
Lily Knottvfx coordinator: Trixter
James Knowlesvisual effects coordinator
Helen Kokvisual effects line producer
Franz Koldigital compositor
Lenz Koldigital compositor: method studios
Allie Koppelhead of finance: The Third Floor
Nicolas Koubipipeline td: Scanline VFX
Hemanth Reddy Kovvuristereoscopic compositor
Makoto Koyamasenior animator: Weta Digita
Manfred Kraemerlead lighting td: weta digital
Dmitri Krasnokoutskishader technical director: Weta Digital
Simone Krausanimation supervisor: Trixter (as Simone Kraus Townsend)
Patrick Kreuserdigital compositor: Weta Digital
Robert Kriegelmatte painter: Trixter
Anna Krieglrigging td: Trixter
Yadu Krishnanroto paint artist / roto paint artist: Scanline VFX
Lon Krungtexture artist: Weta Digital
Alexey Kuchinskycompositor: Trixter
Satbir Singh Kukrejacompositor: Scanline VFX
Manish Magesh Kumarelement qc artist/depth artist: Stereo D
Dobromila Kutnakvisual effects artist
Jean-Marc Kycharacter animator: Trixter
Mounika Kyatamrotoscoping artist: Weta digital
Sebastian Küchmeistercg artist: ScanlineVFX Munich
Melissa Laframboise-Maillevisual effects artist: paint&roto
Kosta Lagiscamera lead
Sweekim Laishading td
Sabine Laimercompositing supervisor: Weta Digital
Damien Lamcg modeler: Scanline VFX
Juan Pablo Lampedigital compositor: weta digital
Alberto Landerosdigital compositor: Method Studios
Nathan Lanecamera technical director: Weta Digital
Felix Dario Langjunior lighting & look dev artist: Trixter
Roland Langschwertvisual effects supervisor: ScanlineVFX Munich
Carmen Lantsheerproduction secretary: Trixter
Martin Lappjunior fx houdini artist: Trixter
Yann Larochettecompositing supervisor
Nil Lasquetydigital compositor
Lorenzo Lavatellilead effects td: Weta Digital
Alex Laycompositing supervisor: animal logic
Dan Lazarowlighting artist: method studios
Herman Leeprevisualization artist: The Third Floor
Key Hyung Leefx td: weta digital
Sun Leematte painter: Lola VFX
Steven Lees-Smithsupport engineering supervisor: animal logic
Thomas Lefebvrelead compositor: Framestore
Charlie Lehmervisual effects pa
Niall Lenihanpipeline developer
Sergio Leonpipeline engineer: Trixter
Max Leonardvisual effects producer: Lola Visual Effects
Francis Leongcreature effects technical director: Framestore Montreal
Nicole Letawart dept. manager: weta digital
Jimmy Leungfx td: framestore
Josh Lewissupport engineer: animal logic
Maude Lewisprevisualization producer: The Third Floor
Aulo Licinioanimator
Seth Lickissstereoscopic compositor
Chi Jiajia Limrotoscope artist: Weta Digital
Jacys Cheng-Yu Linsenior fx technical director: Weta Digital
Xiong Lincharacter fx
Matej Lipnikhead of it department: Trixter
Konstantin Listratovvisual effects artist
Stefan Litterinilighting artist: animal logic
Simon Littlejohnlighting & fx td
Rachel Litzassistant visual effects editor: Method Studios
Michael Livcompositor: in-house
Patricia Llagunodigital compositor
Steven Loprevisualization artist: The Third Floor
Nick Lobbanmatchmove artist: Framestore
Jason Lockecamera lead
Jacqueline Lockleydigital compositor
Michael Lohrvisual effects artist
Gian Ignacio Lombardicompositing & lighting: Luma Pictures
Armando Lombardocompositor: Trixter
Justin Longlighting and look development td: Framestore
Javier Lopez Vegasystem administrator: Trixter
Daniel Lopezsupport engineer: animal logic
Gabriel Lopezdigital compositor: Framestore
Jordan Lucchinostereoscopic compositor
Jonathan Lyddon-Towlfx technical director
Daniel López-Izquierdodigital compositor: Trixter
Michael Löfflersenior pipeline td: ScanlineVFX
Susan Maintegration department manager: Method Studios
Daniel Macarinsequence visual effects supervisor: Weta Digital
Rob MacBriderotoscoping artist
Iwona Macesowiczvfx recruiter: Trixter
Peter Machucalead stereoscopic compositor
Esteban Ali Camacho Maciaspaint and roto (as Esteban Camacho)
Patrick Maddensupport engineer: animal logic
Gokul MahajanSr. Supervisor Finaling
Khoi Maistereoscopic compositor: Stereo D
Guillaume Mainvillelookdev td: Framestore
Carson Majorsrotoscope lead
Yael Majorslead stereoscopic compositor
Vincent Febriyanto Makstereo compositor: Stereo D
David Maldonadostereo compositor
Michael Maloneyimage pipeline supervisor: Marvel Studios
Samuel Maniscalcodigital artist: Animal Logic
Jade Mansuetoassets software developer: Weta Digital
Ali Maparvisual effects artist
Antoine Marbachhead of production: ScanlineVFX Munich
Giorgio Marinodigital compositor: Weta Digital
Oliver Markowskilook dev and lighting artist: Trixter
Jason Marlowsenior camera td
David Marmorvisual effects artist
Shaun Marnewickcamera td
Lluis Casals Marsolanimation technical director: Weta Digital
Graham Martinvfx production coordinator
Aldo Martinez Calzadillamodeler: Scanline VFX
Lidia Martinez Pradoanimation technical director: weta digital
Juan Martinezanimation artist: Trixter
Einar Martinsenmatte painter: Weta Digital
Riccardo Masciapaint & roto artist: framestore
Daniel James Masonmatchmove artist: method studios
Martin Matzederfx td: Trixter
Dominic Mayervfx editor: framestore
Graham McBridevisual effects artist
Kindra McCallvisual effects artist
Jamie McCarterlead puppet creature technical director
Daniel McCueprevisualization artist: The Third Floor
Riley McDougalltechnology projects manager: Method Studios
Brooke McGowanpaint and roto artist
Declan McGuirepipeline technical director
Ray McMastervisual effects supervisor
Michael McNeffprevisualization artist: The Third Floor
Quentin Meddatexture artist: Weta Digital
Gregory Medinavisual effects producer
Corbin Mehlvisual effects editor
Gabriela Mejiavisual effects artist
Hugo Melopaint and roto artist
Jie Mengeffects artist: Method Studios
Marco Meyercompositor: Trixter
Thomas Middletondigital compositor: Scanline VFX
Michel Mielkevisual effects executive producer: ScanlineVFX Munich
Amp Milleroffice administrator: scanline vfx
Scott Millerstudio manager: Scanline VFX
Seth F. Millerdigital paint artist: Weta Digital
Phillip Minterprevisualization artist: The Third Floor
Benjamin Moktardepth artist
Carlo Monaghancompositing supervisor: Method Studios
Mathew Monrolighting technical director
Carlos Montero Sánchezlighting technical director: framestore
Dan Mooresenior modeller
Eroc Morallssenior vfx artist
Hiroshi Moriprevisualization artist: The Third Floor
Paul Moriauxfx td: Method Studios
Claire Morriselement qc compositor
Eleanor Morrisanimation coordinator: weta digital
James Morrisseymatchmove artist: framestore
Andy Mowerdigital compositor
Matt MuellerSenior Head of Optical Department: Weta Digital
Susan Muellerstereoscopic 3d production coordinator
Mattia Munafòcharacter modeler: Trixter
Jeremy Munroprevisualization artist: The Third Floor
Nathalia Ruiz Murrayprevisualization coordinator: The Third Floor
Michael Mussatopipeline td: Trixter
Vanessa Mylchreestvisual effects artist
Jens Mårtenssondigital artist
Kristine Nadalvisual effects accountant
Jeff Nadwidnylead roto and paint artist: method studios
Rishikesh Nandlaskardigital modeller
Prasad Narseprevisualization artist: The Third Floor
Pierpaolo Navarinieffect technical director: Framestore
Pouyan Navidvisual effects artist
Brendan Naylorlighting technical director
Paula Nedermanvisual effects associate
Daniel Neesdigital artist
Kai Uwe Palacios Neffkecloth td: Trixter
Charlotte Nelsonhead of production: The Third Floor
Pete C. Newbauervisual effects artist
Martin Newcombesenior surfacing Artist
Gary Newmansenior texture artist: Framestore
Drew Nielsensenior visual effects coordinator
Katharina Nimmervollvisual effects coordinator (as Katharina 'Mimi' Nimmervoll)
Gary Nisbeteffects technical director: Framestore
Thomas Nittmannvisual effects producer: Lola Visual Effects
James P. Noontracking
Johan Nordensonlookdev td
Michael Northroto paint artist: Luma Pictures
Matthew Novakcg artist: Scanline VFX
Brian Nugentdigital compositor
David O'Donnell3d generalist: Trixter
Ken U. Ogbosenior roto/paint artist: Scanline VFX
Gerome Oldfieldmodeller: framestore
Felipe Olid Guerrerodigital compositor: framestore
Ray Ooisenior digital paint artist
Sam Osbornelead compositor
Raphael OsegueraRoto Department Manager
Conrad Ostwaldcompositor: Trixter
Lauralea Otissoftware developer: Marvel
Artur Owsnickimodeler: Framestore
Francisco Pachecoprevisualization artist: The Third Floor
Emiliano Padovanihead of shaders department: Weta Digital
Camille Palenidigital compositor: framestore
Eugene Palusomatchmover: and tracking
Guo Kun Panrender/data support: Framestore
Ming PanVFX Creative Art Supervisor: Method studios
Francisco Paoiesrender wrangler: Trixter
Leonardo Paolinidigital compositor: framestore
Michael Parkspostvis artist: the third floor
Jim Parsonssenior compositor
Dana Passarellastereoscopic compsitor
Matthew Patiencecompositor: Framestore
Allison Paulvisual effects coordinator
Paul H. Paulinovisual effects artist: Scanline VFX
Vasilis Pazionisvisual effects artist
Margaux Peachvisual effects coordinator: weta digital
Emily Peadvisual effects coordinator
Jessica Pearceproduction coordinator: stereo d
Bethany Pederson OnstadLead VFX artist: InHouse
Martin Pedreiracompositor: Trixter
Luca Pelegattadigital compositor: framestore
Cecile Peltierdigital compositor: framestore
Chris Pembersenior generalist
Jeff Penickcompositor
Miriam Peppersenior matchmove artist: Framestore
Daniel Perez3D Generalist: ScanlineVFX
Rebecca Perezsenior animator: method studios
Katrissa 'Kat' Petersonvisual effects coordinator
Dennis Petkovlead groom td: Framestore
Matteo Petriconedigital compositor: animal logic
Zaid Petrospaint & roto artist: framestore
Viktor Petrovassistant technical director
Goran Petrushevskipaint artist
Adam Pettigroveroto & paint artist
Ignacio B. Peñaanimator: weta digital
Nicholas Pfeifferfx artist: ScanlineVFX
Chi Phamvisual effects systems administrator
Niovi Phinopoulougroomer td & generalist: Trixter
Phets Phonasasr depth artist
Jason Phuadigital compositor
Brittany Piacentevisual effects artist
David Picardafx technical director: Weta Digital
Jan Piccartcompositor: Trixter
Tricia Pifervisual effects executive producer
Sergio Pintosenior lighting td: Method Studios
Luigi Pisciottavfx coordinator
Milen Piskuliyskitexture artist
Marine Poirsonlighting lead: Framestore
James Pollardroto artist
Pete Polyakovvisual effects artist
Miguel Poncedigital compositor
Samuel Porterassistant technical director: framestore
Cornelius Porzigfx supervisor: Weta Digital
Christian Poullaycamera technical director: Weta Digital
Ben Powdrellassistant visual effects editor: Weta Digital Ltd
Daniel Powterdata lead
Andrew Prescottvisual effects: data wrangler
Tim Prestondigital compositor: Framestore
Jaime Providorender technician: method studios
Derek N. Prusakpost production manager: Deluxe 3D/Stereo D
Ivan Prvuljlead fx artist: ScanlineVFX
Olivia Puchallajunior cg generalist: Trixter
Franzisca Puppevfx producer: Trixter
Risto Puukkosenior effects technical director: framestore
James Pypervisual effects artist
Simon Quachsenior visual effects artist: WETA Digital
Carlos Quijadadigital artist
Cesar Quijadasenior digital paint artist: Weta Digital
Jason Quintanacg supervisor: Framestore
Shane Rabeycompositor: animal logic
Chris Radcliffevisual effects artist: Modeling Supervisor
Michele Radersenior 3d modeler: Trixter
Arun Ram-Mohanshots: Weta Digital
Keerthana Ramanitechnical director
Pablovsky Ramos-Nievessenior lighting technical director: Scanline VFX
Kade Ramseydigital paint artist: Weta Digital
Jeff Ranasinghedigital compositor: Method Studios
Jonathan Ravagnanidigital artist
Kisholay Rayproduction coordinator: Deluxe StereoD
Monika Reeckaccounting assistant: Trixter
Siân Reesdigital matte painter: Framestore
Jan Reichmannvfx editor: Trixter
Mick Reiddigital paint artist: Weta Digital
Derek Reindigital compositor
Ti Renprevisualization artist: The Third Floor
Brett Reyengersenior compositor: Weta Digital
Jesse Reynoldsculture/production assistant: luma pictures
Marie Rheinschild-Jordanvisual effects producer
Andrew RichmondFX Department Manager
Johannes Richtervisual effects artist
Diego Riestrasenior compositor: Trixter
Brian Ripleydigital artist
Edwin Riveraadditional visual effects supervisor
Manuel Rivoirdigital compositor: Framestore
Clarence Robelloprevisualization artist: The Third Floor
Sylvain Roberteffects technical director: framestore
Paul Robertsassistant technical director
Joshua Robertsonpipeline td (as Josh Robertson)
Scott Robertsondigital effects artist
Filippo Robinofx artist: Trixter
Raymond Rodriguezcompositor
Shayne Rodwaysupport engineer: animal logic
Matt Roecompositor: animal logic
Chad Roenmodeling lead
Ryan Rogerslead lighting technical director
Ryan J. Rogersrigging supervisor / technical animation supervisor
Ryan D. Romerodigital artist (IMAX version)
Patric Roosvisual effects supervisor: Framestore
Martin Rosenkranzcompositor: Trixter
Benjamin Rossmatte painting artist: ScanlineVFX Munich
David Rossmodeller
Marc-Olivier Rouleaupipeline technical director
Julien Rousseaulead compositor: framestore
Samuel Rousseaupaint & roto artist: framestore
Craig Rowedigital compositor
Sean Rowefx td: method studios
Caitlin Rupertprevisualization artist: The Third Floor
Nicola Russianimator: Trixter
Naveen Sabesanlighting artist
Madalynn Rose Sadeghianproducer: Stereo D
Corin Sadliermatchmove artist
Christian Saenzsenior fx technical director: Method Studios
Sam Salekcompositor: Framestore
Clement Salibapaint & roto artist: framestore
Peter Saltercamera technical director
Mayur Samantlead creature effects technical director
Greg Sanchezcrowds production assistant: weta digital
Kevin Sandersstereoscopic compositor: Stereo D
Steven Sandlescreature effects technical director
Matthew Sandovalvisual effects artist
Ashwin Sareentech support: Method Studios Vancouver
Andrei Sathmarsystem administrator: Trixter
Yukio Satohhead of technology and r&d: Trixter
Franz Schillercompositing lead: ScanlineVFX Munich
Sebastian Schmall3d generalist: Trixter
Cale Schmidtstereoscopic compositor
Noah Schnapprigging td
Lukas Schnorfeilrigger: Trixter
Carsten Schulte-Braucksmodeler and texture artist: Trixter
Angelika Schweitzerrender wrangler
Andrea Scibettaeffects technical director
Steven J. Scottsupervising finishing artist
Kevin Searscg supervisor
Daniel Seegercompositor: Trixter
Nupur Sehgalcreature fx td: method studios
Argha Senlighting artist: framestore
Igor Senkinstereoscopic compositor: Stereo D
Luca Serafinidigital compositor
Radu-Gabriel Serbanpipeline developer: ScanlineVFX
Gregory Sery-Moroncreature fx td
Khizar Shabirassistant lead stereoscopic compositor: Stereo D
Rasoul Shafeazadehlead matte painter
Tamar Shahamvisual effects coordinator
Glen Sharahcg supervisor
Kerry Sheachief operating officer: The Third Floor
David Sheldondigital compositor
Gary Shelleydigital compositor
Drew Shieldstracking lead: Method Studios
Terry Shigemitsuvisual effects artist: the third floor
Priya Shortprep artist & compositor: Trixter
Naveen Shuklacompositor: framestore
Olivier Sicotsenior lighting technical director: Framestore
Aleksandra Sienkiewiczcompositing supervisor: Method Studios
Luke Sikkingdigital compositor: Framestore
Marcela A. Silvadigital compositor
Tomos Siondigital compositor
Thanapoom Siripopungulcharacter td supervisor: luma pictures
Piotr Skiejkafx td: Method Studios
Laila Sleiman Sanzvfx recruiter: Trixter
Jenesta Smithtexture artist
Natalie Smithroto/paint artist: method studios
Patrick Smithprevisualization supervisor: The Third Floor
Cameron Smitherlead digital compositor
Eric Sodigital compositor
Michael Solondigital compositor
Christian Sommerceo: Trixter
Glorivette SomozaStereo Coordinator
Robyn Sorensonrotoscope artist
Eddie Sorialead paint artist: weta digital
Vahan Sosoyanlighting technical director: framestore
Jonas Sperllayout technical supervisor: Weta Digital
Phelicia Sperrazzo3d stereoscopic production coordinator / stereo coordinator
Melissa Spicervfx production manager
Doug Spilatrovisual effects supervisor
David Spottsvfx quality control
Adam Michael Springmodeller
Luke Stabilesenior show coordinator
Tobias Staerkcompositor: Trixter
Igor Staritsinsenior matte painter
Federico Stefaninilighting artist: Trixter
Jakob Jan Steffenlighting & rendering intern: Trixter
Albrecht Steinmetzmatchmove hod: weta digital
Jacob Stephenslayout head of department: Weta Digital
Alastair Stevensonmatchmove artist
John Stevenson-Galvinsenior digital modeler: Weta Digital
Aaron Patrick Stewartmatchmover and prep artist: Trixter
Jonas Stiltzcompositor: Trixter
Matteo Stiratisenior facial modeller: Weta Digital
Justin Stocktonlead layout td
James Stonelead modeller
Errol Stussii/o coordinator: visual effects
Sudhirvarmastereo compositor: StereoD
Francois Sugnycg supervisor
Mariangela Sumavisual effects coordinator: framestore
Troy Summersettstereoscopic compositor: Stereo D
Jeremiah SweeneyLead Compositor: Lola VFX
Michael J. Sweetsercompositor: Stereo D
Krzysztof Szulcvisual effects coordinator
Rob Taheijpipeline technical director: Framestore
Charles TaitVisual Effects Sequence Supervisor
Shirin Takalluelement qc artist
Martin Tallosycompositing artist: ScanlineVFX Munich
Lorena Talpanvisual effects editor
Anthony Tanproduction support
Dipak Tarparastereoscopic compositor
Rachel Taydigital effects artist: 3D Generalist
Shih Ming Taysenior creature technical director: Weta Digital
Ben Taylor-Bryantroto artist
Jamie Telfercamera technical director: Weta Digital
Chris Templemanlead rotoscope artist: WETA Digital
Werner Ten Hoevecompositor: method studios
Alexandros Theodosioudigital compositor: Framestore
Olivier Thibauthead of software: Method Studios
Raphael Thierycamera technical director: weta digital
Michael Thingnescompositing pipeline td: weta digital
Gareth Thomasrotoscoping artist
Hayley Thomaspaint and roto artist
Prajeesh Thomasdigital artist: weta digital
Andrew K. Thompsonvisual effects artist
Ben Thompsonsenior lighting technical director: Weta Digital
Joel Thompsonvisual effects editor
Daniel Thomsonrotoscope artist: weta
Jon Thorsencamera technical director: Weta Digital
Marc Tinglelead environments technical director
Amy Nicole Tinkervfx line producer: Framestore / visual effects coordinator
Maria Todorov-Topouzovstereoscopic compositor
Shermaine Tohsenior paint artist: scanline vfx
Roohi Topgicg artist: Scanline VFX
Messrob Torikianlayout
Annalisa Torinavisual effects coordinator
Mariko Tostisenior production manager look development: Weta Digital
Christopher Townsendvisual effects supervisor
Diego Trazzicg supervisor
Chris Treicheldirector of production: Stereo D
Caspar Trenchard-Turnercfx technical director
Ryan Trippenseedigital compositor
Denis Trutanicsenior camera technical director: Weta Digital
Tzung-Da Tsaisoftware developer
Robert Tuckercompositor: Trixter
Jonathan Turnerdigital compositor :framestore
Vladislav Tushevskiyvisual effects artist
Charlotte Tysondigital matte painter
Yuki Ueharadigital compositor
Daniel Ulrichvisual effects artist
Patryk Urbaniaklighting td: Method Studios
Julian Utzjunior 3d generalist: Trixter
Emily Vaillancourtdigital compositor
Mauricio Valderramacompositor
Arnaud Valetteconcept artist: Trixter
Vladimir Valovicsenior compositor
Henry van der Beektechnical director
Alonso Varelavisual effects artist
Claudiu Vasaditechnical team leader: Trixter
Leiki Veskimetsdepartment production manager: Scanline VFX
Aaron Vestvisual effects artist
Erica Vigilantecreature fx technical director
Alejandro Villabondigital compositor
Ute Vollmanncompositor: Trixter
Sören Volzcompositor: Weta Digital
Priyanka Wadhwanidigital compositor: method studios
Andy Walkercg supervisor: framestore
Ben Walkerdigital matte painter
Chris Walkerlighting technical director
David Walkermatchmove artist: Framestore
Sean Noel Walkercg supervisor
Kelsey Walmerprevisualization coordinator: The Third Floor
Samuel John Joseph Walshcreature fx td: Framestore
Michael Waltondigital compositor: Framestore
Ran Wangvisual effects artist: Method Studios
Mortimer Warlimontcompositor: Trixter
Joe Weidenbachcreature technical director
Caroline Weidenhillercompositing supervisor: Trixter
José Manuel Weilcg artist: ScanlineVFX Munich
Shelley Welchlayout artist
Philipp Wellematchmover: Trixter
Glenn Wellscamera technical director
Jeff Wellsdigital compositor: Scanline VFX
Cliff Welshdigital compositor
Evan Wencompositor: method studios
Holger Wenzlsenior texture artist: Trixter
Sebastian Wernickematchmover: Trixter
Joseph Westmatchmove artist
Melissa Whitcombdigital compositor
James Whitlamvisual effects executive producer: framestore
Chelsea Whittetcreature fx technical director
Shane Christopher Wicklundsenior digital compositor: ScanlineVFX
Ruth Wiegandrigging lead: Trixter
Fraser Wilkinsonsenior layout technical director
Tom Willekenslighting artist
Duncan Williamsvisual effects editor: Framestore
Edson Williamscompositing supervisor: Lola Visual Effects
Nicholas Wilsonlead fur groomer: Weta Digital
Ryan M. Wilsonstereoscopic artist
Benita Wincklermatte painter: Trixter
Blake Winderlead compositor: Weta Digital
Kate Windibanksenior vfx compositor
D'Lun Wongcloth and rigging
Roger Wongfacial technical director: weta digital
Joshua H. Woodvisual effects artist: modeler
Clare Woodford-Robinsondigital modeler: Weta Digital
Mitchell Woodinroto/paint artist: Animal Logic
Kyan Woodpowerassistant vfx editor: Animal Logic
Marvin Woodyattprevisualization artist: The Third Floor
Ben Wottondigital compositor: Animal Logic
Kai Woytkecompositing artist: ScanlineVFX Munich / senior compositor: Trixter
Alexandra Wozniaktexture artist
Elaine Wuanimator: Weta
Terry Wucompositor
Dane Wyliedepth lead
Jesús L. Yaporcompositing lead
Akiyuki Yawataeffects artist: Method Studios
Teru Yoshidasenior look development/lighting artist: Method Studios
Fuat Yuekselfx artist: Trixter
Daniel S. Yuhlmannsenior character animator: Trixter
Thomas Zaunerceo: ScanlineVFX Munich
Jialing Danni Zhangvisual effects coordinator: Animal Logic
Dioni Zhongpipeline technical director
Bo Zonneveldconcept artist: Trixter
Fernando Zorrillacg supervisor
Susan Zwermanvfx executive producer: Exceptional Minds - end credits text
Manuel Agostsoftware developer (uncredited)
Darren Baileyoperations coordinator: Stereo D (uncredited)
Tina Thitinuch Chongkopaint artist: weta digital (uncredited)
Hugo Dominguezpaint & prep artist: Weta Digital (uncredited)
Trent Dyerrender wrangler: Animal Logic (uncredited)
Dana Franklinlayout artist (uncredited)
Katarina Gacevskalead paint artist (uncredited)
Deanna Louieasset producer (uncredited)
Jerome Moomatte painter: Weta Digital (uncredited)
Howard Slyfacial modeler (uncredited)
Elena Vallverdu Pageslayout td: weta digital (uncredited)
Ashley Whitakervisual effects artist (uncredited)

Kaskaderzy/Dublerzy:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Casey Adamsstunts
Kevin Arnoldstunt performer
Ben Aycriggstunt player
Jeffrey G. Barnettstunts
Brandon Beckmanstunts
Randy Beckmanstunts
Nicolas Boscstunts
Levi Bowlingstunt performer
Chad Bowmanstunts
Joe Bucaro IIIstunt performer
John Casinostunt double: Kurt Russell
David Castillostunts
Laurence Chavezstunt player
Alvin Chonstunts
Craig H. Davidsonstunt performer
Keith Splinter Davisstunts (as Keith Davis)
Rob de Grootstunt double dave bautista
Zack Duhamestunts
Mike Escamillautility stunts
Dane Farwellstunts
Quentin Francostunts
Jacob Garciastunt performer
Jae Greenestunts
Jenn Grundstadstunt office manager
Reid Harperstunt performer
Riley Harperco-stunt coordinator
Thomas Robinson Harperstunt coordinator
Will Harperstunts
Damita Jane Howardstunt performer
Ben Jenkinstunt performer
Shawn Kautzstunts
Tony Lazzarastunts
Karen Luckmanstunts
Tony McFarrstunt double: Chris Pratt
Casey O'Neillstunt coordinator: additional photography
Jane Oshitastunt performer
Donald K. Overstreetstunts: Practical Effects
Jim Palmerstunts
Chad Randallstunts
Rex Reddickstunt performer
Kelly Richardsonstunt double: Karen Gillan
Bayland Rippenkroegerstunts
Larry Rippenkroegerstunt double: Michael Rooker / stunts
Dalton Rondellstunts
Steve Rosenbluthstunt control systems
Marvin Rossstunt performer
Craig Frosty Silvastunt rigger: re-shoots
Laurie Singerstunts
Sean Taylorstunt double: Bulky
Mark Tearlestunts
Lee-Anne Telfordstunt double: Zoe Saldana
Amy Lynn Tuttlestunt double: Karen Gillan
Steve Uptonstunts / utility stunts
Todd Warrenadditional stunt double: Kurt Russell
Thom Williamsutility stunts
Boni Yanagisawastunt double: Mantis / stunt double: Pom Klementieff
James Youngfight coordinator

Obluga Techniczna:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Phillip Abeytafixture foreman
Matt Alexandergrip
Kent Bakerrigging key grip
Scott Barneslighting programmer
Jose F. Barriosrigging grip foreman
Chris Bassogenerator operator
Craig Bauersecond assistant camera: "a" camera
Steven Blizzarddrone pilot: aerial footage
Kenneth Boltongrip
John Bonninoculus head operator
Carlos Castrillonlighting technician: day player
Adam Castro1st Assistant Camera: 'C' camera
Dan Cornwallgaffer
Bobby Costelloadd. grip
Catherine Cravenscompany fixtures technician
Tim Deanstabileye technician
Shane Detwilerrigging grip
Eric DeWolfbest boy grip: promos
Alessandro Di Meofirst assistant camera: B cam
Justin Dombrowskiphantom tech
Scott Donahuegrip rigger: additional photography
Eric Dvorskyaerial camera technician
Rusty Edmonsonelectrician
Jeremy Emermanepk
Larry Jay Ertleyfixtures: led technician
Tom Fendleyrigging gaffer
Dale Fowlerbest boy electric
Steven Frohardtbest boy rigging grip
Vincent Gandolfigrip: camera tests
Matthew Gorbachovvideo assist
Dylan Gossaerial director of photography: Atlanta VFX
Jared Greensteinlighting console programmer
Josh Hackneyrigging electrician
Josh Harmanred camera assistant
Geoffrey Harperrigging grip: day player
Austin Harrisaerial camera operator
Kent Harveyb camera operator / splinter unit dp
Matthew Haskinssecond assistant camera: splinter unit
Jimmy Hendrixgrip
Sammy Ray Hillrigging grip
Zach Hollorancamera production assistant / loader (second unit)
Darryl Humberdolly grip
Paul Hymnskey grip
Kevin Jacksonrigging key grip: additional
Zach JunqeraC Camera 2nd Ac
Joseph Kendrickrigging grip
Lane Leagansrigging grip
Skip Legerdimmer tech
Michael Lyonfixtures gangboss
Joe Marsdenstabileye technician
Johnny Medeirosvideo engineer additional photography
Robert Bryce Milburngrip: promos
Tony Murimagrip rigger
Ron Newburngaffer
Glenn Ortmanrigging electric gang boss
Lance Oyabuset lighting technician: additional photography
Luis Pagankey grip: promos
Derek Pagedimmer tech
Joseph Harold Pagerigging electrician
Joseph Parkergrip
Cory Penningtondata manager
Kris Prygrockired camera technician
C. Alan Rawlinskey grip
Brittany Reganelectrician
Donald Reynolds Jr.key grip: Los Angeles unit
John Reynoldsgrip
R michael SasserRigging Grip
Riko Schatkebest boy grip
Henry SchroederTechnocrance Technician: 2nd unit
Art Schultzbest boy rigging electric
David Scottfixtures gangboss
Todd Semmesspydercam coordinator
Trey Shaneyfeltfixtures technician
John Sladetechnocrane operator: second unit
Charles Smithrigging grip best boy: additional photography, Los Angeles
Shannon Summersbb grip LA unit
Jeff C. Suttonlighting technician
Cody Preston Troxellaerial unit
Trey Twittysecond assistant camera: "b" camera
Zoran Veselicfirst assistant camera: A cam
Joel C. Warrenlighting technician
Joshua Robert Warrenelectrician

Animacje:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Jhon Alvaradosenior animator
Martial Andreanimator: framestore
Nino Anicetosenior animator
Kristian Antonellianimator
Alvise Avatilead animator
Sebastian Badeaanimator: Weta Digital
Julie Bainesanimator
Chris Barsamiananimator
Alexandre Belbarianimator
Michael Bomagatanimator
Camille Carcelleranimator: Framestore
Vincent CaudevilleSenior Animator: Framestore
Benjamin Cheonganimator
Alessandro Ciuccilead animator
Ignacio Conesaanimator
Rodrigo Caetano da Costaanimator
Arslan Elveranimation supervisor: Framestore
Kate Forrestanimator
Gianluca Fratellini3d Character Senior Animator
Heng Gaoanimator
Kayn Garciasr. animator
Jim Hatibaruaanimator
Boris Hiestandsenior animator
Chien-Chia Huanganimator
David Humphreysanimator: Scanline vfx
Bo-Yon Hwanganimator
Kubilay Kocaogluanimator
Ben Krolickanimator
Kolby Krookanimator
Jerry Kunglead animator: Weta Digital
Adrien Lambertlook development artist: Weta Digital
Les Majorsenior animator
Béranger Mauriceanimator
Mike Mulockcharacter: creature and prop animation.
Anna Plocicaanimator
Lucas Scapimanimator
Amy Sendonanimator
Brad Shareanimator
Alexander Snowanimator
Miles Southananimator
Jeff Struthersanimator
Agata SzczepanskaCG artist
Isaac Hai Swee Tananimator: Weta Digital
Tikumporn Teepapalanimator
William 'Rocky' Vanoostlead animator
Amanda Wagneranimator
Clement Yipanimator
Michael J. Hallanimator (uncredited)
Brett Tunnicliffanimator (uncredited)

Casting:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Brad Bittnerextras casting: additional photography
Natalia Breslauerextras casting assistant
Molly Doylecasting assistant
Rachael Doyleextras casting assistant
Tara Feldsteincasting: atlanta
Barbara Harrisadr voice casting
Mandy Millerextras casting assistant
Nicholas A. Muddcasting assistant (as Nicholas Mudd)
Chase Pariscasting: atlanta
Tammy L. Smithextras casting
Jason B. Stameycasting associate

Logistyka Miejsc:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Caleb Hinshawkey assistant location manager
Catherine Kaganlocation manager
Constance Navaassistant location manager
Caroline Nightbirdlocations scout

Transport:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Chris Bassoproduction van driver operator / production van driver
Adam Foxtransportation dispatcher: additional photography
Curt Michael Groomstransportation coordinator: reshoots
Wayne Hogandriver
Dan J. Latham IIdriver
Joel Marrowtransportation coordinator
Mindi Martineztransportation office dispatcher
Jimmy Ray Pickenstransportation captain
Graham Readydot coordinator
Hank Van Apeldoorndriver
Susan Van Apeldoorndriver
Tyson Weatherfordtransportation captain

Muzyka:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Erik Ahoorchestrator
Bryan D. Arataorchestrator
John Barrettdigital score recordist
Nick Baxteradditional scoring mixer
Christine Bergrenmusic clearance and legal
Mark Berrowviolin
Rachel Boltviola
Gustavo Bornerscoring mixer
Chad Cannonorchestrator
Sacha Chabanorchestrator
Steve Durkeescore supervisor / supervising music editor
Isobel Griffithsorchestra contractor
Darrell Hallmusic editor
Joanne Higginbottomscore coordinator
Lewis Jonesadditional scoring engineer
Dave Jordanmusic supervisor
Kieran Kielyorchestrator
Drew Krassowskiorchestrator
Steve Mairmusician: double bass
Metro Voiceschoir
Justin Moshkevichadditional score mixer
Shannon Murphymusic coordinator
Kurt Oldmanmusic arranger
Vincent Oppidoorchestrator
Patrick Savagemusician
Steven O. Scottorchestrator
Nashia Wachsmanmusic editor
Tim Williamsarranger and programmer / conductor / supervising orchestrator

Edycja Materiałów:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Milton Adamoustereoscopic post executive: Deluxe 3D Stereo D
Charles Bunnagfinishing artist
Stephen Cecidigital lab supervisor
Marc Dandoworkflow consultant
Andrew S. Eisenadditional editor
Michael Goldbergassistant editor
Reginald Harber Jr.Assistant Stereoscopic Editor: Stereo D
Kathryn Himoffadditional editor
Laura Holemanassistant digital intermediate producer
Alexander Johnsonassistant editor
Adam Kimmerlinfirst assistant editor
Kindra Marraassistant editor
Simon Morganfirst assistant editor
Carrie Oliverfinishing editor
Wayan Blue Palmieristereoscopic editor
Cory Penningtondata manager
Patrick Readydailies producer
Derek M. Schneidersupervising data manager
Craig Tannermarketing editor
Matthew Tomlinsonimaging scientist
Matt Watsonsupervising dailies colorist
Darin Wooldridgesdr finishing colorist

Garderoba:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Caitlin 'Cat' Boothadditional stitcher: background
Deborah Ambrosinospecialty costume keyperson
Javier Arrietakey costumer
Carol Binionspecialty costume manufacturer
Phillip Boutte Jr.costume concept artist
Kevin Boyettset costumer: ravagers
Yul Brynnerproduction assistant day-player
Dorothy Bulacspecialty costumer
Tiffany Buscheset costumer
Gladys Cepedastitcher
Sara Cobbeldickset costumer
Joseph Richard Collinsspeciality costumer
Steve Constanciocostume ager/dyer
Christian Cordellaconcept costume illustrator / costume illustrator
Kaitlin Cornuellecostume production assistant
Sophia Coronadospecialty costume manufacturer
Casey Cresposeamstress
Michael Crowassistant costume designer
Libby Culligancostumer
Dominick De Rasmospecialty costume manufacturer
Joseph Deesespecialty costume fabricator
Charlie Dicuscostumer
Myra N. Foystitcher: principals
Erica Frankstitcher: principals
Hannah Greenecostume coordinator
Stephanie Herreratextile artist
Jeff Himmelspecialty costume manufacturer
Kim M. Hollykey costumer
R.A. Hossiecutter/fitter
Keith Hudsontextile artist
Jessy Jamisoncostume shopper
Katie Jenkinsoncostume production assistant
Marilyn Madsencostume manufacturing foreperson
Jacqueline Martinezcostumer
Melanie Masciolikey set costumer: Mr. Pratt
Chris Newlanderbuyer
Sara C Olsontailor
Ashley Marie Parkerset costumer
Steven Porchcostume ager/dyer
Maegan Robinsonstitcher
Salvatore Salamonespeciality costumer
Leticia Sandovalspecialty costume manufacturer
Nick Scaranocostume supervisor
Gina Scarnatispecialty costume manufacturer
Gloria Shihconcept artist
Sanford Slepakkey costumer
Addy Steigerwaltwardrobe assistant
Jack Taggarthead ager/dyer
Karen Teneyckgraphic designer
Jill Thravesspecialty costume manufacturer
Lisa Tomczeszynassistant costume designer
Heather Vandergriffassistant cutter
Peter Whiteset costumer
Dale Wibbenpattern cutter
Laura Wongbuyer
John M. 'Jack' Wrightkey costumer
Jonathan Wymerwardrobe assistant

Pozostała Ekipa:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Mandy Andersonproduction assistant: additional photography
Caroline Andradeconstruction accountant
Alexis Auditoremanager: physical production
Robert Avilainformation technology analyst
Asad Ayazexecutive vice president: Marketing
Sara Bartkiewiczproduction coordinator
Samara Baydialect coach: Pom Klementieff
Sean Beckersecond assistant accountant
Jennifer Bergmanpost production supervisor
Lisa A. Blaircrafts service: Los Angeles, Additional Photography
Ron BottittaADR Voice Artist
David Michael Brownkey craft service
Margaret Burkeproduction safety consultant (as Margaret Buckalew)
Corey Burksset production assistant
Clay Chamberlinstand in: Chris Pratt
Cara Chooljianproduction security supervisor
Dawn ClounchDirector, Physical Production Marvel Studios
Katelyn Cocherellasset assistant
Alvaro Cofreon site production
Bonnie Cookproduction assistant
Barry Curtismarvel security
Adi Dardikproduction assistant: additional photography
Anthony J. Davissecond assistant accountant
Derron Delaneykey set medic
Britt Dvorakset production assistant
Jim Elysenior linux engineer
D.R. Farquharsonproject manager: Deluxe Technicolor Digital Cinema
Riley Flanaganset production assistant
Adrienne Franciscusassistant production coordinator
Michael Frayehproduction controller
Rachel Gilkisonexecutive assistant: Mr. Korda
Bill Graverstorage engineer
Kate Grayproduction assistant
Danielle HalagardaProduction Secretary
Jeff Harperoptical/network/security/wireless engineer
Jesse Hiramstereography operator
Brianna Hoskinsassistant production coordinator additional photography: Los Angeles
Noah Howardmedic
Darren JacobsADR Voice Artist
Quanita Johnsonkey first assistant accountant
Jacob Johnstonvisual development producer
Mark Joplingset production assistant
Jenifer Beth Kaplancredit & title administration
Cameron James Khanproduction assistant
Kristi Kingpayroll clerk
Martin Kitrosserscript supervisor
Renee Kittermanfirst assistant accountant
Alexei Krassovskydigital assets coordinator
Dv Laneproduction assistant
Eliot Lehrmanassistant to David Grant
Jared Lelandstand-in: Dave Bautista
Matt LemusHead of Engineering and Help Desk
Ashley Brooke Lewisproduction assistant
John Lindsethsr. windows engineer
Eli LogueStand-In for Zoe Saldana
Christian Maloufkey payroll accountant
Carla O. Mancini2nd assistant accountant
Todd Manesset production assistant
Brian J MarshallIT Analyst
Jonathan MeisnerAssistant: Dave Bautista
Paul Mejiaslab technician
Dexter W. Millssecond assistant accountant
Cerris Morgan-MoyerADR Voice Artist
Margaret E. Neal2nd assistant accountant
Angel Oquendoadr voice
Richie Palmerdevelopment assistant
Stacy Parkertravel coordinator
Mitul Patelsecurity
Nick Pepinproduction assistant
John M. Pisaniunit publicist
Ryan Pottervice president: business and legal affairs
Laura Remingtonoffice manager
Darren RichardsonADR Voice Artist
Stephanie Ann Rosenassistant payroll accountant: additional photography / payroll clerk
Romana Samaritanitechnical services manager
Juan Carlos Santiagonetwork engineer
Katarina Savicstereoscopic compositor
Alex Scharfdigital asset manager
Andrew Scharkpayroll accountant
Tanissa Potrovitza Schoen3D Stereoscopic Associate Producer
C. Alexander Searscomputer and video supervisor
Ben Seowindows engineer
Juliette Sicardproduction assistant
Matthew Slatoffsecurity executive
Kaitlyn Smithproduction coordinator
Stefano Smithconstruction medic
Robin Spearsproduction assistant
Piers Stubbsactor: voice
Jim Templarset production assistant
James Edward Tildenkey set production assistant
Didi Tokovaproduction accountant
David Trinhmiscellaneous crew
Jim Velascopost production coordinator: digital operations
David Vendlaccounting clerk
Linda Verziassistant construction accountant
Bojan VucicevicVisual Development Coordinator
Debbie Waltersscript supervisor: additional photography
Rebecca Whitingexecutive assistant: stereo D
Paige Wiesesecond assistant accountant
Grace Marie WilliamsMantis Stand-In
Jeff Williscredits executive
Jeff Winncraft service: reshoots
Tyler Wintherproduction assistant
Heather Witherillstand in: Laura Haddock
Daniel Woodsapoc
Justin YukonNetwork Engineer
Kelly ZakLegacy Effects On-Set Coordinator
Michael Martinez4D Effects Editor (uncredited)
Daniel McGrawproduction assistant (uncredited)
Daniel Yi4d motion editor (uncredited)

Specjalne Podziękowania:

David Yarovesky


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

  • Załóż swoje konto
  • Karta Do Kultury

    Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
    *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
    *dodawać je do ulubionych
    *polecać innym czytelnikom
    *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
    *listować pozycje, które posiadasz
    *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
    Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!