Reżyser: James Mangold
Scenariusz: James Mangold, Scott Frank
Gatunek: Akcja| Dramat | Sci-Fi
Nagrody: 1 Wygranan & 2 Nominacji.
Premiera: 2017-02-17
Premiera w Polsce: 2017-03-03
Kraj: USA, Kanada, Australia
Język: Angielski | Hiszpański
Budżet: $97,000,000
Zarobił: $226,231,072
W niedalekiej przyszłości zmęczony życiem Logan opiekuje się schorowanym Profesorem X w kryjówce przy granicy meksykańskiej. Wysiłki Logana, by ukryć się przed światem i ochronić swoje dziedzictwo, zostają zniweczone, gdy pojawia się młoda mutantka, ścigana przez mroczne siły.
Sir Ian McKellen, który grał już Magneto w filmach X-Men wyraził zainteresowanie pojawieniem się w tym filmie.
Patrick Stewart zgubił prawie 10 kg przygotowując się do roli Charlesa Xaviera. Przyznał, że odkąd był nastolatkiem nigdy świadomie nie zrzucał wagi.
We wczesnych scenach filmu Pierce nosi okulary przeciwsłoneczne, w których możemy zobaczyć odbicie operatora kamery.
Kiedy Logan i Laura spotykają się w Dakocie Północnej w pobliżu granicy z Kanadą, znajdują się w górzystym terenie. Na granicy Dakoty Północnej i Kanady nie ma jednak żadnych gór.
Film kręcono w Rio Rancho (Nowy Meksyk, USA), Ferriday (Luizjana, USA), Santa Clarita i Los Angeles (Kalifornia, USA).
Samurajski miecz, który widzimy na ścianie w kryjówce Charlesa i Logana, pochodzi z filmu "Wolverine".
W filmie użyto fragmentów westernu Jeździec znikąd z 1953 roku.
Komiks, który Logan przegląda w filmie, w rzeczywistości nie jest żadnym starym wydaniem. Został on stworzony przez Dana Panosiana specjalnie na potrzeby filmu.
Okres zdjęciowy trwał od 9 maja do 19 sierpnia 2016 roku.
Runtime ... 2 hr 17 min (137 min) 2 hr 2 min (122 min) (Mainland China Censored Version) (China) | |
Sound Mix ... Dolby Atmos | |
Color ... Color | |
Aspect Ratio ... 2.35 : 1 | |
Camera ... Arri Alexa Mini Arri Alexa XT, Panavision E-Series, AWZ2.5, Cooke MK2 Super Zoom, Varotal and Optica Elite Lenses Blackmagic Pocket Cinema Camera Canon FS20 | |
Laboratory ... Technicolor (dailies) (digital intermediate) (as Technicolor Hollywood) | |
Negative Format ... Codex ARRIRAW | |
Cinematographic Process ... Digital Intermediate (4K) (master format) Dolby Vision Panavision (anamorphic) (source format) | |
Printed Film Format ... D-Cinema |
Imperial - Cinepix
Marco Beltrami
Daniel Orlandi
John Mathieson
Michael McCusker, Dirk Westervelt
Zobacz więcej
Canada Film Capital, Donners Company, Marvel Entertainment, TSG Entertainment, Twentieth Century Fox Film Corporation
Lisa Beach, Sarah Katzman, Priscilla Yeo
François Audouy
Peter Lando
James Mangold
Osoba | Funkcja |
---|---|
Osoba | Funkcja |
Chris Farmer ... supervising art director | |
Jordan Ferrer | |
Luke Freeborn | |
Scott Plauche |
Osoba | Funkcja |
---|---|
Osoba | Funkcja |
Ozzy Alvarez ... special makeup effects artist | |
Jonny Bullard ... prosthetics tech | |
Miki Caporusso ... hair department assistant/assistant ventilator | |
Daniel Casillas ... make up/fx artist | |
Gloria Pasqua Casny ... hair department head | |
Ken Diaz ... assistant makeup department head | |
Bailey Domke ... makeup artist | |
Karri Farris ... makeup artist | |
Rocky Faulkner ... special makeup effects artist: Los Angeles | |
Jerrad Gray ... assistant makeup artist | |
Cindy Harlow ... assistant makeup artist (as Cindy Edner) | |
Joel Harlow ... makeup designer | |
Chase Heard ... hair stylist | |
Rob Hinderstein ... makeup artist | |
Jules Holdren ... assistant hair department head | |
Courtney Lether ... makeup artist | |
Richard Luong ... concept artist | |
Ken Niederbaumer ... special makeup effects artist | |
Brian Penikas ... makeup artist | |
Karen Romero ... makeup artist | |
Natalie Rose ... hair stylist | |
Sara Roybal ... makeup artist | |
Remi Savva ... makeup artist | |
Teresa Stone ... contact lens tech | |
Khanh Trance ... Make up effects hair/wig maker / wig maker | |
Adam Walls ... makeup artist | |
Amy Wood ... assistant head hairstylist second unit | |
Bob Smithson ... contact lens technician (uncredited) |
Osoba | Funkcja |
---|---|
Osoba | Funkcja |
Joseph M. Caracciolo Jr. ... executive producer (as Joe Caracciolo Jr.) | |
Simon Kinberg ... producer (produced by) (p.g.a.) | |
Stan Lee ... executive producer | |
James Mangold ... executive producer | |
Josh McLaglen ... executive producer | |
Hutch Parker ... producer (produced by) (p.g.a.) | |
Dana Robin ... co-producer | |
Lauren Shuler Donner ... producer (produced by) | |
Kurt Williams ... co-producer |
Osoba | Funkcja |
---|---|
Osoba | Funkcja |
Joseph M. Caracciolo Jr. ... unit production manager | |
Jessica Derhammer ... production supervisor | |
Aaron Downing ... post-production supervisor | |
Dana Robin ... co-producer/unit production manager |
Osoba | Funkcja |
---|---|
Osoba | Funkcja |
Jason Altieri ... second unit: second assistant director | |
Philip Banks ... second second assistant director: second unit | |
Rob Burgess ... first assistant director: second unit | |
Zack Earl Edwards ... additional second assistant director | |
Dan Gutierrez ... additional second assistant director | |
Simeon Jones ... second second assistant director (as Simeon Keri Jones) | |
Kristina Massie ... second assistant director: second unit: New Mexico / second second assistant director: second unit: New Orleans | |
Josh McLaglen ... first assistant director | |
Michael Musteric ... second assistant director (as Michael J. Musteric) | |
David Stickler ... additional second assistant director | |
Spencer Taylor ... second second assistant director: additional photography | |
Garrett Warren ... second unit director |
Osoba | Funkcja |
---|---|
Osoba | Funkcja |
Luis F. Aguilar ... construction foreman | |
Cecile Aymami ... scenic foreman | |
Toni Barbosa ... scenic painter | |
Joe Barden ... construction foreman | |
Rick Belosic ... general foreman | |
Derek Bensonhaver ... props | |
Zachary Berger ... concept artist | |
Vlad Bermudez ... assistant props | |
Charles Bodenheimer ... scenic artist | |
Gail Briant ... on set scenic | |
Jill Broadfoot ... Set decoration buyer | |
Katie Bulla ... props co-ordinator | |
Stephanie Charbonneau ... lead graphic designer | |
Rick Chavez ... assistant property master | |
Keith Christensen ... concept artist | |
Todd Clevenger ... scenic foreman | |
John Coven ... storyboard artist | |
Tim DeLuca ... on-set greensman: reshoots - CA | |
Steven DeSantis ... construction coordinator | |
Ralph Diaz ... on-set greensmen | |
Russ Doyle ... key greens | |
Matthew Gatlin ... assistant art director | |
Marian Gay ... art department assistant | |
Paul Giglione ... scenic painter | |
Justin Gonzales ... props | |
Severino Gonzales ... props | |
Edon Guraziu ... concept designer | |
Steven Hanks ... key greens: reshoots - CA | |
Gabriel Hardman ... storyboard artist | |
Claire Hassig ... scenic artist | |
Jeff Hinds ... props: Natchez crew | |
Jonathan Hubbarth ... Construction Buyer | |
Aimee Huber ... Set Decoration Coordinator | |
Cindy M. Ichikawa ... art department coordinator (as Cindy Ichikawa) | |
Skye Jenkins ... scenic artist | |
Benton Jew ... storyboard artist | |
Bradford Johnson ... Assistant Set Decorator | |
Jeremy Johnson ... construction foreman | |
Billy 'Jilly Bones' Jones ... scenic foreman | |
John Paul 'J.P.' Jones ... property master | |
Nitin s Kale ... matte painting | |
Carl Kempf ... sculptor: Lead Plasterer | |
Christina Eunji Kim ... assistant art director | |
Lisa M. Kittredge-Rodriguez ... construction auditor | |
Maureen Kropf ... paint foreman | |
Nicole Reed LeFevre ... set designer | |
Ken Lewis Jr. ... labor | |
Andrew H. Lewis ... labor | |
Jonathan Lheureux ... set dresser | |
Adrian Lobato ... key greens | |
Sam Lothridge ... on-set dresser | |
Landon Lott ... illustrator | |
Sergey Mazurov ... propmaker/gangboss | |
Christopher McCain ... construction foreman | |
Henry McGee ... digital asset manager | |
Robert J. Moore Jr. ... set dresser | |
Christopher Morente ... on-set greensman: reshoots - CA | |
Amy Morrison ... set decoration buyer | |
Erin Nielson ... props | |
Jason Oertling ... scenic foreman | |
Jesse Michael Owen ... storyboard artist | |
Paul Ozzimo ... illustrator | |
Dan Panosian ... comic book artist | |
Jared Pendergrass ... additional property | |
Nelly Pickar ... construction purchaser | |
Nick Pugh ... senior illustrator: vehicle designer | |
Joe Quesada ... comic book artist | |
Brad Quintana ... scenic artist | |
Steffen Reichstadt ... concept artist | |
Patrick Russo ... assistant property master | |
George Sanchez ... plaster gang boss | |
John Sanchez ... property assistant | |
Carlos Savant ... staff shop supervisor: Lead Mold Maker | |
Walter Schneider ... set designer | |
Jason A. Sedillo ... utility technician | |
Adrian Segura ... leadman | |
Untitled Wolverine Sequel ... scenic foreman | |
Shae Shatz ... illustrator | |
Aaron Sims ... concept artist | |
Kelly C. Smith ... scenic | |
Jessica Stumpf ... set designer | |
Joshua Swanson ... art department assistant: New Mexico | |
Max Sweeney ... digital asset manager | |
Dionisio Tafoya ... on set scenic art | |
Adam Teschel ... on-set dresser | |
David Tory ... construction utility | |
Alejandra Tovar ... set dresser | |
John Trapp ... construction foreman | |
George Tuers III ... armorer | |
Alex Tuis ... concept artist | |
Eve Ventrue ... concept artist | |
Daniel Wafford ... labor | |
Brian A. Waits ... set designer | |
Barbra Hearn West ... draper | |
Ashley Wetwiski ... set dresser | |
David O. Whatley ... gangboss | |
Greg White ... scenic gang boss | |
Robert Wilson Jr. ... scenic | |
Durel Yates ... set dresser | |
Niko Zahlten ... prop assistant | |
Armin J. Zellers ... construction buyer | |
Joe Studzinski ... illustrator (uncredited) |
Osoba | Funkcja |
---|---|
Osoba | Funkcja |
Roberto Dominguez Alegria ... foley mixer (as Roberto Domínguez) | |
Erik Altstadt ... sound utility: additional photography, Los Angeles | |
James Ashwill ... foley mixer | |
Brian Bair ... re-recording engineer | |
David Betancourt ... ADR mixer | |
Jim Brookshire ... dialogue editor | |
Derek Casari ... adr engineer | |
Arif Chagla ... adr engineer | |
John T. Cucci ... foley artist | |
Teri E. Dorman ... supervising dialogue editor | |
Aidan Dykes ... adr recordist | |
Tim Forrest ... sound mixer: second unit | |
Darryl L. Frank ... second unit | |
David Giammarco ... re-recording mixer | |
Tim Gomillion ... sound recordist | |
Laura Graham ... ADR Editor | |
Tyler Heath ... adr recordist | |
Joe 'Primo' Heise ... cable | |
Craig Henighan ... additional re-recording mixer | |
Glenn Humphries ... re-recording mixer: thai version | |
David Husby ... Sound Mixer LA unit | |
Mark LeBlanc ... sound: second unit, Louisiana | |
Paul Ledford ... production sound mixer | |
Skip Longfellow ... first assistant sound editor | |
Brian Maratea ... boom operator | |
Paul Massey ... re-recording mixer | |
John Morris ... supervising foley editor | |
Brett Luciana Murray ... utility sound | |
Dan O'Connell ... foley artist | |
Alex Raguini ... sound mixer: Second Unit | |
Erin Michael Rettig ... sound engineering | |
Tristan Rose ... a.d.r. recordist | |
John Soukup ... sound transfer recordist | |
Hamilton Sterling ... sound designer | |
Steven Willer ... boom operator |
Osoba | Funkcja |
---|---|
Osoba | Funkcja |
Erdwin J. Clausen Jr. ... special effects technician | |
Garry Cooper ... general foreman | |
Brittany Dewees ... special effects administrator | |
Scott Dwyer ... special effects technician | |
Garry Elmendorf ... special effects supervisor | |
Molly Federline ... special effects technician | |
Jack Flynn ... buyer | |
Scott Garcia ... special effects foreman | |
Skylar Gorrell ... special effects technician | |
Matthew Brady Harris ... special effects | |
Michael W. Hoban ... special effects technician | |
Mik Kastner ... pyro foreman | |
Matthew James Kutcher ... special effects | |
Stephen Meagher ... special effects technician | |
J. Michael O'Brien ... mold maker | |
Joe Perez ... special effects foreman | |
Carlos Savant ... fabricator | |
Jerami Cruise ... fabricator (uncredited) |
Osoba | Funkcja |
---|---|
Osoba | Funkcja |
Joel Aguilar ... senior paint artist: RSP | |
Shane Aherne ... head of lighting: Rising Sun Pictures | |
Fazil Ahmed ... visual effects artist: CreatureFX Lead | |
Aaron Aikman ... previs artist | |
Lee Alexander ... layout supervisor: Image Engine | |
Tor Andreassen ... digital compositor: Rising Sun Pictures | |
Lankesh Annamalai ... lighter | |
Andrea Arghinenti ... visual effects artist: Lead Rigger | |
Daniel Azevedo ... digital compositor | |
Michael Jeff Baldemoro ... bg prep supervisor: Image Engine | |
Berj Bannayan ... visual effects supervisor | |
Arlyn Bantog ... visual effects coordinator (as Arlyn Bantong) | |
Alexandra Prescott Barlow ... previs artist | |
Stas Basko ... digital compositor | |
Joel Bautista ... compositor: Image Engine | |
Bryn Bayliss ... digital artist | |
Alessio Bertotti ... compositor | |
Teresa Berus ... visual effects coordinator | |
Richard Betts ... visual effects supervisor | |
Michael Billette ... effects technical director: Image Engine | |
Matt Blouin ... assistant visual effects editor | |
Joao Bogossian ... compositor | |
Martin Bohm ... visual effects artist: Image Engine | |
Paul Boyd ... visual effects artist | |
Pankaj Brijlani ... senior match move | |
Justin Bunt ... digital compositor | |
Amirah Busairi ... bg prep artist | |
Francesco Cadoni ... compositor: Rising Sun Pictures | |
David Cattermole ... digital artist: Rising Sun Pictures | |
Jeffrey Chan ... digital compositor: Soho VFX | |
Vikram Chandran ... digital compositor | |
Hakyung Chang ... visual effects coordinator: Soho VFX | |
Pascal Chappuis ... visual effects head of technical production: Image Engine | |
Sujesh V. Chitty ... visual effects artist: digital matte painter | |
Naeem Chudawala ... visual effects artist | |
Petru Ciobanu ... pipeline technical director | |
Caleb Clark ... digital compositor | |
Natalie Conliffe ... texture artist | |
Curtis Corona ... post production assistant | |
Martyn 'Moose' Culpitt ... visual effects supervisor: Image Engine | |
Cara Tallulha Davies ... visual effects producer | |
Chris Dawson ... digital compositor | |
Kurt Debens ... visual effects artist | |
Rajbir Dhalla ... digital artist | |
Taylor Dickson ... systems administrator: Soho VFX | |
Laura Dochtermann ... visual effects coordinator: Image Engine | |
Christina Drahos ... digital compositor: Image Engine | |
Josh Ellem ... VFX Artist: Rising Sun Pictures | |
Daniel Elophe ... compositing supervisor: image engine | |
Adam Eshleman ... visual effects assistant coordinator | |
Aaron Fickling ... character td: Rising Sun Pictures | |
Cheri Fojtik ... lead texture artist | |
Lucien Fostier ... senior digital compositor | |
Sarah Fuller ... digital artist | |
Michael Furniss ... visual effects | |
Raphael Gaudin ... lighting td: image engine | |
Sheik Ghafoor ... rigging artist: image engine | |
Ahmad Ghourab ... Lead Effects Technical Director / lead fx technical director | |
Simon Vaughn Green ... data wrangler: additional photography | |
Justin Greenwood ... data wrangler: Rising Sun Pictures | |
Diego Grimaldi ... effects technical director: Image Engine | |
Todd Groves ... digital artist: IMAX version | |
Fernando Guerrero Rodriguez ... digital compositor: rising sun pictures | |
Emilia Gustafsson ... digital compositor | |
Kathleen Haase ... light stage producer | |
Noah Hamdan ... environment td/digital matte painter | |
Maverick Han ... compositor | |
Levent Haseki ... compositor | |
Moritz Hausler ... fx td: Image-engine | |
Brendan Holt ... technical support | |
Philip Horn Jr. ... vfx data wrangler/set surveyor | |
Derrek Horn ... Data Wrangler (as Derrek Brajkovich-Horn) | |
Patrick D. Hurd ... visual effects production supervisor | |
Chrismac Hwang ... machmove artist: soho vfx | |
Ivan Imanishi ... technical support: Image Engine | |
Lia Ioanniti ... compositor | |
Chris Janssen ... digital compositor | |
Chas Jarrett ... visual effects supervisor | |
Qazi Hamza Javed ... vfx artist: Rising Sun Pictures | |
Marc Jones ... matchmove supervisor: Image Engine | |
Jeffrey Kalmus ... vfx supervisor: In-House | |
Ranajoy Kar ... layout artist | |
Naoki Kato ... fx td | |
Andrew Kaufman ... research & development: Image Engine | |
Claire Kearton ... lighter | |
Matthew Kee ... matchmove artist: Image Engine Inc | |
Ian Kelly ... digital artist | |
Spencer Kelsey ... previsualization artist | |
Adam Kelway ... digital compositor: Image Engine | |
Christopher Kerr ... digital compositor | |
Rashid Khallouk ... compositor | |
Leanna Kruse ... visual effects coordinator: Soho VFX | |
Mark Laszlo ... environment td: Rising Sun Pictures | |
Sun Lee ... matte painter: Lola VFX | |
Chloe LeGendre ... light stage developer: USC Institute for Creative Technologies | |
Erik Lehmann ... senior modeller / groomer: Image Engine | |
Michael Levine ... senior creature fx td: Image Engine | |
Cedric Ling ... senior matchmove artist: image engine | |
Adair Liu ... light stage processing: USC Institute for Creative Technologies | |
Eung Ho Lo ... modeler/groomer: Image Engine | |
Daniel Lu ... Lead Modeler and Rigger: Soho VFX | |
Clayton Lyons ... visual effects coordinator | |
Bruno Lévêque ... environment td: Image Engine | |
Allan Magled ... visual effects producer | |
Dean Mangion ... matchmove artist: Image Engine | |
Brandon Martin ... lighting lead | |
Guy Masonwells ... digital compositor | |
Hubert Maston ... cg supervisor | |
Tomoka Matsumura ... modeler | |
Colin Mayne ... matte painter | |
Shawn McCarten ... lighting artist: Rising Sun Pictures | |
Kelly McCarthy ... visual effects producer | |
Harry Medlin ... compositor: Rising Sun Pictures | |
Andre Mercier ... previsualization artist | |
Francesca Milde ... digital compositor | |
Chelsea Mirus ... visual effects coordinator | |
Divyansh Mittal ... digital compositor | |
Andrew Moffett ... postvis artist: Halon | |
Jaideep Mohan ... digital compositor | |
Marcin Nikiforuk ... matte painter | |
Kieran Ogden-Brunell ... visual effects artist: rising sun pictures | |
Naoki Oyagi ... digital compositor | |
Clark Parkhurst ... flame artist | |
Ben Paschke ... visual effects artist: Rising Sun Pictures | |
Geoff Pedder ... digital artist | |
Kai Pedersen ... lighting td: Image Engine | |
John Perrigo ... effects artist | |
Josip Peterkovic ... visual effects artist | |
Leela Petrie ... creature td | |
Barry Poon ... vfx assets production manager: image engine | |
Adam Potter ... vfx data manager: Rising Sun Pictures | |
Albert Radosevic ... modeller: rising sun pictures | |
Karthic Ramesh ... digital compositor: Rising Sun Pictures | |
Guillermo Ramos ... digital compositor | |
Marcel Ramos ... light stage processing: USC Institute for Creative Technologies | |
Clint G. Reagan ... postvisualization supervisor / previsualization supervisor | |
Antonio Ribeiro ... digital compositor: Soho VFX | |
Jaime E. Riveros ... post-visualization artist (as Jaime Riveros) | |
Ryan D. Romero ... digital artist (IMAX version) | |
Caitlin Rupert ... previs artist | |
Mike Sabga ... video and computer supervisor | |
Ruben Salazar ... digital compositor | |
Juan Ignacio Salgado ... senior compositor: Rising Sun Pictures | |
Andrew Savchenko ... compositor: Rising Sun Pictures | |
Steve Sayer ... visual effects artist | |
Keith Sellers ... visual effects supervisor: Soho VFX | |
Denys Shchukin ... fx supervisor: Image Engine | |
Yuri Shubenin ... visual effects artist | |
Raman Siddhartha ... digital compositor | |
Erik Skramstad ... Data Wrangler | |
Mykhailo Slavov ... senior compositor | |
Anthony Smith ... visual effects supervisor: Rising Sun Pictures | |
Doug Spilatro ... visual effects supervisor | |
Chris Spry ... visual effects supervisor | |
Jaclyn Stauber ... fx technical director: Image Engine | |
Sarah Stauffer ... visual effects production assistant | |
Alastair Stephen ... executive producer | |
Rob Strickland ... digital compositor | |
Iryna Sumanova ... roto/paint artist: Image Engine | |
Krisztian Szeibold ... lighting td: Image Engine | |
Jerrod Tan ... roto/paint artist | |
Masahiro Teraoka ... digital compositor | |
Mike Terrigno ... digital compositor | |
Lachlan Tolley ... compositor | |
Alexander Toms ... digital compositor | |
John Toth ... digital compositor: Rising Sun Pictures | |
Kristin Turnipseed ... previz/post-viz artist | |
Parikshit Tyagi ... compositor: Rising Sun Pictures | |
Ankit Vajpayee ... compositor | |
Merinda Janse van Rensburg ... roto/ prep artist: Rising Sun Pictures | |
Preethi Venkateswaran ... 3D Modeller: Soho Vfx | |
Noah Vice ... head of look development | |
Anne Vu ... compositor: Rising Sun Pictures | |
Shawn Walsh ... visual effects executive producer: Image Engine | |
Ben Warburton ... digital compositor | |
Bradley Webster ... visual effects artist: Rising Sun Pictures | |
Greg Wieder ... pipeline td: Rising Sun Pictures | |
Andrew Winters ... visual effects artist | |
Sunny Wong ... Digital Artist: Soho VFX | |
Zachary Wong ... previs artist | |
Casey Yahnke ... digital compositor | |
Donmill Yip ... modeler: Image Engine | |
Jennie Zeiher ... bidding producer: Rising Sun Pictures | |
Nathan Zeppel ... digital artist: Rising Sun Pictures | |
Paolo Joel Ziemba ... pre-viz & layout: Halon | |
Jason Evanko ... visual effects artist (uncredited) | |
Chawalit Jirattikansakul ... rotomation artist (uncredited) | |
Josh Kelly ... data and render wrangler: Rising Sun Pictures (uncredited) |
Osoba | Funkcja |
---|---|
Osoba | Funkcja |
Andy Abele ... stunt performer | |
Rocky Abou-Sakher ... stunts | |
Ken Barefield ... stunts | |
Stanton Barrett ... stunt double driving: Hugh Jackman | |
Kenny Bartram ... stunts | |
Tim Bell ... stunts | |
Matt Berberi ... utility stunts: additional photography | |
John Bernecker ... stunt performer | |
Nicolas Bosc ... Stunt Double: Boyd Holbrook / stunts | |
Solomon Brende ... stunts | |
Scheryl W Brown ... stunt double: Elise Neal / stunts (as Scheryl Brown) | |
Steve Brown ... fight choreographer | |
Chris Bryant ... stunts (as Christopher Brown) | |
Kurt Bryant ... stunts | |
Richard Burden ... car stunt coordinator | |
Salef Celiz ... stunts | |
Mark Chavarria ... stunts | |
Alvin Chon ... stunts | |
Jason Chu ... stunts | |
Tim Connolly ... stunts | |
Clay Cullen ... stunts | |
Eddie Davenport ... Stunt Double: Hugh Jackman | |
Liam Day ... stunts | |
Chris Denison ... stunts | |
Loren Dennis ... stunts | |
Mark Dobson ... stunts | |
Dan Downs ... stunt double: Stephen Merchant | |
Joe Dryden ... stunts (as Joseph J. Dryden) | |
Dillon Eddo ... stunts / utility stunts: re-shoots | |
Eyad Elbitar ... stunt driver | |
Matt Emig ... stunts | |
Nick Epper ... stunts | |
Chris J. Fanguy ... stunts (as Chris Fanguy) | |
Troy Faruk ... stunts | |
Jeremy Fitzgerald ... stunt Reaver | |
Clay Donahue Fontenot ... stunts | |
Jeff Galpin ... stunts | |
Jef Groff ... stunt performer | |
Paul Gunawan ... stunts | |
Garrett Hammond ... stunts | |
Lydia Hand ... stunts | |
Daniel Hargrave ... stunts | |
Regis Harrington ... stunts | |
Gene Hartline ... stunts (as Eugene Hartline) | |
Luke Hawx ... stunt performer | |
Craig Henningsen ... stunts | |
Jim Henry ... stunts | |
Daniel Hernandez ... stunts | |
Christopher Heskey ... stunts | |
Jay Hieron ... stunts | |
Toby Holguin ... stunts | |
Logan Holladay ... reaver / stunts / utility stunts | |
Ashley Nicole Hudson ... stunts (as Ashley Hudson) | |
Thekla Hutyra ... stunts (as Thekla Hutyrova) | |
Gary Hymes ... stunt coordinator: second unit | |
Keith Jardine ... stunt performer | |
Andy Jones ... stunts | |
Antal Kalik ... stunt double: Hugh Jackman reshoots: los angeles / stunts | |
Aidan Kennedy ... stunts: stunt actor | |
Rissa Kilar ... stunt double: Dafne Keen | |
Horace Knight ... stunts (as Horace Knight Jr.) | |
Efka Kvaraciejus ... stunts: additional Photography | |
Marissa Labog ... stunt double: Dafne Keen | |
Josh Lakatos ... stunts | |
Michael Lehr ... stunts | |
Jean Claude Leuyer ... stunt performer | |
Kurt D. Lott ... car stunt coordinator / stunt rigging coordinator | |
Emmanuel Manzanares ... stunt pre-viz / utility stunts: fight team | |
Aaron Matthews ... stunts | |
Brandon Melendy ... stunt performer | |
Vanessa Motta ... Stunt Double: Elizabeth Rodriguez | |
Mike Mukatis ... stunts | |
Nayah Murphy ... stunt double: Dafne Keen | |
Panuvat Anthony Nanakornpanom ... stunts | |
Carl Anthony Nespoli ... stunt performer | |
Dan B. Norris ... stunt performer | |
Paul Andrew O'Connor ... stunts | |
Lin Oeding ... stunt pre-viz | |
Chris Palermo ... stunt driver | |
Freddie Poole ... stunts | |
Randall Reitenbach ... stunts (as Randy Reitenbach) | |
Greg Rementer ... stunts | |
Tony Repinski ... stunt performer | |
Brady Romberg ... stunt double: Boyd Holbrook | |
Shahaub Roudbari ... stunt performer: reshoots | |
William Scharpf ... stunt driver | |
Cale Schultz ... stunt performer | |
Kenny Sheard ... stunt performer | |
Gunter Simon ... stunt driver: 18 Wheeler | |
Bryan Sloyer ... stunts | |
D. Reride Smith ... wrangler: stunts | |
Matthew R. Staley ... stunts | |
Aden Stay ... stunts | |
Daniel Stevens ... stunt double: Hugh Jackman | |
Tim Storms ... stunt double: Patrick Stewart | |
Cj Stuart ... stunt dbl: Quincy Fouse | |
Ryan Sturz ... stunts | |
Yoshi Sudarso ... utility stunts | |
Nuo Sun ... stunt coordinator: reshoots / stunts (as Sunny Sun) | |
Evan Dane Taylor ... stunt performer | |
Don Thai Theerathada ... stunt pre-viz | |
Hamid-Reza Benjamin Thompson ... stunt double: Eriq La salle | |
Ayhan Tongadur ... utility stunts | |
Torrey Vogel ... stunt performer: additional photography | |
Cord Walker ... stunts | |
Garrett Warren ... stunt coordinator | |
Kevin Waterman ... stunts | |
Jessica Williams ... stunt performer | |
Joe Williams ... stunt performer | |
Nico Woulard ... stunt performer | |
Michael Yahn ... stunts | |
Marcus Young ... stunt performer | |
Ned Yousef ... stunts |
Osoba | Funkcja |
---|---|
Osoba | Funkcja |
Austin Alward ... first assistant camera: additional | |
Michael Applebaum ... b-camera operator | |
Dana Arnold ... rigging gaffer: additional photography | |
Russell Beard ... rigging electric best boy | |
Jean-Paul Bernard ... rigging grip | |
Michael Burgess ... b cam operator: additional photography | |
Joe Cassano ... dolly grip: second unit | |
Luke Cauthern ... b camera dolly grip | |
Ryan Chamberlain ... grip | |
Joseph V. Cicio ... camera operator | |
Andrew P. Clapp ... electrician (as Andrew Clapp) | |
Daniele Colombera ... digital imaging technician | |
Arlen Cooke ... digital loader: New Mexico Unit | |
Ryan Creasy ... loader: additional photography | |
Morgan Davis ... crane technician | |
Ferdinand Duplantier Jr. ... rigging gaffer | |
Christopher Duskin ... camera operator: second unit | |
Michael Feduccia ... grip | |
Albert Ferreira ... electrician | |
Jose Figueroa-Baez ... Second assistant camera: Louisiana | |
Chris Fisher ... first assistant b-camera 2nd unit | |
Michael Fitzgerald ... epk cinematographer | |
Nathan Fung ... grip | |
Dan Furst ... key video assist | |
Charley Gilleran ... rigging key grip: additional photography | |
Everett Grant ... set lighting | |
Ted Gregg ... grip | |
Jeff Griffith ... Alpha Head Tech: second unit | |
Mark Haas ... rigging tie down grip | |
Kent Harvey ... second unit "a" camera operator | |
Jason Hooper ... rf technician second unit | |
Richard T. Hoover ... a camera dolly grip | |
Nathan Hughes ... grip | |
Dana Hunt ... lighting console programmer | |
Patrick Hutchison ... additional grip | |
Kyle Jenkins ... video assist | |
Lukasz Jogalla ... director of photography: second unit | |
McKay Johnson ... digital imaging technician: second unit | |
Michael D. Kennedy ... alpha head technician: camera motorcycle | |
Michael Koepke ... grip | |
Jeffrey Lamm ... second assistant camera | |
Richard Landry ... electrician | |
Bret Latter ... second assistant camera: 2nd unit. New Mexico | |
Ronnie LeBlanc ... rigging electrician | |
Kevin Lippincott ... fixtures foreman | |
Trevor Loomis ... "a" camera 1st assistant | |
Eduardo Losan ... video playback operator | |
Andy Luce ... best boy grip: second unit | |
David Luckenbach ... camera operator / steadicam operator | |
Kevin Luster ... grip | |
Hannah Macklin ... camera assistant: New Mexico | |
Bryce Marshall ... second assistant camera: second unit | |
Bradley Martin ... best boy electric | |
Christopher Martin ... additional rigging grip | |
Michael C. McCullough II ... additional video assist | |
Brady McElroy ... key grip | |
Dan Moore ... video operator: Dan Moore | |
Nick Nicolay ... best boy grip | |
Larry Nielsen ... first assistant camera: "a" camera second unit | |
Christopher Norris ... first assistant "b" camera: second unit | |
Jaim O'Neil ... Gaffer: Second unit | |
Jared Olguin ... rigging electrician | |
Brad Oltmann ... electrician | |
Phedon Papamichael ... director of photography: additional photography | |
Max Patrucco ... key rigging grip | |
Taylor L. Perry ... digital utility | |
Nancy Piraquive ... second assistant camera: "b" camera | |
Cody Pollock ... electrician | |
Christopher Raymond ... camera operator: second unit | |
Ben Rothstein ... still photographer | |
Nolan Rudi ... second assistant "a" camera second unit | |
Andy Ryan ... gaffer | |
Jimi Ryan ... key grip | |
Bily Salazar ... digital loader: second unit | |
Derek A. Schwebel ... video playback operator | |
Walter 'Bud' Scott ... key grip: second unit | |
Jason A. Sedillo ... Second Unit Grip: New Mexico | |
Rob Skuse ... rigging grip | |
Basil Smith ... first assistant camera | |
Patrick Sokley ... second assistant camera: "a" camera | |
Joe Sökmen ... grip | |
Jonathan Terpstra ... lighting technician | |
Stephen Vicari ... loader | |
Jim Wayer ... best boy rigging grip | |
Neil Werries ... rigging grip | |
Jordan Whaley ... lighting technician | |
Gael Whettnall ... grip | |
Barry Williamson ... rigging grip | |
Dan Wyssmann ... grip | |
Rio Noel Zumwalt ... loader: additional photography |
Osoba | Funkcja |
---|---|
Osoba | Funkcja |
Duck Lee ... animator | |
Andrew McCartney ... animator | |
Nicolas Torres ... animator | |
Jessica Zanetti ... animator |
Osoba | Funkcja |
---|---|
Osoba | Funkcja |
Barbie Block ... casting | |
Francesca Bradley ... casting associate: UK | |
Lynsey Brown ... extras casting director | |
Amelia Chen Miley ... casting associate | |
Elizabeth Coulon ... location casting director | |
Karlee Fomalont ... casting associate: new york | |
Elizabeth Gabel ... extras casting: new mexico | |
Johnny Gidcomb ... adr voice casting | |
Adam Hochfeld ... extras casting | |
Mary Huber ... extras casting | |
Priscilla John ... casting director: UK | |
Brittany A. Jones ... casting associate | |
Beth Lipari ... casting associate | |
Rebecca Llorella ... casting assistant | |
Andreya Lynham ... casting assistant: UK | |
David O'Hara ... casting assistant: NY | |
Blossom Peters ... extras casting assistant | |
Pricilla Marie Rodgers ... extras casting assistant | |
Adam Stephenson ... casting assistant | |
Sally Stiner ... casting | |
Seannon Stracener ... casting coordinator / casting researcher | |
Mary Bowman ... extras casting assistant (uncredited) |
Osoba | Funkcja |
---|---|
Osoba | Funkcja |
Maria T. Bierniak ... supervising location manager | |
Patrick Brazile ... location scout: New Mexico | |
Erin Burns ... assistant location manager | |
Clark Deal ... location scout: Oklahoma City | |
Sean J. Donnelly ... assistant location manager | |
Jonathan Ford ... location medic | |
Matthew Ford ... location medic | |
Tyler Hohmann ... location assistant: additional | |
Cristal Jones ... location scout | |
Christopher Kusiak ... key assistant location manager: reshoots | |
Mickey Lambert ... key assistant location manager | |
Matt McLellan ... location scout | |
Patrick Mizell ... location assistant | |
Shani Orona ... location scout (as Marie-Jeanne Orona) | |
Aurora Ann Quinones ... key assistant location manager: reshoots | |
Ryan Schaetzle ... location scout: Georgia | |
Susan Smits ... location coordinator | |
Rebecca Puck Stair ... location scout | |
Rowan Stanland ... location scout | |
Jacob Swanson ... location production assistant | |
Ron Uribe ... location scout | |
Deborah Wakshull ... location scout |
Osoba | Funkcja |
---|---|
Osoba | Funkcja |
Velvet Braswell ... dispatcher/dot | |
Jorge Casillas ... picture car coordinator | |
Bart Figueiredo ... stakebed cast trailer | |
Gary L. Horton ... driver Gregory 'Stepper' Jones ... generator operator | |
K. Emily Levine ... dispatcher | |
Brad Lips ... driver: forklift | |
Lily Mace ... driver | |
Edward O'Donnell ... transportation coordinator | |
Beverly Reeves ... driver | |
Eric Simpkins ... picture car mechanic | |
Jon Smith ... transportation captain | |
Dave Woodcock ... picture vehicle tech/driver |
Osoba | Funkcja |
---|---|
Osoba | Funkcja |
Pete Anthony ... conductor / orchestrator | |
Daniel A. Brown ... music preparation | |
Ted Caplan ... music supervisor | |
Matt Chamberlain ... musician | |
Wade Culbreath ... musician: percussion | |
Luke Flynn ... music preparation | |
Rossano Galante ... orchestrator | |
Jeff Gartenbaum ... assistant score engineer | |
Mark Graham ... head of music preparation / orchestrator | |
Mariko Horikawa ... music preparation | |
John Kurlander ... music recording engineer / score mixer | |
Tyson Lozensky ... assistant score mixer | |
Dana Niu ... orchestrator | |
Victor Pesavento ... music preparation | |
Brandon Roberts ... composer: additional music | |
Annie Rosevear ... music preparation | |
Peter Rotter ... orchestra contractor | |
Buck Sanders ... score producer | |
Steven O. Scott ... music preparation | |
Andrew Synowiec ... musician | |
Marcus Trumpp ... composer: additional music | |
Joe Zimmerman ... music preparation | |
Danielle Diego ... music executive (uncredited) | |
Adamo Di Giorgio ... scoring assistant (uncredited) | |
Anton Monsted ... music executive (uncredited) |
Osoba | Funkcja |
---|---|
Osoba | Funkcja |
Robert M. Barr ... dailies technician | |
John Berri ... additional editor | |
Marisa Clayton ... digital intermediate producer | |
Daniele Colombera ... colorist: dailies | |
Justin DeLong ... colorist: dailies | |
Anthony Dixon ... post-production coordinator | |
Kaylee Karlik ... second assistant editor | |
Skip Kimball ... digital intermediate colorist | |
Matt Landsman ... assistant editor: EPK and BTS | |
Zach Marshall ... assistant editor: trailer | |
Daniel M. Nussbaum ... first assistant editor | |
Carrie Oliver ... digital intermediate editor | |
Tessa Rubin ... post-production assistant | |
Blake Simon ... apprentice editor | |
Chris Van Duyn ... post-production: dailies operations-technicolor | |
Kenny Vicent ... dailies engineer |
Osoba | Funkcja |
---|---|
Osoba | Funkcja |
Chris Allegro ... uniform costumer | |
Melissa Binder ... head ager/dyer | |
Samantha Burpee ... specialty costumer | |
Donna Chance ... costumer to Mr. Jackman | |
Keith Christensen ... concept artist | |
Christian Cordella ... costume concept artist | |
Annette Farnsworth ... set costumer | |
Benj Gibicsar ... ager/dyer | |
Patricia Gorman ... fitter | |
Hillary Higgins ... addit costumer: background | |
Mary Iannelli ... assistant costume designer | |
Ashley Martin ... costumer | |
Nora Phillips Pedersen ... key costumer | |
Elaine Ramires ... costume supervisor | |
Katelyn Rodgers ... specialty costumer | |
Mark D. Spain ... ager/dyer: additional (as Mark Spain) | |
Giselle Spence ... cutter fitter/seamstress | |
Emily St. Martin ... production assistant | |
Keawe Thurston ... set costumer | |
Olivia Vestina Torres ... costumer | |
Stuart Gordon Tribble ... key costumer | |
Dan Crawley ... specialty costumes (uncredited) |
Osoba | Funkcja |
---|---|
Osoba | Funkcja |
Ava Amundsen ... executive assistant to Josh McLaglen | |
Hillary Baca ... key craft service: New Mexico | |
Lori Berlanga ... production coordinator | |
Dorothy Blyskal ... production secretary | |
Rusty Bourg ... Photo Double/Stand-in | |
Christina Bright ... clearance coordinator | |
Jennifer Brown ... set medic | |
Ray Brown ... production secretary | |
T.J. Bryson ... production assistant | |
Nikki Cartwright ... Additional Production Assistant | |
Sean Carville ... location accountant | |
Allison Chic ... production assistant | |
Kimberly Choi ... second assistant accountant | |
Chris Clinton ... cast assistant: Hugh Jackman | |
Timothy Coggins ... payroll accountant | |
Beverly Cole ... travel coordinator | |
Bonnie Cook ... production assistant | |
Trang Dang ... assistant production coordinator | |
Dustin DellaVecchia ... assistant production coordinator: New Mexico | |
Philip DeVay ... second assistant accountant | |
Taylor DiMarco ... production assistant: Big Easy Studios | |
Anthony Dixon ... assistant: James Mangold | |
Lucien Dodge ... adr voice artist | |
Kevin Duran ... construction greens | |
Ashley T. Farrell ... assistant to sir patrick stewart | |
Rosemary Finney ... cast assistant | |
Cory Fleming ... aerial ground coordinator | |
Nicole Flowers ... first assistant accountant | |
Tyler Fruge ... production assistant | |
Julianne Gabert ... adr voice artist | |
Pablo Gambetta ... set production assistant: second unit | |
Nicole Garcea ... script supervisor: second unit, New Orleans | |
John Garcia ... stand-in | |
Tim Gendron ... production assistant | |
Robert Guerrero ... production office assistant: additional photography | |
Emmanuel Guiterrez ... production assistant | |
Gage Hanlon ... assistant: Hutch Parker | |
Samantha Jo Hart ... production assistant | |
Brittni Hayes ... travel secretary | |
Matt Holguin ... Office Production Assistant | |
Ozzy Inguanzo ... consultant | |
Gregory 'Stepper' Jones ... special equipment / generate operator | |
Ted Kantrow ... caterer | |
Ryan Kazmer ... production assistant | |
Sherry Kecskes ... payroll accountant | |
Heidi Kingsbury ... animal trainer | |
James Kunkel ... electric: day player | |
John Lavis ... medic | |
Kurt Leitner ... adr voice actor | |
Cheramie Martin ... photo double/stand-in: Dafne Keen | |
Julie McKinnon ... production assistant | |
David Midgen ... titles producer | |
Irving Milgrom ... executive assistant: Hugh Jackman | |
F. Ron Miller ... title designer: main titles | |
Nicholas Mondragon ... production liaison | |
Andrés Moret Urdampilleta ... translator | |
Serena Morin ... studio teacher | |
Cassidy Naber ... adr voice actor | |
Arthur Ortiz ... adr voice actor | |
Jess Platt ... dialect coach | |
Ben Pronsky ... adr voice actor | |
Cris Rankin ... animal trainer | |
Michael Rees ... production assistant | |
Tucker Robin ... assistant to Joseph M. Caracciolo Jr. | |
Rachael M. Roth ... unit publicist | |
Aric Sabin ... production assistant | |
Alexander Salazar ... base camp production assistant: second unit (as Alex Salazar) | |
Bryan Schnitzer ... production coordinator: Caesars Entertainment | |
Matt Sigloch ... military technician on-set advisor | |
Safka Sintmaartensdijk ... second assistant accountant | |
Kerri Smeltzer ... production coordinator: New Mexico | |
Robert St. Laurent ... prop assist: reshoots | |
Delaney Rose Stein ... adr and loop group | |
Nicki Stewart ... day player | |
David Stickler ... key set production assistant | |
Christina Stoltenberg ... production assistant | |
Alexis Tippin ... 2nd assistant accountant | |
Rosana Tomas ... Travel Coordinator: additional photography | |
Jodi Tripi ... stock footage research | |
Sally Villasenor ... key crafts service: 2nd unit | |
Sheila Waldron ... script supervisor | |
Grayson Ward ... 2nd assistant accountant | |
Jay Watt ... construction medic | |
Stephen Daniel Wayne ... set production assistant | |
Aaron Wiener ... script coordinator | |
Caleb Wiley ... production assistant | |
Matthew R. Williams ... first aid | |
Sid Yost ... animal coordinator |
Osoba | Funkcja |
---|---|
Osoba | Funkcja |
John Byrne ... the producers wish to thank | |
Chris Claremont ... the producers wish to thank | |
Dave Cockrum ... the producers wish to thank | |
Craig Kyle ... the producers wish to thank | |
Marjorie Liu ... the producers wish to thank | |
Alexander Macken |
BIBLIOTECZKA