×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 498.

środa, 24 kwiecień 2013 16:42

Rozliczenie ogólnopolskiej zbiórki darów

Stowarzyszenie Sztukater z siedzibą we Wrocławiu (54-206 Wrocław, ul. Legnicka 65), zgodnie z pozwoleniem wydanym w dniu 02 grudnia 2011 przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, decyzja nr 289/2011, przeprowadziło na terenie całej Polski zbiórkę publiczną pod hasłem „Święta z Książką” z przeznaczeniem zebranych darów rzeczowych na rzecz domów dziecka, placówek oświatowych, hospicjów oraz organizacji zajmujących się walką z wykluczeniem społecznym mieszczącym się na terenie województwa dolnośląskiego oraz zebranych funduszy na zakup urządzeń multimedialnych, mebli oraz remont sal przeznaczonych na księgozbiór w w/w placówkach.

piątek, 24 czerwiec 2016 13:54

Miasteczko Twin Peaks

Sezon 1

 twin peaks 2

Po brutalnym morderstwie królowej balu, Laury Palmer, agent Cooper (Kyle MacLachlan) odkrywa, że małe miasteczko, w którym doszło do zabójstwa, pełne jest śmiertelnych sekretów i zabójczo smacznych wiśniowych ciast. Cooper interpretuje niezwykły sen o mordercy, pije herbatę z tajemniczą kobietą i odnajduje w lasach miejsce makabrycznej zbrodni. Nie spocznie, póki nie rozwiąże tej zagadki.
[opis dystrybutora dvd]

 

Odcinek:

1

Northwest Passage:

Pete Martell znajduje ciało Laury Palmer; Ronette Pulaski zostaje znaleziona pobita i w stanie szoku; James Hurley, potajemny chłopak Laury i jej najlepsza przyjaciółka Donna Hayward zakochują się w sobie; do Twin Peaks przybywa w celu prowadzenia śledztwa agent FBI Dale Cooper.

2

Traces To Nowhere:

Agent FBI Dale Cooper i szeryf Harry S. Truman odkrywają więcej szczegółów z sekretnego życia Laury Palmer; Duży Ed Hurley sądzi że został poddany działaniu narkotyków w Roadhouse; przestraszony James Hurley oraz pałający żądzą zemsty Bobby Briggs i Mike Nelson zostają zwolnieni z aresztu; a Catherine Martell odsłania swoją intrygę zmierzającą do przejęcia kontroli nad tartakiem Packardów.

3

Zen, Or The Skill To Catch A Killer:

Mieszkańcy zbierają się na pogrzebie Laury; Cooper interpretuje swój sen o mordercy; a Truman wyjawia Cooperowi sekret "Chłopców Z Antykwariatu".

4

Rest In Pain:

Cooper i Truman odnajdują jednorękiego mężczyznę i kilka nowych dowodów w sprawie morderstwa Laury; Norma Jennings uczestniczy w przesłuchaniu w sprawie zwolnienia jej męża; a Audrey Horn decyduje się na rozpoczęcie swego prywatnego śledztwa.

5

The One-Armed Man:

Cooper i Truman piją herbatę z Pieńkową Damą i odkrywają makabryczną scenę zbrodni w lesie; Audrey Horn dostaje pracę w sklepie swojego ojca; Hank Jennings wraca z więzienia do Double "R" ; a James Hurley i Donna Hayward przyjmują do spółki Madeleine Ferguson.

6

Cooper's Dreams:

Agent Cooper i "Chłopcy Z Antykwariatu" składają specjalną wizytę w Jednookim Jacku, podczas gdy Audrey Horn debiutuje tam w roli hostessy; Josie Packard dzieli się z Trumanem podejrzeniami co do zamiarów Catherine; a Dr Jackoby dostaje telefon od zmarłej Laury Palmer.

7

Realization Time:

Śledztwo Coopera i Trumana doprowadza do przerażających konkluzji; Dr Jackoby udaje się na randez-vous z ´Laurą Palmer´ i przykre tego konsekwencje; Catherine Martell i Shelly Johnson znajdują się w pułapce bez wyjścia; a złe intencje Hanka Jenningsa rozprzestrzeniają się pochłaniając Josie Packard.

8

The Last Evening:

 

Sezon 2

 twin peaks 3

 Polowanie na zabójcę Laury Palmer zwraca się przeciwko agentowi Dale'owi Cooperowi (Kyle MacLachlan). Postrzelony przez tajemniczego napastnika w drodze do Great Northern Hotel, uchodzi z życiem… i otrzymuje przedziwne wskazówki dotyczące morderstwa Laury. Informacje przekazuje mu olbrzym, który niespodziewanie pojawia się w trakcie leczenia Dale'a. Za sprawą pożaru w więzieniu, znika kilku penitencjariuszy - potencjalnych podejrzanych. Odnaleziony zostaje pamiętnik Laury Palmer… zawierający szczegóły, które najlepiej czytać przy kubku gorącej kawy.

 

Odcinek:

1

May The Giant Be With You:

2

Coma:

3

The Man Behind Glass:

4

Laura's Secret Diary:

5

The Orchid's Curse:

6

Demons:

7

Lonely Souls:

8

Drive With A Dead Girl:

9

Arbitrary Law:

10

Dispute Between Brothers:

11

Masked Ball:

12

The Black Widow:

13

Checkmate:

14

Double Play:

15

Slaves And Masters:

16

The Condemned Woman:

17

Wounds And Scars:

18

On The Wings Of Love:

19

Variations On Relations:

20

The Path To The Black Lodge:

21

Miss Twin Peaks:

22

Beyond Life And Death:

Obsada:

Kyle Maclachlan

Agent Dale Cooper

Michael Ontkean Szeryf Harry S. Truman
Mädchen Amick Shelly Johnson
Dana Ashbrook Bobby Briggs
Richard Beymer Benjamin Horne
Lara Flynn Boyle Donna Hayward
Sherilyn Fenn Audrey Horne
Warren Frost Doktor Will Hayward
Everett Mcgill

Ed Hurley

Peggy Lipton Norma Jennings
James Marshall James Hurley
Jack Nance Pete Martell
Kimmy Robertson Lucy Moran
Ray Wise Leland Palmer
Joan Chen Josie Packard
Piper Laurie Catherine Martell
Eric Dare Leo Johnson
Harry Goaz Zastępca Szeryfa Andrew Brennan
Michael Horse Zastępca Szeryfa Tommy "Hawk" Hill
Sheryl Lee Laura Palmer/Maddy Ferguson
Russ Tamblyn Doktor Lawrence Jacoby
Kenneth Welsh Agent Windom Earle
Billy Zane John Justice Wheeler
Chris Mulkey Hank Jennings
David Patrick Kelly Jeremy Horne
Al Strobel Phillip Michael Gerard ("Jednoręki")
David Duchovny Agent Dennis (Denise) Bryson
Grace Zabriskie Sarah Palmer
Don S. Davis Major Garland Briggs
Charlotte Stewart Betty Briggs
Wendy Robie Nadine Hurley
Walter Olkiewicz Jacques Renault
Michael Parks Jean Renault
Clay Wilcox Bernard Renault
Don Amendolia Emory Battis
Victoria Catlin "Blackie"
Lenny Von Dohlen Harold Smith
Miguel Ferrer Agent Albert Rosenfield
David Lynch Agent Gordon Cole
Gary Hershberger Mike Nelson
Mary Jo Deschanel Eileen Hayward
Listonosz Jan Nowak
Catherine Coulson

Margaret Lanterman
("Kobieta Z Pieńkiem")

Heather Graham Annie Blackburne
David Warner Thomas Eckhardt
Michael J. Anderson "Człowiek Stamtąd"
Frances Bay Pani Tremond
Frank Silva Bob
James V. Scott

Jimmy Scott

Julee Cruise Julee Cruise

piątek, 24 czerwiec 2016 11:05

W Garniturach

Sezon 1

siuts main

"W garniturach" to nowy i oryginalny serial, którego bohaterami są prawnicy renomowanej kancelarii na nowojorskim Manhattanie. Szybkie i ryzykowne decyzje, wysokie stawki to świat Harveya Spectera (Gabriel Macht), charyzmatycznego adwokata, który postanawia zatrudnić genialnego, ale niezmotywowanego Mike'a Rossa (Patrick J. Adams). Jest tylko jeden problem, nowy współpracownik nie posiada prawniczego wykształcenia, ale posiada fotograficzną pamięć i encyklopedyczną wiedzę. Mike udowadnia, że pomimo braku odpowiedniego dyplomu ma wyjątkowy talent i świetnie odnajduje się w prawniczym środowisku. Zmuszeni do ukrywania prawdy, tworzą niepowstrzymany duet.

 

Odcinek:

1

Pilot:

Mike, zatrudniony przez Harvey'a, dostaje od niego pierwszą sprawę dotyczącą molestowania seksualnego sekretarki przez jej szefa. Nie za bardzo jednak wie, jak sobie radzić z wypełnianiem prawnych dokumentów, więc szuka pomocy u Rachel.(opis dystrybutora)

2

Errors and Omissions:

Harvey zajmuje się sprawą zarejestrowania produktu swojego klienta w urzędzie patentowym. Na drodze do wygrania sprawy z firmą stanie mu sędzia, który kieruje się swoim osobistymi problemami. Mike zostaje wykorzystywany przez swoich współpracowników.(opis dystrybutora)

3

Inside Track:

Nowy dyrektor firmy motoryzacyjnej chce sprzedać ją, by przenieść zakłady produkcyjne na zagraniczny rynek. Harvey stara się zmienić jego decyzję. W międzyczasie Mike musi przygotować kolację dla współpracowników, jako że jest nowym pracownikiem. Prosi Rachel o pomoc.(opis dystrybutora)

4

Dirty Little Secrets:

Mike dostaje od Louisa pierwszą swoją sprawę pro bono. Z pozoru banalna - okazuje się ciężkim orzechem do zgryzienia. Na dodatek musi pomóc Harvey'owi w obronie firmy mężczyzny bliskiemu Jessice przed zbiorowym pozwem o odszkodowanie w wyniku pojawienia się skutków ubocznych przy zażywaniu leku na ALS.(opis dystrybutora)

5

Bail Out:

O pomoc do Mike'a zwraca się jego dawny przyjaciel Trevor, który ma coraz większe kłopoty. Harvey chce, by się od niego odciął. W międzyczasie sam musi zająć się sfinalizowaniem wielomilionowej umowy z kobietą. Na dodatek jego kierowca został oskarżony przez taksówkarza o spowodowanie wypadku.(opis dystrybutora)

6

 Play The Man:

Harvey musi przekonać oskarżaną o oszustwo kobietę, która dokonała podejrzanej transakcji, o podpisanie ugody z reprezentowaną przez niego firmą. Jednak sprawa ma drugie dno. W międzyczasie Mike pomaga Rachel w przygotowaniach do egzaminu LSAT.(opis dystrybutora)

7

Identity Crisis:

W firmie rozgrywa się gra w udawany proces. Mike musi obronić fikcyjną firmę przed zarzutami powódki, która uważa, że została niesprawiedliwie zwolniona z pracy. Jego przeciwnikiem zostaje protegowany Louisa, Kyle. Tymczasem Harvey ma kłopoty przy fuzji prawdziwej firmy jego klienta.(opis dystrybutora)

8

Undefeated:

Mike dostaje samodzielne zadanie sprawdzenia, dlaczego córka klienta Harveya posługuje się fałszywym dowodem tożsamości. Harvey wraz z Louisem muszą znaleźć dowody oszustw finansowych pewnego inwestora. Jest to zadanie trudne, zważywszy na szkodliwe działania Louisa.(opis dystrybutora)

9

Errors and Omissions:

Niepokonany prawnik z Bostonu, Travis Tanner, rzuca wyzwanie Harveyowi w sprawie odszkodowań od naftowej korporacji odpowiedzialnej za wywołanie u ludzi chorób nowotworowych. Tymczasem w pracy Mike'a dochodzi do przecieku do konkurencyjnej firmy.(opis dystrybutora)

10

The Shelf Life:

Sympatia Mike'a do zwalnianego księgowego z firmy, którą reprezentuje Pearson Hardman, rodzi u niego obawy, czy przypadkiem jego sekret nie ujrzy światła dziennego. Razem z Harveyem szukają prawdziwej przyczyny zwolnienia.(opis dystrybutora)

11

Rules of the Game:

Mentor Harveya, który pracuje w prokuraturze, ma kłopoty - przez co wychodzi na jaw historia Harveya. W międzyczasie Mike musi udowodnić Jennie, że nic nie czuje do Rachel oraz musi zmierzyć się z Louisem w sprawie podziału majątku między dwie zwaśnione siostry.(opis dystrybutora)

12

Dog Fight:

Harvey próbuje wydostać człowieka, którego kiedyś oskarżał o zabicie kobiety. Nowe dowody, jakie odkrył, wskazują na niewinność skazanego mężczyzny. Do miasta wrócił Trevor, który nie wie, że jego była dziewczyna spotyka się teraz z Mike'm.(opis dystrybutora)

 

Sezon 2

siuts main 2

Jeden z najskuteczniejszych adwokatów na Manhattanie Harvey Specter (Gabriel Macht) i niebywały talent Mike Ross (Patrick J. Adams) - który nie posiada wykształcenia prawniczego - powracają jako niepowstrzymany duet w drugim sezonie serialowego hitu W GARNITURACH.
Dwójka adwokatów, którzy wspólnie ukrywają brak dyplomu jednego z nich, boryka się z nowymi problemami związanymi z powrotem do spółki jednego z jej założycieli (David Costabile). Przed bohaterami pojawią się nowe wyzwania, nie tylko natury zawodowej.
W tym niezwykle intrygującym serialu telewizyjnym, docenionym przez krytyków, zobaczymy takie gwiazdy, jak Gina Torres, Meghan Markle i Rick Hoffman

 

 Odcinek:

1

She Knows:

Jessica (Gina Torres) dowiaduje się prawdy o Mike'u (Patrick J. Adams). Nakazuje Harveyowi (Gabriel Macht) go zwolnić. Jednak mentor nie zamierza pozbawiać pracy swojego ucznia. Wszystko jeszcze bardziej się komplikuje, gdy pojawia się niebezpieczeństwo, że do firmy może powrócić stary wróg Harveya i Jessiki, Daniel Hardman (David Costabile).(opis dystrybutora)

2

The Choice:

Interwencja Harveya sprawia, że Mike może nadal pracować w kancelarii. Daniel Hardman wraca do firmy i rozpoczyna remont swojego biura. Jessica jest zmuszona zadbać o przychylność starszych wspólników, którzy w przyszłości zagłosują, kto ma zarządzać firmą. Zdaje sobie sprawę, że w oczach reszty personelu to Harvey jest jej głównym sprzymierzeńcem. Wie również, że nie jest lubiany przez współpracowników. Dlatego prosi go, aby poprawił swoje stosunki z kolegami. Mike zabiera Rachel na randkę. Ponieważ czuje, że pomiędzy nimi zaczyna się coś poważnego, chce jej powiedzieć o sobie prawdę. Harvey kategorycznie mu tego zabrania.(opis dystrybutora)

3

Meet the New Boss:

 Do rady nadzorczej kancelarii oficjalnie powraca Daniel Hardman, wspólnik Jessiki. Chce zająć się negocjacjami w imieniu jednego ze szpitali z pielęgniarkami, które grożą protestem. Jednak Jessica wyznacza do tej sprawy Harveya. Pierwsze starcie z przedstawicielką pielęgniarek nie kończy się dobrze dla Harveya. Jessica informuje Louisa, że Harvard chce odebrać im pierwszeństwo w rekrutowaniu pracowników prosto z kampusu. Louis zaprasza do kancelarii przedstawicielkę Harvardu, żeby przekonać ją, jak dobrze zajmuję się stażystami z jej uczelni. Hardman wcina się w sprawę strajku w szpitalu. Dzięki dobrym kontaktom z sędzią, uzyskuje to, czego chce. W ten sposób krzyżuje plany Harveya. Rachel po raz kolejny podchodzi do egzaminu na studia prawnicze na Harvardzie. Mike, który zerwał z nią zanim ich związek zaczął się na dobre, unika jej jak ognia.(opis dystrybutora)

4

Discovery:

Mike podpadł Harveyowi, który w akcie zemsty oddaje go jako asystenta na jedną sprawę Louisowi. Harvey tymczasem musi wrócić do pozwu przeciwko producentowi samochodów, który został oskarżony o zaniedbania i spowodowanie wypadku samochodowego. Travis Tanner, prawnik reprezentujący rodzinę ofiary wypadku, informuje go, że pojawiły się nowe dowody świadczące o winie producenta. Żąda 46 milionów odszkodowania. Dodatkowo dostarcza pozew przeciwko kancelarii i Harveyowi, w którym oskarża firmę i prawnika o oszustwo i zatajenie dowodów w procesie. Spector musi udowodnić swoją niewinność. Mike odkrywa, że całkiem nieźle współpracuje mu się z Louisem.(opis dystrybutora)

5

Break Point:

Harvey usiłuje poradzić sobie ze sprawą rzekomego zatajenia dowodów w trakcie procesu o odszkodowanie. Podczas gdy on twierdzi, że nigdy na oczy nie widział spornego dokumentu, Donna odkrywa, że to ona odebrała ten dokument i zapomniała go pokazać Spectorowi. W tym samym czasie do Harveya zgłasza się jego wieloletni kolega Jeffrey, który jest agentem sportowym. Prosi o pomoc przy podpisaniu kontraktu z Julianem Alcarazem, wschodzącą gwiazdą tenisa. Na przeszkodzie zawarcia umowy stoi tylko ojciec Alcaraza, który nie wyraża zgody, aby jego niepełnoletni syn robił karierę w sporcie. Harvey będzie dążył do pozbawienia ojca prawnej opieki nad synem. Jessica zatrudnia Allison Holt, która ma reprezentować Spectora w sądzie. Mike dowiaduje się, że to Donna przez przypadek zawieruszyła sporny dokument.(opis dystrybutora)

6

All In:

Harvey wpada późnym wieczorem do Mike'a. Każe ubrać mu się w smoking i zabiera go do kasyna w Atlantic City, aby przypilnować przyjaciela i klienta Keitha Hoyta, który jest kluczowym mówcą na odbywającej się tam konferencji. Niestety jest też alkoholikiem i hazardzistą. Gdy Spector i Mike przyjeżdżają do kasyna, Hoyt właśnie przegrywa w pokera swoją wartą miliony firmę. Harvey chce pomóc mu ją odzyskać. Tymczasem sędzia odmawia utajnienia procesu wytoczonego przeciwko kancelarii przez Travisa Tannera. Jessica chce ją przekonać do zmiany zdania, jednak gdy panie spotykają się twarzą w twarz okazuje się, że znają się z młodości i sędzia ma osobiste powody, by nie lubić Jessiki. Louis i Rachel spotykają się przez przypadek wieczorem na balecie, co owocuje niespodziewaną współpracą.(opis dystrybutora)

7

Sucker Punch:

Harvey i Jessica spotykają się z Travisem Tannerem w sprawie ugody związanej ze sprawą rzekomego zatajenia dowodów przez Harveya. Niestety, spotkanie nie kończy się porozumieniem, co może doprowadzić do procesu, w którym Pearson&Hardman przegrają. W kancelarii prawnicy przygotowują się do procesu próbnego. Sędzią zostaje Hardman, w przeciwnika Harveya wciela się Louis Litt, obrony Harveya podejmuje się Jessica. W trakcie procesu wychodzi na jaw wiele skrywanych emocji i tajemnic.(opis dystrybutora)

8

Rewind:

Zbliża się głosowanie partnerów w Pearson&Hardman, w trakcie którego dojdzie do ostatecznej konfrontacji pomiędzy Danielem i Jessiką. Harvey bierze dzień wolny i próbuje sobie poradzić z wydarzeniami związanymi z próbnym procesem, w tym z wyznaniem Donny. Jednocześnie, zarówno on jak i Mike zaczynają wspominać, co działo się w och życiu pięć lat wcześniej. Spector przypomina sobie szczegóły odejścia Daniela Hardmana z kancelarii, a Mike wieczór kiedy poznał Jenny.(opis dystrybutora)

9

Asterisk:

Harveyowi udaje się sprawić, ze Donna wraca do pracy w kancelarii. Daniel, chcąc zyskać przychylność Louisa, oferuje mu posadę starszego partnera w kancelarii, czyli dokładnie to samo stanowisko, które ma Harvey. Wszystko wskazuje na to, że to właśnie Louis będzie miał decydujący głos. Jessica zmusza Harveya, żeby zrobił absolutnie wszystko, aby zdobyć jego poparcie. Harvey i Mike zajmują się sprawą prezentera telewizyjnego, który w swoim programie oskarżył znanego sportowca o stosowanie dopingu. Żeby go uniewinnić, są zmuszeni udowodnić, że jeden z bardziej znanych baseballistów ligi faktycznie zawdzięcza sukcesy dopingowi.(opis dystrybutora)

10

High Noon:

Jessica przegrywa głosowanie i głównym zarządzającym Pearson&Hardman zostaje Daniel Hardman. W tej sytuacji Harvey chce z miejsca odejść z kancelarii. Jessica jednak nie jest gotowa, żeby się poddać. Prosi go, aby wspólnie zaczekali na jakiekolwiek potknięcie Hardmana. Mike po śmierci babci ma wyrzuty sumienia, że nie poświęcał jej wystarczająco dużo czasu. W pracy nie mówi nikomu o tym, co się stało. Próbuje poradzić sobie z bólem w znany sobie sposób – paląc skręta za skrętem. Niespodziewanie dołącza do niego Harvey. Na haju wpadają na genialny pomysł, jak pozbyć się Daniela Hardmana z firmy raz na zawsze.(opis dystrybutora)

11

Blind-Sided:

Mike wplątuje się w romans z zamężną Tess, która jest jego znajomą z dawnych lat. Komplikuje to znacząco jego relacje z Rachel. Tymczasem Harvey reprezentuje młodego Liama, który wracając autem z imprezy potrącił człowieka i uciekł z miejsca zdarzenia. Specter z pomocą Mike'a przekonuje chłopaka, by zgłosił się na policję i przyznał się do winy. Niebawem prawnicy dowiadują się, że potrącony mężczyzna nie żyje. Oznacza to, że Liamowi grozi nawet 15 lat więzienia.

12

Blood in the Water:

Firma stara się stanąć na nogi po bitwie z Danielem, ale Harvey musi odeprzeć kolejny atak rywala, którym wydaje się powodować osobista zemsta. Gdzie indziej, Mike i Louis muszą stawić czoło konsekwencjom uprzednich działań.(opis dystrybutora)

13

Zane Vs. Zane:

Harvey podejmuje się kolejnej sprawy. Jego przeciwnikiem na sali sądowej jest Robert Zane. Ojciec Rachel reprezentuje firmę, której dyrekcję klientka Spectera oskarża o dyskryminację ze względu na płeć. Przy okazji wychodzi na jaw, że Robert zawsze był zdania, iż jego córka nie nadaje się na prawnika. Chcąc udowodnić ojcu, że nie ma racji Rachel zmusza Mike'a, żeby pozwolił jej pracować przy sprawie. Tymczasem w kancelarii zatrudniona zostaje Katrina Bennett, której Harvey pomógł zdobyć stanowisko w zamian za podpisanie ugody na korzyść jego klienta. Louis rozpoczyna z nią walkę o władzę. Jakiś czas później Zane rezygnuje z dalszego prowadzenia sprawy. Zastępuje go Daniel Hardman.

14

He's Back:

Rachel ubiega się o przyjęcie na Harvard. Hardman zjawia się w kancelarii na przesłuchaniu klientki, którą reprezentuje Specter. Przy okazji wręcza on pozew Harveyowi i Jessice, zarzucając im bezprawne zwolnienie jego byłej kochanki, Moniki Eton. Dopiero teraz wychodzi na jaw, że Pearson podpisała umowę o poufności z Hardmanem. Teraz ani ona, ani Harvey nie mogą nikomu powiedzieć, jak wyglądały kulisy sprawy Daniela. Mike czuje się winny, gdyż to on zaatakował wcześniej Monikę i w swoim przekonaniu doprowadził do tego, że kobieta mści się na Jessice. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy podczas kolejnego przesłuchania Eton stwierdza, że była molestowana w pracy przez Louisa Litta.

15

Normandy:

Kancelaria stoi na granicy bankructwa. Jessica wyznaje Harveyowi, że praktycznie nie ma pieniędzy na prowadzenie bieżących spraw. Gdy Hardman rozbija zarzuty o dyskryminację na czterdzieści pięć osobnych pozwów, Specter musi je wygrać jak najmniejszym kosztem. W tej sytuacji prawnik postanawia skupić się na jednej z nich. Tymczasem w jego biurze pojawia się dawna znajoma - Dana Scott. Oboje podejmują współpracę. Z kolei Mike zmuszony jest do niełatwej pracy z Katriną. Jessica podejmuje decyzją o zostaniu partnerem firmy Dany. Znajduje też haka na Hardmana. Rachel nie dostaje się na Harvard.

16

War:

Harvey postanawia nie dopuścić do fuzji kancelarii Pearson z firmą Edwarda Darby'ego, w której zatrudniona jest Dana. Jest pewny, że połączenie spółek zagrozi jego pozycji i uniemożliwi zostanie partnerem Jessiki. Specter zakłada się więc z Edwardem, że pokona go przy pracy nad pozwem przeciw jego firmie. Jeśli tak się stanie, Darby zrezygnuje z fuzji. Jakiś czas później Dana wyznaje Donnie, że zakochała się w Harveyu. Kosztem własnej kariery postanawia mu pomóc w wygraniu sprawy.

 

 

Sezon 3

 suit3

 

 Odcinek:

1

The Arrangement:

2

I Want You to Want Me:

3

Unfinished Business:

4

Conflict of Interest:

5

Shadow of a Doubt:

6

The Other Time:

7

She's Mine:

8

Endgame:

9

Bad Faith:

10

Stay:

11

Buried Secrets:

12

Yesterday's Gone:

13

Moot Point:

14

Heartburn:

15

Know When to Fold 'Em:

16

No Way Out:

 

Sezon 4

suit4

 

 Odcinek:

1

One-Two-Three Go...:

2

Breakfast, Lunch and Dinner:

3

Two in the Knees:

4

Leveraged:

5

Pound of Flesh:

6

Litt the Hell Up:

7

We're Done:

8

Exposure:

9

Gone:

10

This is Rome:

11

Enough Is Enough:

12

Respect:

13

Fork in the Road:

14

Derailed:

15

Intent:

16

Not Just a Pretty Face:

 

Sezon 5

suit5

 

 Odcinek:

1

Denial:

2

Compensation:

3

No Refills:

4

No Puedo Hacerlo:

5

Toe to Toe:

6

Privilege:

7

Hitting Home:

8

Mea Culpa:

9

Uninvited Guests:

10

Faith:

11

Blowback:

12

Live to Fight:

13

God's Green Earth:

14

Self Defense:

15

Tick Tock:

16

25th Hour:

Obsada:

Harvey Reginald Specter Gabriel Macht
Michael "Mike" James Ross Patrick J. Adams
Louis Litt Rick Hoffman
Rachel Zane Meghan Markle
Donna Paulsen Sarah Rafferty
Jessica Lourdes Pearson Gina Torres
Jennifer "Jenny" Griffith Vanessa Ray
Stephen Huntley Max Beesley
Ava Hessington Michelle Fairley
Jeff Malone D.B. Woodside
Harold Gunderson / Harold Jakowski Max Topplin
Dana Scott Abigail Spencer
Cameron Dennis Gary Cole
Daniel Hardman David Costabile
Katrina Bennet Amanda Schull
Jonathan Sidwell Brandon Firla
Sean Cahill Neal McDonough
Logan Sanders Brendan Hines
Jack Soloff John Pyper-Ferguson
(on sam) Charles Barkley

piątek, 26 kwiecień 2013 15:55

Zapowiedzi

{nomultithumb}
  

Filmowe

Prev Next
Przedpremierowe Pokazy Lilmu "Lolo" W Kinie Atlantic

Przedpremierowe Pokazy Lilmu "Lolo…

W dniach 17 - 19 czerwca w Kinie Atlnatic będzie można zobaczyć przedpremierowe pokazy filmu „Lolo". Opowieść o skomplikowanych relacjach matka – syn, syn – nowy parter matki, trafi na ekrany kin 24 czerwca, a tydzień przed premierą będzie można zobaczyć go w Kinie Atlantic.     Wioletta jest po czterdziestce i właśnie przeżywa drugą młodość, ...

Czytaj Całość
Przedpremierowe Pokazy Filmu „Facet Na Miarę”

Przedpremierowe Pokazy Filmu „Facet Na M…

W dniach 1 – 3 lipca w Kinie Atlnatic będzie można zobaczyć przedpremierowe pokazy filmu „Facet na miarę". To kolejny po „Nietykalnych" i „Za jakie grzechy, dobry Boże?" francuski hit, który podbije serca polskich widzów! Ciepłai wzruszająca komedia romantyczna mówiąca o tym, że dla prawdziwego uczucia wszystko jest możliwe. Film na ekrany kina trafi15 lipca...

Czytaj Całość
Królestwo

Królestwo

Zapierające dech w piersiach ujęcia zwierząt i fenomenalne obrazy przyrody, a to wszystko w Puszczy Białowieskiej, jedynym miejscu na świecie, które przez tysiące lat pozostawało nietknięte działalnością człowieka. Zobacz zwiastun "Królestwa", nowego, zachwycającego filmu twórców "Mikrokosmosu" i "Makrokosmosu"!     Tym razem twórcy skoncentro...

Czytaj Całość
Komuna

Komuna

Anna (Trine Dyrholm) ma dość mieszczańskiego życia. Namawia męża na eksperyment: zerwanie z nudnym, ustatkowanym życiem i konserwatyzmem epoki. Wspólnie postanawiają stworzyć hipisowską komunę w wielkiej willi, która nieoczekiwanie przypadła im w spadku.   Wraz z Anną i jej rodziną zostajemy zaproszeni do życia we wspólnocie, której członkowie razem s...

Czytaj Całość
Blokada

Blokada

OPIS FILMU „Blokada" to odkrycie zeszłorocznego Festiwalu Filmowego w Wenecji, gdzie film otrzymał 3 nagrody, a zarazem zwycięzca drugiej edycji ogólnopolskiego projektu Scope100. Zaskakująco celna, porażająca wizualnie wizja współczesnego świata, który przenika wszechobecna atmosfera inwigilacji, zagrożenia terroryzmem i społecznego szaleństwa. Film w reży...

Czytaj Całość
Kamper

Kamper

Para trzydziestolatków, kiedyś zakochani w sobie do szaleństwa, dziś muszą zdecydować, czy kolejny krok w życiu zrobią razem czy osobno.Znacieich. Para trzydziestolatków, kiedyś zakochani w sobie do szaleństwa, dziś muszą zdecydować, czy kolejny krok w życiu zrobią razem czy osobno. Mania i Kamper. Ona jest ambitna, pracowita i zdolna. Kocha gotowanie i chce...

Czytaj Całość
Argentyna, Argentyna

Argentyna, Argentyna

Dokument znakomicie przyjmowany nie tylko w Argentynie, gdzie był nominowany do nagrody tamtejszej akademii filmowej, ale także na światowych festiwalach.   Carlos Saura ponownie zajmuje się fenomenem muzyki popularnej, a tym razem zagłębia się w argentyński folklor, prezentując fascynującą podróż po przeszłości, teraźniejszości i przyszłości tego gat...

Czytaj Całość
Mając 17 Lat

Mając 17 Lat

Szeroko dyskutowany na tegorocznym MFF w Berlinie, jeden z filmów pokazywanych w konkursie głównym.   Damien i Thomas chodzą do tej samej klasy w liceum. Nie znoszą się, a kiedykolwiek słowne utarczki nie wyrządzą wystarczającej szkody - puszczają w ruch pięści. Matka Damiena, Marianne, jest wiejską lekarką, a ojciec – pilotem wojskowym na misji za gr...

Czytaj Całość
Fuocoammare. Ogień Na Morzu

Fuocoammare. Ogień Na Morzu

Nagrodzony Złotym Niedźwiedziem na tegorocznym Berlinale, najnowszy film mistrza dokumentu społecznego Gianfranca Rosiego („Rzymska aureola", „Pokój 164. Spowiedź mordercy") - „FUOCOAMMARE. Ogień na morzu". Reżyser pokazuje najbardziej palący problem współczesności jakim jest kryzys imigracyjny. Rosi przypatruje się życiu na wyspie bez oceniania postaw imig...

Czytaj Całość
Co Przynosi Przyszłość

Co Przynosi Przyszłość

Nagrodzona Srebrnym Niedźwiedziem za reżyserię, jedna z najzdolniejszych młodych autorek europejskiego kina, Mia Hansen-Løve („Eden"), nakręciła studium psychologiczne kobiety po przejściach. Reżyserka wzorowała tę postać na własnej matce. Hansen-Løve rolę Nathalie pisała od razu z myślą o Isabelle Huppert - gwiazdy światowego kina. Razem stworzyły unikatow...

Czytaj Całość

Kulturalne

Prev Next
Konkurs Literacki „40 Pokoleń”

Konkurs Literacki „40 Pokoleń”

Muzeum Historii Polski ogłasza konkurs literacko-edukacyjny „40 Pokoleń”. Celem konkursu jest przygotowanie tekstów dla dzieci, które zostaną wydane w formie książkowej. Na autorów zwycięskich prac czekają nagrody pieniężne.   Zadaniem konkursowym jest napisanie i zgłoszenie niebeletrystycznych tekstów rozwijających trzy następujące zagadnienia:1. Co ...

Czytaj Całość
„Wykop I Uwolnij Kulturę” We Wrocławskich Sklepach Tesco!

„Wykop I Uwolnij Kulturę” We Wrocławskic…

Głosuj na projekt społeczny „Wykop i uwolnij Kulturę” we wrocławskich sklepach Tesco!   Do 4 czerwca 2018 r. możesz oddać głos na propozycję projektu Stowarzyszenia Sztukaterw programie „Decydujesz, pomagamy”. Za zakupy powyżej 1 zł klient otrzymuje żeton, dzięki któremu może zdecydować, którą organizację chce wspierać w walce o I, II i III miejsce w ...

Czytaj Całość
Czy sekty wciąż są zagrożeniem? Rozmowa z Mariette Lindstein [2017]

Czy sekty wciąż są zagrożeniem? Rozmowa …

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe spotkanie oraz dyskusję na temat zagrożeń, jakie niosą za sobą sekty. Wspólnie spróbujemy zastanowić się, czy sekty wciąż stanowią zagrożenie dla naszych rodzin i przyjaciół. Pretekstem do spotkania będzie przyjazd do Polski szwedzkiej pisarki Mariette Lindstein, która uciekła z Kościoła scjentologicznego, symulując ch...

Czytaj Całość
Festiwal Literatury Dla Dzieci 2017 W Poznaniu

Festiwal Literatury Dla Dzieci 2017 W Po…

Szykujcie się na jesień pełną literackich niespodzianek! Od 3 do 7 października w Poznaniu po raz pierwszy odbędzie się Festiwal Literatury dla Dzieci. To największy w Europie festiwal poświęcony wyłącznie literaturze dla najmłodszych, który zdążyły już pokochać dzieciaki i rodzice w Krakowie, Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu. Teraz przyszła pora na Poznań! &...

Czytaj Całość
Startuje Konkurencja Dla Playway’a Na Rynku Wydawniczym! Rusza Fat Dog Games Ze Wsparciem Funduszu Erne Ventures

Startuje Konkurencja Dla Playway’a Na Ry…

Fat Dog Games, firma tworząca gry online i mobilne na zlecenie, rozszerza profil działalności i staje się wydawcą gier, dla którego kluczowym modelem działania będzie finansowanie niezależnych zespołów deweloperskich.   ,,Do tej pory tworzyliśmy gry oraz aplikacje społecznościowe i reklamowe na platformy internetowe i urządzenia mobilne. Teraz możemy ...

Czytaj Całość
Bruno Schulz. Festiwal (2016)

Bruno Schulz. Festiwal (2016)

Program wydarzeń Bruno Schulz. FestiwalWrocław, 10–16 października 2016 roku   10–16 października Kiermasz książek gości Bruno Schulz. Festiwal i pisarzy nominowanych do nagrody Angelus KSIĄŻKI Z KRAJU I ZE ŚWIATAKsięgarnia Hiszpańska ELITE, Karola Szajnochy 5   poniedziałek, 10 października 20.00koncert zespołu Małe InstrumentyProjekt schul...

Czytaj Całość
Ulubiona Kultura W 120 Sekund

Ulubiona Kultura W 120 Sekund

W ostatnich dniach sierpnia w sondzie ulicznej zapytano Polaków o kulturę – o ich preferencje i zainteresowania. Nikt nie podejrzewał, co może zdarzyć się w ciągu dwóch minut. W ekspresowym tempie w centrum miasta wyrastały spersonalizowane oazy relaksu spełniające kulturalne marzenia. W ten sposób promowano nowy program lojalnościowy – Mój Empik.   F...

Czytaj Całość

VI, TEMPLE OF BAAL i THE ORDER OF APOLLY…

Francuscy black/death metalowcy VI, TEMPLE OF BAAL oraz THE ORDER OF APOLLYON przebywają obecnie w BST Studio gdzie trwają nagrania ich nowego splitu, który ma się ukazać pod koniec 2016 nakładem Agonia Records.   Za jego produkcję odpowiada BST (Aosoth, ex-Aborted, The Order Of Apollyon oraz VI). Nagrania, miks oraz mastering mają miejsce w jego włas...

Czytaj Całość

CENTINEX: Przedpremierowy Odsłuch Nowej …

Szwedzcy weterani death metalu CENTINEX upublicznili przedpremierowy stream swojej nadchodzącej płyty "Doomsday Rituals", której data wydania jest zaplanowana na 8 lipca nakładem Agonia Records.   CENTINEX powstał w 1990 roku. Po wydaniu ośmiu albumów został rozwiązany w 2005, a następnie reaktywowany w 2014 w odświeżonym składzie. Obecni członkowie z...

Czytaj Całość
Transsexdisco Prezentuje Llip „Do trzech”

Transsexdisco Prezentuje Llip „Do trzech…

„Do trzech” to utwór zapowiadający nadchodzący album olszyńskiego składu.Minimalistyczny, czarno-biały teledysk podkreśla wymowny tekst autorstwa Damiana Lange - wściekły manifest przeciwko bezrefleksyjnemu życiu w pędzie. Gorzka obserwacja otaczającej rzeczywistości dopieszczona została gitarowym uderzeniem z elektronicznym twistem.   Transsexdisco t...

Czytaj Całość

Wydawnicze

Prev Next
Everest [2019]

Everest [2019]

Niewzruszony olbrzym nieustannie smagany mroźnymi podmuchami wiatru. Dostojny gigant spiczastym wierzchołkiem rozdzierający napęczniałe od deszczu i lodu chmury. Niemy kolos śniący się każdemu, kto pokochał góry. Mount Everest. Wyżej jest tylko niebo. Zachwycająca opowieść o górach, himalajskiej przyrodzie oraz historii i kulturze pogranicza Nepalu i Tybet...

Czytaj Całość
Franek Błyskawica [2019]

Franek Błyskawica [2019]

Franek wyciągnął z kieszeni szklane jajko. Obły przedmiot wyślizgnął się z wilgotnej od deszczu dłoni, zatoczył wysoki łuk, odbił się od płotu, pnia, kamienia i wylądował w głębokiej dziurze, w której prowadzono wykopaliska. O odzyskaniu zguby na razie nie mogło być mowy. Franek musiał przeczekać weekend. A w poniedziałek dowiedział się z telewizji, że to, c...

Czytaj Całość
Ojciec Chrzestny Trylogia [2019]

Ojciec Chrzestny Trylogia [2019]

Wyjątkowe wydanie ze specjalnym wstępem Francisa Forda Coppoli przygotowanym z okazji pięćdziesięciolecia wydania Ojca Chrzestnego. W skład trylogii wchodzą trzy powieści Mario Puzo: Ojciec Chrzestny, Sycylijczyk oraz Omerta. Na podstawie każdej z nich powstały cieszące się ogromną popularnością ekranizacje. Trzy porywające opowieści o honorze i nienawiści...

Czytaj Całość
Chłopiec Kret Lis I Koń [2019]

Chłopiec Kret Lis I Koń [2019]

Wzruszająca i uniwersalna lekcja życia. Połączenie Kubusia Puchatka oraz Małego Księcia. „Daleka droga przed nami”, westchnął chłopiec.„Tak, ale pomyśl, jak daleko zaszliśmy”, powiedział koń. Profil na Instagramie, na którym Charlie Mackesy publikuje rysunki z czterema uroczymi postaciami, zdobył popularność na całym świecie. Chłopiec, kret, lis i koń prz...

Czytaj Całość
Pokój Motyli [2019]

Pokój Motyli [2019]

Piękna i nostalgiczna saga rodzinna autorki cyklu Siedem Sióstr, pełna dramatycznych sekretów z przeszłości. Jej akcja rozgrywa się w malowniczym nadmorskim miasteczku Southwold. Posy Montague wkrótce skończy siedemdziesiąt lat. Wciąż mieszka w rodzinnym domu w malowniczym Suffolk, gdzie spędziła idylliczne dzieciństwo, łapiąc motyle z ukochanym ojcem, i g...

Czytaj Całość
Ludzie Krótka Historia O Tym Jak Spieprzyliśmy Wszystko [2019]

Ludzie Krótka Historia O Tym Jak Spieprz…

Ekscytująca podróż przez najbardziej kreatywne i katastrofalne porażki w historii ludzkości, począwszy od upadku naszego praprzodka z drzewa, do najbardziej spektakularnych współczesnych klęsk gatunku ludzkiego! W ciągu ostatnich siedemdziesięciu tysięcy lat, odkąd homo sapiens chodzi po Ziemi, przebyliśmy długą drogę. Sztuka, nauka, kultura, handel – w ewo...

Czytaj Całość
Siedem Sióstr [2019]

Siedem Sióstr [2019]

Nastrojowa, pełna magii saga rodzinna. Sześć sióstr. Choć urodziły się na różnych kontynentach, wychowały się w bajecznej posiadłości Atlantis na prywatnym półwyspie Jeziora Genewskiego. Adopcyjny ojciec, nazywany przez nie Pa Saltem, nadał im imiona mitycznych Plejad. Każda ułożyła sobie życie po swojemu i rzadko mają okazję spotkać się wszystkie razem. Do...

Czytaj Całość
Miedziaki [2019]

Miedziaki [2019]

W swojej nowej powieści – po bestsellerowej, uhonorowanej Nagrodą Pulitzera i National Book Award „Kolei podziemnej” – Colson Whitehead z właściwym sobie geniuszem podejmuje kolejny dramatyczny wątek z historii Ameryki. Tym razem akcja rozgrywa się na Florydzie w latach 60. XX wieku, a fabuła koncentruje się na losach dwóch chłopców skazanych na pobyt w pop...

Czytaj Całość

Zasady Magii [2019]

W tej rodzinie miłość jest przekleństwem… Wszystko zaczęło się w 1620 roku, kiedy Maria Owens została oskarżona o czary – ukarano ją za to, że pokochała niewłaściwego mężczyznę. Kilkaset lat później w Nowym Jorku lat 60., w świecie, który zmienia się z dnia na dzień, Susanna Owens wie, że trójka jej dzieci jest niebezpiecznie wyjątkowa. Trudna Franny, o s...

Czytaj Całość
Zaufaj Jej [2019]

Zaufaj Jej [2019]

Trzymająca w napięciu, pełna zwrotów akcji opowieść o kłamstwach, obsesji i zemście. Do ostatniej strony nie będziesz wiedzieć, komu wierzyć.   Charlotte uwielbia sprawiać ludziom przyjemność i zawsze chce dla wszystkich jak najlepiej. Kiedy któregoś wieczoru znajduje na ulicy nieprzytomnego mężczyznę, bez chwili wahania spieszy mu z pomocą. Wkrótce p...

Czytaj Całość
  
{nomultithumb}

Pokaż Wszystkie

Pokaż Wszystkie

Pokaż Wszystkie

niedziela, 19 maj 2013 23:19

Zagubiony Pokój

Sezon 1

seriale lost room 4

The Lost Room to mini-serial produkcji amerykańskiej, który po raz pierwszy wyemitowany został w roku 2006 na kanale Sci-Fi Channel. Trzyodcinkowa opowieść opowiada o zmaganiach detektywa Joe Millera, który próbuje uratować swoją córkę uwięzioną w tajemniczym pokoju numer 10 motelu Sunshine.

 

Odcinek:

1

The Key and the Clock:    

Ciemną nocą w lombardzie, należącym do Kreutzfelda, dochodzi do transakcji, której przedmiotem jest tajemniczy klucz. Kiedy wydaje się, że wymiana przebiega bezproblemowo pojawia się mężczyzna o pseudonimie Cwaniak (Łasica) wraz ze swoją świtą, aby odzyskać klucz. W wyniku niepomyślnej transakcji dwie osoby giną, a jedna ucieka z kluczem. Następnego dnia na miejscu zbrodni zjawia się detektyw Joe Miller wraz ze swoim partnerem Lou Destefano. Próbują rozwikłać zagadkę tajemniczego morderstwa, a także znaleźć uciekiniera, który zdołał zbiec z miejsca przestępstwa - Ignacio. Kiedy Millerowi w końcu udaje się go odnaleźć, z zaskoczeniem stwierdza, że młody chłopak jest w posiadaniu magicznego klucza, otwierającego wszystkie drzwi, które po otwarciu prowadzą do tajemniczego pokoju motelowego. Niestety, Ignacio podczas ucieczki przed członkami "Zakonu", tajemniczej organizacji poszukującej obiektów, zostaje ciężko ranny, jednym z nielicznych miejsc, w których młodemu zbiegowi można udzielić okazuje sie mieszkanie Millera, niestety rany okazują się zbyt rozległe, Ignacio umiera, wyjawiając tuż przed śmiercią tajemnicę, której częścią okazuje się tajemniczy klucz, posiadający niesamowite właściwości. Miller zaintrygowany przedmiotem, wraz z samotnie wychowywaną przez niego córką- Anną, testują właściwości obiektu, który za każdym razem otwiera drzwi do pokoju motelowego. Nie zdaje sobie on jednak sprawy z tego w jak wielkim niebezpieczeństwie jest, bowiem obiekty oprócz wyselekcjonowanych cech posiadają również zdolność oddziaływania na ich tymczasowych właścicieli. Uświadamia go o tym dopiero Wally, przypadkowo spotkany w szpitalu, który również jest w posiadaczem jednego z ponad stu obiektów, znajdujących się przed laty w jednym motelowych pokoi. Niestety, przedmioty zagarnięte przez zbieraczy sprzed laty, obecnie pozostają w posiadaniu, przynajmniej w większości, w rękach grup wyznawców, często dopuszczający się wielu przestępstw, w celu zagarnięcia przedmiotów. Zatem nowy właściciel klucz, jednego z najpotężniejszych artefaktów, staje się potencjalnie łatwym celem. Podczas przygotowań do sprawy o prawa rodzicielskie córka Millera zostaje porwana przez Cwaniaka (Łasicę) chcącego za wszelką cenę odzyskać klucz. W wyniku szeregu wydarzeń związanych z porwaniem córki Millera, Anna trafia do pokoju, w którym, jak i wszelkiego typu inne rzeczy pozostawione po zamknięciu drzwi w pokoju, znika. Cwaniak (Łasica) obiecuje Millerowi sprowadzić jego córkę, jednakże nie jest to układ idealny, gdyż tylko jeden z setki obiektów znajdujących się w pokoju, podczas wydarzenia, mającego miejsce w latach 60-tych, przy odpowiedniej kombinacji z kluczem może sprowadzić Annę. Walka z czasem oraz grupami skutecznie uniemożliwiającymi odzyskanie przedmiotów rozpocznie niesamowitą wędrówkę, pełną zagadek i artefaktów, często śmiertelnie niebezpiecznych odkrywając przy tym wydarzenie, które zapoczątkowało nowy porządek... i nadal trwa...

2

The Comb and the Box:    

Wrobiony w zabójstwo swojego partnera, poszukiwany za porwanie swojej córki Anny, Joe Miller zmuszony jest do ukrywania przed policją oraz grupami fanatyków, które pragną tylko jednego -klucza. Jednakże nawet na chwilę nie przestaje myśleć o tym, jak uratować swoją córkę. W tym celu udaje się do Kreutzfelda, potężnego magnata nieruchomości, który również zalicza się do kolekcjonerów obiektów, licząc na to, że jeden z jego obiektów w kombinacji z kluczem pomogą w odzyskaniu córki. Kreutzfeld podaje Joe namiary na Barbarę Stiritzke, która przed laty brała udział w wydarzeniu, które na zawsze wpłynęło na losy świata. O pomoc w dotarciu do kobiety, Joe zwraca się do Jennifer Bloom- przedstawicielki Legionu, zgromadzenia chcącego unicestwić wszystkie obiekty. Gdy docierają na miejsce dowiadują się, że Barbara już dawno nie żyje, natomiast dom Barbary zamieszkuje jej bratanek- Harold, który wszedł w posiadanie grzebienia, jednego z artefaktów, który zatrzymuje czas. Tymczasem przyjaciel Millera, dr Martin Ruber robi wszystko, aby zostać przyjętym do Zakonu, który kolekcjonuje obiekty wierząc w to, iż po zebraniu wszystkich będą w stanie rozmawiać z Bogiem. Miller ponownie spotyka się z Wallym, którego bilet odsyła wszystkich dotkniętych przez obiekt wciąż do miasteczka Gallup w Nowym Meksyku. Podczas spotkania wyjaśnia mu powody, dla których to właśnie tam bilet odsyła wszystkich ludzi. Okazuje się, że właśnie w tym miasteczku znajduje się motel z zagubionym pokojem numer 10, jednakże kiedy docierają na miejsce z przerażeniem dostrzegają, że w motelu ów pokój przed laty został unicestwiony podczas zdarzenia. Jednocześnie odkrywają przerażającą prawdę na temat pokoju 9, w którym w latach 60tych, w momencie powstania obiektów, zniknęła kobieta. Miller liczy na to, iż ratując ją pozna także sposób na uratowanie swojej ukochanej córeczki Anny. Obiekty w sposób znaczący zaczynają odkrywać swoje przeznaczenie, które sprowadza się do odtworzenia pierwotnego rozmieszczenia w zagubiony pokoju podczas zdarzenia...

3

The Eye and the Occupant:    

Joe Miller pomaga Kreutzfeldowi odnaleźć skarbiec Zbieraczy, w którym znajdują się najcenniejsze z obiektów pochodzących z pokoju numer 10. Krautzfeld liczy na to, że odnajdzie tam szklane oko, które podobno ma nie tylko moc niesienia zniszczenia, ale również uzdrawiania, dzięki któremu będzie mógł ocalić swojego synka przed śmiercią. Z kolei Miller uważa, że w skarbcu znajdzie ciało Lokatora, z pomocą którego wydostanie swoją córkę z pokoju motelowego. Jednakże zanim rozszyfrują zdjęcia zostawione przez Barbarę Stiritzke, wskazujące na położenie skarbca, muszą najpierw odnaleźć brakujący przedmiot, kluczowy do otworzenia skarbca. W tym samym czasie Jennifer próbuje rozszyfrować archiwalne nagranie, dokumentujące zdarzenie z lat 60-tych, które wraz z Millerem otrzymali od męża uwięzionej w motelu kobiety. Analizując taśmę, zauważa, że zapoczątkowany w latach 60-tych koniec świata nie został powstrzymany przez jedną z kobiet i jej poświęcenie, lecz zrobił to tajemniczy Lokator, którego istnienie było dotychczas jedynie teorią. Ponadto przyglądając się liście obiektów użytych podczas próby Zbieraczy, która została przeprowadzona przy użyciu pokoju motelowego o numerze 9 oraz konfiguracji kilku artefaktów, z przerażeniem zauważa, iż obiekty użyte przez właścicielkę motelu znajdują się w posiadaniu Krautzfelda. Jenifer domyśla się, że Krautzfeld zamierza powtórzyć eksperyment, w celu pozyskania mocy zawartej w przedmiotach. Wspólnie z współpracownikami planuje przeprowadzić atak na dom Krautzfelda, jednak nie zdaje sobie sprawy z ogromnego niebezpieczeństwa, bowiem zarówno ona, jak i sam Miller wpadają w pułapkę...

Obsada:

Joe Miller Peter Krause
Karl Kreutzfeld Kevin Pollak
Jennifer Bloom Julianna Margulies
Dr Martin Ruber Dennis Christopher
Harold Stritzke Ewen Bremner
Wally Jabrowski Peter Jacobson
Howard Montague Roger Bart
Lou Destefano Chris Bauer
Anna Miller Elle Fanning
Lee Bridgewater April Grace
Isaac Kreutzfeld Benjamin Petry
Dylan Kenin Matt Tim Guinee
Strażnik Kreutzfelda #2 Chris Ashworth
Ignacio Jorge Pallo
Vanessa Miller Rebecca Lowman
Pacjent W Szpitalu J. Nathan Simmons
Glenn Scanga Josh Berry
Agent Legionu #3 Jeffrey G. Barnett
Suzie Kang Margaret Cho
Anthony Jason Douglas
Mały Jim Chris Monberg
Gus John Beasley
Arlene Conroy Beth Bailey
Sood Jason Antoon
Margaret Milne Harriet Sansom Harris
Helen Ruber Ann Cusack
Zoraida Remy Ryan Hernandez
Strażnik Kreutzfelda #1 Edward A. Duran
Pacjent W Szpitalu Robert Nathan Gleason
Szeryf #2 Dave Colon
Policjant #2 Jeremy Burnell
Milton Vrang Chris Mccarty
Pacjent W Szpitalu Tom B. Gleason
Parchman Charles Sanders
Motocyklista Billy Lockwood
Arjun Mehta Nicholas Guilak
Ładna Dziewczyna Jenny Gabrielle
Sanitariusz Chris Browning
Kowboj Luce Rains
Zbieracz I Kierowca
Sooda
Zachary Kluckman
Szeryf Gregory Chase
Pumeet Hugo Perez
Policjant Brian Keith Gamble
Podejrzany Daniel Thomas Murphy
Członkini Zakonu Cherlyn Schaefer
Zbieracz Johnny D. Vigil
Urzędnik Arron Shiver
Znudzony Detektyw
(Niewymieniony W
Czołówce)
Bruce Plasket
Pacjent Dylan Scheller
Prudence Shannon Zeller
 

wtorek, 14 maj 2013 16:48

Szpital "Królestwo"

Sezon 1

kingdom hospital 1

Prezentowany przez mistrza horroru, Stephena Kinga Szpital "Królestwo" to napisany przez tego nagrodzonego autora bestsellerowych powieści specjalnie dla telewizji blisko 10 godzinny serial zainspirowany duńskim mini-serialem Królestwo (Riget) autorstwa Larsa Von Triera. King opowiada w nim przerażającą historię Krolestwa - szpitala, w którym zarówno pacjenci jak i personel stanowią mieszaninę dziwaków i szaleńców. Są wśród nich niemal ślepy ochroniarz, pielęgniarka, mdlejąca regularnie na widok krwi i sparaliżowany artysta, którego powrót do zdrowia byłby prawdziwym cudem.
Kiedy na korytarzach zaczyna rozbrzmiewać głos cierpiącej małej dziewczynki, zarówno pacjenci, jak i personel lekceważą sugestie, jakoby w szpitalu działy się rzeczy nadprzyrodzone... na swoje własne ryzyko.
[opis dystrybutora]

Odcinek:

1

Thy Kingdom Come:

W fabryce Gates Fall wybucha pożar w wyniku, którego ginie większość dzieci tam pracujących. Po wielu latach na gruzach fabryki staje potężny szpital „Królestwo”. Jego załoga składa się z sanitariuszy bojący się ratować ludzi, dość ekscentrycznych lekarzy, a także niedowidzących strażników. Ekipa ta powiększa się wraz z przybyciem nowego szefa neurochirurgii, doktora Stegmana, który już wprowadza mały zamęt do zwartej grupki personelu. W międzyczasie na stół operacyjny trafia wzięty malarz o imieniu Peter Rickman, który został potrącony na jednej z dróg podczas codziennego joggingu, a sprawca uciekał z miejsca wypadku. Lekarze wróżą, że pozostanie sparaliżowany już do końca życia, co wywołuje załamanie u jego żony. Ku zaskoczeniu wszystkich dochodzi do cudu, nikt oprócz Rickamana nie wie jednak, że jego cudowne ozdrowienie zawdzięczać może duchom nawiedzającym szpital. W tym samym czasie dochodzi do trzęsienia ziemi, po którym jedna z pacjentek, Pani Druse, zaczyna słyszeć dziwne odgłosy w szybie wentylacyjnym jednej z wind. Starsza kobieta wierzy, że szpital jest nawiedzony i nie ma zamiaru pozostawać na to obojętna.

2

Death's Kingdom:

Doktor Stegman zaczyna zauważać, ze pracownicy szpitala nie są tak kompetentni jak być powinni. Ponadto ma zamiar położyć kres pasożytowaniu Pani Druse na szpitalu „Królestwo”, która w ciągu obecnego roku była na obserwacji aż sześć razy. Niczego nieświadoma pacjentka wraz z grupą innych pacjentów postanawia odprawić rytuał w świetlicy, aby porozumieć się z duchami szpitala. W międzyczasie do pokoju, w którym leży Peter Rickman przywieziony zostaje nowy pacjent- David Hooman- oszkodowany w wyniku upadku z dachu swojego domu. Malarz szybko zdaje sobie sprawę z tego, że to właśnie on jest odpowiedzialny za jego opłakany stan.

3

Goodbye Kiss:

Do szpitala „Królestwo” trafia więzień, któremu dziewczyna przesłała wraz z listem narkotyki. Mężczyzna trafia na oddział, a lekarze próbują zrobić wszystko co w ich mocy, aby go ocalić. Jego dziewczyna nie ma takiego szczęścia i umiera w skutek przedawkowania. Doktor Stegman zaczyna mieć dość szpitala, a jego samopoczucia nie poprawia rozmowa z matką dziewczynki, której poszatkował mózg podczas operacji. Tymczasem doktor Hook po tym jak zobaczył martwą dziewczynkę w szybie windy sprowadza z powrotem do szpitala panią Druse, która najwyraźniej ma doświadczenie z niespokojnymi duchami, które właśnie zaczynają budzić się w szpitalu.

4

West Side of Midnight:

Najlepszy przyjaciel Pani Druse o imieniu Lenny jest umierająca. Kobieta chce mu towarzyszyć w ostatnich chwilach życia. Kiedy umiera staruszka prosi go, aby nie spieszył się w drodze na tamtej świat i spróbował odnaleźć małą dziewczynkę, która nawiedza szpital. Tymczasem w pokoju Petera Rickmana duch tajemniczego chłopca porozumiewa się z więźniem przeniesionym do jego pokoju i namawia go, aby zamordował staruszkę kiedy przyjdzie porozmawiać z Rickmanem. W szpitalu dochodzi także do osobistej tragedii jednego z lekarzy- Louisa Traffa, kiedy przywieziona pielęgniarka o imieniu Emma umiera. Okazuje się, że jest nie tylko byłą żoną lekarza, ale także matką jego syna- Elmera.

5

Hook's Kingdom:

Pewien bezdomny trafia na stół operacyjny, kiedy zaczyna bredzić o duchach i rozwala sobie głowę. Podczas operacji, którą przeprowadza Stegman, bezdomny budzi się i z dziurą w głowie zaczyna mówić o obecnej na sali małej dziewczynce z dzwoneczkiem. Tymczasem doktor Hook przyprowadza swoją współpracownicę- doktor Draper, do swojego mieszkania, który znajduje się w sieci tuneli połączonych ze szpitalem „Królestwo”. Oczekują tam na panią Druse, z którą mają rozprawiać o dziwnych wydarzeniach w szpitalu. Peter Rickman wciąż pozostaje w stanie uśpienia, co jakiś czas się przebudzając. Zagrożenie dla niego stanowi duch młodego chłopca o imieniu Paul, który chce pozbyć się wszelkich strażników małej Mary.

6

The Young and the Headless:

Mała Mary przychodzi do Rickmana i zabiera go do starego szpitala „Królestwo”, gdzie w jednym z korytarzy leży uwięziony i umierający Antubis. Liczy na to, że pacjent będzie w stanie mu pomóc, gdyż bez jego pomocy Paul bezkarnie będzie krzywdził ludzi. W międzyczasie dochodzi do kolejnego trzęsienia ziemi, które wyprowadza z równowagi ludzi. Wtedy właśnie doktor Stegman przechodzi inicjację do tajnego stowarzyszenia o nazwie Strażnicy Królestwa, które strzeże tajemnic szpitala. Podczas uroczystości zostaje ranny, a jadąc windą trafia na korytarze starego szpitala. Pani Druse chce jak najszybciej porozumieć się z Rickmanem, aby poznać imię ducha dziewczynki. Przypadkowo jest świadkiem, jak przebywający z nim jednym pokoju seryjny morderca jest nakłaniany przez ducha Paula do zabójstwa malarza.

7

Black Noise:

Do szpitala trafia sejsmolog mający badań przyczynę trzęsień ziemi, które nawiedzają szpital „Królestwo”. Ze względu na spore odurzenie sejsmologa niewielu wierzy w jego słowa, kiedy mówi, że trzęsienia ziemi spowodowane są niespokojnymi duszami uwięzionymi pod szpitalem. Najbardziej sceptycznie podchodzi do tego doktor Stegman, który wciąż wypiera ze swojej świadomości nadprzyrodzone wydarzenia, których sam doświadczył. Nowym pacjentem jest także pewien prawnik, któremu lekarze zmuszeni są poszukać serca do przeszczepu. W tym samym czasie Pani Druse wciąż próbuje się porozumieć z małą Mary, dlatego też sprowadza do pokoju Rickaman jej lalkę.

8

Heartless:

Rickman znajduje w lalce artykuł z roku 1869 mówiący o pożarze w fabryce Gates Fall. Odnajduje w nim także nazwisko ducha, który go odwiedza- Mary Jensen. Pani Druse jest zachwycona takim obrotem spraw, ale doktor Stegman wciąż depcze jej po piętach niezadowolony z jej dalszego przebywania w szpitalu. Przebywający na OIOMie prawnik robi wszystko, aby odnaleźć dla siebie dawcę serca. Myśli o tym, że umierający na poparzenie więzień leżący razem z nim w pokoju będzie idealnym kandydatem. Wkrótce jednak dochodzą go wieści o samobójstwie pewnego miliardera, dzięki któremu można będzie dokonać przeszczepu. Prawnik nie zdaje sobie sprawy z tego, że duchy nawiedzające szpital mają wobec niego inne plany.

9

Butterfingers:

Cały szpital „Królestwo” ogląda mecz baseballowy licząc na wygraną drużyny The Robins. Wszyscy pamiętają, kiedy to w 1987 roku przegrali mecz pucharowy, gdy Earl Candleton nie złapał piłki w końcu meczu. Wkrótce po zakończeniu meczu do „Królestwa” trafia były baseballista, który próbował odebrać sobie życie. Teraz utknął pomiędzy światami i Mary chce pomóc mu się wydostać z korytarzy starego szpitala, gdzie przetrzymywany jest przez Paula. Musi się jednak pospieszyć, gdyż doktor Stegman zleca rezonans, nie wierząc w to, że maszyna na zawsze pozbawi Candleton'a powrotu ze świata pomiędzy.

10

On the Third Day:

W pobliżu szpitala „Królestwo” dochodzi do zabójstwa wielebnego Jimmy`ego. Kiedy wisi ukrzyżowany w uliczce przy swoim kościele odnajduje go jeden z parafian, który doświadcza z jego strony cudu. Czym prędzej udaje się do kościoła z tą wieścią, gdzie wierni oczekują na kazanie wielebnego. Wielebny zostaje zabrany do szpitala, gdzie doktor Havens i Massingale przeprowadzają jego autopsję. W międzyczasie przed szpitalem zbierają się tysiące wiernych, którzy słyszeli dokonywanych po śmierci przez wielebnego. Oczekują trzeciego dnia, licząc na to, że wielebny powstanie z martwych. Podczas oczekiwania dochodzi do trzęsienia ziemi, które więzi w podziemiach szpitala lekarzy.

11

Seizure Day:

Doktor Stegman przygotowuje się do przesłuchania w sprawie doprowadzenia Mony Klingerman do stanu uniemożliwiającego jej normalne funkcjonowanie. Prosi swoją ukochaną doktor Abelson, aby zniszczyła kopię raportu z operacji. W tym samym Elmer Traff ma skopiować ten sam raport, a syn Pani Druse- Bobby, za prośba swojej matki ma zdobyć akta Mary Jensen. W międzyczasie Rickman za pomocą Mary doznaje wizji, w których widzi co się działo podczas pożaru sprzed ponad 130 laty. Natomiast sejsmolog uzmysławia doktorowi Hookowi oraz Draper skalę zagrożenia jakie niesie za sobą dalsze przebywanie w szpitalu „Królestwo”.

12

Shoulda' Stood in Bed:

Doktor Hook i doktor Draper rozpoczynają swoją zemstę na Stegmanie, w wyniku której ma on zapłacić za swoje skandaliczne czyny, których dopuścił się w czasie swojej kariery medycznej. Sejsmolog dowiaduje się, że następne trzęsienie ziemi będzie katastrofalne dla szpitala „Królestwo”, a także ludzi, którzy się w nim znajdują. Pani Druse podczas odwiedzin u Rickmana dowiaduje się co musi zrobić, aby ocalić szpital. Udają się do laboratorium snu, gdzie muszą odprawić seans spirytystyczny i dać spocząć Mary, aby nie mogła zniszczyć szpitala.

13

Finale:

W laboratorium snu doktor Hook, doktor Draper, doktor Traff, pani Druse, Peter Rickman, a także pielęgniarze Abel i Christa, przygotowują się do seansu, który ma ocalić szpital „Królestwo”. W tym celu pani Druse opowiada wszystkim o tym, co wydarzyło się w tym miejscu przed ponad 100 laty. Ku zaskoczeniu wszystkich mała Mary objawia się wraz z Antubisem, nie tylko tym uczestniczącym w seansie, ale także ich stróżami. W tym samym czasie Stegman, za namową Paula, postanawia wykończyć wszystkich, którzy zniszczyli jego karierę. Wkracza w czasie seansu do laboratorium snu i wraz ze wszystkimi przenosi się do krainy starego „Królestwa”. Nie do końca zdając sobie sprawę, co właściwie mają uczynić podczas swojej misji, aby powstrzymać trzęsienie ziemi powodujące zniszczenia w szpitalu „Królestwo”, podążają ciemnymi korytarzami, licząc na to, że gdy nadejdzie odpowiednia pora będą wiedzieli co robić.

 


Obsada:

Doktor Stegman Bruce Davison
Pani Druse Diane Ladd
Doktor Hook Andrew McCarthy
(narrator) Stephen King
Paul Kett Turton
Peter Rickman Jack Coleman
Doktor Christine Draper Allison Hossack
Mona Klingerman Emily Tennant
Firecracker Man Ron Selmour
Mary Jensen Jodelle Ferland
Natalie Rickman Suki Kaiser
Doktor Elmer Traff Jamie Harrold
Pielęgniarka Carrie Von Trier Lena Georgas
Doktor Brenda Abelson Meagen Fay
Christa Jennifer Cunningham
Abel Lyon Brandon Bauer
Doktor Louis Traff William Wise
Otto / Blondie (głos) Julian Richings
Bobby Druse Del Pentecost
Doktor Lona Massingale Sherry Miller
Policjant Michael Daingerfield
Kelner Ivan Čermák
Geoffrey Wilkster John Cassini
Zastępca szeryfa Anderson Michael Adamthwaite
Doktor Jesse James Ed Begley Jr.
Danny Ty Olsson
Dostawca Peter New
Doktor Egas Gottreich Bill Meilen
Kobieta chora na chorobę Parkinsona Brenda McDonald
Dziewczyna Bensona Evangeline Lilly
(narrator) William Morgan Sheppard
Rolf Pederson Jim Shield
Liz Hinton Janet Wright
Technik MRI Lorena Gale
Frank Schweigen Paul Perri
Doktor Richard Shwartzton Gerard Plunkett
Anestezjolog Peter Shinkoda
Sheldon Fleischer Michael Lerner
Ollie Benjamin Ratner
Dave Hooman Ryan Robbins
Doktor Sonny Gupta Zak Santiago
Lenny Stillmach Antony Holland
Julie Penelope Corrin
Siostra Brick Bannerman Beverley Elliott
Reporter Duncan Minett
Facet z tłumu Brad Dryborough
Technik medyczny David Quinlan
Żołnierz Richard Zeman
Harriet Lenore Zann
Sol Tarus Alex Zahara
Pani Fleischer Kathryn Witt
Janice McManus Kathryn Kirkpatrick
Myron Overdick Norman Armour
Wielebny Jimmy Criss Christopher Heyerdahl

Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!