Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Diuna (Miniserial)

Zwiastun:

Menu płyty:

Opis:

Przyprawa - najcenniejszy skarb we wszechświecie, klucz do podwyższonej świadomości, źródło mądrości. Substancja, która występuje tylko na jednej planecie - Arrakis, znanej także pod nazwą Diuna. Na planecie, na której dojdzie do starcia potężnych sił.

 

Część I opowiada o dwóch wielkich rodach, uwikłanych w okrutna wendettę. Władca Diuny, książę Leto Atryda (William Hurt), stawia czoła wyzwaniu rzuconemu przez jego największego wroga, przebiegłego barona Harkonnena (Ian McNeice). Dzięki podstępnej zdradzie, baron Harkonnen dokonuje najazdu na Arrakis, w wyniku którego książę Leto ginie, natomiast jego syn Paul (Alec Newman) i konkubina Jessica (Saskia Reeves) zostają porzuceni na pustyni. Udaje im się jednak przeżyć, u boku rdzennych mieszkańców Arrakis, Fremenów, a dzięki talentom przywódczym i nadzwyczajnym zdolnościom, jakie posiada, Paul zostaje ich wodzem.

 

Część II gdy ród Harkonnenów kontynuuje brutalne rządy na Diune, Paul jednoczy Fremenów do wspólnego powstania przeciwko dokonywanym przez Harkonnenów operacjom zbioru przyprawy. Z pomocą Wody Życia Paul odkrywa tkwiące w nim moce i w końcu jest gotowy zaakceptować swe przeznaczenie, doprowadzając do nieuchronnej, ostatecznej konfrontacji z cesarskimi najeźdźcami.

 

Zrealizowana z epickim rozmachem ekranizacja zaliczanej do klasyki gatunku bestsellerowej powieści Franka Herberta z 1965 roku. Na czele międzynarodowej obsady stanął laureat Oskara® William Hurt (1985, Pocałunek kobiety pająka, najlepszy aktor) w pierwszoplanowych rolach zobaczymy ponadto Iana McNeice'a, nominowanego do Oskara® Giancarlo Gianniniego (Hannibal) oraz Saskię Reeves (Antonia i Jane).

[opis dystrybutora dvd]

 

 
 

Podziel się!

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Diuna (Miniserial)

Additional Info:

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial