Herosi

Zwiastun:

Opis:

 Sezon 1

heroes 1

 

Odcinek

1

In His Own Image:

Poznajemy Petera Petrelli, młodego człowieka, który marzy o lataniu. W tym samym czasie, artysta Isaac Mendez maluje wizję przyszłości. Licealistka Claire Bennet jest nagle w stanie natychmiast wyleczyć rany. Japoński biznesmen Hiro Nakamura, próbuje przekonać przyjaciela, że może naginać czasoprzestrzeń, zaś Niki Sanders samotna matka, zaczyna widzieć dziwne rzeczy w lustrach.

2

Don't Look Back:

Hiro Nakamura odkrywa, że jego życie toczy się jak komiks autorstwa Isaaca Mendeza, więc postanawia spotkać się z artystą. Dzięki swemu heroizmowi Claire zyskuje niechciane zainteresowanie w szkole. Peter zbliża się do poznania prawdy o umiejętnościach swoich i brata - Nathana. Matt Parkman, oficer policji z Los Angeles, odkrywa, że potrafi czytać w myślach.

3

One Giant Leap:

Bohaterowie wciąż testują swoje nowo odkryte umiejętności. Nathan wykorzystuje wypadek Petera w trakcie swojej kampanii wyborczej. Hiro próbuje znaleźć sposób, aby przekonać Ando, że ich przeznaczeniem jest ratowanie świata. Niki postępuje zgodnie z instrukcjami z tajemniczej mapy odnalezionej w apartamencie, w efekcie czego trafia na pustynię.

4

Collision:

Hiro postanawia wykorzystać swoje umiejętności w kasynie, jedzie więc z Ando do Las Vegas. Dar Claire zostaje poddany ciężkiej próbie, podczas tragicznego wypadku przy ognisku. Tymczasem Matt budzi się podłączony do aparatury kontrolującej aktywność mózgu. Dwóch mężczyzn poddaje badaniom jego moc, sprawiając wrażenie jakby sporo wiedzieli o ludziach z nadprzyrodzonymi talentami.

5

Hiros:

Claire decyduje się wyznać ojcu, że posiada nadprzyrodzoną moc. Hiro i Ando popadają w kłopoty podczas pobytu w Las Vegas, zostają oszukani przez hazardzistów. Matt wykorzystuje moc czytania myśli, aby poprawić swoje stosunki małżeńskie. Do drzwi Niki puka policja poszukująca zbiegłego z więzienia męża, D.L. Hawkinsa. Peter otrzymuje tajemniczą wiadomość, która zmienia jego życie.

6

Better Halves:

Hiro wraz z Ando wyruszają w podróż do Nowego Jorku. Ojciec Claire umawia córkę na spotkanie z biologicznymi rodzicami. Claire ma nadzieję, że dowie się od nich skąd pochodzą jej zdolności. Mohinder wraca do Indii, aby pochować ojca. Isaac otrzymuje dziwny telefon od Hiro, który przenosi się w czasie. Peter odbiera i przekazuje wiadomość, która ma uratować życie Isaacowi.

7

Nothing to Hide:

Matt odkłada na bok swoje małżeńskie problemy, ponieważ postanawia pomóc Audrey w dochodzeniu w sprawie dziwnego morderstwa. Hiro zaczyna kwestionować swoje bohaterstwo, po tym jak nie jest w stanie działać w obliczu niebezpiecznej sytuacji. Nathan wraz z żoną opracowują strategię, która ma doprowadzić Nathana do zwycięstwa w wyborach do Kongresu. Niespodziewaną pomocą służy im Peter

8

Seven Minutes to Midnight:

Mohinder podczas żałoby po ojcu, w Indiach, zaczyna mieć dziwne sny dotyczące przeszłości. Niczego nieświadoma Claire trenuje przed dużym meczem, podczas gdy jej ojciec odnajduje i pomaga kolejnemu herosowi. Hiro i Ando podczas podróży do Nowego Jorku, poznają interesującą dziewczynę, obdarzoną darem wyjątkowo dobrej pamięci. Niki zaczyna coraz lepiej rozumieć samą siebie.

9

Homecoming:

Ojciec Claire stara się za wszelką cenę ochronić córkę przed zabójcami. Monhinder podczas jednego ze swych snów w Indiach, poznaje tajemnicę ojca. Do Nathana trafia obraz przedstawiający przyszłość. Bohater jest przerażony tym, co przedstawia malunek Isaaca. Hiro cofa się w czasie, aby zapobiec tragedii. Ando czeka na jego powrót.

10

Six Months Ago:

Akcja serialu cofa się o pół roku. Do Nowego Jorku przybywa ojciec Mohindera, by rozpocząć poszukiwania ludzi, którzy zostali obdarzeni nadzwyczajnymi mocami. Dociera do młodego mężczyzny, którego uznaje za wyjątkowego. Peter jest absolwentem szkoły pielęgniarskiej, jego brat Nathan rozpoczyna pracę nad sprawą Lindermana. Claire wstępuje do zespołu cheerleaderek i odkrywa swą nadprzyrodzoną moc.

11

Fallout:

Tragedia w Teksasie ma katastrofalne skutki dla wielu bohaterów. Peter zostaje niesłusznie aresztowany w Odessie, przez co Nathan przegrywa kampanię. Claire podczas szczerej rozmowy z ojcem dowiaduje się, że ten doskonale zna jej tajemnicę. Mohinder decyduje się na powrót do Nowego Jorku i kontynuację prac ojca. Matt i Audrey dokonują przełomu w sprawie Sylara, nie wiedzą jednak, że morderca został już złapany.

12

Godsend:

Dwa tygodnie po ostatnich wydarzeniach, Nathan stara się pomóc wyjść bratu ze śpiączki. Claire próbuje zrozumieć sens życia, jednocześnie obawia się pytań, które zadawać jej będą szkolni koledzy. Hiro i Ando zainspirowani obrazem Isaaca, rozpoczynają poszukiwania miecza samurajów. Suresh ujawnia listę ojca, dotyczącą ludzi obdarzonych wyjątkowymi umiejętnościami oraz grożących im niebezpieczeństw.

13

The Fix:

W trakcie poszukiwania samurajskiego miecza, Hiro jest ścigany przez tajemnicze postacie. Peterowi pomaga niewidzialny człowiek o imieniu Claude. Isaac wyrusza do Nowego Jorku. D.L stara się sprostać nowym obowiązkom rodzinnym. Claire w dalszym ciągu poszukuje biologicznych rodziców, o pomoc prosi Haitańczyka. Ojciec Claire skupia swoją uwagę na Sylarze.

14

Distractions:

Hiro wyjaśnia swojemu ojcu - biznesmenowi i chorobliwie ambitnej, młodszej siostrze, że heroiczne przeznaczenie jest mu pisane. Niki ma szansę powrotu do męża i syna. Claude pracuje z Peterem nad doskonaleniem umiejętności bohatera. Szkolenie może jednak zachwiać wiarę herosa w ludzi, na których zależy mu najbardziej. Sylar po ucieczce z więzienia i pojawia się w domu Bennetów.

15

Run!:

Claire odnajduje biologiczną matkę w Teksasie. Okazuje się, że także i ona posiada nadzwyczajne zdolności. Claire poznaje również prawdę o swoim biologicznym ojcu. Matt zgadza się pracować jako ochroniarz dla skorumpowanego adwokata, co ma zbliżyć go do Lindermana. Suresh odszukuje kolejną osobę z listy ojca, nieświadomie narażając się na wielkie niebezpieczeństwo.

16

Unexpected:

Claire odkrywa, że matka jej nie pamięta. Dziewczyna nie może powstrzymać swojego gniewu w stosunku do wychowującego ją ojca. Peter dowiaduje się, że ktoś mu bliski mógł zdradzić jego i Claude’a. Sylar popełnia kolejną zbrodnię. Hiro rozstaje się z Ando dla dobra przyjaciela oraz w trosce o powodzenie realizowanej misji. W życiu Matta pojawiają się nowe postacie.

17

Company Man:

Matt Parkman i Ted Sprague jadą do Teksasu w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Posuwają się do wzięcia zakładników - Benneta i jego rodziny (w tym Claire). Z czasem okazuje się, że Bennet ma dobre intencje, natomiast Ted jest niepoczytalny. Matt dowiaduje się więcej o HRG. Całe zajście prowadzi do gwałtownej i niebezpiecznej konfrontacji bohaterów.

18

Parasite:

Nadchodzi czas wyborów, Nathan spotyka się z zagadkowym Lindermanem. Tymczasem zbliża się moment zniszczenia Nowego Jorku. Hiro próbuje ukraść miecz, narażając się na ogromne niebezpieczeństwo. Niczego nie świadomy Suresh dokonuje przełomu w badaniach nad listą ojca. W pracy wspiera go Sylar. Isaac maluje jeszcze bardziej przerażający i niepokojący obraz przyszłości. Pojawia się nowy bohater.

19

.07%:

Dochodzi do pojedynku pomiędzy Sylarem i Peterem. Bohaterowi ledwo udaje się ujść z pojedynku z życiem. Linderman wyjawia Nathanowi swoje plany i pozyskuje wsparcie kolejnego herosa. Claire jest bardzo szczęśliwa i podekscytowana spotkaniem z biologicznym ojcem. Peter przychodzi do mieszkania Mohindera. Matt wraz z Tedem i Bennetem usiłują uciec Thompsonowi.

20

Five Years Gone:

Hiro wraz z Ando przenoszą się w przyszłość, mija pięć lat od zniszczenia Nowego Jorku. Ludzie posiadający nadprzyrodzoną moc są w tych czasach traktowani jak terroryści. Za głowy herosów wyznaczane są wysokie nagrody, są tropieni i zabijani. Hiro oraz Ando wraz z bohaterami, którzy przeżyli wybuch - Mattem, Jessicą, Claire i Andym przygotowują się do walki z prezydentem, którym został Nathan.

21

The Hard Part:

Jessica wspólnie z D.L. odkrywają niektóre z informacji, które chce od nich uzyskać Linderman. Sylar w obliczu swoich nowych odkryć, uświadamia sobie, że musi spotkać się z matką. Tymczasem Hiro i Ando ruszają śladami Sylara. Angela Petrelli stara się nakłonić Nathana do udziału w planie realizowanym przez Lidermana. Peter próbuje udowodnić Claire, że ich przeznaczeniem jest ratowanie Nowego Jorku.

22

Landslide:

Angela Petrelli decyduje się odegrać jeszcze większą rolę w życiu Nathana, Petera oraz Claire. Z prawdziwą tożsamością bohaterki, ujawniona zostaje historia śmierci rodziny Nathana i Petera. Tymczasem starszy z braci, dowiaduje się, że ma szansę zostać kongresmenem. Zbliża się termin wyborów, Nathan stoi przed ciężką decyzją. W mieście pojawia się ojciec Hiro. Sylar zabija kolejnego herosa…

23

How to Stop an Exploding Man:

D.L. zostaje ranny podczas próby ucieczki z biura Linderman’a. Ando postanawia samodzielnie zabić Sylara mieczem. Jednak herosi jednoczą się i wspólnie, starają się powstrzymać i pokonać Sylara. Ujawnione zostaje, jaka będzie

Sezon 2

heroes 2

Odcinek

1

Four Months Later...:

Kolejna seria rozpoczyna się cztery miesiące po wydarzeniach, które miały miejsce w Kirby Plaza. Dokładnie sto dwadzieścia dni po ostatecznej rozgrywce pomiędzy Sylarem i Peterem pojawiają się nowi herosi, którymi są Alejandro i Maya. Rodzeństwo, w którym brat stanowi antidotum na moc siostry. Claire oraz reszta jej rodziny mają szanse na nowe życie. Tymczasem jeden z herosów umiera…

2

Lizards:

Peter trafia na irlandzkich gangsterów, którzy niestety wiedzą o jego przeszłości. Hiro stara się zniwelować szkody i opanować chaos wywołany przez podróże w przeszłość. Moc Kensei zostaje ujawniona. Podczas gdy Matt dokładnie bada okoliczności zabójstwa Nakamury. West dowiaduje się o umiejętnościach, którymi dysponuje Claire. Maya i Alejandro opuszczają Meksyk.

3

Kindred:

Suresh dociera do nieznanego dotychczas obrazu Isaaca Mendeza. Kolejne malowidło, dysponującego mocą przewidywania przyszłości bohatera, ukazuje proroczą śmierć. Aby opuścić Meksyk, Maya musi uwolnić Alejandra z więzienia. Hiro odkrywa następne fakty dotyczące Kensei. Niki wraz z Micahem wyjeżdżają z Las Vegas, aby znaleźć się jak najdalej od swojej przeszłości. Claire wraz z Westem także wybierają się w podróż…

4

The Kindness of Strangers:

Rodzeństwo Herrera, poszukiwane za morderstwa, ucieka do USA. Współpracownica Micah, Nany i Damona – Monica Dawson, zaczyna ujawniać swoje nadprzyrodzone zdolności. Herosi mieszkają obecnie w Nowym Orleanie. Matt zwraca się do Molly z prośbą o pomoc w odnalezieniu człowieka z jej snów. Bohater wierzy, że śniący się jej mężczyzna może stanowić nowe zagrożenie dla herosów. Angela ujawnia wiele jej tajemnic.

5

Fight or Flight:

Pojawia się nieznajoma kobieta – Elle, która stara się znaleźć Petera. Ando udaje się w przeszłość, aby odnaleźć tam Hiro. Matt kontynuuje poszukiwanie mężczyzny ze snów. Tymczasem Noah postanawia zaryzykować wszystko, aby zapewnić ochronę swojej rodzinie.

6

The Line:

Tym razem to Peter udaje się na poszukiwania w czasie. West odbywa rozmowę z Claire, stara się przekonać dziewczynę, aby ta walczyła o siebie, swoje racje i poglądy. Noah Bennet stara się odnaleźć kolejne obrazy stworzone przez Isaaca. Wierzy, że odnajdzie tam wskazówki dotyczące przyszłości. Hiro zmaga się ze swoimi uczuciami do Yaeko. Alejandro nie potrafi zaufać Sylarowi…

7

Out of Time:

Peter w przeszłości usiłuje odnaleźć przyczynę ewakuacji Nowego Jorku. Bohater wraz z Caitlin dowiaduje się więcej na temat ostatecznego działania wirusa Shanti. Wielu herosów łączy siły i rozpoczyna wspólną pracę nad poszukiwaniami i zniszczeniem człowieka ze snów (nazywanego Nightmare Man). West jest w głębokim szoku, kiedy odkrywa tożsamość ojca Claire. Podróż Hiro i Kenseia dobiega końca.

8

Four Months Ago...:

Zostają wyjaśnione wydarzenia brakujących czterech miesięcy z życia herosów. Nagle wyjaśnia się dlaczego Maya i Alejandro muszą uciekać, jak Peter znalazł się w Irlandii i co działo się w tym czasie z Nathanem, a także Niki i D.L.em. Sto dwadzieścia dni wcześniej, Niki próbuje ratować rodzinę, a Maya i Alejandro odkrywają swoje zdolności. Przedstawiona zostaje także historia życia Elle.

9

Cautionary Tales:

W obawie przed śledząca go The Company, Bennet postanawia po raz kolejny zmienić miejsce zamieszkania. Niestety pomysł ten spotyka się z dezaprobatą Claire. Hiro po powrocie z przeszłości w teraźniejszości, dowiaduje się o śmierci swojego ojca. Postanawia cofnąć się w czasie i zapobiec tragedii. Tymczasem Matt pracuje nad szkoleniem swoich nowych umiejętności umysłowych.

10

Truth & Consequences:

Peterowi udaje się odnaleźć kobietę ze zdjęcia. Postanawia wyruszyć do Primatech w Teksasie, by ostatecznie zniszczyć wirusa. Jednak nie wszystko jest tak, jak wydaje się bohaterowi, czeka na niego kilka niespodzianek. Hiro stara się odnaleźć mordercę ojca. Maya staje przed dylematem - musi zdecydować czy pozostać z Alejandro, czy wyruszyć dalej z Sylarem.

11

Powerless:

W Teksasie okazuje się, że Peter musi zmierzyć się ze swoimi dawnymi znajomymi. Wówczas wychodzi także na jaw, że Adam celowo wprowadzał wszystkich w błąd w związku z wirusem Shanti. Maya doznaje szoku po tym jak dowiaduje się

Sezon 3

heroes 3

Odcinek

1

The Second Coming:

Aby zmienić bieg historii, przestraszony Peter Petrelli wyrusza w podróż w czasie i cofa się o cztery lat do dnia, gdy jego brat Nathan ujawnił istnienie nadludzi. W Japonii Hiro przejmuje kontrolę nad firmą ojca. Tymczasem Nathan dostaje nową pracę w Kongresie. W Nowym Jorku, Maya oraz Suresh, dokonują przełomowego odkrycia, które może zmienić świat na zawsze.

2

The Butterfly Effect:

Peter z przyszłości stara się naprawić swoje błędy. Sylar odkrywa Poziom 5 i podczas walki z Elle przypadkowo uwalnia dwunastu wyjątkowo silnych przestępców. Angela przejmuje firmę. W Kalifornii Claire uczy się więcej o swojej sile. Hiro i Ando jadą do Paryża, aby dopaść osobę, która ich obrabowała. Matt spotyka w Afryce Usutu posiadającego podobną moc.

3

One of Us, One of Them:

Cztery czarne charaktery - Knox, Flint, The German i Jesse - włamują się do banku i biorą zakładników. Tymczasem Hiro i Ando podążają do Berlina, aby odzyskać tajemniczą formułę. Noah Bennet jest oszołomiony po tym, jak Angela przydziela mu do współpracy Sylara, który przeszedł pranie mózgu. Noah i Sylar mają za zadanie wytropić uciekinierów z Poziomu 5.

4

I Am Become Death:

Peter udaje się do przyszłości, gdzie podejmuje niebezpieczną próbę ratowania świata. Bohater jest zmuszony do poszukiwania sojuszników w trakcie swej misji. Tymczasem Mohinder zmaga się z ewolucją wzoru. Hiro i Ando ponownie spotykają się ze swoim starym wrogiem. Herosi trafiają do celi na Poziomie 2. Matt Parkman ma wizję swojej przyszłości, w której widzi siebie jako męża Daphne.

5

Angels And Monsters:

Nathan jest pełen zwątpienia, rozważa czy jest aniołem czy potworem. Jego matka Angela, opowiada mu o pochodzeniu jego umiejętności. Claire decyduje się iść za jednym z uciekinierów z Poziomu 5 - Stephenem Canfieldem. Za zbiegiem podąża także HRG, Noah oraz Sylar. Hiro i Ando okrywają, że Adam Monroe wie wszystko o kradzieży tajemniczej formuły. Peter odkrywa makabryczną przyszłość

6

Dying of the Light:

Angela i cała The Company przeżywają szok w związku z ostatnimi wydarzeniami. Peter, w poszukiwaniu odpowiedzi, udaje się do siedziby Pinehearst, zaskakuje go wiadomość, kto jest jej założycielem. Claire i Sandra wyruszają z misją ratowania Meredith z rąk Doyle’a, łajdaka umiejącego kontrolować zdolności ludzi, zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Tymczasem Matt poznaje swoją przyszłą żonę.

7

Eris Quod Sum:

Tracy i Nathan ratują się przed niebezpiecznym Mohinderem, który nie jest w stanie kontrolować już nawet samego siebie. Sylar dostaje zadanie, aby ochronić Petera. Daphne otrzymuje rozkaz zabicia lub poniesienia śmierci. Hiro wciąż szuka odpowiedzi. Nathan i Tracy muszą walczyć, aby ocalić swoje życie. Elle ma szokujące wiadomości dla Claire oraz jej rodziny.

8

Villains:

Za sprawą wizji, w której dopomógł mu Usutu, Hiro próbuje zagłębić się w przeszłość Arthura Petrelli, aby rozwikłać tajemnicę stworzenia konkurencyjnej spółki Pinehearst. Mężczyzna próbuje także zrozumieć nienawiść do Angeli. Sylar, ogarnięty poczuciem winy, próbuje powstrzymać mordercze zapędy. Szkolenie Meredith kończy się fiaskiem, gdy pojawia się jej brat.

9

It's Coming:

Nathan z niedowierzaniem odkrywa, że jego ojciec żyje. W tym samym czasie, na rozkaz pana Pertelli, Flint i Knox uskuteczniają atak na Petera i Claire. Tymczasem Matt Parkman próbuje ożywić Angela. Ma miejsce konfrontacja Sylara z Elle. Mohinder zaczyna testować najnowszą formułę super mocy. Suresh postanawia wznowić badania nad sekretną formułą, niestety bezskutecznie.

10

The Eclipse: Part 1:

Po tym jak Sylar i Elle ponownie się spotykają, Arthur musi odnaleźć Claire i ściągnąć ją do siebie. Tymczasem Nathan i Peter podróżują na Haiti, aby znaleźć jedyną osobę, która może zatrzymać ich ojca - Haitańczyka. Bracia chcą ściągnąć go z powrotem do USA, aby pomógł w walce z Arthurem. W Kansas, Parkman musi znaleźć drogę do domu Millbrook. Wszystko zmienia się po tym, jak następuje zaćmienie słońca…

11

The Eclipse: Part 2:

Zaćmienie słońca nadal wywołuje wiele chaosu. Sylar i Elle zmagają się ze wściekłością HRG. Peter, Nathan i Haitańczyk stawiają opór Baronowi Samedi i jego milicyjnej armii. Ando, Sam oraz Franck starają się pomóc Hiro, który stracił pamięć. Mohinder zostaje zniewolony przez Arthura, który pragnie wcielić w życie swój plan. Matt poznaje prawdziwą naturę Daphne.

12

Our Father:

Hiro cofa się o szesnaście lat w przeszłość, aby odnaleźć swoja zmarłą matkę. Postanawia bowiem odbudować swoje wspomnienia. Claire kłóci się z młodszym Noah Bennettem. Tymczasem w teraźniejszości Nathan powraca do Pinehurst, gdzie Tracy przedstawia go grupie U.S. Marines. Arthur werbuje go do armii swoich super-żółnierzy. Peter i Haitańczyk wracają do Nowego Jorku.

13

Dual:

Noah, Claire, Angela i Meredith wpadają w pułapkę zastawioną przez Sylara, który zamyka ich w budynku. Sylar wciąga swoje ofiary w umysłowe gry. Tymczasem Matt i Daphne znajdują schronienie na strychu w lofcie Mendeza. Daphne planuje ukraść dla Ando próbkę formuły nadającej moc. Ando stara się uratować Hiro uwięzionego w przeszłości.

14

A Clear and Present Danger:

Dwa miesiące po zniszczeniu Primatech i Pinehearst oraz po śmierci Arthura Petrelli, powraca nowy, zły Nathan. Jego plan zemsty polega na przekonaniu prezydenta USA oraz rząd, aby podjęli obławę na wszystkich ludzi mających nadprzyrodzone moce. Claire, Ando, Peter oraz Tracy stają się sprzymierzeńcami. W Japonii Hiro stara się żyć bez swojej mocy. Tymczasem Peter chce podjąć pracę jako sanitariusz w Nowym Jorku.

15

Trust and Blood:

Herosom udaje się przeżyć katastrofę samolotu i są zmuszeni ze sobą współpracować, aby uniknąć szykowanej na nich obławy. Claire zostaje przechwycona przez Noah, który dowodzi zabójczym oddziałem. Nathan zawiera umowę z nadgorliwym myśliwym - Emilem Danko, który obsesyjnie śledzi ludzi z nadprzyrodzonymi zdolnościami. Mohinder i pozbawiony swoich sił Hiro, muszą zufać Mattowi Parkmanowi.

16

Building 26:

Tracy jest uwięziona wewnątrz super tajnego "Budynku 26", który jest bazą Nathana, przygotowaną do prowadzenia eksperymentów i eksterminacji ludzi o wyjątkowych umiejętnościach. Kobieta walczy o przetrwanie i poszukuje dróg ucieczki. Danko w dalszym ciągu wytrwale tropi herosów. Syler kontynuuje poszukiwania swojego biologicznego ojca.

17

Cold Wars:

Peter, Matt i Mohinder odurzają narkotykami i porywają Noah "HRG" Benneta. Herosi trzymają go w niewoli w obskurnym motelu. Matt przesłuchuje Noah, aby dowiedzieć się więcej o polujących na nich ludziach. Plan Benneta zakładający skłócenie przyjaciół ze sobą nie udaje się. Nathan wraz z sadystycznym Danko poszukują Noah.

18

Exposed:

Podążając za radą pochodzącą ze źródła o przezwisku "Rebel", Matt oraz Peter śpieszą na ratunek Daphne. Tymczasem Sylar odkrywa prawdę o swojej matce. W Kalifornii, Claire musi odnaleźć sposób, aby przemycić Alexa do swojego domu, który jest obserwowany przez agentów FBI. Pan Bennet niechętnie zgadza się na pomoc. Danko snuje plan złapania i zabicia Matta.

19

Shades of Gray:

W końcu, działając na własną rękę, Sylar odnajduje biologicznego ojca. Samson Gray to samotnik cierpiący na raka płuc. Sylar postanawia zadać mu pytanie dotyczące jego przeszłości. Wkrótce okazuje się, że Samson nie jest tym za kogo się podaje. Clarie zatrudnia się na starym stanowisku Alexa w sklepie z komiksami. Hiro i Ando wracają do Kalifornii.

20

Cold Snap:

Tożsamość tajemniczej osoby o pseudnimie „Rebel” zostaje ujawniona. Noah chce, by Danko wypuścił na wolność Tracy. Mężczyzna ma nadzieję, że kobieta doprowadzi ich do "Rebela". Hiro i Ando kontynuują swoją misję powierzoną im przez "Rebela". Ich zadaniem jest ochrona nowych herosów.

21

Into Asylum:

Denko spotyka się z Sylarem, który oferuje mu pomoc w polowaniu na osoby o nadprzyrodzonej mocy. Mężczyźni nie mają do siebie zaufania. Tymczasem Peter i Angela ukrywają się w kościele, gdzie kobieta poszukuje odkupienia. Bennet staje na czele grupy mającej odnaleźć ich oboje. W Meksyku Claire i Nathan ukrywają się w obskurnym motelu, gdzie Claire wykorzystuje swoje umiejętności, aby wygrać konkurs.

22

Turn And Face The Strange:

Hiro i Ando wyruszają na poszukiwania Matta Parkmana wraz z jego małym synem. Okazuje się jednak, że podróż z dzieckiem jest trudniejsza niż przypuszczali. Tymczasem Sylar zaczyna korzystać ze swoich nowych mocy do nękania Benneta. Wściekły Matt Parkman rozpoczyna dochodzenie w sprawie sadystycznego Danko. Mohinder dowiaduje się więcej o pracy ojca i tajemniczym miejscu zwanym Coyote Sands.

23

1961:

Angela przypomina sobie czas spędzony w Coyote Sands oraz przeniesienie ośrodka dla osób o szczególnych zdolnościach, gdzie poznała ojca Mohindera, Lindermana, Boba Bishopa i Charlesa Devereux. Tam też Angela zajmowała się swoją siostrą, która miała dar kontrolowania warunków atmosferycznych. Claire stara się dowiedzieć, co naprawdę wydarzyło się w Coyote Sands.

24

I Am Sylar:

Sylar czuje się zdezorientowany, gdy jego nowa moc, dzięki której zmienia kształty, zaczyna wymykać się spod kontroli. Zaczyna wyobrażać sobie, jak matka daje mu rady, co ma dalej robić. Danko kontynuuje wykorzystywanie Sylara w celu dotarcia herosów. Kiedy Sylar odkrywa, że "Rebel" to w rzeczywistości Micah Sanders, ratuje go. Tymczasem Parkman planuje powrót do domu.

25

An Invisible Thread:

Nathan i Peter próbują odnaleźć zmieniającego kształt Sylara, zanim nawiąże on kontakt z prezydentem i przekształci się w jego sobowtóra. Claire stara się na własną rękę powstrzymać Sylara. Tymczasem Hiro i Ando zatrzymują czas, aby móc

Sezon 4

heroes 4

Odcinek

1

Orientation:

Bohaterowie starają się poradzić sobie z wydarzeniami, które miały miejsce w ostatnim sezonie. Jedni, jak Claire i Matt, starają się żyć normalnie, inni, jak Hiro, Ando czy Peter próbują używać swoich mocy do czynienia dobra. Claire idzie do collegu. Angela obawia się, że Syler/Nathan odkryje swoją prawdziwą tożsamość. Tymczasem pojawia się nowe niebezpieczeństwo.

2

Jump, Push, Fall:

Peter wraca do pracy jako sanitariusz. Claire odkrywa, że jej współlokatorka została zamordowana. Dziewczyna wraz z nowym przyjacielem bada okoliczności śmierci koleżanki. Hiro próbuje cofnąć czas i naprawić błędy, które popełnił w przeszłości. Tymczasem Samuel, Lydia i Edgar używają swoich umiejętności, aby znaleźć innych herosów.

3

Ink:

Peter musi ponieść konsekwencje swojego zachowania. W szpitalu mężczyzna poznaje Emmę, która także posiada wyjątkowe zdolności. Samuel stara się odnaleźć wspomnienia swojego brata Josepha. Matt zmaga się ze swoimi demonami, kiedy Sylar powraca. Claire musi poradzić sobie z tym, że niektórzy poznali jej tajemnicę.

4

Acceptance:

Stan zdrowia Hiro pogarsza się. Ando w końcu przekonuje Hiro, aby ten powiedział swojej siostrze, że jest śmiertelnie chory. Tymczasem Tracy poszukuje sensu życia oraz stara się nauczyć kontrolować swoje moce. Kobieta wraca do pracy jako doradca polityczny. Nathan-Sylar odkrywa siebie, w czym pomaga mu matka. Angela stara się, aby Nathan nie przypomniał sobie wszystkiego.

5

Hysterical Blindness:

Samuel chce wprowadzić do rodziny kolejnego członka, podczas gdy Lydia ostrzega go przed konsekwencjami. Claire odkrywa, że jej współlokatorka Gretchen może mieć pewien skryty plan. Tymczasem Peter niespodziewanie odkrywa sposób na skontaktowanie się z Emmą, która nie życzy sobie kontaktów z nim. Sylar desperacko stara się przypomnieć sobie kim był.

6

Tabula Rasa:

Peter udaje się do Noah z prośbą o pomoc w odnalezieniu lekarstwa na guza mózgu Hiro. Tymczasem Hiro pomaga Emmie w pogodzeniu się i poznaniu jej zdolności. Sylar, za sprawą Samuela, zaczyna odkrywać swoją prawdziwą tożsamość. Peter i H.G.R. poszukują uzdrowiciela, który może pomóc Hiro.

7

Strange Attractors:

Matt Parkman walczy z Sylarem będącym w jego umyśle. Matt odkrywa, że Sylar zawładnął w pełni jego ciałem. Jeremy trafia do aresztu, a Noah próbuje mu pomóc. Ginie jeden z mieszkańców Georgetown. Claire i Gretchen zostają wystawione na próbę przez bractwo. Podczas obrządku w rzeźni dzieją się tajemnicze rzeczy.

8

Once Upon a Time In Texas:

Czas cofa się o trzy lata. Hiro przenosi się ze szpitala, do którego przywiózł go Peter w przeszłość. Mężczyzna trafia do Teksasu, do restauracji, w której pracowała Charlie - dziewczyna zamordowana przez Sylera. Hiro zapobiega śmierci dziewczyny. Tymczasem Samuel także przenosi się w czasie, aby prosić Hiro o pomoc. Okazuje się, że Noah Bennet z przeszłości ma w firmie bliską osobę.

9

Shadowboxing:

Peter postanawia wykorzystać swoją nowo odkrytą moc uzdrowicielską w swojej pracy sanitariusza. Matt w dalszym ciągu jest kontrolowany przez Sylara. Nathan budzi się w wesołym miasteczku należącym do rodziny Samuela. Mężczyzna ma luki w pamięci. Claire próbuje rozwiązać sprawę uprowadzonych dziewczyn.

10

Brother's Keeper:

HRG organizuje nietradycyjne Święto Dziękczynienia. Spotkanie robi się kłopotliwe, kiedy Noah zaprasza swoją byłą wspólniczkę - Lauren, podczas gdy pojawia się Sandra ze swoim nowym, młodszym chłopakiem. Gretchen ma za zadanie podnieść Claire na duchu. Tymczasem u rodziny Petrellich zjawia się niezapowiedziany gość. Samuel w dalszym ciągu przetrzymuje Hiro. Lydia chce poznać prawdę o Samuelu.

11

Thanksgiving:

HRG organizuje nietradycyjne Święto Dziękczynienia. Spotkanie robi się kłopotliwe, kiedy Noah zaprasza swoją byłą wspólniczkę - Lauren, podczas gdy pojawia się Sandra ze swoim nowym, młodszym chłopakiem. Gretchen ma za zadanie podnieść Claire na duchu. Tymczasem u rodziny Petrellich zjawia się niezapowiedziany gość. Samuel w dalszym ciągu przetrzymuje Hiro. Lydia chce poznać prawdę o Samuelu.

12

The Fifth Stage:

HRG zostaje powitany przez niespodziewanych gości. Wielki plan Samuela zmierza ku realizacji. Tymczasem Peter stara się pogodzić z prawdą, w związku z czym podejmuje nadzwyczajne środki, aby osiągnąć swój cel. Wyprawa Claire kończy się w nieoczekiwanym miejscu.

13

Upon This Rock:

Samuel stara się sprowadzić Emmę, w związku z czym dopuszcza się manipulacji. Claire staje się bardziej podejrzliwa i zaczyna wątpić w intencje Samuela. Dziewczyna zaczyna interesować się Replikującym Mężczyzną i Władcą Marionetek. Przeżywający delirium Hiro powraca do Japonii, gdzie stara się przekonać Ando do uratowania Mohindera przed pobytem w domu dla obłąkanych na Florydzie.

14

Let It Bleed:

Claire uczestniczy w pogrzebie Nathana, podczas gdy pogrążony w żalu Peter szuka zemsty. Noah i Lauren przesłuchują schwytanego Edgara chcąc skłonić go do pomocy w zatrzymaniu Samuela. Tymczasem Sylar powraca i poszukuje nowego źródła władzy, odkrywa natomiast nową słabość. Lydia stara się znaleźć sposób, aby dostać się do umysłu mordercy i poznać jego obawy.

15

Close to You:

Noah angażuje Matta w poszukiwania słabości Samuela. Mężczyźni postanawiają wykorzystać dawną miłość Samuela - Vanessę. Ando i Hiro podejmują próbę ratowania Mohindera, podczas gdy Peter odkrywa przeznaczenie Emmy. Peter przedstawia Emmie swoją matkę, co przynosi bardzo ponure wizje przyszłości.

16

Pass/Fail:

Życie Hiro wisi na włosku, jego guz mózgu postępuje. Mężczyzna podświadomie podejmuje jedną z ostatnich decyzji. Tymczasem Sylar składa Claire nieoczekiwaną wizytę, aby uzyskać pewne odpowiedzi. Plan sprowadzenia Vanessy ma przerażające następstwa.

17

The Art of Deception:

Noah z pomocą Lauren i Suresha rozpoczynają atak na Samuela. Nowy i odmieniony Sylar prosi Matta o pomoc. Peter dowiaduje się, co stanie się w przyszłości z Emmą i postanawia ją uratować. Mężczyzna uzyskuje pomoc od nieoczekiwanej osoby.

18

The Wall:

Peter wyrusza w podróż w głąb umysłu Sylara, aby prosić go o uratowanie Emmy. Tymczasem Samuel próbuje manipulować Claire. Lauren wyrusza za Samuelem i Claire, dzięki czemu poznaje mroczne tajemnice z przeszłości Noah. Ranna Lauren spotyka się z Emmą i stara się zmusić ją do wysłuchania wiadomości na temat Samuela.

19

Brave New World:

Życie Noah wisi na włosku. W szpitalu budzi się Hiro i Ando opowiada mu o pięknym śnie. Parkman jest zdezorientowany. Tymczasem Emma bawi się podczas karnawału. Po spotkaniu z wnuczką, Hiro wyjaśnia swój plan Charliemu. Sylar pyta

Obsada:

Peter Petrelli Milo Ventimiglia
Claire Bennet Hayden Panettiere
Hiro Nakamura Masi Oka
Noah Bennet Jack Coleman
Nathan Petrelli Adrian Pasdar
Mohinder Suresh Sendhil Ramamurthy
Sylar Zachary Quinto
Isaac Mendez Santiago Cabrera
Niki Sanders / Jessica Sanders / Tracy Strauss Ali Larter
Micah Sanders Noah Gray-Cabey
Ando Masahashi James Kyson
Matt Parkman Greg Grunberg
D.L. Hawkins Leonard Roberts
Angela Petrelli Cristine Rose
Maya Herrera Dania Ramirez
Elle Bishop Kristen Bell
Takezo Kensei / Adam Monroe David Anders
West Rosen Nicholas D'Agosto
Bob Bishop Stephen Tobolowsky
Yaeko Eriko Tamura
Daphne Millbrook Brea Grant
Flint Gordon Blake Shields
Samuel Sullivan Robert Knepper
Gretchen Berg Madeline Zima
Emma Coolidge Deanne Bray
Lydia Dawn Olivieri
Edgar Ray Park
Alejandro Herrera Shalim Ortiz
Lyle Bennet Randall Bentley
Janice Parkman Elizabeth Lackey

 
 

Podziel się!

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial