Fear Itself

Zwiastun:

Opis:

Sezon 1

fear itself

 Stacja NBC rozpoczęła nową serię dla fanów horrorów - Fear Itself. Każdy odcinek skoncentruje się na innej historii, a reżyserii podjęli się mistrzowie gatunku. Zapowiada się nie lada gratka! Na początek zaplanowano 13 odcinków, które stworzą pierwszy sezon. Stacja NBC ma nadzieję przekonać do siebie fanów, zwłaszcza, że gatunek grozy, traktowany był do tej pory przez branżę telewizyjną po macoszemu. Na przełomie kilku ostatnich lat trudno znaleźć seriale, które wywołałyby zachwyt wśród znawców gatunku. Tym bardziej, warto obejrzeć Fear Itself.

 

 

Odcinek

1

The Sacrifice:

Czwórka uzbrojonych mężczyzn próbuje dowieźć swojego rannego przyjaciela do najbliższej lecznicy. Niestety, po drodze ich samochód ulega awarii przez co zmuszeni są udać się do najbliższego domu, aby zatelefonować po pomoc. Kiedy docierają na miejsce dostrzegają, że ogromną fortecą zamieszkują jedynie trzy dziwne siostry. Dziewczyny starają się otoczyć swoich gości opieką co skrywa ich prawdziwe zamiary. Wkrótce jeden z mężczyzn odkrywa, że siostry nie są wcale takie niewinne na jakie wyglądają. Okazuje się jednak, że są one jego najmniejszym problemem, gdyż w ciemnościach twierdzy skrywa się prawdziwe wygłodniałe zło.

2

Spooked:

Detektyw Harry Siegal jest skutecznym pracownikiem, ale jego metody przesłuchiwania świadków pozostawiają wiele do życzenia. Kiedy podczas jednej z akcji poszukiwania zaginionego senatora katuje porywacza na śmierć zostaje pozbawiony policyjnej emerytury. Piętnaście lat później Harry prowadzi agencję detektywistyczną pod przybranym nazwiskiem. Jego specjalizacją są romanse, dlatego też od razu przyjmuje zlecenie, kiedy o pomoc prosi go urocza kobieta. Proponuje mu ona, żeby swój punkt obserwacyjny założył w opuszczonym domu naprzeciwko jej lokum. Jednakże już pierwszej nocy Harry zaczyna podejrzewać, że dom jest nawiedzony, w szczególności, że objawia mu się postać zakatowanego przed wieloma laty porywacza.

3

Family Man:

Dennis ma szczęśliwą rodzinę. Pewnego dnia dochodzi do wypadku w wyniku, którego  Dennis trafia do szpitala, gdzie też umiera. W tym samym momencie, na łóżku obok niego umiera seryjny gwałciciel i morderca- Richard. Spotykają się w zaświatach, jednakże zarówno jeden, jak i drugi zostają wyratowani, powracając do ciał. Niestety, nie do właściwych. Dennis uwięziony w ciele Richarda trafia do więzienia za 26 morderstw, natomiast Richard w ciele Dennisa stara się odkupić swoją duszę. Dennis jednak nie wierzy w nawrócenie Richarda i robi wszystko, aby ocalić swoją rodzinę przed losem poprzednich ofiar.

4

In Sickness and Health:

Panna młoda wraz ze swoimi druhnami szykuje się do ślubu. Pomimo tego, że wszyscy wkoło twierdzą, że się spieszy i że Carlos nie jest odpowiednim mężczyzną dla niej, i tak zamierza go poślubić. Wszystko ulega zmianie, kiedy zostaje jej przekazana karteczka z informacją o tym, że jej narzeczony jest seryjnym mordercą. Z początku bierze ten liścik za głupi żart, jednakże już wkrótce zaczyna myśleć nad tym, czy nie popełniła błędu, w szczególności, że Carlos zaczyna przejawiać maniakalne zapędy.

{tab title=5}

Eater:

Na posterunek zostaje sprowadzony seryjny morderca, który najpierw torturuje, a potem pożera swoje ofiary. We wszystkich budzi postrach, jednakże bez problemu daje się zamknąć w celi. Nadchodzi noc i tylko troje funkcjonariuszy zostaje na dyżurze, w tym nowa policjantka lubująca się w powieściach grozy. Wszyscy myślą, że morderca siedzi zamknięty w celi i wszyscy są bezpieczni. Niestety, już wkrótce młoda policjantka zauważa zniknięcie swoich kolegów, a na posterunku zaczynają dziać się dziwne rzeczy.

6

New Years Day:

Młoda dziewczyna o imieniu Helen po zabawie sylwestrowej budzi się nad ranem w swoim łóżku. Szybko dostrzega, że na zewnątrz panuje chaos i co chwilę padają strzały. Całkowicie skacowana wychodzi z mieszkania z przerażeniem stwierdzając, że wszystko jest we krwi. Nie wiedząc co ze sobą zrobić dziewczyna wraca do mieszkania jednakże kiedy zauważa krew również w pokoju współlokatora postanawia czym prędzej opuścić budynek i udać się do przyjaciółki. Podróż nie będzie jednak łatwa, gdyż całe miasto opanowane zostało przez żywe trupy.

7

Community:

Młoda para małżonków chce starać się o dziecko. Jednakże czekają z tym aż do momentu kiedy przeniosą się z zabrudzonego miasta do domu na przedmieściach. Wkrótce nadarza się ku temu okazja, kiedy dowiadują się o małej społeczności na obrzeżach miasta i szybko się tam przeprowadzają. Po pewnym czasie młoda para zaczyna dostrzegać, że coś jest nie w porządku z mieszkańcami zamkniętego osiedla. Z przerażeniem stwierdzają, że każdy ich ruch jest monitorowany, a nieprzestrzeganie zasad surowo karane. Młodzi chcą jak najszybciej wynieść się z okolicy, jednakże umowa zakupu domu wiąże ich na całe życie.

8

Skin and Bones:

Pewna farmerska rodzina oczekuje na powrót swojego ojca, męża i brata- Grady`ego, który przed wieloma dniami wyruszył w góry i zaginął bez wieści. Kiedy synowie już mają zamiar wyruszyć z pomocą, Grady powraca. Straszliwie wychudzony, przemarznięty i wygłodzony, nie jest w stanie jeść normalnego jedzenia. Kiedy pewnego wieczoru jakieś stworzenie morduje jedyną klacz na farmie tylko Eddie, zarządca farmy indiańskiego pochodzenia wie, że za wszystkim stoi Grady. Zdaje sobie sprawę również z tego, że wszystkim mieszkańcom farmy grozi z jego strony śmiertelne niebezpieczeństwo, gdyż jego ciałem zawładnął Wendigo.

9

Something with Bite:

Pewien czarnoskóry weterynarz, który nie jest idealnym ojcem, ani też idealnym mężem. Jednego wieczoru do jego kliniki przybywa mężczyzna, który na drodze potrącił dziwaczne zwierzę. Weterynarz wraz ze swoją pomocnicą nie są w stanie rozwikłać czym jest zwierzę, ale tuż przed jego śmiercią postanawia ugryźć lekarza. Po pewnym czasie zaczyna on zauważać pewne zmiany w swoim ciele i wkrótce zdaje sobie sprawę kim tak naprawdę jest. Obawia się, że to on stoi za serią napaści na mieszkańców miasta, tego samego zdania jest także lokalny detektyw.

10

Chance:

Mężczyzna imieniem Chance mieszka ze swoją uroczą i piękną dziewczyną. Ma jednak problemy finansowe, dlatego też musi sięgnąć po drastyczne środki, aby jak najszybciej zapłacić właścicielowi mieszkania. Pożycza kasę od miejscowego bukmachera i wchodzi w pewną inwestycję. Wybiera się do sklepu z antykami, gdzie chce sprzedać starą wazę wartą mnóstwo pieniędzy. Jednakże kiedy dociera na miejsce nic nie idzie po myśli Chance’a. Dochodzi do wypadku, w którym ginie kupiec, a to rozpoczyna łańcuch nieszczęśliwych wydarzeń, nad którymi Chance nie ma kontroli.

11

The Spirit Box:

Dwie przyjaciółki z liceum w halloweenowy wieczór przeprowadzają seans spirytystyczny. Kontaktuje się z nimi martwa koleżanka z ich szkoły, która rzekomo popełniła samobójstwo. Wskazuje na to, że wcale nie odebrała sobie życia, a została zamordowana. Dziewczyny postanawiają przeprowadzić śledztwo, które doprowadzi ich do zabójcy koleżanki. Wkrótce jedną z nich zaczyna męczyć tajemniczy prześladowca, więc dziewczyna zaczyna martwić się o swoje bezpieczeństwo.

12

Echoes:

Młody mężczyzna o imieniu Stephan wprowadza się do nowego mieszkania. Jednakże już pierwszego wieczoru zaczyna mieć dziwne wizje dotyczące wydarzeń z przeszłości, które rozgrywały się w jego mieszkaniu, w którym wstępował w ciało Maxwella, a jego dziewczyna w ciało Zeldy. Postanawia udać się do terapeuty, który wprowadzając go w trans próbuje mu rozwikłać czy jego wizje są prawdziwe i jakie mają z nim związek. Wkrótce okazuje się, że Steven zaczyna przejmować niektóre zachowania Maxwella, a historia z przeszłości ma zamiar się powtórzyć.

13

The Circle:

Pewien twórca powieści grozy nie ma natchnienia. W halloweenowy wieczór jego żona zabiera go do małej chatki w środku lasu, aby mógł się odprężyć i być może odnaleźć swoją muzę. Ku jego zaskoczeniu na głowę zwalają mu się także agentka i jego redaktor, aby odpowiednio go zmobilizować. Kiedy rozlega się pukanie do drzwi i agentka odbiera od małych dziewczynek tajemniczą księgę rozpoczyna się piekło. Okazuje się, że księga sprowadza na nich straszliwe zło, które napędzane jest nienawiścią pewnej odrzuconej czarownicy.

   

Obsada:

Point Jeffrey Pierce
Lemmon Jesse Plemons
Chelsea Rachel Miner
Virginia Mircea Monroe
Diego Stephen Martines
Navarro Reamonn Joshee
Tara Michelle Molineux
Reverend Janos Bill Baksa
  Walter Phelan
Harry Siegal / Harry Bender Eric Roberts
Meredith Kane Cynthia Watros
Rory Bemell Jack Noseworthy
James Larry Gilliard Jr.
Young Harry Liam James
Max Jake Church
Father Tom Edwards
Senior Officer Matt Kloster
Pete Seadon
  Blake Dickson
Liana Shannon
Brendan Prost
Robert Feagan
Melissa Milley
Brad Kelly
Richard 'Family Man' Brautigan Clifton Collins Jr.
Dennis Mahoney / Richard 'Family Man' Brautigan Colin Ferguson
Kathy Mahoney Josie Davis
John Amir Stephen Lobo
Deputy / Guard Toomey Brent Stait
Courtney Mahoney Nicole Leduc
Sean Mahoney Gig Morton
Sheriff Weller Michael St. John Smith
Ksiądz Terence Kelly
EMS Tech Tyler Playford
Roberta Mauer-Phillips
Mieko Ouchi
Chris Aanderson
Jodi Stecyk
Patricia Darbasie
Deputowany Hackett Kristofer Connor
Samantha the Bride Maggie Lawson
Carlos the Groom James Roday
Wójek Carlos' a Marshall Bell
Ruthie Sonja Bennett
Father Chris William B. Davis
Kelly Christie Laing
Steven Brendan Hunter
Alan Tommy Lim
Kwiaciarka Emersen Vekved
Ring Bearer Mitchell Cole Verenka
Bobas Marie Zydek
Danny Bannerman Elisabeth Moss
Sierżant Wiliams Russell Hornsby
Marty Steinwitz Stephen Lee
Duane 'Eater' Mellor Stephen R. Hart
Mattingley Pablo Schreiber
Policjant Joe Desmond
Policjant Andrew Krivanek
Policjant Troy O'Donnell
Torturowana Kobieta Marie Zydek
Policjant Franco Imbrogno
Policjant Kieran Martin Murphy
Helen Briana Evigan
Christie Zulay Henao
Eddie Niall Matter
James Cory Monteith
Thug Shelene Yung J. LaRose
Nastolatek Pauline Repond Consuelo van Doorn Cliff Likness Paula Humby
Nastolatek Kirklin Maclise
Zarażona Maria van Steenoven
Nastolatek Fareed Abdelhak Margherita Donato Jesse Frechette
Thug Kirk Heuser Campbell Lane
Kevin Reese Schoeppe
Bobby Brandon Routh
Tracy Shiri Appleby
Candace Barbara Tyson
Phil John Billingsley
Scott Charlie Hofheimer
Arlene Brooklyn Sudano
Ron Peter Strand Rumpel
Simmons Tom Carey
Andrew James D. Hopkin
Heather Meredith Bailey
Meryl Alex Fatovich
Ken Jordan Schartner
Debra Fabre Ecko Goffic Greigh Laschuk Amelia Rose Kohan Bonita Friedericy
Grady Edlund Doug Jones
Elena Edlund Molly Hagan
Rowdy Edlund John Pyper-Ferguson
Eddie Bear Gordon Tootoosis
Derek Edlund Brett Dier
Tim Edlund Cole Heppell
Trucker Nathaniel Arcand Gillian Barber George Buza Norman Cabrera Colin A. Campbell
Patty Fulvio Cecere Seanna Collins Margherita Donato Rob Hislop Mark McCracken Jake McKinnon Richard Meen Paula Jai Parker
Oliver Meshach Peters Wilbur Wendell Pierce
  Christopher Redman
Chance Miller Ethan Embry
Walter Markham  Vondie Curtis-Hall
Jackie Christine Chatelain
Eddie (uncredited) Sean Hoy Ellen Ewusie Ricardo Betancourt Allison Cullen Tina Lameman David Earnest Niall Matter
Shelby Martin Donovan Anna Kendrick
Becca Jessica Parker Kennedy            
Eddie Niall Matter
  Mark Pellegrino
Maxwell Eric Balfour
Karen / Zelda Camille Guaty
Eddie Niall Matter
Stephan Gerard Plunkett Aaron Stanford
Robie Collins Johnathon Schaech Ashley Scott Victoria Pratt
Wiedźma Sarah Deakins Holly Anne Emmerson
 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

Podziel się!

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto