Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

W Głowie Się Nie Mieści

Zwiastun:

{youtube}seMwpP0yeu4{/youtube}

Opis:

Dama Karo

Jestem molem książkowym, ale do tego również pedagogiem i miłośniczką kina – w tym takiego, które jest przeznaczone dla najmłodszych... Chyba każdy z nas lubi czasem obejrzeć jakąś bajkę, prawda?

 

Zaczęłam dziś wakacje i w ramach relaksu i nagrody wybrałam się do kina na bajkę, która miała być po prostu zabawna i dać mi odpocząć od stresu i odreagować ostatnie nerwowe dni. Film nosił tytuł W głowie się nie mieści i faktycznie się nie mieści w głowie to, że bajka może być taka mądra!

 

O czym jest ten uroczy, stworzony komputerowo film? O dziewczynce, która przeprowadza się z rodzicami do nowego domu w innym mieście... Niby nic takiego, ale ja na to patrzę z bardzo pedagogicznego punktu widzenia i jestem zachwycona tym, na jak wiele rzeczy zwrócono tutaj uwagę! Zmiana środowiska, szkoły, przyjaciół, domu – to wszystko dla dziecka jest ciężkim przeżyciem!

 

Zmierzając jednak do meritum – większość filmu dzieje się... w głowie dziewczynki! Poznajemy tam parę postaci, które „sterują" konkretnymi emocjami. Razem, w biurze dowodzenia, znajduje się: Radość, Smutek, Złość, Strach i Odraza. Każda z tych emocji ma swoje funkcje i razem starają się kierować światem Riley. Sytuacja zaczyna się komplikować, kiedy Radość i Smutek nagle znikają z biura i tułają się gdzieś między pamięcią długotrwałą, a podświadomością.

 

Jestem zachwycona tym, w jak kreatywny sposób zostało pokazane wnętrze naszej głowy! Widzimy tam myśli, które są przechowywane w różnych zbiorach, dostrzegamy podświadomość (i dowiadujemy się do czego służy), oraz poznajemy składniki naszej osobowości...

 

Polecam ten film dosłownie wszystkim – bez względu na wiek! Jest on bowiem nie tylko zabawny, ładnie zrobiony, ale przede wszystkim mądry...Uświadamia nam (dorosłym), że dzieciom trzeba pozwolić na przeżywanie wszystkich emocji – smutku też! Płacz jest dobry i czasem po prostu potrzebny. Spójrzmy na dzieci jak na równych sobie, wysłuchajmy ich problemów i nie bagatelizujmy tego, co dla nich jest męczące, stresujące bądź po prostu smutne. Dziecięcy świat jest podobny do naszego, a z wiekiem problemy po prostu się zmieniają! Film W głowie się nie mieści zachwycał mnie zatem na każdym kroku – wzruszył, rozśmieszył i zadziwił tym, jak wiele dzieje się w naszych głowach!

 
Rate this item
(0 votes)

 

Podziel się!

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

W Głowie Się Nie Mieści

Additional Info:

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial