Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Fan

Zwiastun:

{youtube}-e5Yac9KC30{/youtube}

Opis:

Power Metal Warrior

Jaka jest granica między wielbieniem i kibicowanie komuś, a fanatyzmem, prawdziwą chorobą, która prowadzi do samozniszczenia? Ten problem jest bardzo współczesny, czego przykładem są choćby kibole i inne zamieszki, które często powstają z powodu tego, że mamy problemem zbyciem fanem. Świetnie ten problem został ukazany w znakomitym thrillerze świętej pamięci Tonego Scotta, który został zatytułowany po prostu „Fan". Niesamowity obraz, który zapadł w pamięci za sprawą świetnej gry aktorskiej, prostej, ale jakże poruszającej historii, czy też napięcia w jaki sposób jest budowane. Tony Scott, Robert De Niro, Wesley Snipes i Benicio Del Toro stworzyli razem jeden z najlepszych thrillerów.

 

Wszystko skupia się w filmie wokół Gila Renarda (znakomita rola Roberta de Niro), który jest zagorzałym fanem baseballa, zwłaszcza jednego gracza, a mianowicie Bobego Rayburna (Wesley Snipes) i traktuje ten sport bardzo poważnie, co wynika z faktu że jego młodzieńcze lata też związane były z tym sportem. Miałem szanse odnieść sukces, jednak los chciał inaczej. Próbuje zarażać swoją pasją innych, w tym własnego syna. Życie prywatne Gila to jedna wielka porażka i totalny chaos. Rozwód z żoną, problemy z odwiedzaniem własnego dziecka. Jednak Gill kocha baseball ponad wszystko i często go to doprowadza do szaleństwa, a wtedy jest zagrożeniem, nie tylko dla innych, ale i dla siebie. W pracy Gil również nie odnosi sukcesów i żyje w ciągłym stresie, a relacja z synem i z byłą żoną układają się kiepsko jedyne w czym się spełnia to właśnie baseball. Bierze ten sport bardzo poważnie i traktuje jak coś więcej niż tylko zabawę dla dużej publiczności. Niestety jego idol Bobby (Wesley Snipes) traktuje to jak sport, zabawę, rozrywkę dla publiczności i nienawidzi zagorzałych fanów. Kiedy Gil się o tym przekonuje się postanawia wpłynąć na gracza, sprawić żeby bardziej się przejmował. Podejmuje wszelkie działania, w tej grze nie będzie żadnych reguł, wszystkie chwyty będą dozwolone, nawet porwanie synka owego gracza. Kto wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku? Czy Gil zmieni tok myślenia Bobiego? Czy Bobby uratuje synka i powstrzyma Gila? Sami się przekonajcie. Po raz kolejny raz mamy świetną rolę Roberta, który po raz kolejny pokazuje, że potrafi zagrać niezrównoważanego faceta. Wystarczy przypomnieć sobie takie tytuły jak „Chłopięcy świat" czy „Przylądek Strachu".
Jednak ja chciałbym zwrócić uwagę na Wesleya Snipesa, który znany jest z filmów akcji, gdzie trzeba wykazać się umiejętnościami bicia, strzelania czy sztuk walki. Wesley to ikona akcji niczym Jean Claude Van Damme czy Sylvester Stallone, ale tutaj pokazuje się z zupełnie innej strony. Bardzo miłe zaskoczenie.

 

Tony Scott specjalista od kina akcji stworzył naprawdę mocny i taki realistyczny thriller, który trzyma w napięciu. Świetne kreacje aktorów, wciągająca fabuła i do tego dobrze wykorzystany motyw sportowy czynią ten film znakomitym widowiskiem. Problem fanatyzmu został świetnie ukazany filmie, to jak przedstawia się stan psychologiczny owego fana, co jest on wstanie zrobić, kiedy zostanie przekroczona linia oddzielająca rozsądek i szaleństwo, pokazująca rozterki owego bohatera, który jest wstanie zrobić wszystko, wszystko żeby sprawić, żeby jego gracz zmienił pogląd i żeby znów był w formie. Jeden z najlepszych thrillerów, które trzeba zobaczyć, Kolejna znakomita kreacja Roberta De Niro, który pokazał że jest klasowym aktorem. Kto nie widział niech to czym prędzej nadrobi.

Image Gallery:

 
Rate this item
(0 votes)

 

Podziel się!

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Fan

Additional Info:

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial