Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Kruk

Zwiastun:

Opis:

Power Metal Warrior

Motyw zemsty w filmach pojawia się bardzo często i można by wymienić naprawdę sporo ciekawych propozycji, zwłaszcza tych, gdzie zemsta jest dokonywana właściwie zza grobu i tutaj pewnie nasuwają się horrory typu „Ring", „Lustra" czy też „Martwa Cisza", gdzie duchy, upiory szukają sprawiedliwości, ale gdyby tak bardziej tutaj wskazać kierunek bardziej w stronę thrillera, czy mrocznej fantasy?

 

To wtedy z pewnością nie jeden by tutaj wymienił film „Kruk", który ma coś z horroru, może mroczny klimat, scenografie i niektóre sceny, lecz więcej w tym thrillera i fantasy. W swojej kategorii jest to znakomita produkcja Alexa Proysa, który niektórym osobom powinien być znany z takich filmów jak „Mroczne Miasto" czy „Zapowiedź" z Nicolasem Cagem. Mroczny klimat nawet poniekąd przypomina kultowy film „Mroczne Miasto". „Kruk" to film, który dostarczy widzowi sporo emocji, sporo akcji, a także rozważaniem nad pośmiertnym światem. Co jest mocną stronę tego dzieła? Z pewnością cała scenografia, to mroczne miasto, ta korupcja, niesprawiedliwość, śmierć i zło, które nim rządzi potrafi przykuć uwagę i wciągnąć w ten swój klimat i tutaj dobrą robotę odwalił również reżyser Alex, który w znakomity sposób połączył tutaj różne gatunki i nawet pojawia się akcja, typu strzelanina i walka wręcz i można by pomyśleć, że musi wkradać się chaos, jednak tak nie jest. Wszystko zostało dobrze wyważone i to jest jeden z atutów filmu. Do tego dochodzi ciekawy pomysł na fabułę. Mamy o to młodą parę Shelly Webster (Sofia Shines) i Erica Draven (Brandon Lee) w Halloween zostają zamordowani. Jednak rok później Eric powraca, nie będąc ani martwy ani do końca też żywy. Powrócił do świata żywych za sprawą kruka, który jest jego źródłem mocy, łącznikiem między światem żywych a umarłych, powrócił żeby dokonać zemsty na sprawcach owej zbrodni, na tych którzy zabili jego oraz jego żonę. Czy uda się osiągnąć sprawiedliwość Ericowi? Pomścić swoją śmierć oraz jego pięknej żony? Czy jego dusza za zna spokój?

 

Film zdobył sławę nie tylko przez fabułę, bardzo mroczny klimat czy akcję, ale przez Brandona Lee, syna Bruce'a Lee. Brandon znany właściwie z filmów akcji, takich gdzie zawsze pokazywał swoje umiejętności w dziedzinie sztuk walki wystąpił w filmie, gdzie trzeba było pokazać aktorstwo z prawdziwego zdarzenia i udało mu się to. Jest to jego najlepszy film, jeden z tych najbardziej zapadających w pamięci. Choć wypadał znakomicie w takich filmach jak „Huragan Ognia" czy „Starcie w Japońskiej Dzielnicy" gdzie wystąpił u boku Dolpha Lundgrena, to jednak najbardziej się wykazał w filmie „Kruk". Pokazał, że jest obiecującym aktorem. Niestety film ten zdobył też sławę z powodu innego smutnego i tragicznego faktu, który wiąże się również z Brandonem Lee. Otóż na planie tego filmu podczas jednej sceny, gdzie jest strzelanina w filmie, ktoś podmienił kulę gumową na prawdziwą i Brandon nie przeżył tego wypadku. Syn Bruce Lee zmarł na planie filmu, na dzień przed ślubem ze swoją narzeczoną Elizabeth Hulton. Tak więc warto obejrzeć ten film jeśli nie dla rozrywki, jeżeli nie dla fabuły i historii, to chociaż dla hołdu syna Bruce'a Lee, który zginął w tragiczny i tajemniczy sposób. Niech legenda wciąż żyje!

 
Rate this item
(0 votes)

 

Podziel się!

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Kruk

Additional Info:

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial