Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Sekretne Okno

Zwiastun:

Opis:

Power Metal Warrior

Czy można stworzyć dobry thriller z elementami horroru nie używając dużej liczby rekwizytów? Czy możliwe jest nakręcenie czegoś wciągającego, trzymającego w napięciu i czegoś nieco innego od oklepanych filmów z tej kategorii?

 

Oglądając film "Sekretne Okno" można dojść do wniosku, że jest to możliwe. Choć film ukazał się w roku 2004 roku to jednak wciąż lubię wracać do niego. Dlaczego? Bo jest to jeden z moich ulubionych thrillerów ostatnich lat, który potrafi oczarować klimatem, całym aspektem technicznym, gdzie może się podobać reżyseria Davida Koeppa, która zapadł mi w pamięci takim filmem jak „Mroczne Miasto". Jednak aspekt techniczny to nie jedyna zaleta filmu. Mocnym atutem owego obrazu jest również obsada, która złożona jest z naprawdę dobrych aktorów. Na szczególne wyróżnienie zasługuje odtwórca głównej roli Johny Depp, który pokazuje, że jest elastycznym aktorem, który może grać w dramatach, filmach przygodowych, czy też właśnie thrillerach z elementami horroru. Może nie jest to rola najlepsza w jego życiu, ale równie ciekawe, bo zapada w pamięci. Drugim aktorem, który przyciągnął moją uwagę jest John Turturo, który niektóry może być znany z serii „Transformers". Jednak tutaj w tym filmie, potrafi wzbudzić grozę, przerażenie i zagrany przez niego John Shooter jest typem, z którym nie chciało by się zadzierać. Jednak najmocniejszym atutem filmu, jak przystało na porządny thriller jest bez wątpienia fabuła, która została oparta na podstawie opowiadania mistrza grozy Stephena Kinga „Tajemnicze okno, tajemniczy ogród". Fabuła zaczyna się dość standardowo, bo o to sławny pisarz Mort Rainer (Johnny Depp) po tym jak nakrywa żonę z innym facetem i po tym jak ich związek legł w gruzach postanawia zaszyć się w domu na odludziu pracując tam nad nową książką. Jednak pewnego dnia Mort słyszy pukanie do drzwi i od tamtej pory kiedy jego dom odwiedził John Shooter (znakomicie w tej roli John Turturo) życie Morta zmienia się w koszmar. Film wciąga bo wydaje się nam, że wiemy jak to się skończy, że wiemy kto stoi za uprzykrzaniem życia Mortowi, kto stoi zabicie jego psa, za nachodzeniem Morta w nocy, za zabicie znajomych. Morta, za spalenie domu, który był własnością jego i żony. Wszystko wydaję się jasne, aż do ciekawego zakończenia, który wszystko wyjaśnia i na swój sposób zaskakuje. Mocny thriller, który trzyma w napięciu, który miło się ogląda nawet po raz nty, bo jest to film z dobrze opowiedzianą historią, dobrą grą aktorską i klimatem.

 

„Sekretne Okno" to nie pierwszy film oparty na twórczości Stephena Kinga i za pewnie nie jest to najlepszy film oparty na jego twórczości, ale na pewno z jeden z tych lepszych. Fabuła trzyma się kupy i jest dobrze przedstawiona w filmie. Tak jak przystało w dobrym thrillerze mamy prześladowcę, mamy ciekawą intrygę, jest napięcie, zaskoczenie i ciekawe zakończenie, które też sprawia, że o filmie się dłużej pamięta. O tym, że dobrze się ogląda film i że zapada w pamięci decyduje również bez wątpienia dobra reżyseria, muzyka i cała ta produkcja techniczna no i oczywiście aktorstwo, gdzie mamy w dobrej formie Johnego Deppa i przerażającego Johna Turturo. Film godny polecenia i obejrzenia.

 

 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

 

Podziel się!

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Sekretne Okno

Dodatkowe informacje:

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial