Nostalgia Anioła

Zwiastun:

Opis:

Inga

Film przedstawia historię 14-letniej Susie Salmon, dziewczynki wkraczającej w nastoletnie życie, która została brutalnie zgwałcona przez sąsiada mieszkającego w domu obok. Susie jest narratorką i przemawia do widza, komentując poczynania rodziny i znajomych, którzy za wszelką cenę próbują ją odnaleźć. Morderca, skutecznie zacierający ślady, nie daje nikomu powodów do tego, aby go podejrzewano. Codziennie o tej samej godzinie, zasłania story w oknach, wydaje się być normalnym mieszkańcem, nie mającym nic na sumieniu.

 

Ojciec szukający na własną rękę sprawcy, matka, która aby nie zwariować wyjeżdża do pracy, mały braciszek, próbujący zrozumieć słowo ,,odeszła'' i siostra, w ciszy i samotności przeżywająca całą sytuację. Wszyscy próbują oswoić się z nową rzeczywistością. Kluczowym momentem jest rozmowa ojca z sąsiadem, który zaczyna wyczuwać, że ktoś interesuje się jego osobą. Zaczyna się bać.

 

Susie po śmierci trafia w magiczne miejsce. Znajduje się pomiędzy niebem a ziemią. Wszystko przez to , że na ziemi toczy się walka o to, aby ją odnaleźć, a ona nie uregulowała wszystkich spraw..na przykład spotkanie z Ray'em, któremu się spodobała. W nowym świecie poznaje Holly, która pełni rolę przewodniczki. Susie dowiaduje się jak zginęła Holly, poznaje również inne dziewczynki i kobiety, które zginęły z ręki..jej sąsiada.

 

Dzięki wysiłkom Ruth, rówieśniczki Susie, dziewczynka może na chwilę wrócić na ziemię, aby zamknąć wszelkie sprawy. Ruth i Susie zamieniają się miejscami, dlatego Susie może m.in. spotykać się z Ray'em, jej miłością.

 

Zagadkę doprowadza do końca siostra Susie, Lindsey, która włamuje się do mieszkania domniemanego oprawcy i znajduje zeszyt, w którym krok po kroku było zaplanowane zabójstwo jej starszej siostry. Znajdowały się tam też wycinki z gazet oraz fotografie, co świadczy o tym, że sąsiad od dawna to planował. Zeszyt trafia w ręce policji, jednak George Harvey ucieka za miasto. Mimo, iż zbiegł policji, sprawiedliwość i tak go dosięga.
Film jest poruszający, opowiada o rzeczach, które na co dzień, dzieją się obok Nas. Lecz my, w ciągłym biegu nie zwracamy na niektóre wydarzenia uwagi. Wierne odwzorowanie powieści Alice Sebold, świetnie zgrana ekipa filmowa. Prawdziwe emocje, łzy, śmiech.

 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

Podziel się!

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież


Okładka wydania:

Nostalgia Anioła

Dodatkowe informacje:

Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

  • Załóż swoje konto
  • Karta Do Kultury

    Wstąp do klubu Kulturalnych. Karta otwiera drzwi do świata stworzonego przez Ciebie. Dodawaj książki, komiksy, gry, filmy do swojej przechowywalni wspomnień kulturalnych. Przy każdym darze kulturalnym znajdziesz wstążki, dzięki którym będziesz mógł dodawać je do swojej magicznej kolekcji. Daj się poznać z tej lepszej strony.